Mur 44/2021 (539)


Platforma Obywatelska stoi murem za niebudowaniem muru na granicy z Białorusią, bo drogo by to kosztowało, uwzględniając, ile z tego zostanie ukradzione i o zgrozo, nie przez nią, do czego przywykła za czasów swoich rządów.
Unia Europejska na mur łaskawie zezwala. W innych sprawach pogrywa z nami po gangstersku, nakładając kary za urojone nieprzestrzeganie przez nas prawa, sama je ewidentnie łamiąc. Może nadszedł czas, żeby odpowiedzieć pięknym za nadobne?
Przestrzegajmy prawa restrykcyjnie, ale zarazem wybiórczo. Wszystkie patrole policyjne oddelegujmy do zadań specjalnych. Zrezygnujmy z nakładania mandatów za nienakładanie masek i skierujmy patrole do kontroli ruchu tranzytowego przez Polskę. Francuzom udało się tak zmienić prawo unijne, żeby naszym przewoźnikom nie opłacało się przewozić towarów po Europie zachodniej. Zrewanżujmy się. Wystarczy, żeby obcy przewoźnicy przewożący towary przez Polskę byli zatrzymywani i kontrolowani tak długo, aż im się to przestanie opłacać.
Zajęci wielokrotną skrupulatną kontrolą, polscy policjanci mogliby „nie zauważać” transportu „biednych uchodźców” od granicy z Białorusią do Berlina. Wszyscy, no może prócz Berlińczyków, byli by szczęśliwi.


https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=465&wysijap=subscriptions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź rozwiązanie: *