Leninowska Loża 33/2014 (164)

     Jest lato i niebawem rozpocznie się festiwal „Literacki Sopot”. Tematem wiodącym trzeciej edycji będzie literatura rosyjska. Jakże by inaczej! Przyjaźń polsko-radziecka trwa nieprzerwanie w PRL-u bis. Poza tym, to zapewne taka mała, ale konieczna rekompensata za zrezygnowanie z obchodów w naszym kraju, w 2015 Roku Rosyjskiego. A może też ze strachu, że stary niedźwiedź zaczyna się budzić i…?

     Prawdziwym wrogiem obecnej władzy sprawowanej przez Platformę Obywatelską jest Naród Polski, a najskuteczniejszą bronią są podziały. Podział na frakcję pruską i ruską przestał wystarczać, dlatego odwołano się do dawnego i obecnego wroga ZSRR, czyli USA. Reaktywowanie, wpajanej przez cały czas istnienia PRL-u, wrogości do Stanów Zjednoczonych zadziałało. Przy czym obecna, zmodyfikowana argumentacja wygląda następująco:

     Roosevelt nas zawiódł oddając w ręce oprawcy Stalina. Dlatego nie wolno ufać jego krajowi, czyli USA, bo jego prezydent reprezentował cały swój kraj. Należy oddać się w opiekę Rosji, czyli kraju oprawcy, bo Stalin był tylko sam, a jego rodacy, mordując nas, nie wiedzieli co czynią. Tak przynajmniej zdaje się zakładać Leninowska Loża Pożytecznych Idiotów (LLPI).

 

Jedna myśl nt. „Leninowska Loża 33/2014 (164)”

  1. Szanowna Pani Małgorzato
    Najwyraźniej ciągle mamy problem z rodzimym zaprzaństwem. Tego towaru było w naszej historii zawsze sporo, jednak współcześnie jest go relatywnie dużo. Dlatego uważam, że Rosjanie byli i są mistrzami niedoścignionymi w fundowaniu degrengolady społecznej upatrzonym przez siebie państwom. W przypadku Ukrainy popełnili jednak błąd – pozwolili wykształcić się niezależnej od rządu ukraińskiego grupie finansistów (w Rosji finansjera jest totalnie uzależniona od Putina) i to ta grupa finansowała Majdan. Rosjanie liczyli, że trwający od lat bardak na Ukrainie sprawi, że Ukraińcy z czasem sami przykleją się do Rosji. W przypadku Polski taka finansowo niezależna grupa się nie wykształciła, bo w założeniu twórców III RP nie miała się wykształcić. Pod tym względem współczesna Polska jest podobna do Rosji – liczący się kapitał powiązany jest z rządem (jeżeli jest krnąbrny szybko jest dyscyplinowany – patrz treść niedawnych podsłuchów). Aktywna patriotyczna część społeczeństwa to wyłącznie wolontariusze bez kasy – dlatego mają tak słabą siłę oddziaływania na „niekumaty” tłum i nie mogą go za sobą pociągnąć.

    Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź rozwiązanie: *