Raj dla agentów 20/2014 (151)

Mamy dwóch odwiecznych potężnych wrogów-sąsiadów. Nic zatem dziwnego, że kraj nasz wypełniony jest po brzegi ich agentami działającymi na naszą zgubę. Tak się złożyło, że Polacy wybierali (kiedy można było wybierać) demokrację, a Niemcy i Rosjanie woleli w tym czasie dyktatury. Demokracja bowiem dobra była na żyznych ziemiach, które można było ciężką pracą przetwarzać w krainę mlekiem i miodem płynącą. Narody nastawione ekspansywnie przedkładają grabież nad orkę. Taki cel łatwiej jest osiągnąć poprzez dyktaturę niż demokrację. Nie bez powodu w armii wykonuje się rozkazy bez dyskusji, a decyzje nie zapadają większością głosów.

   Nasi wrogowie nawet nie muszą knuć potajemnie. Przyjaźń rosyjsko-niemiecka nie próbuje zbytnio się ukrywać. Jedynie Polska, jak zwykle, stoi na drodze jej zacieśnienia. Wybieranie „mniejszego zła”, czyli opowiadanie się po stronie jednego z wrogów jest zdradą stanu, której dopuszczają się łapówkarze na najwyższych stanowiskach. Ruscy agenci ślą wiernopoddańcze listy do cara Putina w imieniu Narodu Polskiego. Premier bierze kasę od Niemców i bezkarne obwieszcza, że polskość to nienormalność. I co? I nic! A może pójdźmy na wybory 25 maja i zróbmy małą wyrwę w tym układzie zamkniętym?

       

Jedna myśl nt. „Raj dla agentów 20/2014 (151)”

  1. Szanowna Pani Małgorzato
    Wydaje się, że my Polacy poprzez 300-letnie zmaganie się z dwoma potężnymi sąsiadami skazani jesteśmy na stały, ostro zaznaczony społeczny trójpodział:
    1. „obojętni” – element najliczniejszy i nieświadomy, 2. „waleczni” i 3. „kolaboranci – zaprzańcy”. „Kolaboranci – zaprzańcy” będą siebie nazywali realistami, pragmatykami, a „walecznych” będą określali jako element niebezpieczny i nieodpowiedzialny. Istotą różnicy między „walecznymi” a „kolaborantami-zaprzańcami” jest podejście do kwestii wspólnoty narodowej jako wartości (dla tych ostatnich nie jest ona wartością). Pojawienie się kategorii „kolaborantów-zaprzańców”, a jeszcze gorzej, jej trwanie „w dobrej kondycji”, jest oznaką korodowania narodu. Zagadka: która kategoria nadaje obecnie ton w Polsce?

    Z wyrazami szacunku – Ewa Działa-Szczepańczyk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź rozwiązanie: *