Oswajanie absurdu 29/2021 (524)

Czy przy pomocy lodówki można zagotować wodę? Można, wystarczy czajnik z gwizdkiem nazwać lodówką. Na tej samej zasadzie mężczyzna może rodzić dzieci. Czemu to służy? Najogólniej zamazywaniu rzeczywistości. Człowiekowi zmanipulowanemu będzie coraz trudniej odróżnić to co prawdopodobne, od ewidentnego fałszu.
Do czego służy rozum? Jeśli do poznawania prawdy o świecie, to trzeba się natrudzić przy jej odkrywaniu. Jeśli natomiast służy do kreowania świata, to wystarczy być kreatywnym kretynem, a poklask biernych kretynów murowany. Paradoks polega na tym, że „oświecone elity” zmieniły rozumowi zadanie. Nie ma on już służyć do poznawania prawdy o świece, a do dziwacznego tworzenia świata od nowa. Czy kreacja absurdu będzie teraz święciła triumfy? Zobaczymy.
Na razie święcą triumfy unijne brednie dzieląc Unię Europejską na kraje takie jak Niemcy czy Francja, których konstytucje są ponad prawem unijnym i takie jak Polska, której konstytucja nic nie znaczy wobec rozkazów brukselskich urzędników.
Nie samym jednak absurdem Unia Europejska żyje. Zapożyczyła się w naszym imieniu na zakup dwóch miliardów szczepionek dla czterystu czterdziestu sześciu milionów obywateli UE. Z czego jasno wynika konieczność ciągłych szczepień, a bez restrykcji i powszechnych aresztów domowych takiej ilości towaru „wyszczepić” się nie da. Ot i mamy sprzężenie zwrotne. W tym szaleństwie jest metoda, jednak.

https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=448&wysijap=subscriptions

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wprowadź rozwiązanie: *