23 stycznia 2016 r. | Nr 04/2016 (240)

Niemiecka überhipokryzja       

 

Szanowni Państwo! 

    Nad bramą niemieckiego obozu koncentracyjnego w Auschwitz (dawniej Oświęcim) zamocowane jest hasło, które można by przetłumaczyć „Praca  czyni wolnym”. A faktycznie, kogo ciężka praca i głodowe racje żywności nie zabiły, ten mógł liczyć na komorę gazową. Nie lepiej było w Mauthausen, innym niemieckim obozie koncentracyjnym, do którego wywożeni byli między innymi Polacy na przymusowe roboty. 

   Przypomnienie niechlubnej niemieckiej  historii wywołał niejaki Martin Schultz przy okazji połajanek, jakich nie szczędził Polakom w Parlamencie Europejskim. Skąd wziął się taki „mędrzec”? Okazało się, że prócz braku matury może jeszcze „poszczycić się” tatusiem, byłym esesmanem w niemieckim obozie koncentracyjnym Mauthausen, do którego trafił również mój ojciec po Powstaniu Warszawskim. Teraz ktoś z takim rodowodem i brakiem wykształcenia śmie pouczać nas, Polaków na czym polega demokracja i praworządność. Niemiecka hipokryzja jest bez granic, jak widać. 

    A może zacznijmy brać przykład z niemieckiej pragmatyki? Ustalmy jaki procent obcego kapitału dopuszczamy w bankach i mediach na teren Polski. Zacznijmy też bojkotować niemieckie wyroby. Przy obfitości towarów w sklepach omijanie tych niemieckich nie jest trudne. Proponowałabym też bojkot polskojęzycznej niemieckiej prasy kolorowej, ale z tym może być już nieco trudniej. Panie czytające niniejszy felieton do miłośniczek tabloidów mogą nie należeć, a czytelniczki brukowców pewnie nie są moimi czytelniczkami. 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Lekcja pokera

odcinek 139

   – Jaki jest jej stan w tej chwili? – zainteresował się Boruta.

   – Bez zmian. Nie odzyskała jeszcze przytomności. Zamierzam pojechać do jej mieszkania i rozejrzeć się. Może tam znajdę jakieś wskazówki.

   – Masz klucze?

   – Będę miała. Umówiłam się w tej sprawie z babką Misiuli – odparła Dominika z zatroskaną miną.

   – Bądź ostrożna. Ostatnio, kiedy telefonowałem do jej mieszkania, odebrał Robcio. Poznałem go po głosie – ostrzegł Marcin.

   – Chyba Robcia bać się nie muszę?

   – No, nie wiem. Dawniej, jak ktoś lubił zabijać, zostawał myśliwym. Teraz zabija kolegę albo kogokolwiek, to tak dla czystej przyjemności. Nie twierdzę oczywiście, że nasz były kolega jest do tego zdolny, ale nie ufałbym mu nadmiernie.

   – Racja – przyznał Boruta. – Najpierw należałoby go przesłuchać.

   – Na jakiej podstawie? – spytała Dominika. – Nic na dobrą sprawę nie wskazuje na powiązania Misiuli z Robciem, nie licząc tego, że Marcinowi wydawało się, iż rozpoznaje jego głos w telefonie w jej mieszkaniu. Ale dobrze, z tą wizytą mogę zaczekać.

   Po wyjściu od prokuratora Dominika stwierdziła, że zostało jej zaledwie tyle czasu, żeby dojechać na umówione spotkanie.

 

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Czy Polska jest dziś niepodległa?

Tematem, którym fascynują się obecnie media, oraz umiejętnie podpuszczana przez nie pewna część społeczeństwa polskiego, jest kwestia wszczęcia przez Komisję Europejską procedury sprawdzania czy w naszym kraju panuje praworządność na unijną modłę. Procedura ta wszczęta jest - co się szczególnie podkreśla - po raz pierwszy odkąd istnieje Unia. 

Zdaniem polityków Platformy Obywatelskiej - jest to wstyd dla Polski, że na niej właśnie testuje się "procedurę". Polityk PO, Janusz Lewandowski (czy on aby nie powinien siedzieć za kratkami?) stwierdził, że przez lata budował markę o nazwie "Polska", a teraz ta marka, w krótkim czasie, niszczona jest przez obecną ekipę rządzącą. Warto zapamiętać sobie twarze tych, którzy apelują do Unii o interwencję i nawet nie kryją satysfakcji z tego, że taka interwencja może mieć miejsce. Warto dlatego, iż w przyszłości twarze te będą zapisane w podręcznikach historii jako twarze zdrajców Ojczyzny. Prawo i Sprawiedliwość dotąd zachowywało się w stosunku do unijnych gróźb w miarę ostro. Wypowiedzi ministrów Waszczykowskiego czy Ziobry mogą o tym świadczyć. Teraz prawdopodobnie nastąpi zmiana tonacji, bo jest pewna granica, poza którą rząd PiS-u raczej nie wyjdzie. Przekroczeniem tej granicy byłaby otwarta deklaracja, że jeśli Unia nie może, z powodu jakichś tam swoich lewackich przesądów, tolerować tego, co dzieje się w Polsce to Polska zmuszona jest rozważyć opuszczenie unijnych struktur. Jestem pewny - choć wiele bym dał, by się mylić - że taka deklaracja z ust żadnego z dygnitarzy rządowych nie padnie, a to m.in. w obawie o rejwach jaki wszystkie nieprzychylne PiS-owi media podniosą, że "nieodpowiedzialne" decyzje rządu będą kosztować Polskę utratę miliardów euro, które w unijnych skarbcach czekają na nas. I - niestety - PiS o tym wie i raczej się tego boi, gdyż swoją strategię przetrwania oparł między innymi na rozdawnictwie zasiłków, czego najlepszym dowodem jest "sztandarowy program 500+". Ten program to pułapka, z której nie sposób się na tym etapie wyplątać. Więc jak tu się wyplątać z tych miliardów unijnych srebrników? Tego lud znad Wisły mógłby już nie zrozumieć. 

Ale w całej sprawie związanej z groźbami i "procedurą" UE przeciwko Polsce jest jeszcze jeden bardzo istotny problem, o którym jak na razie głośno się nie mówi. Otóż, chcąc nie chcąc rodzi się tu pytanie: czy dzisiejsza Polska jest państwem niepodległym? Mało komu, a zwłaszcza w środowisku PiS, to pytanie przechodzi przez gardło. Wiadomo - jak mawiał Sancho Pansa - "w domu wisielca nie rozprawia się o sznurze". Bo gdyby to pytanie padło, wówczas siłą rzeczy nie sposób nie przywołać (a różne TVN-y bardzo chętnie by to robiły) osoby śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który podpisał Traktat Lizbońskiczy sporej części polityków PiS, z Jarosławem Kaczyńskim na czele, którzy stręczyli Polsce i Polakom dobrodziejstwa mające płynąć z naszej przynależności do socjalistycznej UE. Politycy, jak wiadomo, nie lubią przyznawać się do błędów, zresztą być może wielu z nich wciąż nie uważa swoich decyzji sprzed lat za błąd i nadal są święcie przekonani, że to jest "dobre dla Polski". I robią wszystko, posługując się m.in. ostrą retoryką wobec unijnych kacyków, by pokazać, że jesteśmy niepodlegli i że mogą nam "skoczyć". Nie sposób nie docenić tej PiS-owskiej próby wybijania się na suwerenność, próby odzyskiwania godności dla Polski i dla Polaków, sprzeciwiania się atakom na nas i upokarzania nas przez ośrodki zagraniczne oraz ich krajowe ekspozytury. Istotnie, momentami serce rośnie i poprawia się samopoczucie każdemu chyba, kto ma już dość tego lewackiego ścieku, który zalewał Polskę przez ostatnie lata. Jednak czy w ramach UE da się podskoczyć wyżej od pewnej części ciała łączącej plecy z nogami - czas pokaże. Może to być trudne, o ile samej Unii nie trafi szlag. 

Czy zatem pytanie o niepodległość Polski jest rzeczywiście zasadne? Niech za odpowiedź posłuży sytuacja, jaka ma mieć miejsce już wkrótce - pani premier rządu RP, Beata Szydło jedzie do Brukseli, by na forum Parlamentu Europejskiego tłumaczyć się z tego, co robi jej rząd i uspokajać szanownych europarlamentarzystów, że nie robi niczego złego. Kiedyś na dywanik jeździło się do Moskwy i wówczas nie było wątpliwości, że Polska nie jest krajem niepodległym. Teraz zmienił się kierunek podróży. Ale czy reszta?

Paweł Sztąberek  |  ProKapitalizm

---

Jak ludzie Sorosa stworzyli pierwszy KOD

George Soros i Jeffrey Sachs 

Od kilku tygodni pewna inicjatywa zwana Komitetem Obrony Demokracji organizuje na ulicach polskich miast demonstracje w obronie tejże demokracji. Brzmi to dość zabawnie, gdyż gdyby demokracji w Polsce nie było lub byłaby jakoś zagrożona to Ci państwo nie mogliby swobodnie tworzyć inicjatyw obywatelskich ani tym bardziej organizować czegoś w rodzaju antyrządowych demonstracji.

Dlaczego już na wstępie wspominam że KOD a właściwie jego pierwowzór czyli ROAD – Ruch Obywatelski Akcja Demokratyczna to twór w którym maczał palce żydowski finansista George Soros? Otóż przekonacie się o tym sami czytając ten artykuł. Ale zacznijmy od początku.

W 1988 roku po raz pierwszy do Polski przyjechał żydowski finansista George Soros. Celem jego wizyty było stworzenie w Polsce fundacji, która będzie zajmować się „działalnością na rzecz demokracji”, cokolwiek to znaczy. W każdym razie Soros założył już wcześniej takie fundacje w Chinach, gdzie pewne kręgi polityczne oskarżyły go o szpiegostwo na rzecz tajnych służb amerykańskich (CIA), na Węgrzech oraz w Związku Radzieckim. 

Jednym z podstawowych zadań nowej fundacji, którą nazwał Fundacją im. Stefana Batorego było przeprowadzenie transformacji ustrojowej w Polsce na zasadach ustalonych przez niego. Do tego celu ściągnął do Polski amerykańskiego ekonomistę Jeffreya Sachsa, którego działalność fundacja Sorosa finansowała. Soros w swojej książce o przemianach demokratycznych w Europie Wschodniej napisał: 

„Połączyłem siły z profesorem Jeffreyem Sachsem z Uniwersytetu Harvarda, który zalecał podobny program a sponsorowałem jego pracę przez Fundację Batorego” 

Sachs w 1989 roku przyjechał do Polski po raz pierwszy 5 kwietnia. Jego wizyta trwała jeden dzień. Spotkał się z ekonomistami „Solidarności” a następnie pojechał przyjrzeć się końcowym obradom Okrągłego Stołu o czym wspomina w swojej książce „Koniec z nędzą”: 

„5 kwietnia 1989 roku przyjechałem do Warszawy. Zajął się mną ekonomista z Instytutu Handlu Zagranicznego. Wygłosiłem prelekcje o zarządzaniu długiem, odbyłem zaplanowane spotkanie z kilkoma ekonomistami „Solidarności”, a potem pojechałem do pałacu, w którym właśnie dobiegały końca negocjacje przed podpisaniem Porozumienia Okrągłego Stołu.”

Czytaj całość w portalu Wolna Polska 

Czytaj również: Kto naprawdę bije się z Polską? 
USA nie cofną się przed niczym, żeby osłabić gospodarkę UE 
Al-Jazeera America zwija żagle 

---

Wolny rynek jest dla człowieka czy człowiek dla rynku? Nie człowiek ma się podporządkowywać rynkowi a rynek człowiekowi. Nie ma czegoś takiego jak niewidzialna ręka rynku, czyja to ręka? To człowiek ustanawia reguły rynkowe a nie rynek. Polska nie ma szans wszystko opiera się na oszustwie wolnego rynku, nie ma mowy o wolnym rynku to korporacje o wszystkim decydują nikt im nie podskoczy. 

cześć 1  |  część 2  |  część 3  

Źródło: Centrum Edukacyjne Powiśle  |  Sumienie Narodu  

---

A P E L 

AKT DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI

 

Przez wiele lat „Gazeta Wyborcza” (inaczej: „Trybuna Ludu III RP”) była zasilana, tuczona pieniędzmi publicznymi, pieniędzy podatników, ponieważ rząd PO-PSL regularnie zlecał jej publikowanie reklam, komunikatów itp. tekstów, sowicie opłacanych ze wspólnej, państwowej kasy.

Nowy rząd nie powinien być rządem frajerów - mamy taką nadzieję, powinien natychmiast, pierwszego dnia swego funkcjonowania, skończyć z tym procederem. Oczekujemy, że W IMIĘ DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI obecnie ogłoszenia i reklamy rządowe będą zamieszczane w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Oczekujemy też wzmocnienia przez rząd portalu www.niezalezna.pl 

Jest oczywiste, że zaangażowanie obu środowisk przyczyniło się walnie do zwycięstwa PiS i koalicji w wyborach prezydenckich i parlamentarnych! 

Jan Wawrzyńczyk

---
logo_Wnetlogo_Trwamlogo_Republika
logo_Bibulalogo_WolneMedialogo_InfoWars
logo_InfoJawaMedialogo_ASCOlogo_NRPL
logo_Blogpresslogo_KKWlogo_Program7
logo_Maxlogo_JZlogo_SM
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj