26 grudnia 2015 r. | Nr 53/2015 (236)

Dobre nowiny     

 

Szanowni Państwo! 

   Są Święta Bożego Narodzenia, radujmy się odkładając waśnie na Święty Nigdy, zwłaszcza że są i polityczne powody do radości. Dobrze się dzieje, ale media głównego nurtu sterowane  przez Ministerstwo Prawdy spod okrągłego stołu, który znajduje się w Warszawie przy ul. Czerskiej, o tym Wam oczywiście nie powiedzą.

   Udało się odwrócić niekorzystne zapisy o emisji gazów. Uznano nasz postulat, żeby uwzględniać polskie dorodne lasy jako element oczyszczający atmosferę. W ten sposób nie musimy zamykać kopalń, dając pierwszeństwo Niemcom w wydobyciu węgla.

   O wizytach głowy państwa w takich pomniejszych krajach jak Chiny, czy Ukraina też można dowiedzieć się z różnych podziemnych źródeł, bo media głównego nurtu zajęte są sprawami ważniejszymi takimi, jak ta, czy prezydencki samochód był właściwie, czy niewłaściwie zaparkowany.

   Wygląda na to, że o kluczowych sprawach dotyczących nas wszystkich dowiadywać będziemy się tylko z niszowych publikacji, które za pierwszej komuny nazywano drugim obiegiem.

   Państwu i sobie życzę w nowym 2016 roku, żeby w telewizji publicznej funkcjonariuszy propagandy zastąpili wreszcie normalni dziennikarze.

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Ad. Systemy prawne    52/2015 (235)

Szanowna Pani Małgorzato 

Rzeczywiście, ma Pani całkowitą rację - historia lubi się powtarzać. Nasza obecna sytuacja polityczna do złudzenia przypomina sytuację sprzed lat tj. czasu zmagania się dawnej Rzeczypospolitej z „bizantyjskimi” sąsiadami. Czy usytuowany w tym miejscu Europy naród jest skazany na taki los? Czy to może jakieś historyczne fatum?  Nie wiadomo. Jeżeli można doszukiwać się jakiejkolwiek ewolucji tej sytuacji w czasie, to dopatrywałabym się jej jedynie w zmianie systemu „bizantyjskiego” Zachodniej Europy na bardziej przypudrowany. Społeczeństwa tej części Europy (ale i świata sytej Północy) nie zdają sobie sprawy, że już  kręci się na nich bicz totalitaryzmu na razie korporacyjnego, wspomaganego masową inwigilacją, a potem totalitaryzmu innego rodzaju. Jeżeli mogę wieszczyć – to chyba do tego innego rodzaju totalitaryzmu nie dojdzie, bo działania ludów biednego Południa (np. masowe migracje) sprowadzonych do dna ludzkiego upodlenia, będą powodem konfliktu militarnego na skalę światową.

Serdecznie pozdrawiam Panią – Ewa Działa-Szczepańczyk 

Lekcja pokera

odcinek 135

   Polewa przyszedł jako pierwszy. Został wpuszczony do sali konferencyjnej z „prawie okrągłym stołem”, jak ten mebel tu nazywano i usiadł na wprost okna, ale nie po to, żeby podziwiać rozległe widoki. Próbował się skupić na  sprawie, która go tu sprowadziła. Nie tylko przecież „N” miał coś do załatwienia, on też. Wiedział, że Naczelnemu mogła nie  spodobać się wczorajsza wypowiedź na antenie. Ale kto mógł to przewidzieć? Przed nagraniem ustalono, co kto ma mówić i oczywiście wszyscy mówili jednocześnie, ale temu Kacperskiemu udało się przekrzyczeć wszystkich z tym swoim nowym hasłem: „Poczucie humoru nie powinno wykluczać poczucia honoru”. Wyraźnie pił do ostatniego wystąpienia Radusia Dzidziusia, jak niektórzy złośliwcy zdążyli już nazwać naczelnego dyplomatę RP.

   Narada rozpoczęła się punktualnie i, tak jak się Polewa spodziewał, dotyczyła właśnie kandydata na kandydata na prezydenta. Wbrew jednak obawom Polewy, Naczelny wcale nie zganił go za wystąpienie Kacperskiego.

   – Jak wiecie – powiedział – byłem za kandydaturą Członka z członkiem w jednym, a kieliszkiem w drugim ręku. Trochę przypominałby króla z berłem i jabłkiem. Ale Raduś też jest milutki i nie ma wątpliwości, że jego rządy gwarantowałyby pewien prestiż. W każdym razie blondynki by na niego głosowały, a blondynek jest najwięcej w tym kraju i nie mam na myśli koloru włosów, ani nawet płci. Niestety Generał mi przekazał, że nasi wschodni przyjaciele nie byliby jednak zadowoleni. Woleliby widzieć na tym stanowisku swojego człowieka. Dlatego trzeba wesprzeć księdza-patriotę.

  – Kogo? – Polewa myślał, że się przesłyszał.

 – Tak się w PRL-u nazywało księży, którzy zgodzili się na współpracę. Nasz kandydat nie jest oczywiście ani księdzem, ani patriotą, ale pragnie przynajmniej za tego ostatniego uchodzić.

   W tej sytuacji Polewa doszedł do wniosku, że pomysł, z którym tu przyszedł, musi jeszcze zaczekać.

   – Mam też małą prośbę do panów redaktorów – „N” uśmiechnął się miło. – Chodzi o wypuszczenie kaczki.

   – Kaczorów? – wyrwało się Polewie.

  – Nie. Na nich przyjdzie jeszcze czas, może nawet całkiem niedługo. Chodzi mi o tak zwaną kaczkę dziennikarską.

  – Czego miałaby dotyczyć? – spytała redaktor naczelna jednego z magazynów kobiecych.

   – Nie czego, a kogo. Generała. Trzeba wymyślić jakiś zarzut, który dałoby się później z łatwością odeprzeć.

   Nikt nie zapytał, po co to wszystko. Stara sztuczka, którą wszyscy obecni znali. Tak się przypominało o gwiazdach, o których zaczynało być niebezpiecznie cicho.

   – Mam pomysł – wyrwał się znowu Polewa.

   – Można by w jedną aferę wmontować nawet dwóch generałów. Na przykład, że jeden drugiego werbował do NKWD.

   – Trochę to ryzykowne.

  – Ale prawdopodobne. Mogliby zaprzeczać, że w ogóle się znali w tamtych czasach.

   Jakub Polewa był zadowolony z siebie. Pokazał w tym gremium, na co go stać. Nie zdziwiło go więc wcale, że po skończonym zebraniu podszedł do niego wicemarszałek.  Z zatroskaną miną powiedział:

   – Rozumiem, że propozycja  Naczelnika przypadła panu do gustu.

   – Tej „kaczki dziennikarskiej”? – upewnił się Jakub.

   – Tak. To może zaowocować trudnymi do przewidzenia skutkami odnośnie do planu Generała. Jak pan myśli?

   – Nie wiem – odparł zaskoczony Polewa.

W wypowiedzi wicemarszałka najbardziej zaskoczył go fakt, że i on został dopuszczony do tajemnicy. Takich planów się nie rozpowszechnia,  chyba że są zasłoną dymną. Ale co miałyby zasłaniać? Przecież już nic bardziej zuchwałego w grę wchodzić nie może.

 

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

 

Hitlerowcy – niemodne słowo

 

Występują: Helga i Wańka.

 

Helga – Wygląda na to, że odrabiamy straty.

Wańka – Niech zgadnę. Masz na myśli Komitet Obrony Demokracji?

Helga – Nikt nie spodziewał się takiego sukcesu.

Wańka – Odwracanie kota ogonem działa niezmiennie na Nowego Człowieka. Pranie mózgów nie poszło na marne.

Helga – Czy dobrze wyczuwam sarkazm w twoim głosie.

Wańka – Przyjmij, że kieruje mną zazdrość.

Helga – Przyjmuję, ale spodziewam się jakiejś pułapki.

Wańka – Z mojej strony!?

Helga – Wyduś wreszcie, co przygotowałeś. 

Wańka – Nic, czego byś nie znała. Krąży podobno zmodyfikowane powiedzenie, że nie wszyscy muzułmanie to terroryści, ale wszyscy terroryści to muzułmanie.

Helga – Jak zmodyfikowane?

Wańka – Nie wszyscy Niemcy byli hitlerowcami, ale wszyscy hitlerowcy byli Niemcami.

Helga – Po pierwsze, byli też hitlerowcy wywodzący się z innych nacji, a poza tym to niemodne słowo. Nie mówi się hitlerowcy, tylko naziści.

Wańka – Jasne. W ten sposób leczycie kompleksy, dzieląc się zarazem winą z innymi.

Helga – O żadnym podziale nie ma mowy.

Wańka – Rozumiem.   

Helga – Wątpię. Chyba nie zamierzasz bronić Polaków?

Wańka – Gdzie bym śmiał! Wszyscy już przecież wiedzą, że to oni właśnie wywołali II wojnę światową, a teraz dokonują puczu, żeby obalić legalnie wybraną przez przeważającą mniejszość opozycję.

Helga – Sam widzisz. Dlatego musieliśmy stworzyć KOD i lepiej by było, żebyście już teraz przyłączyli się czynnie i finansowo do poparcia tej inicjatywy.

 

KURTYNA

P.S. Drogi aktorze! Idąc sam dojdziesz szybciej, idąc z kimś dojdziesz dalej. Pomyśl czy nie byłoby Ci ze mną po drodze. Zagraj w Internetowym Kabarecie!

---

Co nas czeka?
Deflacja, czy hiperinflacja? 

Od 2008 roku wielu inwestorów i ekonomistów ostrzega przed nadchodzącym kryzysem gospodarczym. Jest on nieunikniony z powodu nieustannie wzrastającego długu, który urósł do tak wysokich poziomów, że wpływa bardzo wyraźnie na obniżenie wzrostu gospodarczego. Skala problemów zmusiła ludzi do podjęcia dyskusji o przyszłości. Ekonomiści prześcigają się w tworzeniu możliwych scenariuszy rozwoju wypadków, by móc lepiej przygotować strategie hedgingowe na nadchodzące lata. To właśnie ta kwestia podzieliła inwestorów na dwa obozy. W pierwszym panuje przekonanie, że dojdzie do powtórki wielkiego kryzysu z lat 30. ubiegłego wieku, tyle że na skalę globalną. Przedstawiciele drugiego twierdzą natomiast, że kryzys skończy się hiperinflacją. Obie strony mają dobre argumenty na poparcie swoich tez.

Czytaj całość:   część 1   |   część 2 

Przeczytaj również: 
System bankowy w Europie powoli się rozpada 
Jaką mamy realną inflację w Polsce?
Hiperinflacja w USA i w strefie Euro 
Jak może wyglądać system monetarny po resecie 
Kredyt pod nieruchomość w czasie hiperinflacji 
Dolar – kupować czy uciekać? 
Prognozy na rok 2015 – aktywa finansowe 
Jak po cichu okradać nas z oszczędności ? 
Rzut okiem na rynek nieruchomości 
Inwestycje dla mniej zamożnych 
Ukraina - Kto jest agresorem Rosja czy NATO? 

Źródło: Independent Trader 

---

Aktualności w portalach informacyjnych 

Dania będzie odbierać imigrantom wartościowe przedmioty jako spłatę pt, gru 25, 2015 
Francja rezygnuje ze szczepień pt, gru 25, 2015 
List otwarty środowiska żołnierzy Armii Krajowej do prezydenta pt, gru 25, 2015 
Luksemburg: Polska stacza się ku dyktaturze. pt, gru 25, 2015 
Rosja; Turcja przyznała, że likwidacja Su-24 była zaplanowana czw, gru 24, 2015 
Tegoroczne Święta Bożego Narodzenia mogą być ostatnie czw, gru 24, 2015 
Jezus - zapiski historyczne czw, gru 24, 2015 
Dżihadyści maszerują do Europy czw, gru 24, 2015 
Idźmy odważnie śladami Orbana... czw, gru 24, 2015 
Najlepszy przewodnik po GMO czw, gru 24, 2015 
Żydzi znów wtrącają się w polskie sprawy. Oburzeni na Kukiza czw, gru 24, 2015 
Lasy to dla Polski sposób na eliminację CO2 czw, gru 24, 2015 
Baszar al-Asad: Europa zrobiła z Syrii "wylęgarnię terrorystów" czw, gru 24, 2015 
Poroszenko nazwał Żydów budowniczymi Ukrainy śr, gru 23, 2015 
Rząd Orbana idzie na wojnę z Deutsche Telekom śr, gru 23, 2015 
USA już nie chce zmiany władzy w Syrii, powiedział John Kerry śr, gru 23, 2015 
Lekarze w roli sprzedawców, czyli "Państwo istnieje formalnie" śr, gru 23, 2015 
Rzeź w kilku miastach europejskich jednocześnie? Nowy plan ISIS śr, gru 23, 2015 
Co nas czeka? Deflacja czy hiperinflacja? śr, gru 23, 2015 
Rosja, Ukraina i Unia Europejska przekroczyły handlowy Rubikon śr, gru 23, 2015 

Czuwać musi żołnierz czw, gru 24, 2015 
Nagroda imienia Karola Wielkiego dla Papieża Franciszka śr, gru 23, 2015 
Sejm i Senat bez zwłoki pomogły lasom śr, gru 23, 2015 
KOD, wyrzuca z organizacji za oficjalne poparcie WOŚP! Brawo! śr, gru 23, 2015 
Prywatyzacja z Trybunałem Konstytucyjnym w tle śr, gru 23, 2015 
Pawłowicz: Teraz czas na media publiczne śr, gru 23, 2015 
Radek Sikorski za Trybunał Konstytucyjny atakuje… polski Kościół śr, gru 23, 2015 
Węry do Luksemburga: Polacy i Węgrzy mają decydować sami o sobie śr, gru 23, 2015 
Komitet Obrony Demokracji – Kim oni są? śr, gru 23, 2015 
Bezpieczniacy grają w Orkiestrze wt, gru 22, 2015 
Dzieci nie będą odbierane rodzicom z powodu ubóstwa wt, gru 22, 
Czy w sprawie klimatu papieże też są nieomylni? wt, gru 22, 2015  
Kaczyński: jeśli ktoś myśli, że zrobi tutaj Majdan, to się głęboko myli wt, gru 22, 2015  
PiS przeciwko przywilejom dla ślązakowców wt, gru 22, 2015 
Gra na „polskim kompleksie” wt, gru 22, 2015 
Petru płacił po 50 zł za bieganie po ulicy, a Kaczyński daje 500 za...wt, gru 22, 2015 

Arabia Saudyjska chce, żeby rynek ropy był stabilny czw, gru 24, 2015 
Wiceminister energii: Nie ma mowy o wygaszaniu kopalń czw, gru 24, 2015 
W 2016 roku będzie renacjonalizacja Przewozów Regionalnych czw, gru 24, 2015 
Rosja może oddać Czeczenom aktywa naftowe czw, gru 24, 2015 
Powstaje elektroniczne BOK Enei dla Poznania i Zielonej Góry czw, gru 24, 2015 
Merkel wymieniła dane wywiadu o Putinie za brytyjskie raporty o ISIS czw, gru 24, 2015 
Chiny nie mogą dłużej zostać neutralne ws. Syrii czw, gru 24, 2015 
Japonia stopniowo wraca do energetyki jądrowej czw, gru 24, 2015 
Kolejny rosyjski projekt LNG czeka na zgodę Dumy czw, gru 24, 2015 
Przyjaciel Putina dostał kontrakt na budowę gazociągu z Rosji do Chin czw, gru 24, 2015 
Rosji grozi nowy szok naftowy czw, gru 24, 2015 
Rewolucja łupkowa w USA hamuje czw, gru 24, 2015 
Firma Kulczyka przenosi poszukiwania gazu z Ukrainy do Rumunii czw, gru 24, 2015 
Rynek przewiduje dalsze spadki cen ropy czw, gru 24, 2015 
Parlament Europejski za budową nowych elektrowni jądrowych czw, gru 24, 2015 
Gazprom: Nord Stream 2 jest niezbędny czw, gru 24, 2015 
Amerykańska ropa łupkowa trafi do Europy już w styczniu 2016 roku czw, gru 24, 2015 

Kto wygra bitwę na żywność? śr, gru 02, 2015
Chłop w okowach regulacji śr, gru 02, 2015
Rolnik zderza się z pociągiem śr, gru 02, 2015
Wybory niezgodne z Konstytucją? śr, gru 02, 2015
Partyjna wojna zamiast naprawy państwa śr, gru 02, 2015
Abdykacja państwa narodowego w Europie śr, gru 02, 2015
Zimna wojna na Pacyfiku śr, gru 02, 2015
Co o III RP mówi Dante śr, gru 02, 2015
Matyja: Projekt niemożliwej polityki śr, gru 02, 2015

Finansowy aspekt walki
o demokrację

(...) Babrzę się w tym Scheissie nie bez powodu – bo oto rodowodowe towarzycho skupione w Komitecie Obrony Demokracji strasznie się oburzyło na Pawła Kukiza, że wyraził przypuszczenie, iż „obrona demokracji” w naszym nieszczęśliwym kraju jest finansowana przez żydowskiego finansowego grandziarza Jerzego Sorosa. Na to uroczyście zaprotestowali wszystkie autorytety moralne – a Cadyk wyjaśnił, że to nie grandziarz sypie forsą, tylko Królestwo Niderlandów i jeszcze jacyś płomienni obrońcy demokracji. Całe szczęście, że na pieniądzach nie pisze, że pochodzą od grandziarza, o którym powiadają, że nie tylko sypnął forsą na Majdan w Kijowie, ale w dodatku wynajął snajperów, co to strzelali do wszystkiego, co się rusza. Cikawe, jak to wszystko będzie wyglądało u nas i jak to wszystko będzie swoim mikrocefalom objaśniał redaktor żydowskiej gazety dla polaków Adam Michnik oraz jego cyngle w rodzaju pana redaktora Jarosława Kurskiego – brata Jacka Kurskiego, co to z ramienia prezesa Jarosław Kaczyńskiego ma przeprowadzić kurację przeczyszczającą w niezależnych mediach głównego nurtu.

Inna sprawa, że Fundacja Batorego jest finansowana przez grandziarza, podobnie jak Helsińska Fundacja Praw Człowieka, w której sekretarzował pan prof. Andrzej Rzepliński – dzisiaj z powodu znanej na całym świecie niezawisłości dokazujący w Trybunale Konstytucyjnym. Wszystko to powoduje, iż podejrzenia, jakoby „walka o demokrację” była w istocie dywersją lobby żydowskiego - obejmującego nie tylko piątą kolumnę w kraju, ale i antypolskie żydowskie organizacje z USA - której celem jest doprowadzenie do zewnętrznej interwencji wojskowej w Polsce, w następstwie której żydowskie organizacje przemysłu holokaustu nałożą na nasz nieszczęśliwy kraj haracz w wysokości 65 miliardów dolarów - że te podejrzenia nabierają ciężaru gatunkowego, nawet jeśli takiej pani Mai Komorowskiej jakiś filut wyperswadował, że z tą całą demokracją to wszystko naprawdę. Dodatkową poszlaką jest okoliczność, że Niemcy najwyraźniej też nie zamierzają przegapić okazji do ostatecznego rozwiązania die polnische Frage – no a Żydzi uwijają się jak w ukropie, żeby dostarczyć im pozoru moralnego uzasadnienia – jak w XVIII wieku. No i potem się dziwią, że palą nimi w piecach. 

Stanisław Michalkiewicz    |   Czytaj całość 
Wysłuchaj najnowszego felietonu Stanisława Michalkiewicza 

---

Krótka historia Targowicy

1. Na Kresach, w małym miasteczku Targowica, przygotowano pod osłoną nocy z 18 na 19 maja 1792roku wielką zdradę Polski. Celem targowiczan był sprzeciw wobec reform Konstytucji 3 maja. Pod chwytliwym hasłem obrony demokracji szlacheckiej wystąpiła część sprzedajnej magnaterii, warcholskiej szlachty i usłużnych sobiepanków. Gwarantem utrzymania starego porządku była carowa Rosji Katarzyna II. Skutkiem tych zdradzieckich knowań były rozbiory Polski. 

2. Komuniści w 1944 roku wprowadzili w Polsce demokrację nazwaną socjalistyczną. Początkiem nowego ładu był powołany w Moskwie pod polityczną i personalną kontrolą Stalina Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego, który ujawniono w Lublinie w nocy 21 lipca 1944r. (22 lipca święto PRL). Główną zasadą polityczną nowego ustroju była przewodnia rola partii i zależność od Związku Sowieckiego.  Gwarantem utrzymania nowego państwa przez zdrajców, kolaborantów i konformistów, była znowu Moskwa. Tak trwało aż do 1989 roku.

3. Przy Okrągłym Stole, zgodnie z wcześniej prowadzonymi poufnymi ustaleniami w Magdalence przeprowadzono transformację ustrojową. Nie zapewniała ona ochrony interesów Polski, a umożliwiła kariery zdrajcom i karierowiczom. Tym razem gwarantem trwania ustalonego porządku były Niemcy. 

4. Obecny porządek polityczny i prawny, w tym i konstytucja, są pokłosiem tamtych układów. Trzeba temu wszystkiemu przywrócić porządek zgodny z polską racją stanu i oczekiwaniami społeczeństwa. 

5. Znowu, jak w Targowicy, organizuje się opór przeciw reformom. Znowu przeciw reformom występują ci, którzy boją się utraty wpływów, stanowisk i pieniędzy, i jak zwykle chmara pożytecznych idiotów. Znowu szuka się poparcia u protektora, zainteresowanego naszą słabością i bezładem. Martin Schulz jest gotów bronić starego porządku, swobody w dezorganizacji państwa i wolności dla obcych interesów.

Baczcie oportuniści, jesteście na krawędzi zdrady.
Wasze czyny i twarze powinny być zapamiętane ku przestrodze.

Posłuchaj Jana Pietrzaka: Mainstream Targowicy

Posłuchaj Jacka Kaczmarskiego:
Wieszanie zdrajców na rynku warszawskim 1794

---

Klienci wystawią ING Bank Śląski do wiatru? 

To cena za upolitycznienie i chęć porzucenia branży górniczej Ostatnie dni nie są najlepsze dla ING Banku Śląskiego. Po sobotnim krakowskim wiecu „KOD” z aktywnym udziałem Marka Kondrata, twarzy banku, część klientów nie kryła oburzenia i zapowiedziała zamknięcie konta. Taki ruch właśnie uczyniła górnicza „Solidarność”... Przejdź do artykułu

Włoska gmina ostrzega:

Jeśli nie szanujesz tradycji chrześcijańskich,
to do nas nie przyjeżdżaj!

Rada Pontoglio w Lombardii ustawiła tuż przed wjazdem do swojej miejscowości tablice ostrzegawcze z napisem, że tylko ludzie, którzy szanują chrześcijańskie tradycje są mile widziani. Ci zaś, którzy nie zamierzają respektować lokalnej kultury i tradycji są proszeni o opuszczenie Pontoglio... Przejdź do artykułu

Wicepremier Izraela z zarzutami molestowania seksualnego.

Zastąpi go... homoseksualista wychowujący dzieci surogatki

Silwan Szalom – deputowany Knesety, do tej pory minister spraw wewnętrznych i wicepremier Izraela – zrezygnował ze stanowiska zajmowanego w rządzie w związku z oskarżeniami o molestowanie seksualne... Przejdź do artykułu

---

Manipulacja sferą poznawczo-emocjonalną jest niemal powszechna. Pewne formy psychomanipulacji spotykamy w życiu codziennym, np. w reklamach czy w handlu, które są do pewnego stopnia akceptowane przez dzisiejsze społeczeń- stwo. Inne zaś, takie jak oszustwa, szantaż czy maltretowanie psychiczne, są spo- łecznie potępiane. Począwszy od metod stosowanych w edukacji, następnie metod stosowanych w reklamie, poprzez środki propagandy oraz techniki indoktrynacji, a skończywszy na metodach kontroli umysłu.

Wynika z powyższego, iż nie należy być od nikogo uzależnionym, nie można ulegać wpływom innych, ale robić wszystko po swojemu, za wszelką cenę unikać proszenia o pomoc, nie komunikować swoich potrzeb, nie robić nigdy pierwszego kroku. Zamykać drzwi, żeby problemy innych nie docierały do nas wtedy, kiedy sobie tego nie życzymy. Zdobyć bogactwo własnymi siłami, pokazać innym własne zdolności, zadając kłam czyjemuś powąt- piewaniu w nie, przy pierwszym kontakcie nie mieć zaufania do nieznajomych, myśleć najpierw o sobie, a dopiero potem o innych. Taki obraz przekazywany jest w najpopularniejszych kolorowych czasopismach czy reklamach, a siła ich przekazu i wszechobecność nie wymagają dodatkowych uzasadnień. 

W dzisiejszych czasach jest coraz silniejszy nacisk społeczny na osiągnięcie szeroko pojętego sukcesu. Nacisk ten przejawia się we wszechobecnym dostępie do informacji powodując zamęt oraz wprowadzając chaotyczność posiadanej wiedzy. Duże znaczenie dla wielu osób ma szybki dostęp do informacji z niekoniecznie sprawdzonych źródeł. Młodzi ludzie czują ogromną presję społeczną, stąd koniecz- ność szybkiego wykazania się. Natomiast wzrost bezrobocia i biedy ma ogromny wpływ na zmianę wartości i norm moralnych. Dlatego też przedstawienie zjawiska psychomanipulacji jest celem poniższego opracowania oraz próbą zainteresowania czytelnika technikami wykorzystywanymi przez sekty podczas agitacji do udziału w nowych, często destrukcyjnych ruchach. 

Czytaj całość online lub pobierz plik PDF 

Przeczytaj również: W służbie jak w sekcie 

PETYCJA

Ten list masowo otrzymują Schulz, Juncker i Tusk.

P o d p i s z !

 

Przewodniczący europarlamentu Martin Schulz, który niedawno groził Polsce użyciem siły, jeśli nie zgodzimy się na przyjęcie narzuconej liczby imigrantów, teraz dopatruje się w zmianie władzy "zamachu stanu". W obliczu coraz bardziej brutalnych prób ingerencji w wewnętrzne sprawy Polski, na portalu Protestuj.pl powstał ważny apel... 

Przejdź do artykułu

---

A P E L 

AKT DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI

 

Przez wiele lat „Gazeta Wyborcza” (inaczej: „Trybuna Ludu III RP”) była zasilana, tuczona pieniędzmi publicznymi, pieniędzy podatników, ponieważ rząd PO-PSL regularnie zlecał jej publikowanie reklam, komunikatów itp. tekstów, sowicie opłacanych ze wspólnej, państwowej kasy.

Nowy rząd nie powinien być rządem frajerów - mamy taką nadzieję, powinien natychmiast, pierwszego dnia swego funkcjonowania, skończyć z tym procederem. Oczekujemy, że W IMIĘ DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI obecnie ogłoszenia i reklamy rządowe będą zamieszczane w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Oczekujemy też wzmocnienia przez rząd portalu www.niezalezna.pl 

Jest oczywiste, że zaangażowanie obu środowisk przyczyniło się walnie do zwycięstwa PiS i koalicji w wyborach prezydenckich i parlamentarnych! 

Jan Wawrzyńczyk

---
logo_Wnetlogo_Trwamlogo_Republika
logo_Bibulalogo_WolneMedialogo_InfoWars
logo_InfoJawaMedialogo_ASCOlogo_NRPL
logo_Blogpresslogo_KKWlogo_Program7
logo_Maxlogo_JZlogo_SM
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj