14 listopada 2015 r. | Nr 47/2015 (230)

Nowy rząd      

 

Szanowni Państwo!

   Jaki się Wam marzy rząd? Ja chciała bym, żeby był odpowiedzialny, odważny, a zarazem ostrożny; oszczędny i hojny. Myślicie może, że tych cech nie da się pogodzić? Wprost przeciwnie. Przez 8 lat rządzili nami ludzie nieodpowiedzialni, tchórzliwi, nieostrożni, skąpi i rozrzutni zarazem. Jeśli te cechy można było nagromadzić w takiej obfitości, to i ich przeciwieństwo też można. Wystarczy chcieć i wymagać.

    Czas pożegnać tę żałosną farsę serwowaną nam przez PO. Primadonna jak zwykle uderzyła w fałszywy ton, bo innych pewnie nie zna. A może chodziło o zamierzoną śmieszność? W końcu ślepy nawet widzi do czego prowadzą jej propozycje. Nie może lecieć na grillowanie na Maltę zwołane przez mopsa Merkel, bo musi złożyć osobiście dymisję rządu na ręce prezydenta. Niech więc w zastępstwie niej poleci prezydent, wówczas nie będzie rąk, na które dymisję można by złożyć, i w domyśle, rząd będzie rządził dalej. Logika z wyraźnym przekazem  dla lemingów. 

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Ad. Zbrodnie XX wieku 39/2015 (222)

Szanowna Pani Małgorzato

Obrona naszych narodowych interesów to działanie, które jest obce naszym (właśnie czy naszym?) obecnym PO-wskim włodarzom. Oto przykład najświeższej daty.  Narzucenie Polsce przez sterowników UE ilości uchodźców zostało przez rząd zaakceptowane, przy jednoczesnym wyłamaniu się z solidarności z krajami naszego regionu. Ale czy to pierwszy i ostatni ruch tego rządu w obronie cudzych interesów?  – po prostu robi się niedobrze.   

Z wyrazami szacunku – Ewa Działa-Szczepańczyk 

Brawo Szwajcarzy!

W krajowym referendum będą decydować, czy pozbawić banki komercyjne możliwości kreowania pieniądza!

W Szwajcarii udało się zebrać 100 tys. podpisów pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie odebrania bankom komercyjnym prawa do emisji pieniądza traktowanego jako zapis księgowy. Gdyby Helweci zakazali bankom działającym na terytorium ich kraju stosowania mechanizmu kreacji pieniądza, to światowy system finansowy w krótkim czasie czeka gigantyczna rewolucja nieporównywalna z niczym innym, której efektem będzie utrata przez bankierów kontroli nad redystrybucją bogactwa!

Większość ludzi na świecie nie ma pojęcia jak działa obecny system bankowy, od którego zależy ich życie. A szkoda, bo gdyby mieli świadomość, to prawdopodobnie wiele rzeczy mogłoby ulec zmianie. W szczególności sposób postrzegania samych banków... Warto podkreślić, że obecnie wszystkie waluty świata są walutami fiducjarnymi (brak powiązania relacji wartości danej waluty do złota). Oznacza to, że banki centralne, w porozumieniu z rządami i bankami komercyjnymi, uzyskały pełny monopol nad systemem finansowym w postaci prawa do emisji pieniądza traktowanego jako wirtualny zapis księgowy. 

Wymiar praktyczny takiej sytuacji polega na tym, że bank komercyjny - w momencie udzielania kredytu zwykłemu Kowalskiemu - dokonuje operacji wykreowania pieniądza jako zapisu księgowego. Nie musi on posiadać w swoim skarbcu całej pożyczanej kwoty. Wystarczy, że ma jej niewielki ułamek. Resztę wykreuje jako zapis księgowy na rachunku. W ten sposób właściciele banków zaczęli de facto kontrolować światową redystrybucję bogactwa. Sami zaś stali się panami życia i śmierci. Doprowadziło to do patologicznej sytuacji, w której zyski sektora finansowego w takich krajach jak Wielka Brytania czy USA stanowiły w ostatnich latach aż 35 proc. zysków wszystkich firm działających na terytorium tych państw. Podobnie jest i w Polsce, gdzie sektor banków komercyjnych (około 64 proc. z nich ma zagranicznych właścicieli) wygenerował sobie w ubiegłym roku gigantyczny zysk w wysokości ponad 16 mld zł (żadna inna gałąź gospodarki w Polsce pod względem zyskowności nie jest w stanie nawet zbliżyć się do sektora bankowego). W tym kontekście nie powinny nas dziwić słowa legendarnego inwestora George'a Sorosa, który w swojej najnowszej książce stwierdził, że "Banki to pasożyty, które żyją w kazirodczym związku z nadzorem (rządem)".

Szwajcarzy powiedzieli "stop!". Zebrali wymagane 100 tys. podpisów pod wnioskiem w sprawie ogólnokrajowego referendum, którego pytanie miałoby brzmieć: "Czy jesteś za odebraniem bankom komercyjnym prawa do emisji pieniądza traktowanego jako zapis księgowy?" W przypadku odpowiedzi twierdzącej światowy system finansowy w krótkim czasie czeka gigantyczna rewolucja nieporównywalna z niczym innym, której głównym efektem będzie utrata przez bankierów kontroli nad redystrybucją bogactwa! Aby pożyczyć pieniądz (wykreować dług) trzeba będzie posiadać "prawdziwy pieniądz". Generowanie potężnych zysków sektora bankowego poprzez tworzenie wirtualnych zapisów księgowych na rachunkach przestanie być możliwe. Świat przestanie się zadłużać w tempie geometrycznym, a bankierzy bezpowrotnie stracą swój przemożny wpływ na losy świata.

Źródło: Switzerland will Vote on “Vollgeld” (Niepelt.ch) (EN)
Źródło: Swiss group says it has signatures for 'sovereign money' vote (Reuters.com) (EN)

Czytaj więcej na Niewygodne Info 

Lekcja pokera

odcinek 129

   – Za stary jestem, żeby odzwyczaić się od palenia – powiedział ojciec Agnisi, wyjmując kolejnego papierosa z paczki. „Wygląda rzeczywiście staro”– pomyślała Dominika. „Ostatnio jakby mu nawet lat przybyło. Musiał całą tę sytuację ze zniknięciem zięcia bardziej przeżywać niż chciał się do tego przyznać” – myślała ze współczuciem.

   Siedzieli w przestronnym gabinecie zaginionego posła, z imponującą panoramą Warszawy widoczną przez szklaną ścianę. Było ich sześcioro: Dominika, Marcin, Boruta, Agnisia Buchniarzowa, jej ojciec i radca Żarski.

   – Na dobrą sprawę – wtrącił ten ostatni – to i tak przecież na coś umrzeć trzeba. Dlaczego by nie na raka płuc? Przynajmniej świadomy wybór – dodał z tym swoim specyficznym poczuciem humoru.

   – Przejdźmy do rzeczy – zaproponował Boruta. – Przypominam, że zostaliśmy tu zaproszeni, żeby wspólnie naradzić się nad taktyką postępowania z porywaczami i zastanowić, kim mogą być. O, przepraszam – Wyjął z kieszeni komórkę, która niestety wyłączyła się, zanim zdążył odebrać. Był wyraźnie niepocieszony z tego powodu. Korzystając z faktu, że właściwie jeszcze nie zaczęli rozmawiać, spróbował jeszcze raz połączyć się z Beatą, ale znowu usłyszał komunikat o niemożliwości zrealizowania połączenia. Coraz bardziej go to niepokoiło.

   – Myślałem, że policja już ustaliła fakty – wtrącił ojciec Agnisi, zaciągając się dymem. – Macie przecież teraz różne możliwości techniczne, o jakich dawniej nawet nikomu się nie śniło.

   – Mamy – Marcin, który dotychczas tylko przysłuchiwał się wymianie zdań, teraz podjął wyzwanie – i właśnie ustaliliśmy pewne szczegóły. Ich wymowa jest co najmniej dwuznaczna. Przypomnijmy: najpierw porywacze żądają 5 milionów za uwolnienie posła, potem raptem zniżają kwotę do 3 milionów.

   – A może ktoś się podszywa – podpowiedział jedyny w tym gronie palacz. Zaciągając się mocno dymem, zakasłał i dodał: – Nagroda kusi.

   – Rzeczywiście – przyznała Dominika. – Ale konkretnie, jak pan to rozumie?

   – Nie znam się na tym. Skoro jednak wytypowaliście te dwa żądania, to chyba wydają się one mieć rzeczywiste powiązanie z porwaniem.

   – Tak – przyznał Marcin. – Sprawdzamy wszystkie zgłoszenia. Wygląda, jakbyśmy mieli do czynienia z dwoma niezależnymi od siebie porywaczami.

   – Jeśli tak by się sprawa miała – wtrącił Żarski – to tylko jeden z porywaczy ma rzeczywiście posła. Należałoby zażądać jakiegoś dowodu.

   – Jasne – skwitował Marcin. – Szkoda, że Szmit nic nie pamięta – dodał.

   – A jak on się czuje? – zapytała Agnisia.

   – Na tyle dobrze, że lekarz pozwolił go przesłuchać – poinformowała Dominika. – Niestety, zasłania się brakiem pamięci.

 

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Wiara i polityka

 

Występują: Helga i Wańka.

 

Helga – Popatrz, kto by przypuszczał, że religia tak nam pomoże!

Wańka – Zależy jaką religię masz na myśli.

Helga – No przecież nie katolicką.

Wańka – Rzeczywiście islam okazał się dynamitem o wyjątkowej sile rażenia. Aż trudno uwierzyć, że udało się to tak łatwo wcisnąć. Szkoda że, Polaczki zaczynają bruździć.

Helga – A słyszałeś o tym ich nowym pomyśle sprowadzenia Żydów?

Wańka – Przeciw Arabom? Pomoże jak biedronki na mszyce.

Helga – Jeden z publicystów wpadł na pomysł, żeby sprowadzić pół miliona bogatych Żydów do Polski, a ci już uporają się nie tylko z „uchodźcami” ale i z nami.

Wańka – Masz na myśli z Niemcami i Rosjanami?

Helga – Właśnie, on tak to sobie wyobraża. Na szczęście nie zna pewnie Talmudu.

Wańka – A ty znasz?   

Helga – Nie za bardzo. Wiem jednak o takim przydatnym zaleceniu. Żydowi w szabas wolno ratować goja tylko pod warunkiem, że przyniesie to pożytek Żydom.

Wańka – Jasne. Dlatego tak ich ceniliśmy przy umacnianiu władzy ludowej.

Helga – Dokładnie. Czas skorzystać z dawnych doświadczeń.

Wańka – Dobry pomysł. Najpierw stworzy się Izraela nad Wisłą, ujarzmi tubylców, sprowadzając do roli niewolników, a później na pewno wszyscy się dogadamy.

Helga – Jak zawsze.

 

KURTYNA

P.S. Drogi aktorze! Idąc sam dojdziesz szybciej, idąc z kimś dojdziesz dalej. Pomyśl czy nie byłoby Ci ze mną po drodze. Zagraj w Internetowym Kabarecie!

Stowarzyszenie RKW 
Warszawa 7.11.2015

Wystąpienia: 
Jerzy Targalski 
Maciej Lisowski i Andrzej Zdun
 
Jadwiga Chmielowska   

---

Koncert Jacka Kowalskiego, barda, tłumacza, historyka sztuki, który odbył się w czasie wspólnego spotkania Klubu Ronina i Reduty Dobrego Imienia. Jacek Kowalski śpiewał pieśni nawiązujące do czasów rycerskich, I Rzeczpospolitej, sarmatyzmu, Konfederacji Barskiej, ale też Powstań i na II Wojnie Światowej kończąc.

Relacja: Blogpress 

Rotmistrz Witold Pilecki znów w sądzie, ale nie wymizerowany w łachmanach, jak na słynnym zdjęciu, ale jako oskarżyciel, w polskim mundurze. A na ławie oskarżonych kolejni władcy PRL. Numer na szyi każdego z nich to data ich przestępstw. W najbliższą sobotę o 18.00. w Poznaniu rusza wystawa obrazów Jerzego Oleksiaka „Ludzie Cogito”.

Więcej: Niezalezna.pl 

 A P E L

AKT DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI

 

    Przez wiele lat „Gazeta Wyborcza” (inaczej: „Trybuna Ludu III RP”) była zasilana, tuczona pieniędzmi publicznymi, pieniędzy podatników, ponieważ rząd PO-PSL regularnie zlecał jej publikowanie reklam, komunikatów itp. tekstów, sowicie opłacanych ze wspólnej, państwowej kasy.

   Nowy rząd nie powinien być rządem frajerów - mamy taką nadzieję, powinien natychmiast, pierwszego dnia swego funkcjonowania, skończyć z tym procederem. Oczekujemy, że W IMIĘ DZIEJOWEJ SPRAWIEDLIWOŚCI obecnie ogłoszenia i reklamy rządowe będą zamieszczane w „Gazecie Polskiej Codziennie”. Oczekujemy też wzmocnienia przez rząd portalu www.niezalezna.pl .

   Jest oczywiste, że zaangażowanie obu środowisk przyczyniło się walnie do zwycięstwa PiS i koalicji w wyborach prezydenckich i parlamentarnych!

 

Jan Wawrzyńczyk

---
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj