3 października 2015 r. | Nr 41/2015 (224)

 Wracajcie              

 

Szanowni Państwo!

   Polska nas potrzebuje. Dlatego powinniśmy masowo wracać z emigracji zarówno tej zewnętrznej jak i wewnętrznej. Trzeba odwojować nasz piękny kraj z rąk sprzedajnej sitwy. Przestańmy udawać, że nic się nie stało. Szalona Kanclerz Niemiec zaprasza dżihad w naszym imieniu i do naszych domów. Korupcja  stała się normą, jesteśmy okradani każdego dnia i wmawia nam się, że to norma, a 10 przykazań to wymysł fanatyków religijnych. Czy trzeba jeszcze czegoś więcej żebyśmy powiedzieli: basta!?

   Pilnie trzeba odbudować przemysł. Wracajcie inżynierowie nie dlatego, że ktoś tu przygotował dla Was stanowiska pracy, a dlatego żebyście to Wy realizowali wasze wizje z naszą pomocą. Musimy stworzyć polskie elity z prawdziwego zdarzenia, odebrać media z rąk sprzedawczyków. Mówić  Polakom prawdę. Stop ogłupianiu!

   Zróbmy dobry początek, oddajmy władzę ludziom, którym dobro Polaków leży na sercu. Wyrugujmy wreszcie kłamców, którzy wielokrotnie nas oszukali, oszukują i jak ich wybierzecie będą oszukiwać. To chyba nie jest trudne? Nie oznacza to jednak, żeby zaufać komukolwiek bez granic. Władza często korumpuje i bez nadzoru zaczyna się degenerować.  Dobrze jest ufać, ale kontrolować należy.

   Wracajcie! Polska potrzebuje elit! Europa ich potrzebuje, bo jak słusznie zauważył Światopełk Karpiński (1909-1940) „Chcemy kultury Zachodu, nie zachodu kultury”.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Do Brukseli pojechała Terenia Piotrowska, która jest pacynką Ewy Kopacz, żeby wykonywać polecenia Ewy Kopacz, która jest pacynką Donalda Tuska, który z kolei jest pacynką Angeli Merkel. W skrócie rzecz ujmując, decyzję polskiej delegacji podjęła pacynka pacynki pacynki Angeli Merkel. Na żadnym etapie tej pacynkowej struktury nie ma miejsca dla działania niezgodnego z wolą Władczyni Marionetek.

Wacław Kujbida

Obudź się Polonio!

Nie ma już chwili czasu
do stracenia 

Konieczne jest natychmiastowe podjęcie inicjatyw mogących uratować niszczony z premedytacją, patriotyczno-chrześcijański wymiar Polonii Amerykańskiej oraz Polonii Kanadyjskiej a także zatrzymać i odwrócić penetrację i przejmowanie organizacji i stowarzyszeń tychże Polonii przez ludzi walczących na różny sposób i właściwie nieprzerwanie od roku 1945, z wszystkimi tradycyjnymi wartościami polskiego społeczeństwa, państwa i narodu.

Równie niezbędne jest natychmiastowe zaprzestanie ciągnącej się od roku 1945 bezpośredniej ingerencji i manipulacji środowiskami polonijnymi przez MSZ w całym wachlarzu tych, niszczących od lat integralność i patriotyczną postawę Polonii działań, począwszy od wręcz dywersyjno-wywiadowczych, podejmowanych jeszcze do niedalekiej przeszłości a skończywszy na manipulacjach socjalno-finansowo-politycznych, jakie obserwujemy, z małymi wyjątkami, w ciągu ostatnich 25 lat.

Niemniej palącym problemem jest natychmiastowy powrót do przedwojennego oraz historycznego modelu polityki kiedy to służby MSZ czy Korony w dawniejszych okresach, było rzeczywiście Służbami Zagranicznymi Rzeczypospolitej, służyły rzeczywistej Polskiej Racji Stanu oraz współpracowały w tej dziedzinie z Polakami na obczyźnie na zasadach wzajemnego poszanowania a nie ingerowały w struktury polonijne, nie prowadziły działań destrukcyjnych czy manipulacyjnych jak ma to miejsce w mniejszym lub większym stopniu, nieprzerwanie (z wyjątkiem okresów rządu premiera Olszewskiego i premiera Kaczyńskiego), od roku 1945. 

Czytaj całość   |   Źródło: Niezależny Kraków 

---

Brak rąk do pracy

Tak źle nie było od sześciu lat - aż 32 proc. średnich i dużych polskich firm twierdzi, że nie jest w stanie znaleźć odpowiednio wykwalifikowanych kandydatów do pracy. To wnioski z najnowszego badania firmy doradczej Grant Thornton. 

Z najnowszego badania "International Business Report" przeprowadzonego wśród 10 tys. średnich i dużych firm z 36 krajów świata (w tym 200 firm z Polski) przez Millward Brown dla Grant Thornton International wynika, że w ostatnim czasie wyraźnie poprawiła się w naszym kraju sytuacja pracowników. Osłabiła się natomiast pozycja pracodawców. Zebrane dane wskazują bowiem, że obecnie aż 32 proc. polskich firm przyznaje się, iż ma duży, bądź bardzo duży problem ze znalezieniem odpowiednio wykwalifikowanych pracowników.

Czytaj całość: Nowy Przemysł 

---

Jak wrócić
z emigracji? 

powroty.gov.pl 

Powrót do Polski po kilkuletnim pobycie za granicą może nam się jawić jako niezwykle stresujące i pełne wyzwań wydarzenie. Optymiści zapewne wyobrażają sobie pełen wzruszeń powrót do rodzinnego miasta, do bliskich, znajomych i rodziny. Cieszą się na myśl, że znowu będą mogli wędrować uliczkami ze wspomnień, którymi od dłuższego czasu wędrowali jedynie w marzeniach. 

A jak to tak naprawdę jest? Jak reemigranci radzą sobie z zastaną po powrocie rzeczywistością? Jak wyglądają ich relacje z bliskimi, którzy podczas ich nieobecności zmieniali się, ewoluowali, tylko, że w innym niż oni kierunku?

Pobyt w innym kraju, wśród ludzi o odmiennej kulturze i przekonaniach, ludzi wywodzących się z innych środowisk, zmienia emigranta na zawsze. Zmieniają się jego zwyczaje - nawet te dotyczące tak banalnych kwestii jak oczekiwanie na autobus na przystanku lub sposobu komunikacji z obcymi mu ludźmi spotykanymi na ulicy czy w sklepie. Zmieniają się jego zwyczaje i upodobania kulinarne. Często świat staje się nagle o wiele mniejszy niż z perspektywy jego rodzinnej miejscowości w Polsce. Po powrocie do ojczyzny brakuje mu wielu elementów jego emigranckiej codzienności – do tego dochodzi frustracja związana z brakiem zrozumienia wśród bliskich, którzy nie potrafią postawić się w jego sytuacji i zrozumieć przez co przechodzi. 

Całość: powroty.gov.pl 
Zobacz również: Polski rząd chce nakłonić nas do powrotu

Lekcja pokera

odcinek 123

   – No, pomyśleć, że oboje znacie Marcina. Chodziłem z nim i jego bratem do podstawówki – powiedział Dymek odstawiając pusty kieliszek, widomy znak, że należy go ponownie napełnić.

   – Jacy oni byli? – spytała Misiula. Czuła, że zaczyna jej się kręcić w głowie. Ale może nie tylko od wypitego alkoholu. Sprawy przybierały dobry obrót. Siedziała przy stole z tymi dwoma, którzy zrobią dla niej wszystko, czego zażąda. Była coraz bardziej tego pewna.

   – Nijacy – odparł Dymek. – Gdyby nie było ich dwóch, to trudno by ich zauważyć – roześmiał się z własnego dowcipu. – Taki, to niczego nie ukradnie, nikomu gęby nie obije, nawet przekląć siarczyście nie potrafi. Kto by pomyślał, że Marcin policjantem zostanie!

   – Jaki tam z niego policjant – zawtórował Robcio. – Mój stary, to był milicjant!

   – Twój ojciec był milicjantem? – podchwyciła Misiula. – Rozumiem, że załatwił ci posadę w policji.

   – Podobnie, jak tobie babcia w telewizji – odparł nieco uszczypliwie.

   – Chwila, moment – wtrącił Dymek. – To wy pracujecie w policji i telewizji?! Ja pie...! – nie krył podziwu.

   – Pracowaliśmy – ostudził jego zapał Robcio.

   – Chwila – wtrącił ponownie Dymek. Wyglądało, jakby nabrał podejrzeń. – I wy chcecie się włamywać do czyjegoś mieszkania? A na cholerę to wam?

   – W tym rzecz – wyjaśniła Misiula – że już nie pracujemy w tych szacownych instytucjach. Ale mamy swoje rachunki do wyrównania. Wchodzisz w to czy nie? – W porzo – zgodził się, intensywnie nad czymś myślał, po czym spytał: – Tylko co ja będę z tego miał?

   – Ile chcesz? – Robcio przybrał minę człowieka, który nie liczy się z pieniędzmi, zwłaszcza cudzymi. W tym wypadku przypuszczał, że kasę wyłoży Misiula.

   Dymek milczał. Nie miał pomysłu, ile zaśpiewać. W końcu wpadł na dobry, jak mu się zdawało, koncept.

   – Umówmy się tak: kiedy Misiula skończy swoją inspekcję, da mi znać. Wtedy wejdę i wybiorę sobie jakieś fanty. Zgoda?

   Misiula i Robcio wymienili spojrzenia i ten ostatni podjął decyzję za obojga.

   – Zgoda – powiedział.

   – Skoro ustaliliśmy warunki, to zapisz mi adres na jakiejś kartce. Najpierw muszę poobserwować mieszkanie, żeby się nie natknąć na lokatorów.

   – Jasne – Misiula wydarła kartkę z notatnika, zapisała na niej adres i podała Dymkowi, który schował ją do kieszeni, nawet nań nie spojrzawszy.

   – No to strzemiennego – powiedział. – I będę leciał.

   Kiedy drzwi się za gościem zamknęły, Misiulę naszły wątpliwości.

   – Myślisz, że to był dobry pomysł, żeby go w to wciągać? – spytała z nadzieją, że Robcio utwierdzi ją w słuszności podjętej decyzji.

   – Zobaczymy – odparł, ziewając.

   Ona jednak drążyła dalej temat:

   – Jeżeli jest profesjonalistą, to będzie wiedział, co z tymi „fantami” zrobić, ale jeżeli amatorem, może wpaść i nas wydać.

   – Nic nie bój – sięgnął po butelkę z piwem i pociągnął łyk.

   Przypomniały mu się własne wybryki w wieku szkolnym. Niejedną piwnicę i niejeden samochód z kolegami obrobili jako „nieznani sprawcy”. Ojciec o wszystkim wiedział, ale nawet lania mu nie spuścił.

CDN

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

 

Tożsamość płciowa

 

Występują: Helga i Wańka.

Helga – Nie wiesz gdzie można kupić burkę?

Wańka – Masz na myśli sukę o tym wdzięcznym imieniu?

Helga – Och! Wania,  na modzie możesz się nie znać, ale na         polityce powinieneś. Już niedługo będzie to strój obowiązujący.

Wańka – Żartowałem. Oczywiście wiem jakie znaczenie ma ten ubiór. Każdy może się pod nim ukryć.

Helga – Nie będę musiała zasłaniać twarzy, kiedy już przyjdą.

Wańka – Wówczas burkę kupisz na każdym bazarze, a bez niej raczej kobiety będą się bały wychodzić. Jesteś jednak mniej spostrzegawcza, niż myślałem.  

Helga – Tak ci się tylko zadaje. Widzę przecież, że masz umalowane usta. Tylko przez grzeczność nie pytałam dlaczego.

Wańka – Zrobiłem to dla tubylców. Oni myślą, że Wania, czy Saszeńka to kobieta.

Helga – Ale jaki to ma związek z tobą? Czyżbyś nosił się z zamiarem zmiany płci?

Wańka – Według najnowszych badań naukowców gender, za płeć dziecka odpowiada położna.

Helga – To rzeczywiście rewelacyjne odkrycie.

Wańka – W moim przypadku akuszerka powiedziała matce, że urodziła syna i tak już zostało. Gdyby powiedziała, że ma córkę inaczej by mnie wychowano i teraz nikt by się nie dziwił, że maluję usta.

 

KURTYNA

P.S. Drogi aktorze! Idąc sam dojdziesz szybciej, idąc z kimś dojdziesz dalej. Pomyśl czy nie byłoby Ci ze mną po drodze. Zagraj w Internetowym Kabarecie!

---

Podręcznik savoir-vivre dla katolickich dam i dżentelmenów

Antologia „W dobrym stylu” to wybór najlepszych tekstów z portalu PCh24.pl o katolickim stylu życia dla kobiet i mężczyzn, wzbogacony o przygotowane specjalnie na tę okazję niepublikowane artykuły. 
W czasach brutalnego ataku na rodzinę i tradycyjne wartości autorzy przypominają nam, jak pięknie stworzył nas Pan Bóg: różnych od siebie i bliskich sobie zarazem. To prawdziwy podręcznik savoir-vivre'u, a także - niebanalne źródło wiedzy i ciekawostek ze świata.

Pobierz bezpłatny e-book (103 strony)  
Więcej: Polonia Christiana 

Wywiad Jacka Wilka dla portalu Nam Zależy. Więcej. Namzalezy.pl 

Zapis z wystąpienia na Powitaniu Jesieni 2015. Mówca skoncentrował się na aktualnej sytuacji politycznej w kraju przed wyborami parlamentarnymi oraz czasie nadchodzących przemian, a także zbliżającym się terminie Kongresu NTV (18.10.2015).

Zobacz również: Jerzy Filar - koncert Powrót Bardów - 1992 

Nasza Basia Kochana – polski zespół muzyczny z kręgu poezji śpiewanej. Nazwa grupy została zaczerpnięta od imienia przyjaciółki zespołu Barbary Bołtuckiej, obecnie zamieszkałej w Australii. 

Grupa została założona w roku 1975 podczas Giełdy Piosenki Studenckiej w Szklarskiej Porębie. Muzycy pochodzili z różnych miejsc w Polsce, kompozycje powstawały więc korespondencyjnie. W roku 1976 zespół zdobył główną nagrodę na XIII Festiwalu Piosenki i Piosenkarzy Studenckich w Krakowie wykonując utwory: „Za szybą” (… „całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę”) i „Sambę Sikoreczkę”. W 1978 r. Nasza Basia Kochana wystąpiła w koncercie „Debiuty” Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, a w grudniu 1980 roku nagrała płytę długogrającą, przy której powstaniu współpracowali muzycy jazzowi, tacy jak: Krzesimir Dębski, Zbigniew Jaremko, Janusz Skowron i inni.

Więcej: Wikipedia   |   Jerzy Filar 

Ratujmy Teatr Kamienica! 

Drodzy Widzowie, Przyjaciele i Sympatycy Teatru Kamienica możecie nam pomóc, podpisujcie petycję STOP dla zniszczenia Teatru Kamienica. Za każdy głos wsparcia serdecznie dziękujemy.

http://www.petycjeonline.com/stop_dla_zniszczenia_warszawskiego_teatru_kamienica

Warszawa, dnia 23 września 2015 roku

List otwarty

Emiliana Kamińskiego
dyrektora i założyciela warszawskiego Teatru Kamienica do Widzów i Sympatyków, odnośnie próby zniszczenia Teatru Kamienica przez człowieka o nazwisku Adrian Accordi Krawiec.

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, Sympatycy Teatru Kamienica!

Teatr Kamienica ma się bardzo dobrze, jesteśmy wypłacalni, robimy kolejne premiery, utrzymujemy 300 rodzin, dając ludziom pracę. Prowadzimy szeroko zakrojoną działalność charytatywną, dla dzieci, dla chorych, niepełnosprawnych dla bezdomnych. Pracujemy na promocję tego miasta, jako jedyni zbudowaliśmy makietę przedwojennej Warszawy o powierzchni 30 metrów kwadratowych, stale nawiązujemy do historii tego pięknego miasta.

Niestety tak dobrze działający teatr, usytuowany w centrum stolicy, stał się obiektem  ataku osób, które chcą zamurować jego środek i w konsekwencji go przejąć.

Teatr nie jest moją własnością. Wynajmujemy go wraz z żoną – Justyną Sieńczyłło od 14 lat płacąc ogromny czynsz co miesiąc, ok. 40 000 zł. Poświęciłem temu miejscu życie rodzinne i wszystkie oszczędności.

Jesteśmy z żoną zmęczeni i zdesperowani, dlatego prosimy o pomoc, o podpisanie petycji w obronie teatru. Człowiek o nazwisku Adrian Accordi Krawiec wykorzystując luki w prawie i posiłkując się zakłamanymi dokumentami uzurpuje sobie prawo do własności 1500 metrów kwadratowych naszej Kamienicy.

Zostałem zmuszony zwrócić się do Państwa z prośbą o pomoc, ponieważ wymiar sprawiedliwości działa w tym kraju powoli, a przestępcy bardzo szybko. 

Piszcie proszę Państwo pisma o wsparcie na adres:

Prokuratora Generalnego biuro.podawcze@pg.gov.pl,
Prezydent m.st.  Warszawy sekretariatprezydenta@um.warszawa.pl,
oraz na adres Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej listy@prezydent.pl,

Proszę ratujcie teatr, każde pismo, każde wsparcie jest dla nas bardzo ważne! 
Za każdy Państwa gest w obronie naszego teatru z całego serca dziękuję. 

Emilian Kamiński   |   Teatr Kamienica 

Sprawdź najnowsze unormowania, wytyczne 
i inne informacje dotyczące wyborów 
w witrynie PKW

---

Włącz się w Ruch Kontroli Wyborów!


Społeczny RKW

ruchkontroliwyborow.pl

siepoliczymy.pl 

 


Stowarzyszenie RKW
 

ruchkontroliwyborow.com
stopfalszowaniuwyborow.pl  

Obywatelski ruch zainicjowany 
w dniu 21 lutego 2015 roku 
w Częstochowie, oparty na idei dobrowolności i wolontariatu. 
Powstał z inicjatywy organizacji i grup społecznych, które połączyła wola obrony demokracji w Polsce i suwerenności Narodu wobec zagrożeń, jakie stwarzają nierzetelnie przeprowadzane wybory. Moderowany przez liderów stowarzyszenia Solidarni 2010 oraz Klubu Ronina.

Lista koordynatorów RKW #1 

 

Stowarzyszenie wyposażone 
w osobowość prawną, powołane 
w dniu 20 czerwca 2015 roku 
w Częstochowie. 
Celem stowarzyszenia jest kontrolowanie prawidłowości przebiegu wyborów organów władzy państwowej i samorządowej oraz stałe monitorowanie jej działania w okresie między wyborami. Władze Stowarzyszenia RKW powoływane są na poziomie krajowym i terenowym w trybie tajnego głosowania na zasadach przewidzianych w statucie. 

Lista koordynatorów RKW #2 


Regionalne portale internetowe RKW

RKW Chełm | RKW Dolny Ślask | RKW Koszalin | RKW Lubelskie 
RKW Lubuskie | RKW Szczecin | RKW Tarnów | RKW Wielkopolska | RKW Żyrardów

Poradnik dla członków obwodowych komisji wyborczych i mężów zaufania, a także dla komitetów wyborczych oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się jak to się robi. Prezentuje katalog wyborczych fałszerstw, a także instruuje, jak należy im zapobiegać i jak na nie reagować. 

Pobierz dokument w pliku PDF 

Stan prawny na dzień 31 kwietnia 2015 roku. Szczegółowe unormowania dotyczące wyborów
do Sejmu i Senatu należy zweryfikować z Kodeksem wyborczym oraz najnowszymi wytycznymi 

Państwowej Komisji Wyborczej

Wyciąg z ustawy Kodeks Wyborczy. Zawiera podstawowe przepisy prawa wyborczego, które powinien znać każdy członek obwodowej komisji (OKW) oraz mąż zaufania, aby prawidłowo wypełnić swoją misję. 

Pobierz wyciąg z Kw w pliku PDF
Pełny tekst Kodeksu wyborczego w pliku PDF

Pobierz niezbędnik członka obwodowej komisji wyborczej 
przygotowany przez Marię Wilczańską. 

Diagram prezentujący procedurę ustalania wyników głosowania w obwodowej komisji wyborczej. Poręczny graficznym przewodnik, będący uzupełnieniem do wytycznych Państwowej Komisji Wyborczej. 

Pobierz grafikę w pliku PDF 
Pobierz grafikę w pełnej rozdzielczości  

---

Głosowanie zagranicą

Obywatele polscy, którzy chcą oddać swój głos w wyborach do Sejmu i Senatu w jednym
z obwodów wyborczych za granicą, mogą od 28 września 2015 r.
rejestrować się poprzez internetowy portal

ewybory.msz.gov.pl

Zagłosować można osobiście w konsulacie lub korespondencyjnie.

Dla obywateli polskich, którzy chcą głosować za granicą w wyborach parlamentarnych utworzono 250 obwodów wyborczych. Wyborcy ci będą głosować na kandydatów do Sejmu i Senatu zarejestrowanych w okręgu warszawskim

Aby zarejestrować się w systemie ewybory.msz.gov.pl należy przygotować swój numer PESEL oraz ważny polski paszport lub dowód osobisty. Podczas rejestracji należy wybrać również typ głosowania – osobiście lub korespondencyjnie, kraj oraz komisje, w której zamierza się oddać swój głos. Po udanej rejestracji z portalu można pobrać potwierdzenie. Potwierdzenie przesłane zostanie też na adres e-mail podany w formularzu zgłoszeniowym. 

Aby zagłosować w wyborach za granicą osobiście należy zarejestrować się w spisie wyborców, prowadzonym przez konsula właściwego terytorialnie dla miejsca pobytu za granicą. Można tego dokonać także poprzez internetowy system rejestracji ewybory.msz.gov.pl. Można także zarejestrować się osobiście, telefonicznie lub poprzez wysłanie do konsula zgłoszenia w formie faksu, listu, e-maila, podając wszystkie konieczne do rejestracji dane. 

Dla wyborców, którzy chcą głosować osobiście, termin rejestracji w spisie wyborców upływa 22 października, na 3 dni przed dniem wyborów. Z kolei głosowanie korespondencyjne jest możliwe w wybranych komisjach wyborczych. 

Zamiar głosowania korespondencyjnego wyborcy mieszkający za granicą zgłaszają do 7 października. Zgłoszenie – ustne, pisemne, przesłane faksem lub w formie elektronicznej – powinno zawierać nazwisko i imię, imię ojca, datę urodzenia, numer ewidencyjny PESEL wyborcy, oznaczenie miejsca pobytu za granicą, numer ważnego polskiego paszportu, miejsce i datę jego wydania, a w przypadku obywateli polskich czasowo przebywających za granicą – miejsce wpisania wyborcy do rejestru wyborców.

Konieczne jest też wskazanie adresu, na który ma zostać wysłany pakiet wyborczy albo zadeklarować jego osobisty odbiór. Na podstawie takiego zgłoszenia konsul wpisze osobę do spisu wyborców i wyśle pakiet wyborczy, zawierający m.in. karty do głosowania, kopertę zwrotną i instrukcję. 

---

Szkolenia
członków obwodowych komisji wyborczych 
i mężów zaufania

 

Wrocław

5 października, godz. 17:00 
Sala amfiteatralna u Salezjanów
Pl. Grunwaldzki 3 

kontakt: Jerzy Filak
tel. 793 465 808
jerzfilak@gmail.com

Pruszków

9 października, godz. 18:00
Biuro Prawa i Sprawiedliwości
ul. Armii Krajowej 46

kontakt: Agnieszka Kaczorowska
tel. 604 240 620
akaczorowskabudek@gmail.com

---
---
---
---

Ludzie! Górnicy! 

Nie przerywajcie rewolucji!!!

 

Dlaczego nie wychodzicie na tory, żeby blokować – aż do skutku!
– pociągi wwożące do Polski rosyjski i ukraiński węgiel!!! 
Obalić straszny rząd Kopacz (i następne, kopaczopodobne)
tylko generalnym strajkiem można.

 Jan Wawrzyńczyk
profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

---

A P E L

Polacy, Wyborcy!

Platforma Obywatelska podejmuje niestrudzenie – wspomagana przez życzliwe im media (TVP, TVN, Polsat, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Fakt”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska”, „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Polskie Radio”, „TOK FM”, itd.) – wielką akcję straszenia wyborców i ostrzegania przed nieszczęściami, jakie spadną na Polskę, jeśli w wyborach parlamentarnych zwycięży PiS. Media te będą się prześcigać w podawaniu dosadnych przykładów owych nieszczęść. Będą wspierane zręcznie przez media zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, wykonujące tajne dyrektywy strategów brukselskich.

Polacy, wyborcy!

Nie dajcie się zastraszyć, nie dajcie się okłamać, nie dajcie się
ponownie oszukać Platformie – rzekomo obywatelskiej!

• Jan Wawrzyńczyk – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

• Małgorzata Todd – pisarka.

• Jarosław Piastowski – lekarz.

• Zbigniew Lisiecki – informatyk.

• Rafał Wysmyk – ekonomista.

• Jerzy Burski – artysta grafik.

• Andrzej Ordoczyński – Polak.

• Konrad Turzyński – bibliotekarz, w l. 1979–1981 uczestnik Ruchu Młodej Polski.

• Zofia Korzeńska – eseistka,  poetka.

• Bohdan Urbankowski – pisarz, filozof.

• Romuald Chutkowski.

• Piotr Zarębski – reżyser filmowy – Łódź.

• Jacek Wegner – publicysta.

• Tadeusz Kucharski – Polak.

• Jerzy Gnieciak – w l. 1980–1989 przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI Opolszczyzny.

• Edward Tyburcy – dr nauk technicznych.

• Lidia Sokołowska-Cybart – prawnik-lingwista

• Wojciech Brojer – historyk.

• Dariusz Smulski – Polak.

• Ewa Tomaszewska – fizyk,  działacz NSZZ „Solidarność”.

• Grzegorz Waśniewski – Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie.

• Krystyna Banaszek mgr farmacji – Gdynia.

• Zygmunt Korus – krytyk sztuki.

• Ewa Duzinkiewicz – dyrektor gimnazjum.

• Violetta Kardynał – dziennikarka.

• Jerzy  Jankowski – Prezes ZP w Norwegii, b. członek Solidarności Walczącej (SW).

• Paweł Bendkowski – emeryt, były nauczyciel – Szczecin.

• Bożena Cząstka-Szymon – językoznawca, więźniarka polityczna.

• Tadeusz Wojteczko – inżynier, członek zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Tarnobrzegu, oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej.

• Zofia Romaszewska – Komisja Interwencji i Monitoringu PiS, działaczka społeczna.

• Stanisław Chęciński – dr nauk technicznych, członek, AKO.

• Zbigniew Skowroński – red. nacz. Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM.

• Izabella Galicka –  historyk sztuki.

• Wiesław Zieliński – pisarz, dziennikarz – Rzeszów.

• Barbara Zielińska – emerytka – Rzeszów.

• Bernadeta Wilk-Stankiewicz – były pracownik redakcji BI „Solidarność” przy ZR NSZZ „S” w Gdańsku.

• Witold SZIRIN Michałowski – Redaktor Naczelny pisma RUROCIĄGI.

• Violetta Sasiak – pielęgniarka, Klub GP Reda Rumia Wejherowo.

• Marzena Kasprowicz – mgr inż. budownictwa, nauczyciel-mianowany, poetka, maluje i pisze z potrzeby serca.

• Janina Kasprowicz – emerytowana nauczycielka, wizytator szkolny odznaczona wszystkimi możliwymi orderami i krzyżami.

• Ferdynand Kasprowicz – emerytowany nauczyciel.

• Kazimierz M. Janeczko – mgr nauczyciel, członek PO AK.

• Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji NOWEJ POLSKI.

• Marian Chomiak – elektronik.

• Róża Chomiak – ekonomista.

• Piotr Szelągowski – działacz społeczny, bloger, autor strony bezprzesady.com.

• Wiesław Sokołowski – poeta, red. naczelny pisma literackiego TRWANIE

• Lech Galicki – prozaik, poeta.

• Katarzyna Kwiatkowska – nauczycielka emerytka.

• Agata Foltyn – dziennikarka.

• Karol Krementowski – inicjator strajków sierpniowych 1980.

• Jacek Kazimierski – Wiceprezes Stowarzyszenia Solidarni 2010.

• Wanda Jagieluk – dekoratorka, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Gdyni.

• Benedykt Butajło – specjalista BHP i ppoż. z Olsztyna.

• Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89.

• Marek Budnicki – inżynier z Toronto.

• Zygmunt Sekuła – podwójny licencjonat medyczny.

• Grzegorz Michalski – były członek  ZR Wlkp. NSZZ S, pierwszej Solidarności, internowany. Zamieszkały w NJ, USA.

• Bogusław Maśliński 

• Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii.

• Krzysztof Sosin – inżynier, Prezes Stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny.

• Zdzisław Wilk – radny Rady Miejskiej.

• Zbigniew Schroder – fizyk, działacz ruchu narodowego.

• Marek Baterowicz – pisarz z Sydney i sympatyk ruchu „Solidarni 2010”.

• Wojciech Raczyński – prezes Fundacji Edukacji i Tradycji.

• Dominik Wysocki – inżynier.

• Jan Koszczyński – emeryt, Oborniki.

• Marek Zabiegaj – dziennikarz-teatrolog, członek AICT- międzynarodowe stowarzyszenie krytyków teatralnych.

• Bogdan Zabiegaj – dziennikarz, konsul honorowy Republiki UŻUPIO w Krakowie.

• Zbigniew Oziewicz – profesor filii w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, przyjaciel Jerzego Gnieciaka z Rady Solidarności Walczącej. 

• Maria Czarnecka – emerytowana nauczycielka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

• Stanisława Janta-Lipińska – były przedsiębiorca, emerytka.

• Marek Popowicz-Watra – dziennikarz, Kanada.

• Aleksandra Ancewicz-Kaliciecka – muzyk.

• Kazimierz  Raczyński – Sybirak.

• Józef Sławiński – działacz „Solidarności” lat 80-tych.

• Piotr Hlebowicz – Autonomiczny Wydział Wschodni „Solidarności Walczącej”, działacz polonijny.

• Victor A. Zolcinski – działacz  „Solidarności” lat 80-tych, założyciel Radio POMOST ArizonA.

• Henryk Bienkiewicz – emeryt, wykładowca literatury i języka białoruskiego UJ, tłumacz, członek ZAiKS, poszkodowany w sprawie mienia zabużańskiego.

• Natalia Kuncewicz-Bienkiewicz – emerytka, dyplomowana nauczycielka fizyki, odznaczona Złotą Odznaką Solidarności.

• Jacek Lilpop – artysta.

• Eulalia Łaskawiec – redaktor techniczny, emerytka.

• Krystyna Skoczylas – redaktor  Radia Chicago WPNA 1490 am.

• Jan Zielonka – uczeń.

• Witek Szalankiewicz – alpinista. 

• Maria Dąbrowska – emerytka, działaczka nauczycielskiej „Solidarności” internowana w Gołdapi.

• Andrzej Bednarczyk – działacz Pierwszej Solidarności, więzień stanu wojennego, wielokrotnie wyrzucany z pracy po 1989 roku przez SLD i PO.

• Gabriel Leonard Kamiński – literat, dziennikarz, wydawca.

• Lech Marek Jaworski – dziennikarz.

• Jan Raczycki – Prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL w Bydgoszczy. Członek Honorowego Komitetu poparcia Andrzeja Dudy.

• Jerzy Kumpin – bloger, Kanada.

• Jerzy Stasiak – inż. chemii, członek Solidarnych 2010.

• dr Leszek Skonka – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności.

• Andrzej Baczewski – dziennikarz,  doradca biznesowy (przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Kwidzyn)

• dr Andrzej Tadeusz Kijowski  pisarz

• dr hab Rafał Żebrowski – historyk.

• Lidia Goryca - logopeda.

• Andrzej Baczewski – dziennikarz.

• Tomasz Bielski – literat, dziennikarz.

• Mariusz Singer.

• Zenon Miluski – muzyk.

• Witold Łukasiak – publicysta, „Tygodnik Polski”, Melbourne.

• Leszek Makowski – artysta grafik, mgr Sztuk Pięknych, Sydney, Australia.

• AK Andruch – Polak z Opola.

• Wojciech Kulesza – lekarz  dentysta, Poznań.

 

Prosimy o wpisywanie się na listę!

Każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Wystarczy podpisaną treść apelu przekazać pocztą zwrotną na mój adres: mtodd@mtodd.pl.

---
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj