26 września 2015 r. | Nr 40/2015 (223)

Prosty rachunek        

 

Szanowni Państwo!

   Podróże kształcą. Kiedyś na wycieczce w Tunezji przewodnik opowiadał nam o różnicach w mentalności jakie nas dzielą, a jako Arab po studiach w Polsce widział co mówił. Twierdził on, że gdyby w krajach arabskich wprowadzić najmniejszy choćby zasiłek dla bezrobotnych, to bezrobocie sięgnęłoby 100%. A tu raptem okazało się, że wystarczy przepłynąć morze, żeby wszystko mieć za friko. Czy można się zatem dziwić, że szarańcza ruszyła na żer?

   Podobno 70% tak zwanych uchodźców stanowią młodzi mężczyźni. Więc albo wyznawcy Allacha należą do wyjątkowo tchórzliwych, albo przyczyny należy upatrywać gdzie indziej. Skoro jeden Arab może mieć 4 żony, to pozostali trzej mężczyźni powinni zająć się czymś innym, niż zakładaniem rodziny. A czyż terror i gwałty nie spełniają dobrze roli zastępczej? Ba, młody mężczyzna może się nie tylko wyżyć, ale zasłużyć jeszcze Allachowi zabijając niewiernych.

   Płodność arabskich kobiet nie ma sobie równych, bo liczebność potomstwa przekłada się na prestiż. Rywalizacja potrzebna jest wszystkim ludziom, a dla Arabki płodność, to jedyna konkurencja. Innych Mahomet dla niej nie przewidział. Im więcej dzieci, tym większe prawdopodobieństwo, że się z głodu nie umrze. Akurat odwrotnie jak u nas.  

   Jeżeli władcy Europy nie opamiętają się, to grozi nam zagłada, jakiej jeszcze nie było. My powinniśmy przy najbliższych wyborach koniecznie odsunąć od rządu PO, bo zapraszanie szarańczy do stołu musi skończyć się katastrofą.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Holokaust Chrześcijan 

Nikt w Polsce nie zdaje sobie sprawy ze skali ludobójstwa i okrucieństwa jakie tam [w Iraku] się dokonuje. Materiały jakie otrzymaliśmy są tak drastyczne, że od ponad tygodnia zastanawialiśmy się nad ich publikacją. Z uwagi jednak na nasze polskie doświadczenia związane z hekatombą II wojny światowej, Katyniem i innymi miejscami kaźni naszego narodu, nie możemy milczeć w obliczu tak potwornej tragedii. 

Tam chrześcijanie, jeńcy wojenni, chłopi, islamscy innowiercy oraz przeciwnicy Kalifatu Islamskiego mają swój własny Katyń. Fundamentaliści islamscy dokonują niewyobrażalnie okrutnych zbrodni. Jedyną realną pomoc potrzebującym niosą… Kurdowie, których zdecydowały się dozbrajać USA. 

Na temat samej rzezi jaka się tam dokonuje UE i USA w zasadzie milczą. Samo dozbrajanie Kurdów i dokonywanie pojedynczych nalotów na pozycje islamistów nic nie dają, gdyż są doskonale wyposażeni i uzbrojeni z magazynów armii irackiej, od której przejęli amerykański sprzęt między innymi czołgi M1 Abrams i samochody Hamvee. W tej chwili to doskonale wyposażona i licząca ok. 45 tys. armia, której nie ma kto powstrzymać. 

Nasze dziedzictwo wywodzi się z tradycji chrześcijańskiej, i to jej zawdzięczamy to, że teraz na tzw. zachodzie niektórzy mogą pozwolić sobie na ateizm, a nawet na kontestowanie chrześcijaństwa, na coś co wielu nazywa „wolnością”. 

Uwaga! Artykuł zawiera drastyczne zdjęcia. Przeznaczony jest dla osób dorosłych o mocnych nerwach. Doniesienia o tym co się dzieje w północnym Iraku opanowanym przez fundamentalistów islamskich dochodzą do Polski w bardzo okrojonym stopniu. Społeczeństwo polskie nie jest świadome co tam się dzieje. Światło na to rzucają teksty Wojciecha Szewko, który świetnie zna realia tamtych rejonów. Pisał o sytuacji chrześcijan na terenach zajętych przez IS –  Zob. tutaj: ISLAM – Chrześcijanie w kalifacie IS oraz o samym kalifacie IS jako planie Al Kaidy.  

Czytaj całość: Forum dla Życia
Zobacz również:
Islamiści mordują i represjonują chrześcijan. Stop Islamizacji Europy!
Islamiści zabijają chrześcijan w Afryce 
Ewa Kurek - Przedsiębiorstwo Holokaust i zakłamywanie historii 

Lekcja pokera

odcinek 122

 

Nieznajomością prawa
zasłaniać się nie można,
trzeba je więc tak zagmatwać,
żeby nikt prócz prawnika
nie mógł się w nim połapać.

 

   – Wiesz, coś mi się zdaje, że toczy się tu jakaś gra i ktoś próbuje Borutę z niej wyeliminować – powiedziała Dominika.

   – Masz na myśli te komputerowe psikusy?

   – Komputerowe i nie komputerowe, ale czy psikusy? Ktoś przecież zamówił mu wizytę u psychiatry.

   – Może to kolejny psikus – Marcin przestawał przy swoim. – W końcu nic się nie stało.

   – Ale mogło. Myślę, że wypadek jego teściowej też został zaplanowany, żeby żona była daleko, kiedy te wszystkie incydenty miały miejsce.

   – Niekoniecznie te sprawy muszą być z sobą powiązane.

   – Wygląda jednak, jakby były – Dominika nie dawała się przekonać. – Czy my w ogóle wiemy, czym konkretnie zajmował się Buchniarz jako poseł?

   – Pewnie jak pozostali, czyli tworzeniem nowego prawa. A tak na marginesie:  nieznajomością prawa zasłaniać się nie można, prawda?

   – Prawda – przyznała Dominika.

   – Trzeba je więc tak zagmatwać, żeby nikt prócz prawnika nie mógł się w nim połapać. Na tym, jak mniemam, polega zadanie posła.

   Do pokoju wszedł Boruta. Miał zmęczoną twarz. Usiadł ciężko na krześle tuż obok drzwi. Milczał, więc oni też umilkli, czekając, co powie. Odezwał się po dłuższej chwili.

   – Trzeba przeanalizować wszystkie zgłoszenia  dotyczące porwania posła – powiedział.

 CDN 

Pobierz odcinki powieści w plikach PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Miłość Ci wszystko wybaczy 

Ogółowi Polaków kojarzy się z kabaretem i z „kultową” przed wojna piosenką Miłość ci wszystko wybaczy, z filmu Szpieg w masce. Znacznie piękniejszy, choć bardzo dramatyczny i okrutny był drugi rozdział życia Hanki Ordonówny (*25 IX 1902 Warszawa †8 IX 1950 Bejrut) – od czasu zesłania jej w Sowiety przez NKWD, do czasu przedwczesnej śmierci na uchodźstwie. Hanka Ordonówna, a właściwie Maria Anna Tyszkiewiczowa z Pietruszyńskich przejdzie do historii Polski jako ofiarna opiekunka dzieci polskich, wygnanych przez sowieckiego okupanta na nieludzką sowiecką ziemię. Jako autorka (pod pseudonimem literackim Weronika Hort) jednej z najpiękniejszych książek – relacji historycznych XX wieku – Tułaczych dzieci.  |   Czytaj więcej - Piotr Szubarczyk 

Posłuchaj szlagierów Hanki Ordonówny: 
Miłość Ci wszystko wybaczy 
Hanka Ordonówna - Na pierwszy znak 
Piosenka o zagubionym sercu 
Więcej: Playlista  

Historii sztuki nie da się złożyć w logiczną całość obejmującą sztukę współczesną, ponieważ nie mają do niej zastosowania pojęcia ukształtowane przez wieki w kulturze tradycyjnej. Przyczyną jest trwający do dzisiaj jakościowy przełom, jaki rozpoczął się w europejskiej kulturze w połowie XX wieku. Tradycyjna kultura chrześcijańska została napiętnowana i odrzucona w imię nowej ideologii wolności. Uniemożliwia to nie tylko spójne opisanie historii sztuki, ale zrozumienie kulturowej rewolucji, jakiej jesteśmy świadkami i uczestnikami. 
Warunkiem rozumienia historii sztuki jest rozumienie historii kultury, a warunkiem rozumienia czegokolwiek jest porządek w faktach i porządek w myśleniu, dlatego - dla uniknięcia chaosu - podzieliłem witrynę na trzy uzupełniające się części. 

Krzysztof Karoń  |   www.historiasztuki.com.pl

Sprawdź najnowsze unormowania, wytyczne
i inne informacje dotyczące wyborów
w witrynie PKW

---

Włącz się w Ruch Kontroli Wyborów!


Społeczny RKW

ruchkontroliwyborow.pl

siepoliczymy.pl 

 


Stowarzyszenie RKW

ruchkontroliwyborow.com
stopfalszowaniuwyborow.pl  

Obywatelski ruch zainicjowany 
w dniu 21 lutego 2015 roku 
w Częstochowie, oparty na idei dobrowolności i wolontariatu. 
Powstał z inicjatywy organizacji i grup społecznych, które połączyła wola obrony demokracji w Polsce i suwerenności Narodu wobec zagrożeń, jakie stwarzają nierzetelnie przeprowadzane wybory. Moderowany przez liderów stowarzyszenia Solidarni 2010 oraz Klubu Ronina.

Lista koordynatorów RKW #1 

 

Stowarzyszenie wyposażone 
w osobowość prawną, powołane 
w dniu 20 czerwca 2015 roku 
w Częstochowie. 
Celem stowarzyszenia jest kontrolowanie prawidłowości przebiegu wyborów organów władzy państwowej i samorządowej oraz stałe monitorowanie jej działania w okresie między wyborami. Władze Stowarzyszenia RKW powoływane są na poziomie krajowym i terenowym w trybie tajnego głosowania na zasadach przewidzianych w statucie. 

Lista koordynatorów RKW #2 


Regionalne portale internetowe RKW

RKW Chełm | RKW Dolny Ślask | RKW Koszalin | RKW Lubelskie 
RKW Lubuskie | RKW Szczecin | RKW Tarnów | RKW Wielkopolska | RKW Żyrardów

Poradnik dla członków obwodowych komisji wyborczy i mężów zaufania, a także dla komitetów wyborczych oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się jak to się robi. Prezentuje katalog wyborczych fałszerstw, a także instruuje, jak należy im zapobiegać i jak na nie reagować. 

Pobierz dokument w pliku PDF 

Stan prawny na dzień 31 kwietnia 2015 roku. Szczegółowe unormowania dotyczące wyborów
do Sejmu i Senatu należy zweryfikować z Kodeksem wyborczym oraz
najnowszymi wytycznymi
Państwowej Komisji Wyborczej

Wyciąg z ustawy Kodeks Wyborczy. Zawiera podstawowe przepisy prawa wyborczego, które powinien znać każdy członek obwodowej komisji (OKW) oraz mąż zaufania, aby prawidłowo wypełnić swoją misję. 

Pobierz wyciąg z Kw w pliku PDF
Pełny tekst Kodeksu wyborczego w pliku PDF

Multimedialna prezentacja prezentująca najbardziej rozpowszechnione metody fałszowania wyborów. 

Zobacz prezentację online  

Diagram prezentujący procedurę ustalania wyników głosowania w obwodowej komisji wyborczej. Poręczny graficzny przewodnik, będący uzupełnieniem do wytycznych Państwowej Komisji Wyborczej. 

Pobierz grafikę w pliku PDF 
Grafika w wysokiej rozdzielczości  

---
---

Spotkanie dotyczące jesiennych wyborów, sytuacji międzynarodowej i naszych spraw wewnętrznych oraz rozwoju Stowarzyszenia RKW. 
Spotkanie składać się będzie z dwóch części: (1) wystąpienie pana Marcina Dybowskiego na temat fałszerstw wyborczych i możliwości przeciwdziałania tym fałszerstwom;
(2) wystąpienie pana dr. Jerzego Targalskiego na temat bieżących zadań i przyszłości
i Stowarzyszenia RKW oraz prezentacja książek "Resortowe dzieci"
(możliwość uzyskania autografu Autora). 
Na koniec czas na dyskusję. 
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych

Podobne spotkanie odbędzie się także
w Łodzi w dniu
10 października 2015 roku
o godzinie
16:00
przy ulicyTuwima 22/26.  

ZAPRASZAMY!

---

Ludzie! Górnicy! 

Nie przerywajcie rewolucji!!!

 

Dlaczego nie wychodzicie na tory, żeby blokować – aż do skutku!
– pociągi wwożące do Polski rosyjski i ukraiński węgiel!!! 
Obalić straszny rząd Kopacz (i następne, kopaczopodobne)
tylko generalnym strajkiem można.

 Jan Wawrzyńczyk
profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

---

A P E L

Polacy, Wyborcy!

Platforma Obywatelska podejmuje niestrudzenie – wspomagana przez życzliwe im media (TVP, TVN, Polsat, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Fakt”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska”, „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Polskie Radio”, „TOK FM”, itd.) – wielką akcję straszenia wyborców i ostrzegania przed nieszczęściami, jakie spadną na Polskę, jeśli w wyborach parlamentarnych zwycięży PiS. Media te będą się prześcigać w podawaniu dosadnych przykładów owych nieszczęść. Będą wspierane zręcznie przez media zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, wykonujące tajne dyrektywy strategów brukselskich.

Polacy, wyborcy!

Nie dajcie się zastraszyć, nie dajcie się okłamać, nie dajcie się
ponownie oszukać Platformie – rzekomo obywatelskiej!

• Jan Wawrzyńczyk – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

• Małgorzata Todd – pisarka.

• Jarosław Piastowski – lekarz.

• Zbigniew Lisiecki – informatyk.

• Rafał Wysmyk – ekonomista.

• Jerzy Burski – artysta grafik.

• Andrzej Ordoczyński – Polak.

• Konrad Turzyński – bibliotekarz, w l. 1979–1981 uczestnik Ruchu Młodej Polski.

• Zofia Korzeńska – eseistka,  poetka.

• Bohdan Urbankowski – pisarz, filozof.

• Romuald Chutkowski.

• Piotr Zarębski – reżyser filmowy – Łódź.

• Jacek Wegner – publicysta.

• Tadeusz Kucharski – Polak.

• Jerzy Gnieciak – w l. 1980–1989 przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI Opolszczyzny.

• Edward Tyburcy – dr nauk technicznych.

• Lidia Sokołowska-Cybart – prawnik-lingwista

• Wojciech Brojer – historyk.

• Dariusz Smulski – Polak.

• Ewa Tomaszewska – fizyk,  działacz NSZZ „Solidarność”.

• Grzegorz Waśniewski – Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie.

• Krystyna Banaszek mgr farmacji – Gdynia.

• Zygmunt Korus – krytyk sztuki.

• Ewa Duzinkiewicz – dyrektor gimnazjum.

• Violetta Kardynał – dziennikarka.

• Jerzy  Jankowski – Prezes ZP w Norwegii, b. członek Solidarności Walczącej (SW).

• Paweł Bendkowski – emeryt, były nauczyciel – Szczecin.

• Bożena Cząstka-Szymon – językoznawca, więźniarka polityczna.

• Tadeusz Wojteczko – inżynier, członek zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Tarnobrzegu, oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej.

• Zofia Romaszewska – Komisja Interwencji i Monitoringu PiS, działaczka społeczna.

• Stanisław Chęciński – dr nauk technicznych, członek, AKO.

• Zbigniew Skowroński – red. nacz. Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM.

• Izabella Galicka –  historyk sztuki.

• Wiesław Zieliński – pisarz, dziennikarz – Rzeszów.

• Barbara Zielińska – emerytka – Rzeszów.

• Bernadeta Wilk-Stankiewicz – były pracownik redakcji BI „Solidarność” przy ZR NSZZ „S” w Gdańsku.

• Witold SZIRIN Michałowski – Redaktor Naczelny pisma RUROCIĄGI.

• Violetta Sasiak – pielęgniarka, Klub GP Reda Rumia Wejherowo.

• Marzena Kasprowicz – mgr inż. budownictwa, nauczyciel-mianowany, poetka, maluje i pisze z potrzeby serca.

• Janina Kasprowicz – emerytowana nauczycielka, wizytator szkolny odznaczona wszystkimi możliwymi orderami i krzyżami.

• Ferdynand Kasprowicz – emerytowany nauczyciel.

• Kazimierz M. Janeczko – mgr nauczyciel, członek PO AK.

• Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji NOWEJ POLSKI.

• Marian Chomiak – elektronik.

• Róża Chomiak – ekonomista.

• Piotr Szelągowski – działacz społeczny, bloger, autor strony bezprzesady.com.

• Wiesław Sokołowski – poeta, red. naczelny pisma literackiego TRWANIE

• Lech Galicki – prozaik, poeta.

• Katarzyna Kwiatkowska – nauczycielka emerytka.

• Agata Foltyn – dziennikarka.

• Karol Krementowski – inicjator strajków sierpniowych 1980.

• Jacek Kazimierski – Wiceprezes Stowarzyszenia Solidarni 2010.

• Wanda Jagieluk – dekoratorka, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Gdyni.

• Benedykt Butajło – specjalista BHP i ppoż. z Olsztyna.

• Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89.

• Marek Budnicki – inżynier z Toronto.

• Zygmunt Sekuła – podwójny licencjonat medyczny.

• Grzegorz Michalski – były członek  ZR Wlkp. NSZZ S, pierwszej Solidarności, internowany. Zamieszkały w NJ, USA.

• Bogusław Maśliński 

• Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii.

• Krzysztof Sosin – inżynier, Prezes Stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny.

• Zdzisław Wilk – radny Rady Miejskiej.

• Zbigniew Schroder – fizyk, działacz ruchu narodowego.

• Marek Baterowicz – pisarz z Sydney i sympatyk ruchu „Solidarni 2010”.

• Wojciech Raczyński – prezes Fundacji Edukacji i Tradycji.

• Dominik Wysocki – inżynier.

• Jan Koszczyński – emeryt, Oborniki.

• Marek Zabiegaj – dziennikarz-teatrolog, członek AICT- międzynarodowe stowarzyszenie krytyków teatralnych.

• Bogdan Zabiegaj – dziennikarz, konsul honorowy Republiki UŻUPIO w Krakowie.

• Zbigniew Oziewicz – profesor filii w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, przyjaciel Jerzego Gnieciaka z Rady Solidarności Walczącej. 

• Maria Czarnecka – emerytowana nauczycielka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

• Stanisława Janta-Lipińska – były przedsiębiorca, emerytka.

• Marek Popowicz-Watra – dziennikarz, Kanada.

• Aleksandra Ancewicz-Kaliciecka – muzyk.

• Kazimierz  Raczyński – Sybirak.

• Józef Sławiński – działacz „Solidarności” lat 80-tych.

• Piotr Hlebowicz – Autonomiczny Wydział Wschodni „Solidarności Walczącej”, działacz polonijny.

• Victor A. Zolcinski – działacz  „Solidarności” lat 80-tych, założyciel Radio POMOST ArizonA.

• Henryk Bienkiewicz – emeryt, wykładowca literatury i języka białoruskiego UJ, tłumacz, członek ZAiKS, poszkodowany w sprawie mienia zabużańskiego.

• Natalia Kuncewicz-Bienkiewicz – emerytka, dyplomowana nauczycielka fizyki, odznaczona Złotą Odznaką Solidarności.

• Jacek Lilpop – artysta.

• Eulalia Łaskawiec – redaktor techniczny, emerytka.

• Krystyna Skoczylas – redaktor  Radia Chicago WPNA 1490 am.

• Jan Zielonka – uczeń.

• Witek Szalankiewicz – alpinista. 

• Maria Dąbrowska – emerytka, działaczka nauczycielskiej „Solidarności” internowana w Gołdapi.

• Andrzej Bednarczyk – działacz Pierwszej Solidarności, więzień stanu wojennego, wielokrotnie wyrzucany z pracy po 1989 roku przez SLD i PO.

• Gabriel Leonard Kamiński – literat, dziennikarz, wydawca.

• Lech Marek Jaworski – dziennikarz.

• Jan Raczycki – Prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL w Bydgoszczy. Członek Honorowego Komitetu poparcia Andrzeja Dudy.

• Jerzy Kumpin – bloger, Kanada.

• Jerzy Stasiak – inż. chemii, członek Solidarnych 2010.

• dr Leszek Skonka – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności.

• Andrzej Baczewski – dziennikarz,  doradca biznesowy (przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Kwidzyn)

• dr Andrzej Tadeusz Kijowski  pisarz

• dr hab Rafał Żebrowski – historyk.

• Lidia Goryca - logopeda.

• Andrzej Baczewski – dziennikarz.

• Tomasz Bielski – literat, dziennikarz.

• Mariusz Singer.

• Zenon Miluski – muzyk.

• Witold Łukasiak – publicysta, „Tygodnik Polski”, Melbourne.

• Leszek Makowski – artysta grafik, mgr Sztuk Pięknych, Sydney, Australia.

 

Prosimy o wpisywanie się na listę!

Każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Wystarczy podpisaną treść apelu przekazać pocztą zwrotną na mój adres: mtodd@mtodd.pl.

---
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj