19 września 2015 r. | Nr 39/2015 (222)

Zbrodnie XX wieku      

 

Szanowni Państwo!

     Za największe zbrodnie XX wieku odpowiadają pospołu Niemcy i Rosjanie, czyli nasi odwieczni sąsiedzi-wrogowie. Mordercy nie lubią, żeby im wytykać ich czyny i najchętniej innych za nie obwiniają. Perfidia zbrodniarzy polega na zrzucaniu winy na ofiary.

     Żeby to było możliwe, Niemcy najpierw wymyślili sprawców zastępczych. To nie oni mordowali, tylko jacyś hitlerowcy, faszyści, naziści o bliżej nie sprecyzowanej narodowości... Może po prostu Polacy? Tak się jednak składa, że to Niemcy w demokratycznych wyborach wybrali Hitlera i stali za nim murem.

     Rosjanom żadne demokratyczne wybory nie były potrzebne by pokochać Stalina wielką, ślepą miłością. A czyż miłość nie wybacza wszystkiego? Sowieccy komuniści przewyższyli swoich niemieckich sojuszników w liczebności zbrodni i doborze ofiar, nie oszczędzając własnych ziomków. Rosjanie nigdy w swej długiej historii nie zaznali demokratycznych rządów i demokracja jawi im się jako coś abstrakcyjnego, z czym nie wiedzieliby co zrobić. Trudno jednak, żeby taki defekt miał w jakikolwiek sposób umniejszać ich winy.

     Nie pozwólmy się ogłupiać różnym manipulatorom wmawiającym nam, że uległość wobec wrogów może przynieść korzyści. Szykujmy się do obrony naszych polskich interesów na każdym polu.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd


Wysłuchaj felietonu w wersji audio 

Początki Trzeciej Rzeszy datuje się na 30 stycznia 1933 roku, czyli na dzień w którym Hitler objął funkcję kanclerza Niemiec. Naród niemiecki powitał to ... 
Film dokumentalny: 
część 1 | część 2 | część 3 | część 4 

To udokumentowana historia człowieka, który doprowadził Lenina do władzy.  Historia do niedawna starannie ukrywana przez bolszewików i ich niemieckich opiekunów, biorących udział w przygotowaniu Wielkiej Socjalistycznej Rewolucji Październikowej.  

Zobacz również:
Debata: Czas dla Polski – Innowacje 

---

Stanowisko Konfederacji na Rzecz Reform Ustrojowych

5 sierpnia 2015 roku  |  całość w pliku PDF 

Ustrój polityczny - kontrakt wyborczy
Architektura monetarna - suwerenny pieniądz
Gospodarka - spółka właścicielsko-pracownicza
Gospodarka - struktury o integracji produktowej
Rolnictwo - wielostronne umowy wspólnie kontrolowane
Samorząd - lokalny klaster samorządowy.
Podatki - łamanie egoizmu społecznego

Konfederacja na Rzecz Reform Ustrojowych (KoRReUs) chce uprzytomnić Polakom, że formuła demokracji przedstawicielskiej oparta wyłącznie na „sile kartki wyborczej” wyczerpała już możliwości wyłaniania władzy z autentycznym mandatem społecznym. Mandat autentyczny zastąpiony został,bowiem, mandatem etatystycznym wspieranym władzą liderów partyjnych, mediów i pieniądza.

Polacy byli kiedyś twórcami nowoczesnego ustroju politycznego opartego o artykuły henrykowskie i pacta conventa (warunki uzgodnione). Zawetowali władzę absolutystycznego „pomazańca bożego”, władzą „pierwszego pośród równych” (primus inter pares). Istotą tej politycznej zmiany było:

 Przeniesienie ośrodka ustalającego cele i programy działania z samodzierżawnego władcy na społeczność obywateli oraz 
 Rozdzielenie fazy demokratycznego ustalania celów od fazy 1-osobowego kierownictwa przy ich realizacji. 

Jesteśmy przekonani, że trzeba i można nawiązać do historycznych rozwiązań ustrojowych: 

 Sejmy konwokacyjne, na których pracowano nad „warunkami uzgodnionymi”, byłyby zorganizowane w formie kampanii wyborczych,
 Akt wyborczy pełniłby funkcję sejmu elekcyjnego i zastąpiłby dawny sejm elekcyjny,
 Uchwalone prawo, na wzór artykułów henrykowskich, skutkowałoby - za niedotrzymanie „kontraktów wyborczych” - odsunięciem osób odpowiedzialnych od sprawowania powierzonej przez Naród funkcji. 

Żyjemy w innych czasach niż szlacheckie. Proces tworzenia warunków uzgodnionych trzeba zorganizować inaczej. Artykulacją interesów społecznych winny zajmować się ugrupowania obywatelskie, stające do kampanii wyborczych z gotowymi ofertami projektów politycznych i gospodarczych, tj. projektami rozwiązań legislacyjnych (ustaw, uchwał), za które biorą odpowiedzialność i z realizacji których rozliczają się na podstawie zawartego z wyborcami prawnie wiążącego KONTRAKTU WYBORCZEGO.

Kontrakt wyborczy jest nową jakością we współczesnej polityce. Umożliwia on wprowadzenie w życie procedury odwołania przez wyborców osoby wybranej w wyborach dowolnego szczebla, gdy ta osoba nie wywiąże się z kontraktu. 

Polską racją stanu jest zbudowanie ustroju politycznego gwarantującego wyłanianie spójnej programowo i kadrowo ekipy z silnym mandatem społecznym, gotowej realizować projekty dla dobra wspólnego i dla rozwoju Polski. Bardzo ważna dla świata i Polski jest zmiana systemu monetarnego (w tym porzucenie systemu oprocentowanego pieniądza), który się zdegenerował i podstępnie zdobył monopol na kreację rzekomego długu, zaciskającego pętlę na narodach i rodzinach oraz zniewalającego ludzi. Odzyskanie suwerenności nad emisją własnej waluty jest dziś najważniejszym elementem odzyskania suwerenności politycznej i gospodarczej.

Jako Konfederaci zgodnie uważamy, że:

 przywrócenie podmiotowości politycznej wyborcom,

 przywrócenie suwerenności monetarnej i gospodarczej państwu,

 wdrożenie autentycznej demokracji ekonomicznej oraz partnerstwa pracy i kapitału wymagają przeprowadzenia wielu PILNYCH ZMIAN USTROJOWYCH, z których siedem przykładowych projektów reform przedstawiamy poniżej, jako założenia do rozwiązań ustawowych i jako merytoryczny załącznik do kontraktu wyborczego... 

Czytaj całość / pobierz dokument w pliku PDF / rozpowszechnij 

Publikacje związane ze stanowiskiem Konfederacji: 
J.A.Rossakiewicz - Demokracja Finansowa
J.A.Rossakiewicz - Nacjonalizacja Pieniędzy  

Lekcja pokera

odcinek 121

   – Co słychać w niezależnej telewizji?

   – Oglądalność nam rośnie – odparł Polewa. Miał jednak wątpliwości, czy udzielił właściwej odpowiedzi.

   – To dobrze – człowiek po drugiej stronie biurka robił wrażenie nieobecnego myślami, a to przecież on był inicjatorem spotkania. – Mam problem... – zaczął i urwał, jakby nie był pewny, czy należy się nim podzielić z młodszym kolegą.

   Polewa milczał. Wolał nie nalegać.

   – Bo widzisz, szykuje się wielka rzecz. Mam jednak wątpliwości i potrzebuję opinii paru zaufanych osób. Zawsze co kilka głów, to nie jedna.

   Polewa wysłuchał relacji z rozmowy jaką jego mentor niedawno przeprowadził, i która nie dawała mu spokoju.

   – Myślisz, że powinienem starać się odwieść Generała od tego zamiaru? – zakończył wywód.

   – Ja bym nie odwodził, Naczelniku. Wyjmowanie gorących kasztanów cudzymi rękami zawsze się opłaca. Natura ludzka jest podła i lepiej nie udawać, że się o tym nie wie. Zauważył to już Machiavelli.

   – Ale jak to się ma do planu Generała?

   – Ludzie uwielbiają nienawidzić. Dobrze rozumieli to Hitler i Stalin. Polakom się wydawało, że są lepsi od swoich sąsiadów, a okazało się że tylko mniej wymagający – Polewa zachichotał. – Pan, Naczelniku, wymyślił „Kaczyzm” i wystarczyło. Jest kogo nienawidzić!

   – Niby tak.

   – Wcale nie niby. Za jednym zamachem załatwi się ich wszystkich.

   – Obawiam się, żeby po czymś takim nie zwarli szeregów.

   – Nie ma takiej obawy. Zapach krwi pobudza nawet leniwych, którym dotychczas nie chciało się palcem w bucie ruszyć. Zew krwi, Naczelniku.

   – Jednakże, z logicznego punktu widzenia...

   – A kto dzisiaj kieruje się logiką? – Polewę rozmowa zaczynała podniecać, przez chwilę zapomniał o tym, że komu, jak komu, ale samemu Naczelnemu się nie przerywa. – Kiedy zaczął pan tę wojnę na górze, zapytałem jednego z pańskich zwolenników, co tak naprawdę ma do zarzucenia prezydentowi. I wie pan, co powiedział? Zarzucił po prostu głupotę.

   – O to właśnie chodziło! – Naczelnik się rozpromienił. – Jako czwarta władza, możemy wmówić każdemu głupkowi, że jest mądrzejszy od profesora akademickiego.

   – Będzie dobrze, Naczelniku.

   – Naprawdę myślisz, że każdy pragnie nienawidzić?

   – Może nie każdy, ale wszyscy bez wyjątku lubią poczucie wyższości. Niemcy uwierzyli w wyższość swojej rasy, Rosjanie, że będą zbawicielami ludzkości. Jedni i drudzy skłonni byli z tych powodów mordować. Polacy są skromniejsi. Im wystarczy poczucie europejskości. Czy wystarczy to do zabijania przeciwników politycznych? Zobaczymy.

 

CDN

Czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF. Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Formularze do zbierania podpisów poparcia dla KWW "Szczęć Boże!" - kliknij tutaj 

Posłuchaj również: 
Jose Feliciano - Gipsy 
Jose Feliciano - Rain 
Jose Feliciano - Malagueña 
Jose Feliciano - Guantanamera 
Jose Feliciano - California Dreamin' / Light My Fire 
José Feliciano - Que Será - Festival de Viña 2006 
Jose Feliciano & Gloria Estefan - Tengo Que Decirte Algo - 2012
Jose Feliciano - Ain't No Sunshine - CNE Bandshell 2014 

José Montserrate Feliciano García (ur. 1945) – niewidomy portorykański kompozytor, autor tekstów i gitarzysta. Wykonawca popularnych piosenek pochodzenia południowoamerykańskiego, również utworów bluesowych i soulowych, najbardziej znane piosenki to „Felíz Navidad”, „Che sarà”, „Malaguena”, „Masters of War”, „Hitchcock Railway”, „Life Is That Way”, „Cuando Pienso En Ti” i „Sin Luz”. Urodził się w Lares w Portoryko jako jedno z jedenaściorga dzieci. Jest niewidomy wskutek wrodzonej jaskry. Od dziecka edukował się muzycznie. W wieku pięciu lat jego rodzina przeniosła się do Nowego Jorku. W wieku lat siedemnastu zakończył szkołę i zajął się grą w klubach. Od roku 1968 jest międzynarodową gwiazdą. Pojął za żonę Polkę. 

Fałszowanie wyborów 
i sposoby zapobiegania nieprawidłowościom

Poradnik dla członków obwodowych komisji wyborczy i mężów zaufania, a także dla komitetów wyborczych oraz wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się jak to się robi. Prezentuje katalog wyborczych fałszerstw, a także instruuje, jak należy im zapobiegać i jak na nie reagować. 

Pobierz dokument w PDF - kliknij tutaj 

Ustalanie wyników głosowania 

Polecam przejrzysty diagram, który pozwala szybko dowiedzieć się jaka jest procedura ustalania wyników głosowania w obwodzie - krok po kroku. Bardzo poręczny graficzny przewodnik, będący uzupełnieniem do wytycznych Państwowej Komisji Wyborczej. 

Pobierz dokument w PDF - kliknij tutaj 
Grafika w wysokiej rozdzielczości - tutaj 

Uwaga!
Prezentacja i materiały informacyjne opracowane zostały
zgodnie ze stanem prawnym na dzień 31 kwietnia 2015 roku. Szczegółowe
unormowania dotyczące wyborów do Sejmu i Senatu należy zweryfikować 
z Kodeksem wyborczym oraz najnowszymi wytycznymi 
Państwowej Komisji Wyborczej

---

Włącz się w Ruch Kontroli Wyborów!


Społeczny RKW

 


Stowarzyszenie RKW

Obywatelski ruch zainicjowany
w dniu 21 lutego 2015 roku 
w Częstochowie, oparty na idei dobrowolności i wolontariatu.
Powstał z inicjatywy licznych organizacji i grup społecznych, które połączyła wola obrony demokracji w Polsce i suwerenności Narodu wobec zagrożeń, jakie stwarzają nierzetelnie przeprowadzane wybory. Moderowany przez liderów stowarzyszenia Solidarni 2010 oraz Klubu Ronina.

Lista koordynatorów RKW #1 

 

Stowarzyszenie wyposażone
w osobowość prawną, powołane
w dniu 20 czerwca 2015 roku
w Częstochowie.
Celem stowarzyszenia jest kontrolowanie prawidłowości przebiegu wyborów organów władzy państwowej i samorządowej oraz stałe monitorowanie jej działania w okresie między wyborami. Władze Stowarzyszenia RKW powoływane są na poziomie krajowym i terenowym w trybie tajnego głosowania na zasadach przewidzianych w statucie.

Lista koordynatorów RKW #2 

 

Regionalne portale internetowe RKW

RKW Chełm | RKW Dolny Ślask | RKW Koszalin | RKW Lubelskie 
RKW Lubuskie | RKW Szczecin | RKW Tarnów | RKW Wielkopolska | RKW Żyrardów

---

Wystartował Parlamentarny.pl, nowy serwis internetowy
stworzony przez Grupę PTWP, wydawcę uznanych portali i czasopism gospodarczych.
W gorącym okresie przedwyborczym skupi się on na przedstawieniu
programów komitetów wyborczych oraz ich kandydatów na posłów i senatorów,
ze szczególną uwagą przyglądając się sprawom gospodarki.

---

Kalendarium wyborcze

Do 5 września 2015 r.

Zawiadomienie Państwowej Komisji Wyborczej:
- przez organ partii politycznej o utworzeniu komitetu wyborczego,
- przez pełnomocnika wyborczego o utworzeniu koalicyjnego komitetu wyborczego lub o utworzeniu komitetu wyborczego wyborców.

Do 7 września 2015 r.

Powołanie okręgowych komisji wyborczych.

Do 15 września 2015 r. do godz. 24.00

Zgłaszanie list kandydatów na posłów oraz kandydatów na senatorów w celu zarejestrowania.

Do 25 września 2015 r.

Podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych.

 Do 4 października 2015 r.

• Powołanie przez wójtów (burmistrzów, prezydentów miast) obwodowych komisji wyborczych.

• Podanie do wiadomości publicznej informacji o numerach i granicach obwodów głosowania utworzonych za granicą oraz siedzibach obwodowych komisji wyborczych, w tym o siedzibach obwodowych komisji wyborczych właściwych dla głosowania korespondencyjnego.

• Sporządzenie spisów wyborców przez gminy.

 Do 10 października 2015 r.

• Zgłaszanie konsulowi zamiaru głosowania korespondencyjnego za granicą

• Zgłaszanie wójtowi (burmistrzowi, prezydentowi miasta) zamiaru głosowania korespondencyjnego w kraju, w tym przy pomocy nakładek na karty do głosowania sporządzonych w alfabecie Braille’a.

 Od 10 października 2015 r. do 23 października 2015 r. do godz. 24.00

Nieodpłatne rozpowszechnianie audycji wyborczych w programach publicznych nadawców radiowych i telewizyjnych przygotowanych przez komitety wyborcze.

 Do 15 października 2015 r.

Podanie przez okręgowe komisje wyborcze, w formie obwieszczenia, informacji o zarejestrowanych listach kandydatów na posłów oraz zarejestrowanych kandydatach na senatorów. 

 Do 20 października 2015 r.

• Składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.

Do dnia 22 października 2015 r.

• Zgłaszanie przez wyborców przebywających za granicą wniosków o wpisanie do spisu wyborców w obwodach głosowania utworzonych za granicą.

23 października 2015 r. o godz. 24.00

Zakończenie kampanii wyborczej.

25 października 2015 r.

Głosowanie w godz. 7.00-21.00.

Źródło: Państwowa Komisja Wyborcza

---

Ludzie! Górnicy! 

Nie przerywajcie rewolucji!!!

 

Dlaczego nie wychodzicie na tory, żeby blokować – aż do skutku!
– pociągi wwożące do Polski rosyjski i ukraiński węgiel!!! 
Obalić straszny rząd Kopacz (i następne, kopaczopodobne)
tylko generalnym strajkiem można.

 Jan Wawrzyńczyk
profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

---

A P E L

Polacy, Wyborcy!

Platforma Obywatelska podejmie niedługo – wspomagana przez życzliwe im media (TVP, TVN, Polsat, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Fakt”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska”, „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Polskie Radio”, „TOK FM”, itd.) – wielką akcję straszenia wyborców i ostrzegania przed nieszczęściami, jakie spadną na Polskę, jeśli w wyborach samorządowych i parlamentarnych zwycięży PiS. Media te będą się prześcigać w podawaniu dosadnych przykładów owych nieszczęść. Będą wspierane zręcznie przez media zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, wykonujące tajne dyrektywy strategów brukselskich.

Polacy, wyborcy!

Nie dajcie się zastraszyć, nie dajcie się okłamać, nie dajcie się
ponownie oszukać Platformie – rzekomo obywatelskiej!

• Jan Wawrzyńczyk – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

• Małgorzata Todd – pisarka.

• Jarosław Piastowski – lekarz.

• Zbigniew Lisiecki – informatyk.

• Rafał Wysmyk – ekonomista.

• Jerzy Burski – artysta grafik.

• Andrzej Ordoczyński – Polak.

• Konrad Turzyński – bibliotekarz, w l. 1979–1981 uczestnik Ruchu Młodej Polski.

• Zofia Korzeńska – eseistka,  poetka.

• Bohdan Urbankowski – pisarz, filozof.

• Romuald Chutkowski.

• Piotr Zarębski – reżyser filmowy – Łódź.

• Jacek Wegner – publicysta.

• Tadeusz Kucharski – Polak.

• Jerzy Gnieciak – w l. 1980–1989 przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI Opolszczyzny.

• Edward Tyburcy – dr nauk technicznych.

• Lidia Sokołowska-Cybart – prawnik-lingwista

• Wojciech Brojer – historyk.

• Dariusz Smulski – Polak.

• Ewa Tomaszewska – fizyk,  działacz NSZZ „Solidarność”.

• Grzegorz Waśniewski – Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie.

• Krystyna Banaszek mgr farmacji – Gdynia.

• Zygmunt Korus – krytyk sztuki.

• Ewa Duzinkiewicz – dyrektor gimnazjum.

• Violetta Kardynał – dziennikarka.

• Jerzy  Jankowski – Prezes ZP w Norwegii, b. członek Solidarności Walczącej (SW).

• Paweł Bendkowski – emeryt, były nauczyciel – Szczecin.

• Bożena Cząstka-Szymon – językoznawca, więźniarka polityczna.

• Tadeusz Wojteczko – inżynier, członek zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Tarnobrzegu, oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej.

• Zofia Romaszewska – Komisja Interwencji i Monitoringu PiS, działaczka społeczna.

• Stanisław Chęciński – dr nauk technicznych, członek, AKO.

• Zbigniew Skowroński – red. nacz. Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM.

• Izabella Galicka –  historyk sztuki.

• Wiesław Zieliński – pisarz, dziennikarz – Rzeszów.

• Barbara Zielińska – emerytka – Rzeszów.

• Bernadeta Wilk-Stankiewicz – były pracownik redakcji BI „Solidarność” przy ZR NSZZ „S” w Gdańsku.

• Witold SZIRIN Michałowski – Redaktor Naczelny pisma RUROCIĄGI.

• Violetta Sasiak – pielęgniarka, Klub GP Reda Rumia Wejherowo.

• Marzena Kasprowicz – mgr inż. budownictwa, nauczyciel-mianowany, poetka, maluje i pisze z potrzeby serca.

• Janina Kasprowicz – emerytowana nauczycielka, wizytator szkolny odznaczona wszystkimi możliwymi orderami i krzyżami.

• Ferdynand Kasprowicz – emerytowany nauczyciel.

• Kazimierz M. Janeczko – mgr nauczyciel, członek PO AK.

• Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji NOWEJ POLSKI.

• Marian Chomiak – elektronik.

• Róża Chomiak – ekonomista.

• Piotr Szelągowski – działacz społeczny, bloger, autor strony bezprzesady.com.

• Wiesław Sokołowski – poeta, red. naczelny pisma literackiego TRWANIE

• Lech Galicki – prozaik, poeta.

• Katarzyna Kwiatkowska – nauczycielka emerytka.

• Agata Foltyn – dziennikarka.

• Karol Krementowski – inicjator strajków sierpniowych 1980.

• Jacek Kazimierski – Wiceprezes Stowarzyszenia Solidarni 2010.

• Wanda Jagieluk – dekoratorka, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Gdyni.

• Benedykt Butajło – specjalista BHP i ppoż. z Olsztyna.

• Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89.

• Marek Budnicki – inżynier z Toronto.

• Zygmunt Sekuła – podwójny licencjonat medyczny.

• Grzegorz Michalski – były członek  ZR Wlkp. NSZZ S, pierwszej Solidarności, internowany. Zamieszkały w NJ, USA.

• Bogusław Maśliński 

• Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii.

• Krzysztof Sosin – inżynier, Prezes Stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny.

• Zdzisław Wilk – radny Rady Miejskiej.

• Zbigniew Schroder – fizyk, działacz ruchu narodowego.

• Marek Baterowicz – pisarz z Sydney i sympatyk ruchu „Solidarni 2010”.

• Wojciech Raczyński – prezes Fundacji Edukacji i Tradycji.

• Dominik Wysocki – inżynier.

• Jan Koszczyński – emeryt, Oborniki.

• Marek Zabiegaj – dziennikarz-teatrolog, członek AICT- międzynarodowe stowarzyszenie krytyków teatralnych.

• Bogdan Zabiegaj – dziennikarz, konsul honorowy Republiki UŻUPIO w Krakowie.

• Zbigniew Oziewicz – profesor filii w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, przyjaciel Jerzego Gnieciaka z Rady Solidarności Walczącej. 

• Maria Czarnecka – emerytowana nauczycielka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

• Stanisława Janta-Lipińska – były przedsiębiorca, emerytka.

• Marek Popowicz-Watra – dziennikarz, Kanada.

• Aleksandra Ancewicz-Kaliciecka – muzyk.

• Kazimierz  Raczyński – Sybirak.

• Józef Sławiński – działacz „Solidarności” lat 80-tych.

• Piotr Hlebowicz – Autonomiczny Wydział Wschodni „Solidarności Walczącej”, działacz polonijny.

• Victor A. Zolcinski – działacz  „Solidarności” lat 80-tych, założyciel Radio POMOST ArizonA.

• Henryk Bienkiewicz – emeryt, wykładowca literatury i języka białoruskiego UJ, tłumacz, członek ZAiKS, poszkodowany w sprawie mienia zabużańskiego.

• Natalia Kuncewicz-Bienkiewicz – emerytka, dyplomowana nauczycielka fizyki, odznaczona Złotą Odznaką Solidarności.

• Jacek Lilpop – artysta.

• Eulalia Łaskawiec – redaktor techniczny, emerytka.

• Krystyna Skoczylas – redaktor  Radia Chicago WPNA 1490 am.

• Jan Zielonka – uczeń.

• Witek Szalankiewicz – alpinista. 

• Maria Dąbrowska – emerytka, działaczka nauczycielskiej „Solidarności” internowana w Gołdapi.

• Andrzej Bednarczyk – działacz Pierwszej Solidarności, więzień stanu wojennego, wielokrotnie wyrzucany z pracy po 1989 roku przez SLD i PO.

• Gabriel Leonard Kamiński – literat, dziennikarz, wydawca.

• Lech Marek Jaworski – dziennikarz.

• Jan Raczycki – Prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL w Bydgoszczy. Członek Honorowego Komitetu poparcia Andrzeja Dudy.

• Jerzy Kumpin – bloger, Kanada.

• Jerzy Stasiak – inż. chemii, członek Solidarnych 2010.

• dr Leszek Skonka – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności.

• Andrzej Baczewski – dziennikarz,  doradca biznesowy (przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Kwidzyn)

• dr Andrzej Tadeusz Kijowski  pisarz

• dr hab Rafał Żebrowski – historyk.

• Lidia Goryca - logopeda.

• Andrzej Baczewski – dziennikarz.

• Tomasz Bielski – literat, dziennikarz.

• Mariusz Singer.

• Zenon Miluski – muzyk.

• Witold Łukasiak – publicysta, „Tygodnik Polski”, Melbourne.

 

Prosimy o wpisywanie się na listę!

Każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Wystarczy podpisaną treść apelu przekazać pocztą zwrotną na mój adres: mtodd@mtodd.pl.

---
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj