4 maja 2024 r. | Nr 18/2024 (670)

Walka z wiatrakami

       Szanowni Państwo!
        Czy walka z „kowidem” była może tą przysłowiową walką z wiatrakami? Zgodnie z decyzją Sądu Najwyższego Stanów Zjednoczonych szczepionki na Covid-19 NIE SĄ SZCZEPIONKAMI. Czym zatem są? Wielkim przekrętem koncernów farmaceutycznych, na skalę światową.
           Nowym globalnym przekrętem jest „klimatyzm” (przypominający komunizm), dla którego wiatraki stały się symbolem, taki wirujący sierp z młotem. „Ostatnie pokolenie” wygląda jakby urwało się z takiego wirującego wiatraka i w zamroczeniu przykleja się do asfaltu. Miejmy nadzieję, że jest to naprawdę ostatnie pokolenie głupków. Wraz z nim odejdzie może „ministra klimatu” mianowana na to stanowisko przez niemieckich producentów wiatrakowego złoma, którzy upatrzyli sobie Polskę na składowisko niewygodnych gabarytowo, wiatrakowych śmieci. Wystarczyło mianować odpowiednią osobę na ministe­rialne stanowisko, żeby odpady uznała za przedmioty produkujące darmowy, ekologiczny prąd i to z niczego! Brawo kompetencja!
           Walka z draństwem i głupotą jest wyczerpująca, może więc w ramach odpoczynku poczytajmy o przygodach Don Kichota, albo chociaż obejrzyjmy rysunek Don Kichota jako Błędnego Centaura z La Manchy?

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---
---

Ad. Odwet 17/2024(669)

Szanowna Pani Małgorzato

Wiele danych wskazuje na to, że niewiedza Polaków, w jakim świecie przyszło im żyć, jest porażająca. Świadczy o tym chociażby fakt, że duża część naszego społeczeństwa odnosi się obojętnie do kwestii niepodległości własnego państwa. Dlatego wszelkie próby „rozwałki” obecnego systemu, (włącznie z wkraczaniem we wrogie struktury i rozkładaniem ich od środka, o których Pani wspomina w swoim tekście), mijają się z celem. Po prostu, uszczęśliwianie społeczeństwa polskiego na siłę - nie ma sensu. Ono musi być świadome zagrożeń, a tak nie jest. Być może Polacy obudzą się wreszcie, gdy na własnej skórze odczują „dobrodziejstwa” klimatycznej transformacji i innych „reform” z wprowadzeniem cyfrowej waluty na czele. Nic tak nie leczy z bezmyślności jak nędza i głód. Obawiam się jednak, że „nasi” przywódcy szybko pospieszą z wyjaśnieniem, że bieda i niedostatek jest wynikiem trwającej wojny, w którą będziemy bardziej niż dotychczas „wkręcani”. I w dalszym ciągu Polacy będą tkwić w zamroczeniu - przecież lepiej żyć skromnie, a nawet nędznie, niż nie żyć wcale.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

Rafał Ziemkiewicz

• Projekt: erdogan.pl

---
---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków. Jest ich p0nad 100.

 

---

Film dokumentalny z polskim lektorem.

W epoce, w której regulacje i biurokracja dominują w każdej branży, a wpływ grup lobbingowych i dużych firm jest większy niż kiedykolwiek wcześniej, nasze codzienne decyzje stają się coraz bardziej ograniczone. Czy w takich okolicznościach możemy naprawdę mówić o swobodnym wyborze? Film dokumentalny "Freedom From Choice" bada obecny stan życia i osobistych decyzji we współczesnej Ameryce. Eksperci z różnych dziedzin przedstawiają szczere i zaskakujące spojrzenie na ukryte ograniczenia w naszym codziennym życiu. Skupiając się na kluczowych obszarach, takich jak żywność, medycyna, finanse i media, film ten ujawnia liczne sposoby, w jakie nasze życie jest sterowane, i pokazuje, kto z tego korzysta."Freedom From Choice" nie opowiada o naszych własnych wyborach, ale raczej o decyzjach, które są podejmowane za nas.

Obejrzyj ten film! Kliknij tutaj. Poślij go innym.

"Freedom From Choice" to film dokumentalny, który porusza tematy, o których wielu ludzi nie chce słyszeć, ponieważ często uznają, że ignorancja jest błogosławieństwem. Poza tym, po co pozbawiać się całej frajdy udawania, że żyjemy w prawdziwej demokracji? Ten film jest wyjątkowo dobrze zrealizowany i skupia się na wielu tematach w krótkim czasie. Może, jeśli wystarczająco wielu obywateli go obejrzy, możliwe będzie nasze "przebudzenie". Albo i nie... 

Suplement do tematu: CZAS SODOMY - ZAMACH NA CYWILIZACJĘ

Więcej na kanale wŚwiecie

---

KEVIN'S CORNER

 

 

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Co znaczą te 3 strzałki z nieba ku ziemi?

---
---
---
---

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

To tylko krótka podróż. Dobrze wykorzystaj swój czas... 

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---