1 sierpnia 2015 r. | Nr 31/2015 (214)

Multikulti    

 

Szanowni Państwo!

   Pewien serbski muzułmanin zadźgał nożem polską żonę, bo była mu nieposłuszna. Teraz grozi mu długoletnie więzienie, a może nawet dożywocie na koszt polskiego podatnika. A przecież zrobił tylko to, co wyznawca Allacha zrobić musiał, broniąc honoru prawdziwego muzułmanina. Powinniśmy mu okazać wyrozumiałość i wdzięczność, że nie wysadził w powietrze całej kamienicy. Zabicie tylu niewiernych byłoby mu przecież wynagrodzone w niebiosach. Znając nasz wymiar sprawiedliwości, weźmie on zapewne pod uwagę tę powściągliwość jako okoliczność łagodzącą.    

   Z całą natomiast surowością ukaże zapewne kobietę, która ośmieliła się podrzucić świńskie łby do warszawskiego meczetu. Zawiedziona miłość może być okolicznością łagodzącą, ale wyłącznie w odniesieniu do posłanki PO przystającej na korupcję, natomiast każda przeciętna Polka powinna afronty ze strony muzułmanów przyjmować ze zrozumieniem. Jeśli Arab zapewnia o swojej dozgonnej miłości, to ma zapewne na myśli zgon obiektu pożądania.  Znowu i tym razem zawiedziona w uczuciach kobieta powinna okazać nie tylko zrozumienie, ale i wdzięczność. Arabski rozwód polega  na tym, że mąż oświadcza, że już żony nie chce i wypędza ją z domu tak jak stoi.

   My Polacy, stosunkowo niedawno przerabialiśmy wciskanie nam nowej obyczajowości. W 1945 r. Armia Czerwona niosła nam „nową kulturę”. Zawszeni sowieccy żołdacy z ironią przyjmowali cywilizację zachodnią. – Ot, kultura – mawiali – przecież oni nawet odwszalni nie znają! 

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

Wysłuchaj felietonu w wersji audio - tutaj

Poprzednie felietony i biuletyny - tutaj

Audio: Facebook | YouTube | MediaFire 

Ad. Zegar Balcerowicza 30/2015 (213)

Szanowna Pani Małgorzato

To ograna (i skuteczna niestety) metoda stosowana przez wielkie mocarstwa tzw. Zachodu (poprzez banki) wobec państw, w których u steru brak propaństwowych elit (najczęściej to państwa po traumie kolonializmu). Metoda ta polega pokrótce na procesie maksymalnego zadłużania danego państwa (poprzez obsadzenie u steru kacyka, który by trwać u władzy jak najdłużej, zaciąga pożyczki), następnie zmuszania  do zwrotu owych pożyczek w postaci haraczu nie do udźwignięcia, co w konsekwencji kończy się wyprzedażą dóbr tegoż państwa i utratą przez niego niezależności. W przypadku Polski w okresie rządów liberało-lewuchów ta metoda działa doskonale. To się nazywa neokolonializm.

Serdecznie pozdrawiam Ewa Działa-Szczepańczyk 

Lekcja pokera

odcinek 114

   – Stary! Kopę lat! Co porabiasz?

   Robcio dopiero po chwili  rozpoznał, kim jest facet o wymyślnej fryzurze. Dzióbek. Robcio nie pamiętał, czy jest to zdrobnienie od jakiegoś imienia, ksywka, czy po prostu nazwisko. Ilekroć się spotykali, Dzióbek zawsze okazywał entuzjazm na jego widok, choć – jak podejrzewał Robcio – niezbyt szczery.

   – Rozglądam się – odpowiedział lakonicznie.

   – Gdybyś potrzebował zajęcia, daj znać. Rozkręcam biznes.

   Dzióbek stale rozkręcał jakiś biznes. Stale był na początku drogi do wielkich pieniędzy. Nie warto było nawet pytać, co wymyślił tym razem, ale on łatwo nie odpuszczał. Musiał się z kimś podzielić swym „tajnym planem”.

   – Znowu?

   – Tym razem to strzał w dziesiątkę – wziął Robcia za łokieć i poprowadził w kąt sali, gdzie nikt ich nie mógł usłyszeć, ale jeszcze ściszył głos do szeptu. – Znalazłem całkiem niezagospodarowaną niszę. Nadal piszesz wiersze?

   – Co to ma do rzeczy?

   – Każdy coś pisze: wiersze, wspomnienia, blogi i później chce to wydać, tak? – nie czekając na potwierdzenie ciągnął dalej: – Wydać też każdy może. Schody zaczynają się, kiedy próbuje to sprzedać. I tu jest moja niezagospodarowana nisza.

   – Potrafisz sprzedać książki? – Nie przerywaj. Tego nikt nie potrafi – spojrzał na swoje pantofle o długich szpiczastych nosach, robiących wrażenie jakby były o dwa numery za duże. – Rzecz w tym, że mało kto o tym wie. Jeśli twoja gęba znana jest z telewizji, to możesz sprzedać każdy bzdet, jeśli nie, potrzebujesz fortuny na reklamę, a i tak nie przebijesz wylansowanych wcześniej Amerykanów. O tym wiedzą zarówno księgarze, jak i hurtownicy, dlatego każdy z nich odeśle cię z kwitkiem.

   – No, to tylko cudotwórca mógłby pomoc.

   – Trafiłeś w sedno! Jestem takim cudotwórcą, który za głupie 2 - 3 tysiące wypromuje każdą książkę.

   – Jak chcesz to zrobić?

   – Ogłoszę w Internecie To nic albo prawie nic nie kosztuje. Wynajmę jakąś starą budę na magazyn. Chętni sami będą mi zwozili książki. Wszystko polega na odpowiednio sformułowanej umowie.

   – Ale co z książkami?

   – Poleżą w magazynie miesiąc i jako niesprzedane, właściciel będzie mógł je sobie odebrać. Genialne, co nie?

   – Kto na to pójdzie?

   – Każdy, kto nie wie, jak działa rynek książki. Wchodzisz?

   – Zastanowię się. Ostatnio, jak się widzieliśmy, miałeś pomysł na program telewizyjny.

   – Nadal aktualny. Ty wiesz, jaki szmal można ściągnąć za 5 minut na wizji? Wystarczy przeprowadzić licytację, kto da więcej, zaczynając na przykład od jednej bańki.

   – Tylko jest jeden szkopuł – zauważył Robcio. – Trzeba mieć stację telewizyjną.

   – Wszystko jest sprawą dojścia.

   – Nie przyszedłeś chyba tutaj szukać kontaktów?

   – Do pośredniaka przychodzi się po zatrudnienie albo werbunek – odparł rzeczowo Dzióbek. – A ty po co tu jesteś? Bo chyba nie jako policjant śledczy? – odwrócił się na pięcie i odszedł bez pożegnania. Przez moment Robcio zastanawiał się, czy fryzura tamtego, przypominająca nieco koguci grzebień i te nosy pantofli mają coś wspólnego z nazwiskiem. Zabawne skojarzenie. Natomiast pomysł na przekręt z rzekomą promocją książek wydał mu się niedorzeczny. Kto przy zdrowych zmysłach za coś takiego zapłaci? Tu się jednak mylił. W parę miesięcy później powstała taka „Przyjazna Księgarnia”, gdzie można było wpłacać pieniądze z iluzoryczną nadzieją, że kiedyś się je odzyska. Czy szefem firmy został Dzióbek? Tego Robcio nigdy się nie dowiedział. 

CDN

Czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF - kliknij tutaj Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

---

 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Najważniejsze sprawy 

 

Występują:

Moher i Leming

 

Leming – No, najważniejsze sprawy dało się załatwić przed ewentualną zmianą rządu.

Moher – Niech zgadnę, masz na myśli in vitro i zmianę płci? Leming – Pewnie, i nie mów mi, że są ważniejsze sprawy jak głodne dzieci, czy przemysł, albo takie tam.

Moher – Teraz na „zrobienie sobie dziecka” stać będzie nie tylko bogatych. Wszyscy zrzucimy się na takie zachcianki.

Leming – Przecież kraj się wyludnia, trzeba więc dbać o dzieci, nawet te jeszcze nie narodzone, czyż nie?

Moher – Okazuje się, że każdego kota da się odwrócić ogonem.

Leming – Albo zmiana płci. PiS nigdy by takiego nowoczesnego prawa nie wprowadził.

Moher – Ciekawe ile osób z niego skorzysta. Może ty?

Leming – Dlaczego zaraz ja?

Moher – Mogłabyś przestać spłacać kredyt.

Leming – Jak to?

Moher – Proste. Pójdziesz do lekarza i powiesz, że czujesz się mężczyzną.

Leming – Dwóch lekarzy musi to dać na piśmie.

Moher – To pójdziesz do dwóch. Na tej podstawie sędzia nie może odmówić ci zmiany dokumentu. A taki facet, którym się staniesz żadnego kredytu nie zaciągał przecież.

Leming – Nie pomyślałam o tym. Ale jak jednak mnie złapią?

Moher – To pójdziesz na odsiadkę do męskiego więzienia. Kiedy współskazani to odkryją, mogą mieć niezłą frajdę.

 

KURTYNA

P.S. Drogi aktorze! Idąc sam dojdziesz szybciej, idąc z kimś dojdziesz dalej. Pomyśl czy nie byłoby Ci ze mną po drodze. Zagraj w Internetowym Kabarecie!

---
---

prof. Tomasz J. Kaźmierski; elektronik, nauczyciel akademicki, profesor Uniwersytetu Southampton w Wielkiej Brytanii, współpracownik Ruchu na rzecz JOW od 1994 r. Zapis konferencji JOW, która odbyła się 25 lipca 2015 w rezydencji Jana Żylińskiego w Londynie, współorganizowanej przez Głos Emigracji UK, Ruch JOW Londyn, Klub Republikański w Londynie. 

Zobacz również: 
Wybory w Wielkiej Brytanii, jak oni to robią? - wykład profesora Tomasza J. Kaźmierskiego
XX-lecie Ruchu Obywatelskiego JOW - dr Zdzisław Ilski 
JOW-y - debata w Klubie Ronina, 27 lipca 2015 r. 
 

Posłuchaj: Wesoły deszczyk 
Zmierzch 
Bo we mnie jest seks 
Trudniej wierną być w sobotę 
Szeptem 

Marek Bliziński był muzykiem wszechstronnym. Kochał jazz i jemu to poświęcił większą część swojego życia. Życia, które okazało się niestety za krótkie. Zmarł pokonany przez nowotwór, mając zaledwie 42 lata. Dla wielu muzyków jazzowych jest to czas, kiedy krystalizują się twórcze przemyślenia, stabilizuje się warsztat, powstają płyty, do których sięgamy potem przez lata. Tak byłoby zapewne i w tym przypadku. Niestety, stało się inaczej. Jego życiorys był typowy dla większości polskich jazzmanów lat 70. Kilka lat edukacji w szkole muzycznej dało podstawy teoretyczne i umiejętność czytania nut. Reszta zależała od intuicji, pracowitości i szczęścia. Pierwsze zespoły to Pesymiści, Czterech i Bemibek. Dla Marka Blizińskiego był to czas na sprawdzenie się w roli kompozytora, aranżera, akompaniatora, a także solisty i czasami lidera. Muzyka stała się dla niego nie tylko sensem życia, ale także jedynym źródłem utrzymania. I tak już pozostało do samego końca.
(...) Bliziński - jeśli chodzi o stylistykę - posunął się znacznie dalej. Podobna sytuacja miała miejsce podczas tworzenia programu w duecie z Ewą Bem. Perfekcyjnie opracowane partie gitary zawierały wszystko to, co najlepsze w tzw. jazzowej literaturze gitarowej. Walkingi, pięknie brzmiące flażolety, bogate szerokie akordy, wspaniała, wykraczająca daleko poza konwencję harmonizacja. No i na koniec samo podejście do kwestii improwizacji. Przemyślane, konsekwentnie prowadzone linie melodyczne nie były dziełem przypadku. 

Czytaj więcej - Gitarzysta.pl »

Graszka Paulska mieszka i pracuje w Warszawie. Od 2010 roku należy do grupy „Visionary Art” założonej przez Otto Rappa. Jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia – Society of Art of Imagination w Londynie, którego patronem honorowym jest znany surrealista austriacki prof. Ernst Fuchs. Jej prace były publikowane w katalogach Imaginaire V, Imaginaire VI, Visionary Art Yerbook 2010-2011. Prezentowała swoje prace na wystawach w Polsce, Austrii, Włoszech, USA, Meksyku, Rosji. Maluje głownie w technice pasteli, sporadycznie oleju.

Więcej »

Szanownych P. T. Gości pieśniami patriotycznymi witać będzie "Kapela znad Baryczy"

Porządek Konferencji: 

12.30 Wystąpienie JE Ks. Bpa Antoniego Pacyfika Dydycza.
13.00 Najważniejsze zadania RKW przed zbliżającym się referendum i jesiennymi wyborami - kontrola wyborów i kontrola władzy (dr Jerzy Targalski, Warszawa).
13.30 Referendum i wybory jesienne w świetle najnowszych zmian w prawie wyborczym i wytycznych PKW - zadania RKW (Marcin Dybowski, Komorów).
14.00 Tworzenie lokalnej sieci koordynatorów w okręgu, powiecie i gminie - dzielenie się dobrymi doświadczeniami (Jan Królikowski, Łódź).
14.30 Obserwatorzy zagraniczni - jak najlepiej wykorzystać obecność obserwatorów zagranicznych - doświadczenia zdobyte w wyborach prezydenckich i wyzwania na przyszłość (Jadwiga Chmielowska, Sosnowiec)

15.00 Przerwa (m.in. w tym czasie O.O. Franciszkanie zapraszają na posiłek do refektarza)

16.00 Własne sondaże RKW - od pomysłu do realizacji Instytucji Sondażowej RKW (Jacek Bielski, Łódź)
16.30 Sprawdzone rozwiązania informatyczne - wykorzystywanie znanego oprogramowania do tworzenia bezpiecznej sieci powiązań i kontaktów w celu usprawnienia działań RKW ()
17.00 "Potęga asertywności - jak poradzić sobie w nieuczciwej komisji wyborczej" - idea, cel i proponowany format ogólnopolskich szkoleń dla członków RKW (Marek Jastrzębski, Wrocław)

Radio Niepokalanów 08.08.2015 będzie transmitowało Mszę więc będzie nas dzięki temu więcej. Kto nie może przybyć, może się łączyć za pomocą Radia Niepokalanów w woj.
Łódzkim 98,6 FM i na Mazowszu zachodnim 102,7 FM // O. Damian Karczmar Dyrektor Radia Niepokalanów 

Źródło: http://www.franciszkanie.pl/artykuly/niepokalanow-powstan-polsko
z franciszkańskim pozdrowieniem Andrzej Gutkowski OFMConv Franciszkański
Serwis Informacyjny www.franciszkanie.pl 

---

KONFERENCJA 
Nieprawidłowości wyborcze,
stan badań i propozycje zmian prawnych

8 sierpnia 2015 roku, godz. 11:00-14:00 
Warszawa, SDP ul. Foksal 3/5

Referaty wygłoszą: prof. Józef Oleński, prof.Kazimierz Rzążewski, Marcin Palade
i Krystyna ŁazorPo zakończeniu wystąpień uczestników konferencji przewidujemy możliwość dyskusji wokół przedstawionych zagadnień.

Przeczytaj: Zmiany wprowadzone w ostatniej nowelizacji Kodeksu wyborczego

Źródło: http://ruchkontroliwyborow.pl 

---

Znakomity pianista i kompozytor Konrad Binienda w pierwszej połowie sierpnia wystąpi w Grodzisku. Artysta w ciągu dwóch dni da trzy koncerty.

Binienda to artysta o dużej wrażliwości i charyzmie. Jest laureatem wielu nagród i konkursów pianistycznych m.in. Nagrody Hastingów za osiągnięcia muzyczne za rok 2011 na Uniwersytecie Harvarda, a także zwycięzcą ogólnoamerykańskiego konkursu pianistyczniego PianoArts Concerto & Solo Competition (2006), konkursu na koncert z orkiestrą Stowarzyszenia Mozart Society Orchestra na Uniwersytecie Harvard oraz laureatem Konkursu Chopinowskiego Fundacji Kościuszkowskiej w latach 2010 oraz 2006. Ponadto jest laureatem główniej nagrody konkursu na koncert z orkiestrą sponsorowanego przez Messiah College i Orkiestrę Symfoniczną z Harrisburga (2008). W roku 2006 wystąpił w Carnegie Hall, jako zwycięzca Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Bradshaw Buono.

Ten niezwykle utytułowany muzyk da 8 (sobota) i 9 (niedziela) sierpnia łącznie trzy koncerty. Pierwszego dnia o godz. 16.00 wystąpi w Centrum Kultury, a o godz. 20.00 na Stawach Goliana. W niedzielę o godz. 17.00 z kolei da koncert w Parku Skarbków. Na wszystkie występy wstęp jest bezpłatny. (Grodzisk News

Pomysłodawcą wydarzenia jest Salon Tradycji Polskiej - Aleksandra Biniszewska - Muzeum Lwowa i Kresów oraz Bogusława Radziwon - Wydawnictwo TRIO. Podczas koncertu kilka swoich wierszy zadeklamuje poetka, Barbara Białowąs. Uzupełnieniem wydarzenia będzie prezentacja książek historycznych Wydawnictwa TRIO. 

---

Ludzie! Górnicy! 

Nie przerywajcie rewolucji!!!

 

Dlaczego nie wychodzicie na tory, żeby blokować – aż do skutku!
– pociągi wwożące do Polski rosyjski i ukraiński węgiel!!! 
Obalić straszny rząd Kopacz (i następne, kopaczopodobne)
tylko generalnym strajkiem można.

 Jan Wawrzyńczyk
profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

---

A P E L

Polacy, Wyborcy!

Platforma Obywatelska podejmie niedługo – wspomagana przez życzliwe im media (TVP, TVN, Polsat, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Fakt”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska”, „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Polskie Radio”, „TOK FM”, itd.) – wielką akcję straszenia wyborców i ostrzegania przed nieszczęściami, jakie spadną na Polskę, jeśli w wyborach samorządowych i parlamentarnych zwycięży PiS. Media te będą się prześcigać w podawaniu dosadnych przykładów owych nieszczęść. Będą wspierane zręcznie przez media zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, wykonujące tajne dyrektywy strategów brukselskich.

Polacy, wyborcy!

Nie dajcie się zastraszyć, nie dajcie się okłamać, nie dajcie się
ponownie oszukać Platformie – rzekomo obywatelskiej!

• Jan Wawrzyńczyk – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

• Małgorzata Todd – pisarka.

• Jarosław Piastowski – lekarz.

• Zbigniew Lisiecki – informatyk.

• Rafał Wysmyk – ekonomista.

• Jerzy Burski – artysta grafik.

• Andrzej Ordoczyński – Polak.

• Konrad Turzyński – bibliotekarz, w l. 1979–1981 uczestnik Ruchu Młodej Polski.

• Zofia Korzeńska – eseistka,  poetka.

• Bohdan Urbankowski – pisarz, filozof.

• Romuald Chutkowski.

• Piotr Zarębski – reżyser filmowy – Łódź.

• Jacek Wegner – publicysta.

• Tadeusz Kucharski – Polak.

• Jerzy Gnieciak – w l. 1980–1989 przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI Opolszczyzny.

• Edward Tyburcy – dr nauk technicznych.

• Lidia Sokołowska-Cybart – prawnik-lingwista

• Wojciech Brojer – historyk.

• Dariusz Smulski – Polak.

• Ewa Tomaszewska – fizyk,  działacz NSZZ „Solidarność”.

• Grzegorz Waśniewski – Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie.

• Krystyna Banaszek mgr farmacji – Gdynia.

• Zygmunt Korus – krytyk sztuki.

• Ewa Duzinkiewicz – dyrektor gimnazjum.

• Violetta Kardynał – dziennikarka.

• Jerzy  Jankowski – Prezes ZP w Norwegii, b. członek Solidarności Walczącej (SW).

• Paweł Bendkowski – emeryt, były nauczyciel – Szczecin.

• Bożena Cząstka-Szymon – językoznawca, więźniarka polityczna.

• Tadeusz Wojteczko – inżynier, członek zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Tarnobrzegu, oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej.

• Zofia Romaszewska – Komisja Interwencji i Monitoringu PiS, działaczka społeczna.

• Stanisław Chęciński – dr nauk technicznych, członek, AKO.

• Zbigniew Skowroński – red. nacz. Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM.

• Izabella Galicka –  historyk sztuki.

• Wiesław Zieliński – pisarz, dziennikarz – Rzeszów.

• Barbara Zielińska – emerytka – Rzeszów.

• Bernadeta Wilk-Stankiewicz – były pracownik redakcji BI „Solidarność” przy ZR NSZZ „S” w Gdańsku.

• Witold SZIRIN Michałowski – Redaktor Naczelny pisma RUROCIĄGI.

• Violetta Sasiak – pielęgniarka, Klub GP Reda Rumia Wejherowo.

• Marzena Kasprowicz – mgr inż. budownictwa, nauczyciel-mianowany, poetka, maluje i pisze z potrzeby serca.

• Janina Kasprowicz – emerytowana nauczycielka, wizytator szkolny odznaczona wszystkimi możliwymi orderami i krzyżami.

• Ferdynand Kasprowicz – emerytowany nauczyciel.

• Kazimierz M. Janeczko – mgr nauczyciel, członek PO AK.

• Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji NOWEJ POLSKI.

• Marian Chomiak – elektronik.

• Róża Chomiak – ekonomista.

• Piotr Szelągowski – działacz społeczny, bloger, autor strony bezprzesady.com.

• Wiesław Sokołowski – poeta, red. naczelny pisma literackiego TRWANIE

• Lech Galicki – prozaik, poeta.

• Katarzyna Kwiatkowska – nauczycielka emerytka.

• Agata Foltyn – dziennikarka.

• Karol Krementowski – inicjator strajków sierpniowych 1980.

• Jacek Kazimierski – Wiceprezes Stowarzyszenia Solidarni 2010.

• Wanda Jagieluk – dekoratorka, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Gdyni.

• Benedykt Butajło – specjalista BHP i ppoż. z Olsztyna.

• Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89.

• Marek Budnicki – inżynier z Toronto.

• Zygmunt Sekuła – podwójny licencjonat medyczny.

• Grzegorz Michalski – były członek  ZR Wlkp. NSZZ S, pierwszej Solidarności, internowany. Zamieszkały w NJ, USA.

• Bogusław Maśliński 

• Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii.

• Krzysztof Sosin – inżynier, Prezes Stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny.

• Zdzisław Wilk – radny Rady Miejskiej.

• Zbigniew Schroder – fizyk, działacz ruchu narodowego.

• Marek Baterowicz – pisarz z Sydney i sympatyk ruchu „Solidarni 2010”.

• Wojciech Raczyński – prezes Fundacji Edukacji i Tradycji.

• Dominik Wysocki – inżynier.

• Jan Koszczyński – emeryt, Oborniki.

• Marek Zabiegaj – dziennikarz-teatrolog, członek AICT- międzynarodowe stowarzyszenie krytyków teatralnych.

• Bogdan Zabiegaj – dziennikarz, konsul honorowy Republiki UŻUPIO w Krakowie.

• Zbigniew Oziewicz – profesor filii w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, przyjaciel Jerzego Gnieciaka z Rady Solidarności Walczącej. 

• Maria Czarnecka – emerytowana nauczycielka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

• Stanisława Janta-Lipińska – były przedsiębiorca, emerytka.

• Marek Popowicz-Watra – dziennikarz, Kanada.

• Aleksandra Ancewicz-Kaliciecka – muzyk.

• Kazimierz  Raczyński – Sybirak.

• Józef Sławiński – działacz „Solidarności” lat 80-tych.

• Piotr Hlebowicz – Autonomiczny Wydział Wschodni „Solidarności Walczącej”, działacz polonijny.

• Victor A. Zolcinski – działacz  „Solidarności” lat 80-tych, założyciel Radio POMOST ArizonA.

• Henryk Bienkiewicz – emeryt, wykładowca literatury i języka białoruskiego UJ, tłumacz, członek ZAiKS, poszkodowany w sprawie mienia zabużańskiego.

• Natalia Kuncewicz-Bienkiewicz – emerytka, dyplomowana nauczycielka fizyki, odznaczona Złotą Odznaką Solidarności.

• Jacek Lilpop – artysta.

• Eulalia Łaskawiec – redaktor techniczny, emerytka.

• Krystyna Skoczylas – redaktor  Radia Chicago WPNA 1490 am.

• Jan Zielonka – uczeń.

• Witek Szalankiewicz – alpinista. 

• Maria Dąbrowska – emerytka, działaczka nauczycielskiej „Solidarności” internowana w Gołdapi.

• Andrzej Bednarczyk – działacz Pierwszej Solidarności, więzień stanu wojennego, wielokrotnie wyrzucany z pracy po 1989 roku przez SLD i PO.

• Gabriel Leonard Kamiński – literat, dziennikarz, wydawca.

• Lech Marek Jaworski – dziennikarz.

• Jan Raczycki – Prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL w Bydgoszczy. Członek Honorowego Komitetu poparcia Andrzeja Dudy.

• Jerzy Kumpin – bloger, Kanada.

• Jerzy Stasiak – inż. chemii, członek Solidarnych 2010.

• dr Leszek Skonka – Komitet Pamięci Ofiar Stalinizmu i Solidarności.

• Andrzej Baczewski – dziennikarz,  doradca biznesowy (przewodniczący Klubu Gazety Polskiej Kwidzyn)

• dr Andrzej Tadeusz Kijowski  pisarz

• dr hab Rafał Żebrowski – historyk.

• Lidia Goryca - logopeda.

• Andrzej Baczewski – dziennikarz.

• Tomasz Bielski – literat, dziennikarz.

• Mariusz Singer.

• Zenon Miluski – muzyk.

 

Prosimy o wpisywanie się na listę!

Każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Wystarczy podpisaną treść apelu przekazać pocztą zwrotną na mój adres: mtodd@mtodd.pl.

---
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

archiwum biuletynu - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj