13 kwietnia 2024 r. | Nr 15/2024 (667)

Napad na bank

       Szanowni Państwo!
       Czy napad na bank jeszcze się opłaca? Zależy komu. Unii Europejskiej pod niemieckim butem, jako całości, na pewno tak. Wystarczy wprowadzić w Polsce euro, a wyprowadzenie polskiego złota z Warszawy do Frankfurtu to czysta formalność i przyjemność dla Niemieckiej Rzeszy, dla niepoznaki zwanej Unią.
       Obsadzony przez szwabów na fotelu premiera RP „Generalnej Guberni”, czy jak on się tam obecnie nazywa, zrobi wszystko, żeby napad stulecia powiódł się i to w świetle prawa, jak on je rozumie. Czy jesteśmy w sytuacji bez wyjścia? Niezupełnie.
       Za poprzedniej komuny, tej radzieckiej tęskniliśmy za normalnością, będącą na Zachodzie. Sytuacja, w pewnym sensie, odwróciła się. Przy obecnej komunie, tej wprowadzanej przez Unię Europejską, to my jesteśmy jeszcze małą wysepką normalności. Dobrze by było, żeby udało się jakoś pokazać naszą normalność innym Europejczykom. Powinni wiedzieć, że można przeciwstawić się świrom klimatycznym, jak i tym z LGBTiQukuryku, oraz pozostałym zboczeńcom intelektualnym.
       Nawet jeśli wielu z naszych obywateli wierzy notorycznemu kłamcy, to i tak jest to mniejszy odsetek zmanipulowanych przez świrów, kanalie i złoczyńców, niż na Zachodzie. Nie zmarnujmy szansy!

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

Rafał Ziemkiewicz

• Wszyscy przegrali

---
---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków. Jest ich p0nad 100.

 

---

NIEKŁAMANY PODCAST to autorska analiza tematów, którymi żyły, żyją lub będą żyć Świat i Polska. Jego intencją jest zachęcenie odbiorcy do własnych przemyśleń, a nie narzucanie mu naszego zdania. Treści znajdujące się na kanale należy traktować tylko i wyłącznie jako luźne przemyślenia autorów, a nie stwierdzanie faktów. To po prostu nasze subiektywne odczucia na temat tego, o czym możemy dowiedzieć się z prasy, radia, telewizji, artykułów internetowych, blogów, vlogów i innych dostępnych źródeł.

część 1. SERYJNY SAMOBÓJCA

0:00 WSTĘP 0:36 GRZEGORZ MICHNIEWICZ 6:57 KRZYSZTOF KNYŻ
10:07 DARIUSZ SZPINETA 13:08 MIECZYSŁAW CIEŚLAR
14:55 EUGENIUSZ WRÓBEL 17:40 ZAKOŃCZENIE

 Przejdź na kanał NIEKŁAMANY PODCAST!

---

Po opublikowaniu przez Klub Rzymski raportu "Granice wzrostu", latem 1972 roku w Sztokholmie w Szwecji odbyła się Konferencja Narodów Zjednoczonych w sprawie Środowiska Człowieka. Jednym z kluczowych rezultatów tego historycznego spotkania było przyjęcie przez uczestników deklaracji zasad i planu działania na rzecz walki z zanieczyszczeniem środowiska. W 1984 r. Zgromadzenie Narodów Zjednoczonych udzieliło Gro Harlem Brundtland, ówczesnej premier Norwegii, mandatu do utworzenia i przewodniczenia Światowej Komisji Środowiska i Rozwoju (WCED), w celu sporządzenia profilu kwestii środowiskowych i opracowania planu działania określającego cele społeczności międzynarodowej w sprawach dotyczących rozwoju i ochrony środowiska. 

Wysłuchaj interesującego wywiadu sprzed 12 lat!

---

Christopher Hadnagy

Socjotechnika

Metody manipulacji i ludzki aspekt bezpieczeństwa

  A U D I O B O O K

Z książki dowiesz się między innymi, co oznaczają poszczególne zachowania i jakie niewerbalne sygnały mogą pomóc Ci wzmocnić Twój przekaz. To także lekcja, która pomoże Ci nie paść ofiarą wszystkich tych, którzy wykorzystują metody socjotechniki do złych celów, żerując na niewiedzy i naiwności innych ludzi. W tej książce znajdziesz między innymi:

• prawdziwą wiedzę o mowie ciała i ekspresji mimicznej człowieka,

• metody zdobywania zaufania wykorzystywane do nieetycznych celów,

• tajniki warsztatu "hakera umysłów",

• czynnik ludzki jako zagrożenie bezpieczeństwa systemu informatycznego,

• jak neutralizować rosnące zagrożenie ze strony nieetycznych socjotechników.

Wysłuchaj audiobooka! 

Pełną wersję audiobooka, a także ebook znajdziesz tutaj:
https://ebookpoint.pl/ytview/socjom.htm

---

KEVIN'S CORNER

 

 

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Wiatraczek!?

Foto: Kevin Todd

---

Koń jaki jest, każdy widzi. Na pewno?

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---