30 marca  2024 r. | Nr 13/2024 (665)

M jak co?

       Szanowni Państwo!
       Miłowanie bliźniego swego, jak siebie samego, to nasza chrześcijańska powinność, o czym należy pamiętać, zwłaszcza w okresie Zmartwychwstania Pańskiego.
       Natomiast natrętne zapewnianie wszystkich i o każdej porze o miłości, stało się już nie tylko zawołaniem w serialach telewizyjnych. O miłości plotą politycy, którzy utopili by każdego oponenta w łyżce wody. Póki jeszcze jako tako się wzajemnie rozumiemy, zastanówmy się nad tym, co jeszcze jest nadal nam po kawałku odbierane. Rozrywka? Odnoszę wrażenie, że im więcej jest kanałów telewizyjnych, tym mniej opowieści o atrakcyjnej treści. Pogłębia się szybko kanał jakości.
       Do zagadnienia można podejść dwojako. Albo twórcy są nieudolni, albo ich sponsorzy nie widzą zainteresowania rozrywką na poziomie, ze strony szeroko pojętej widowni. A może działa tu skutecznie „demokratyczna" cenzura, która wywaliła już z pracy wielu świetnych dziennikarzy, programów i całych redakcji? Czy rzeczywiście wystarczą nam minutowe filmiki o kotkach, wpuszczane do sieci? A może literatura piękna przestała być piękna i tylko niedobitki czytają jeszcze beletrystykę, a jeśli weźmie ją do ręki współczesny reżyser, to i tak nic z niej nie zrozumie?
       Bardzo jestem ciekawa opinii tych z Państwa, którzy jeszcze czytują wiersze. opowiadania i powieści. Czego w nich szukacie? Pytanie nie jest retoryczne. Wdzięczna będę za odpowiedzi.

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

Wesołego Alleluja!

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków. Jest ich p0nad 100.

 

Pierwszy numer niezależnej darmowej gazety ŚWIAT WOLNOŚCI
do pobrania w formie elektronicznej

www.swiatwolnosci.pl

Ukazał się pierwszy numer bezpłatnej gazety ŚWIAT WOLNOŚCI poświęcony w całości WHO. To inicjatywa oddolna, wspierana przez organizacje wolnościowe i patriotyczne, takie jak Stowarzyszenie Nauczycieli i Pracowników Oświaty „Nauczyciele dla Wolności” oraz „Stolik Wolności”. Forma drukowana jest odpowiedzią na rosnącą cenzurę w mediach społecznościowych, służącą przekazaniu informacji przemilczanych przez rząd i media głównego nurtu.

Więcej w portalu
WOLNE MEDIA NET

---

KEVIN'S CORNER

 

 

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Po każdej nocy słońce nadal wschodzi

Fot Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---