24 lutego  2024 r. | Nr 8/2024 (660)

Hipochondria stosowana

       Szanowni Państwo!
           Odpowiedź na pytanie kto rządzi światem, jest prosta: koncerny farmaceutyczne. Udowodniły to dobitnie wywołując groźną pandemię zaraźliwej histerii. Kto jej nie podlegał, musiał przegrać. Zero tolerancji dla zdrowego rozsądku. Przekonał się o tym Donald Trump przegrywając reelekcję, bo nie zakazał obywatelom wszystkiego co mógł zakazać w związku z Covidem’19. Nieważne, że zgony z powodu tej choroby stanowiły pół procenta. Ważne, że pozostałe 90% populacji było śmiertelnie przestraszonych! Najgorliwszym wyznawcom pandemii „maseczki” nie chciały się odkleić od twarzy jeszcze przez wiele miesięcy.
           I o to właśnie chodziło. Korporacje farmaceutyczne trzęsły się ze śmiechu, trzęsąc zarazem światem, o czym wszyscy mogliśmy się przekonać. Mizerna służba zdrowia to woda na ich młyn, nie licząc małych młynków grubych geszefciarzy pokroju Owsiaka.
           Czy ktoś jeszcze pamięta Ewę Kopacz? Fakt, że była premierą (główną specjalistką do walki z dinozaurami) nikogo nie dziwił, bo Berlin nie mógł sobie lepiej wymarzyć. Przeraża jednak fakt, że ktoś taki mógł skończyć medycynę i „leczyć” ludzi. Obawiam się, że nic w tym zakresie nie zmieniło się, bo komu miałoby zależeć na uzdrawianiu Służby Zdrowia? Pacjentom? A co oni mają do gadania? Oni mają grzecznie chorować i stać w kolejkach.
           Po co o tym wspominać? A no po to, żebyśmy pamiętali jak łatwo jest nami manipulować. Nie bez kozery stale jesteśmy namawiani do emocji. Odwoływanie się do zdrowego rozsądku „nowoczesnemu” człowiekowi wręcz nie przystoi. Może by jednak spróbować?

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

Ad. Gangsterzy i głupcy 7/2024(659)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani – „Jeżeli Polacy nie zaprotestują przeciwko wcieleniu do „Sowiet Union”, zwanej dla niepoznaki Europejską, to kto inny sprzeciwi się Niemcom?Niestety, już dawno zapisaliśmy się do tego „ekskluzywnego” klubu równych i równiejszych – to po pierwsze, a po drugie, w ostatnich latach straciliśmy nasz narodowy wigor, prawie zupełnie pozbywając się skłonności do buntu. Wszystko to zapewne dzieje się za sprawą naszej unikatowej wśród nacji europejskich miłości do tworu jakim jest UE. Ta bezwarunkowa miłość jest tym bardziej dziwna, że akurat nasze państwo (jeżeli je można jeszcze tak nazywać) nigdy nie było pieszczochem kierownictwa tej struktury. Jednak ostatnio pojawiła się nadzieja na przebudzenie naszych rodaków i wyrwania ich z chocholego tańca.Zawdzięczamy to decyzjomkierownictwa UE. W swoim zapale realizacji Agendy 2030 tak się ono zapamiętało, że straciło zupełnie poczucie realizmu. Decydenci UE różnymi rozporządzeniami „klimatycznymi” zaatakowali producentów żywności (pragnąc przeznaczyć ich gospodarstwa do likwidacji na rzecz MEGA- producentów czyli wielkich korporacji i jednocześnie docelowo ogranicz produkcję jadła co do jego ilości i jakości) i tu spotkali się z oporem „materii”. W Polsce dodatkowo na tę kwestię nałożyły się skutki dobroduszności kierownictwa UE względem zachodnich korporacji zajmujących się produkcją rolną na Ukrainie, co wywołało uzasadniony bunt naszych rolników. Czy ten bunt będzie zaczynem szerszego sprzeciwu naszych rodaków względem realizacji tych pozbawionych elementarnej logiki dyrektyw, czy też nie ? – zobaczymy w najbliższym czasie.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków. Jest p0nad 100.

 

---

KEVIN'S CORNER

 

 

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---