10 lutego  2024 r. | Nr 6/2024 (658)

Fałsz

       Szanowni Państwo!
       Czy fałsz rodzi problemy? Różnie z tym bywa.
       Zdawać by się mogło, że zwolennicy równouprawnienia kłamstwa z prawdą powinni mieć problem, bo jak odróżnić jedno od drugiego? Wykreowanie „faktu medialnego”, to jedno, a uwierzenie weń, to co innego. Jak pokazują wystąpienia posłów „koalicji 13 grudnia”, nie mają oni z tym najmniejszego problemu. Stałe powtarzanie kłamstw i bzdur buduje ich rozpoznawalność, a przecież o nic innego tu nie chodzi!
       Problemy ma sam Tusk, a konkretnie ma ich 7,5 miliona. Jak sprawić, żeby zwolenników Zjednoczonej Prawicy oduczyć myślenia i zmusić do pokochania jego, Donalda Mściwego z całym dworem pacynek? Pociechą niech mu będą problemy „ekologów”, którzy mają ich aż 7 miliardów, bo jak zmusić tych wszystkich „niepotrzebnych”, żeby przestali oddychać?
       W takim zestawieniu problemy elektoratu „trzeciej nogi”, to pestka. Czego spodziewali się po Szymusiu popłakującym nad konstytucją? Dali małpie brzytwę z nadzieją, że ich nie dopadnie? Zobaczymy.

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

Szanowna Pani

Źle się dzieje w państwie…. polskim. Właśnie – czy polskim? A może lepiej użyć stwierdzania - źle się dzieje w rejonie UE zwanym Polską. Rozgrywa się tu bowiem kolejny akt (chyba ostatni), tym razem w trybie przyspieszonym, przejęcia struktur, które były swojego czasu przynależne państwu. By ten proces wreszcie został sfinalizowany, a jednocześnie nie był zauważony przez polskojęzycznych tubylców zamieszkujący obszar zwany Polską (celowo nie używam określenia „przez Polaków”, bowiem większość naszych rodaków kompletnie została ogłupiona i pozbawiona instynktu narodowego), potrzeba wielkiego chaosu. I właśnie się go nam serwuje. Odwracanie uwagi ludu od kwestii zasadniczych przy pomocy absorbowania go „szukaniem aferzystów, rozliczeniami, komisjami itp.” tylko dopełnia dzieła destrukcji. Wszystko ma działać na zasadzie „okręt tonie, a orkiestra gra do końca”. Wygląda na to, że będziemy się „dobrze bawić" rzeczywiście aż „do końca". Może opamiętamy się, gdy woda podejdzie nam do gardła, ale wówczas będzie już za późno.

Z wyrazami szacunku Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---
---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków. Jest p0nad 100.

 

---

KEVIN'S CORNER

 

 

Szaro wszędzie, co to będzie?

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---