23 grudnia  2023 r. | Nr 51/2023 (651)

Boże Narodzenie

           Szanowni Państwo!
           Zanim przejdę do życzeń, muszę jednak odnieść się do „chanukowej afery”, którą próbowałam zamilczeć, ale mi się nie udało. Grzegorz Braun wywiązał się ze zlecenia wyjątkowo gorliwie i skuteczniej, niż za poprzednim razem. Nie pierwszy raz pomaga, jak umie, braciom Moskalom. Już mało kto pamięta jego kuriozalne twierdzenie, że żadnej katastrofy w Smoleńsku nie było, bo cała delegacja została zamordowana już na Okęciu, a ciała przewieziono na lotnisko w Siewiersku i tam rozrzucono! Tym razem happening chwycił i nikt nie pyta dlaczego te same świece, w tym samym Sejmie, w latach poprzednich Brauna nie oburzały. Jak to się wszystko ma do jego, powtarzanego przy każdej okazji, „Szczęść Boże"!? Na pytanie: sabotaż czy głupota? Odpowiedź jest prosta: jedno drugiego nie wyklucza. Z drugiej strony nasuwają się jeszcze pytania: Po co w Polskim sejmie świece chanukowe i czy gdziekolwiek na świecie też są w parlamencie podobne świece chanukowe i ten świecznik?
           Świętujmy polskie Boże Narodzenie, póki Unia Radziecka w porozumieniu z Federacją Rosyjską nam tego nie zakaże. Rozdział religii od państwa dotyczy bowiem wyłącznie religii katolickiej, wszystkie pozostałe są „spoko”i nikomu nie wadzą, szczególnie islam i judaizm. Mogą co najwyżej służyć rozgrywkom, takim jak ta z happeningu Brauna, który za jednym zamachem przykrył niefortunne wystąpienie Tuska i pozwolił znowu oskarżyć Polaków na arenie międzynarodowej o antysemityzm. Rodzi się podejrzenie, że partia, z której się on wywodzi, została założona specjalnie, żeby kompromitować polskich konserwatystów, sprowadzić „ten kraj" na dno cywilizacyjne i rzucić Niemcom na pożarcie.

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA

WSZELKIEGO DOBRA, POKOJU I BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA!

ŻYCZYMY WSZYSTKIM NASZYM RODAKOM

MAŁGORZATA Z KEVINEM

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---
---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków. Jest p0nad 100.

 

---
---

KEVIN'S CORNER

 

 

 

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---