16 września 2023 r. | Nr 37/2023 (637)

---

Kleszcze

           Szanowni Państwo!
           Jutro, to jest 17 września, przypada 84 rocznica napaści Związku Sowieckiego na Polskę w ramach porozumienia Ribbentrop – Mołotow. Ta data usilnie była zamilczana przez cały okres PRL. Nowy układ niemiecko – rosyjski ma się nadal dobrze, podobnie jak ulokowani w naszym kraju agenci obu tych wrogich sąsiadów. Są tak bezczelni, że nawet się nie kryją ze swoją służalczością wobec pruskich i ruskich mocodawców.
           Jeszcze na Polsce nie zwarły się kleszcze, takie jak te przygotowane układem Hitler – Stalin, ale to kwestia czasu i naszej determinacji w obronie ojczyzny. Polskojęzyczne, niemieckie media, jeśli coś wspomną o kleszczach, to zapewne strasząc tymi małymi pajęczakami w lasach. Przy okazji doradzą, że najlepiej by było posprzedawać lasy państwowe zagranicznym inwestorom. W ten sposób problem kleszczy by się rozwiązał, bo do lasów wstęp byłby wzbroniony.
           Na razie opozycji totalnej pozostaje szkalowanie Polski na świecie. Film do tego nadaje się najlepiej. Funkcjonariuszka Holland wysmażyła paszkwil, którym ma nadzieję zasłużyć nie tylko na zagraniczny aplauz. Zadanie w „tym kraju” polega zapewne na zrażeniu do rządu tych wahających się jeszcze na kogo głosować. Spieszyła się z pokazem „dzieła”, bo ten „straszny pisowski reżym” mógłby film skonfiskować po ewentualnym utrzymaniu się przy władzy. Dlaczego tego nie robi teraz, będąc jeszcze u władzy – tego „wielka artystka” nie wyjaśniła. Ale czy od artystki, zwłaszcza wielkiej można wymagać logiki?

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

KOMENTARZ

1. Ad. Chaos   36/2023(636)

Szanowna Pani Małgorzato

Tak jest w istocie - żeby zarządzać efektywnie ludźmi na ich szkodę, trzeba po prostu odebrać im poczucie rzeczywistości. Od dłuższego czasu jesteśmy tresowani „w tym temacie”. Tresura prowadzona jest metodami prostymi, żeby nie napisać, prostackimi, ale widocznie wiele o nas wiedzą i dlatego uważają, że te metody są skuteczne. Ostatnim wykwitem tego nurtu traktowania nas jako stada idiotów, jest informacja zawarta w nowej ustawie geologicznej, że w polskich podziemiach wszelakiego rodzaju m. in. w wyrobiskach pokopalnianych będzie gromadzony dwutlenek węgla. Niestety nowelizacja ustawy została wyciszona i praktycznie mało, który Polak o niej słyszał. W związku z tym i ten „kwiatek” z gromadzeniem CO2 umknął uwadze wielu. Ale u tych, do których wieść jednak dotarła, powinna zapalić się lampka alarmowa, bo przecież nie o gromadzenie CO2 tu chodzi. A więc co tam będziemy gromadzić, skąd to będzie przybywać do naszego kraju i jakie będą tego skutki ekologiczne i zdrowotne? Ale któż by się tym przejmował – przecież „gawiedź” ma być niczego nieświadoma, albo świadoma jedynie tego, że pozbycie się dwutlenku węgla z atmosfery i wciśnięcie go w podziemia, to same dobro dla naszej planety. Słowem – nie wiadomo czy się śmiać czy płakać.

Serdecznie Panią pozdrawiam Ewa Działa-Szczepańczyk

A tu jest riposta na powyższe zarzuty:

LINKI:

https://www.focus.pl/artykul/zrobimy-paliwo-z-dwutlenku-wegla
https://www.rp.pl/nauka/art7618931-benzyna-z-dwutlenku-wegla-to-nie-science-fiction
https://przemyslprzyszlosci.gov.pl/sposob-na-zamiane-dwutlenku-wegla-w-paliwo/

2. Jeszcze jeden komentarz. Ad. Chaos   36/2023(636)

 https://www.youtube.com/watch?v=m13gTNjkCmc .

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---

Polecam

• Demokracja nie kończy się na wyborach!  : https://polska-jutra.eu/demokracja-nie-konczy-sie-na-wyborach/

• www.gruszka.com

---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków.

 

---

KEVIN'S CORNER

 

 

 

Ku słońcu

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 
---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---