22 lipca 2023 r. | Nr 29/2023 (629)

---

Totalny Europejczyk

           Szanowni Państwo!
           Wrogowie PiS-u zdają się nienawidzić nie tylko tej formacji, ale każdego, kto  ich wrogości nie podziela. Przy czym, nie chodzi tu o żadne rozliczenia prawdziwych lub urojonych czyichś krzywd. Uczucia, nawet absurdalne, nie wymagają uzasadnień, warto jednak się zastanowić skąd się biorą. Jeden z czytelników przesłał mi paro sekundowy film TVN-u z Jarosławem Kaczyńskim w roli głównej. Nawet zakładając, że materiał nie został sfabrykowany, to trudno uwierzyć, żeby taka wrzutka przekonała kogokolwiek do nienawiści. Szafowanie epitetami niczego o adresacie wyzwisk nie mówi,  świadczy za to o stanie umysłowym nadawcy.
           Na obecnym etapie dochodzenia do komunizmu znienawidzeni wcześniej „obszarnicy” stali się klasą pożądaną, „syjoniści” wymieniają się z „antysemitami” i już nie wiadomo co jest obelgą, a co pochwałą. Jedyny bezpieczny obecnie epitet, którym każdego można smagać, to „faszysta”, bo w dodatku nie wiadomo, co właściwie to słowo znaczy.
           Oglądacz Tele Vizji Niemieckiej dla polskojęzycznych tubylców nie musi nadążać z przekazem dnia. Guru w postaci rusko-pruskiego agenta kłamie na okrągło, ale on przecież „musi“, bo jak inaczej zdobyć władzę totalną dla Sowiet Euro Union? Co więcej, jeśli on, czyli „swój” kłamie, to co dopiero wróg! Taki to na pewno ma wiele na sumieniu! Czysta nienawiść nie potrzebuje powodu, ani dowodów winy wroga. Już samo to, że takiego dowodu nie można znaleźć jest wystarczającym powodem. Totalny Europejczyk musi wyłączyć myślenie, oddać się totalnie uczuciu nienawiści do „faszysty”. Taka jest jego rola.

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

 

KOMENTARZ

 

Ad. ETAP  27/2023(627)

Szanowna Pani Małgorzato

Zastanawia mnie, czy my jako naród (czy nim jeszcze jesteśmy?) musimy ciągle zmagać się z zaprzaństwem. Czy zawsze jest tak, że naród osaczony ze wszystkich stron, z „automatu produkuje” duże ilości zaprzańców, skorych do kolaboracji z napierającym na Polskę wrogiem?

Czy wszystkie narody, będące w podobnej sytuacji, tak mają? Czy może to polski fenomen?

Jedno jest pewne, dużo ci u nas tego jest, dużo. Już nie sposób słuchać spokojnie słownych wypocin owych patriotów-inaczej. Można wszakże wyłączyć telewizor, radio, smartfon – to prawda. Ale co to da? Świadomość, że jest tego w Polsce tak wiele, jest przygnębiająca. A jeszcze bardziej przygnębiające jest to, że „przypadłość” ta dotknęła tzw. doły społeczne i panoszy się wśród naszego ludu w postaci zaprzaństwa nieuświadomionego. Objawia się ono pełną aprobatą dla zaprzaństwa właściwego czyli reprezentowanego przez tzw. elity. Wobec powyższego, odpowiedź na pytanie zawarte w nawisie w pierwszym zdaniu tego tekstu, wydaje się być oczywista.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---

Polecam

Migawki z wernisażu malarskiego Barbary Kaczmarowskiej-Hamilton, który odbył się w Waszawie 12.07.2023

 

Dołączam 2 linki, chociaż z mieszanymi uczuciami. Ja na tę partię nie zagłosuję.

https://ruchdobrobytuipokoju.108.pl/index.php/o-nas/

https://www.youtube.com/watch?v=iICnonRgYMI

Soczystą GRUSZKĘ  www.gruszka.com

---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków.

 

---

KEVIN'S CORNER

 

 

A co to takie?

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---