15 kwietnia 2023 r. | Nr 15/2023 (615)

---

Artyści kina

   Szanowni Państwo!
           Moim zdaniem, jedynymi prawdziwymi artystami, jakich film jeszcze zatrudnia są, krawcy i szewcy. Kostiumów przybywa w takim tempie, że wkrótce trzeba będzie wynająć na magazyny pół Warszawy, żeby pomieścić wszystkie. Stroje filmowe bywają piękne, zwłaszcza te z dawnych epok, co powinno nas cieszyć, bo to jedyne piękno, jakie film ma nam do zaoferowania. Reszta ekip filmowych to uzurpatorzy do tytułu „artysty” sponsorowanego. Im sponsor bardziej wpływowy, tym „artysta” bardziej „artystyczny”.
           Reżyserzy w Polsce wyspecjalizowali się w poprawianiu takich tam byle Szekspirów Wyspiańskich, czy Mrożków. Scenarzyści nadają filmom „artyzm”, nasycając je wulgaryzmami do granic śmieszności. Ale tu ścierają się sprzeczne interesy – twórców dialogów, z twórcami kostiumów. Za czasów „Bel epok” nie używano na co dzień rynsztokowego języka, no może z wyjątkiem dorożkarzy. Trudno jednak całą fabułę umieścić w dorożkarskim środowisku. I tu twórcy najnowszego serialu wpadli na genialny pomysł. Fabułę umieścili w burdelu! Dogodzili tym samym zapewne wszystkim lobbystom, razem wziętym.
           A jest tych lobbystów zapewne nie mało. Mosad dba o to, żeby w „naszych” filmach historycznych zastępować polskich bohaterów, żydowskimi. Rosjanie żadnej prawdy historycznej nie przewidują w filmach, nad którymi rozciągają dyskretną pieczę. Niemcy dbają o zastępowanie Niemców „nazistami” niewiadomego, albo wręcz polskiego pochodzenia i nie dopuszczają prawdy o Drugiej Wojnie Światowej.
           Hojni sponsorzy idą też z duchem czasu i dofinansowują na przykład film Agnieszki Holland w nadziei, że zdemaskuje „pisowski reżym”. Ukaże całe „polskie bestialstwo” jakiego dopuszczają się polscy pogranicznicy na „bezbronnych uchodźcach” atakujących polską granicę przy pomocy prymitywnych narzędzi, jak na przykład siekiery, w jakie wyposaża ich ZBiR. Polskie służby bezlitośnie zawracają ich tam skąd przyszli, czyli do Łukaszenki. Nie zdziwiłabym się, gdyby fabułę okraszono scenami masowych mordów dokonanych na „biednych uchodźcach”. Za fikcję i to w dodatku „artystyczną” nikt przecież odpowiedzialności nie poniesie, a przekaz pójdzie w świat. I o to właśnie chodzi! 

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

KOMENTARZ

Ad.Kukułcze gniazdo     14/2023(614)

Szanowna Pani Małgorzato

Moment, w którym na firmamencie „ekologicznych” gwiazd pojawiła się Grecia Thunberg przejdzie zapewne do historii testowania ludzkiej głupoty w skali globalnej. Wypuszczenie niezbyt rozgarniętej nastolatki na front „walki z globalnym ociepleniem” powinno nam uświadomić jedno – kondycja intelektualna społeczeństw Zachodu jest już w bardzo kiepskim stanie. Wielcy Kreatorzy Nowego Świata (dla których klimatyzmu jest jedynie środkiem do budowy owego Świata) dobrze o tym wiedzą. Skoro mają śmiałość forsowania swojej klimatycznej ideologii w tak prymitywny sposób, można wywieść prosty wniosek – traktują nas jak stado baranów. Tym samym, nie warto się już zastanawiać nad kwestią: czy teatrzyk z Grecią T. w roli głównej, jest komedią. Ten teatrzyk to prawdziwy DRAMAT.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

Tomasz Wróblewski

• KTO NAJBARDZIEJ OBAWIA SIĘ SZTUCZNEJ INTELIGENCJI? #167

Witold Gadowski

• Komentarz Tygodnia:  Kto wykiwał polskich rolników

 

---

Polecam

• Polak wynalazł paliwo za 25 groszy na litr!   https://polska-jutra.eu/polak-wynalazl-paliwo-za-25-groszy-na-litr/

---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków.

 

---

KEVIN'S CORNER

 

 Świt

..

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Foto Kevin Todd

 

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---