11 lutego 2023 r. | Nr 6/2023 (606)

---

O blondynkach

           Szanowni Państwo!
           Dziwimy się Niemcom, że nie znają historii drugiej wojny światowej, którą przecież sami rozpętali. Skąd mają znać, skoro szkolna propaganda od dawna im wmawia, że wojnę wywołali jacyś naziści niewiadomego pochodzenia, którzy nie lubili Żydów? Kraj pochodzenia tych „nazistów” nie jest znany, można tylko „ logicznie” domniemywać, że skoro obozy zagłady powstały na ziemiach polskich, to automatycznie odpowiedzialność za nie ponoszą Polacy. W tej sytuacji zupełnie niepojęte są roszczenia Polaków do reparacji wojennych od biednych, niewinnych Niemców, ofiar nazistów.
           Nic nie wskazuje na to, żeby akurat przysłowiowe blondynki wymyśliły „polskie obozy koncentracyjne”. Co zatem mają wspólnego blondynki z tym tematem? Takie refleksje przyszły mi do głowy, kiedy spostrzegłam, że większość aktorek występujących w popularnym od lat serialu, stało się brunetkami. Czyżby był to rezultat dowcipów opowiadanych o blondynkach od połowy ubiegłego stulecia? Kropla drąży skałę, a rasizm, prawdziwy, czy zmyślony, najlepiej leczyć większą dawką innego rasizmu. Eksperyment się powiódł. Dla „przeciętnego” oraz „nieprzeciętnego” Polaka „blondynka” stała się synonimem głupoty. Trzeba być brunetką, a najlepiej murzynką, żeby twój intelekt dostrzeżono i doceniono. Na tym polega skuteczność propagandy zarówno w odniesieniu do niemieckich bandytów, jak i zwykłych blondynek.

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

Komentarz

Ad. Co studiować?   5/2023(605)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani „ A co z tymi, którzy umiłowali naukę w czystej postaci? Twórcy Nowego Wspaniałego Świata z nimi mają największy kłopot”. Chciałabym żeby tak było. Owi kreatorzy NWO nie mają z takimi naukowcami żadnego problemu. ONI po prostu ich ignorują, wychodząc z założenia, że niech sobie owi uczciwi naukowcy przelewają wyniki swoich dociekań na szpalty nawet najbardziej prestiżowych czasopism i tak nie ma to większego znaczenia. Przecież są to niszowe periodyki, raczej mało dostępne i zrozumiałe dla przeciętnego czytelnika, a na bazie wiedzy w nich zawartej nikt nie podejmie się dalszych badań, bo zwyczajnie nie otrzyma na nie grantu. To bardzo proste i wydajne rozwiązanie. Już dzisiaj można zaobserwować jak ono skutecznie działa. Uczciwi naukowcy mówią jedno, a media (wiadomo jakich mają mocodawców), mówią drugie. Również dociekliwi ludzie, którzy „dogrzebują” się prawdy (korzystając z efektów działań owych prawych naukowców) nie są kłopotem dla „NAPRAWIACZY” ŚWIATA, bowiem stanowią zaledwie ułamek populacji ludzkiej. W tej „naprawczej” operacji liczą się masy, a masy uwodzi się nie prawdziwymi faktami, a propagandą. ONI dobrze o tym wiedzą, więc z prawidła tego korzystają bez ograniczeń. Dlatego „naprawianie” świata odbywa się bez specjalnych zakłóceń, a „zasada” Hegla: ”Jeżeli teoria nie zgadza się z faktami, tym gorzej dla faktów”, święci obecnie triumfy.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---

Polecam

• Kto się boi Mariana Hemara? - PL1.TV

 https://pl1.tv/title/kto-sie-boi-mariana-hemara/

• Sakiewicz kontra Ziemkiewicz - wieczór autorski w Galerii Delfiny Krasickiej

https://www.youtube.com/live/_YXOGL1TY3A?feature=share

---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków.

 

---
---

KEVIN'S CORNER

Dzięki łaskawości Brukseli

kominy jeszcze dymią i mamy ciepło w domach

 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

oraz słońce nadal wschodzi nad Warszawą

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---
---