24 grudnia 2022 r. | Nr 52/2022 (599)

---

Boże Narodzenie

       Szanowni Państwo!
       Zaszczepienie komunizmu „demokracjom ludowym” nie powiodło się i uodporniło te „demoludy” na czerwoną zarazę. Ludzie na Zachodzie nie zostali zaszczepieni odpowiednią dawką i tam zaraza zakwitła i zaowocowała. Objawem tej choroby jest zgłupienie porównywalne ze schizofrenią paranoidalną. Wiara w nieskończoną ilość płci, czy w to, że wydychanie dwutlenku węgla powoduje zmianę klimatu, to tylko dwa z wielu przykładów zidiocenia zachodnich elit.
       Nasze „elity”, wywodzące się z zainstalowanej tu przez armię czerwoną rosyjskiej hołoty, wyemancypowały się i pozbyły kompleksów ciemnoty w zaskakujący sposób. Chamstwo stało się standardem i znakiem przynależności do „salonu”.
       Przestańmy się łudzić, że żyjemy w normalnym świecie. W Warszawie znowu, jak za dawnych słusznie minionych czasów, obchodzimy jakieś bliżej nie określone „święta zimowe”. Chociaż może dobrze, że jeszcze nie tęczowe.

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

Z OKAZJI BOŻEGO NARODZENIA WSZELKIEGO DOBRA,

POKOJU I BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA! - ŻYCZĄ

MAŁGORZATA I KEVIN

---

Komentarz

Ad.Gangsterskie zagrywki   51/2022(598) 

Szanowna Pani Małgorzato

Ma Pani w zupełności rację, że o sukcesie w przepychankach międzynarodowych decyduje w dużej mierze rozszyfrowanie „gangsterskich zagrywek” przeciwnika. Oczywiście takie działania podejmą tylko ci przywódcy, którzy identyfikują się z narodem, którym rządzą. Niestety w Polsce od dłuższego czasu nie mamy z taką sytuacja do czynienia. Można wręcz odnieść wrażenie, że kolejne ekipy rządzące są jedynie agenturą obcych interesów na terenie Polski. Jeżeli ktoś myśli, że krajowa „nawalanka” między największymi „antagonistycznymi” obozami politycznymi to kolejny przejaw walki o odmienną koncepcję państwa dobrobytu dla Polaków, to tkwi w głębokim błędzie. Te bardzo powierzchowne spory na naszym krajowym podwórku są raczej emanacją różnicy stanowisk istniejących między protektorami owych największych dwóch obozów politycznych – tj. UE (czyli Niemiec) i Stanów Zjednoczonych. Na wielu polach między tymi międzynarodowymi graczami nie ma sporu np. w zakresie wdrażania gender czy polityki klimatycznej i w związku z tym i na naszym podwórku również tego sporu brak (proszę się nie dać zwieść szczytnym deklaracjom naszych przywódców o walce z wdrażaniem ideologii gender w naszym kraju - one nie mają kompletnie pokrycia w czynach). Ale są i różnice np. w kwestii w jaki sposób „igrać” z Rosją. UE (patrz Niemcy) jest delikatnie ujmując wstrzemięźliwa, a USA wręcz odwrotnie – konfrontacyjne. W związku z tym i nasz obóz rządzący wykazuje niebezpieczne objawy „rzucawki na słońce”, przy czym Amerykanie są daleko, a my blisko konfliktu. Szkoda, że po roku 1989 nie powstał silny obóz polityki propolskiej. Ale czy mógł powstać w sytuacji gdy nas jako społeczeństwo spauperyzowano, odmóżdżono i najważniejsze, pozbawiono elit. Elity następcze albo stały się dla nas „obcym ciałem”, którego nie możemy się pozbyć do dnia dzisiejszego, a który toczy chorobę, albo stały się atrapą tych autentycznych.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

Tomasz Wróblewski

• KONIEC EUROPY, JAKĄ ZNAMY #164

---
---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy
tu kliknąć: MEDIA żeby zobaczyć co mają
do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków.

 

---
---
---

KEVIN'S CORNER

 

Święta zimowe. według włodarz Warszawy

 

 


 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---
---