3 grudnia 2022 r. | Nr 49/2022 (596)

---

V kolumna

       Szanowni Państwo!
           „Wpuśćcie w końcu tych ludzi do Polski! Kim są, ustali się później!" - apelowała do rządu posłanka stronnictwa rusko-pruskiego. Występowała oczywiście nie tyle w imieniu „biednych uchodźców”, co po prostu ZBiR-u. Akcja Łukaszenki nie powiodła się jednak, bo rząd zjednoczonej prawicy nie ugiął się. Nawet nie wzruszył go los kata, który na piechotę przywędrował z Afganistanu. Zmiękł dopiero wobec Ukraińców napadniętych przez Rosję. Wpuszcza wszystkich, bez kontroli kim są.
           Ale czy miałby środki i możliwości prześwietlenia milionów uciekinierów?  Nie, a poza tym nasz kraj i tak nasycony jest do granic wytrzymałości rusko-pruską agenturą niemającej sobie równej na świecie. W żadnym innym kraju nie ma opozycji totalnej. Kim są eurodeputowani domagający się kar dla Polski, nawet nie trzeba pytać, bo to oczywiste. To są prawdziwi wrogowie, których należałoby rozliczyć z ich czynów już teraz. Ciekawe, czy ci, którzy na nich głosowali, nie chcą swoich dużych pieniędzy, które z woli opozycji przetrzymuje im Unia Europejska, a właściwie to kilku jej wszechmocnych, jak widać, urzędasów skoligaconych partyjnie z Targowicą.
           Pośród Ukraińców przekraczających naszą granicę zapewne są również potencjalni przestępcy, co okaże się poniewczasie, ale profilaktyczne ich wyłowienie jest niemożliwe. Ewentualne ich przyszłe czyny karalne z pewnością nie przekroczą szkód, jakie wyrządzają nam stale nasi „polscy” zasiedziali, niekiedy od pokoleń agenci Kremla. Jeśli ruska bezpieka uzna, że warto zrobić zadymę w imieniu Ukraińców, to zrobi, niezależnie od tego, ilu przyjmiemy uchodźców. V kolumna w Polsce jest wystarczająco silna i liczna, bez nowego naboru, który prawdopodobnie nadal trwa.

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

Komentarz

Ad.Dziady48/2022 (595)

Szanowna Pani Małgorzato

Można powiedzieć, że żebractwo to transfer środków (dających możliwość utrzymania) od tych którzy je posiadają do tych, którym ich brak. To sposób rozdziału bogactwa między członków społeczeństwa bazujący na ludzkiej empatii. Niestety oparcie się na dobrej woli ludzi, to dość zawodna metoda. Okazuje się, że Islam poszedł dalej i bardziej ją ucywilizował ubierając ją w nakaz religijny (w bakszysz nakazujący wiernym dzielenie się częścią swoich dochodów z biednymi). Tym samym, w Islamie ten transfer nie wiąże się z pozbawianiem ludzi - „biorców” poczucia godności. A jak obecnie wygląda ta metoda transferu bogactwa w krajach tzw. Zachodu? Po prostu - nie ma w nich zupełnie zastosowania i dobrze - wszyscy żyją dostatnio i nie muszą żebrać o „kawałek chleba”. Jednak natura nie lubi próżni - zniknął jeden problem – pojawił się drugi. Jest nim ubóstwo intelektualne. Ludzie rozleniwieni dobrobytem (bieda zmusza do myślenia, by to jedyny sposób by przetrwać) przestali myśleć i z łatwością przyswajają każdą ideologiczną bzdurę, pozbawioną wszelkiej logiki. Konsekwencją takiego stanu będzie oczywiście bieda. W swojej dojmującej głupocie już dzisiaj pozwalamy na jej wkraczanie w nasz życie – np. poprzez akceptację ideologii „klimatyzmu” tłumaczącej potrzebę zaciskania pasa. Jeżeli ta współczesna bieda się „rozbuja” na całego, wówczas stara wysłużona metoda dystrybucji bogactwa poprzez żebractwo, wróci do łask. I tak historia zatoczy koło.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa - Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

Andrzej Nowak

• "Potop - czyli przetrwanie"

Tomasz Wróblewski

• CO TRZEBA WIEDZIEĆ, ŻEBY PRZETRWAĆ? #161

---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy tu kliknąć: MEDIA albo zajrzeć na poniższą stronę, żeby zobaczyć co mają do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków.

 

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritus Net Info
Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---
---
---

KEVIN'S CORNER

 

 


 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć w ulubionej przez czytelników księgarni

Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---
---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---
---