15 października 2022 r. | Nr 42/2022 (589)

---

Weganizm wymuszony

       Szanowni Państwo!
       Hitler przestrzegał zasad diety wegetariańskiej i nawet swojego psa próbował przekonać do odrzucenia mięsa. Źle by się to dla zwierzaka skończyło, gdyby nie sekretarka potajemnie psa dokarmiająca. Ten „śmieszny człowieczek”, którego parodiował Chaplin, pokazał jednak całemu światu na co go stać.
       Teraz śmiech bywa zakazany, ale tylko tam, gdzie jest się z czego śmiać. Nieudolnych proroków nowych „religii” takich jak „klimatyzm”, czy „genderyzm” należy traktować poważnie. Jeszcze wolno nam żartować ze zwolenników weganizmu, ale kto wie, co się stanie wkrótce, czy będzie nam do śmiechu, jeżeli zamiast schabowego znajdziemy na talerzu jakieś panierowane robale, albo grzybki wyrosłe na zamokłym suficie?
       Propaganda ma to do siebie, że bywa nieskuteczna. Skuteczność działań zapewniają ekonomia i restrykcje prawne. Dla zmuszenia ludzi do weganizmu wystarczy wykonać dwa prawne pociągnięcia i sukces murowany. Najpierw, wzorem Chin, zlikwiduje się gotówkę. Potem przyjdzie czas na kolejny krok, którym będzie wprowadzenie małej innowacji w kartach płatniczych. Wystarczy, żeby oprócz rachunku z kasy, niezbędny był specjalny, dodatkowy kod kreskowy kupowanego produktu. Wyobraźmy sobie taką sytuację. Sklep jest pełen polskich wędlin, ale twoja karta płatnicza akceptuje tylko zakupy z kodem firm niemieckich i francuskich, a te proponują wyłącznie żywność spożywczo-podobną. I co? Pojedziesz na wieś? I czym tam zapłacisz?

 

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

KOMENTARZE

Ad. niniejsze postscriptum

Dziękuję za miłe słowa wszystkim tym z Państwa, którzy chcą je przesyłać. Osoby, które je wyrażają umieszczam na mojej „tajnej liście przyjaciół”.’

I bardzo źle proszę Pani!

Bo po pierwsze: pewnie narusza Pani RODO, tworząc bazę Pani przyjaciół, czyli ludzi wyodrębnionych ze względu na określone cechy nabyte (a może i wrodzone).

Bo po drugie: będzie to lista proskrypcyjna, gdy zwolennicy miłości bliźniego (inaczej) dojdą wreszcie do władzy i wezmą się za rozliczanie (inaczej) myślących vel myślących.

Bo po trzecie: To tajna lista, mogąca być podstawą tajnego stowarzyszenia, których Konstytucja zakazuje (choć de facto niewszystkich).

Bo po czwarte: jest to przejaw dyskryminacji, gdyż jednych Pani na tej liście umieszcza, a innych nie.

Bo po piąte: przy tworzeniu tej listy nie stosuje Pani parytetów płci, gender, wieku, leworęczności, pochodzenia społecznego, koloru skóry, koloru lakieru na paznokciach i bezlakierowności paznokci itd. tylko kieruje się Pani arbitralnymi, ksenofobicznymi kryteriami – przyjaźnią.

Bo po szóste: na tej liście nie ma Wojciecha Sadurskiego (jak się domyślam), co ją po prostu dyskwalifikuje.

Z wyrazami szacunku -

Jan Majchrowski

Ad. Ludzie Kremla 40/2022 (587)

Szanowna Pani Małgorzato

Jakoś dziwnie jestem spokojna, jeżeli chodzi o polskie przepychanki w zakresie zdrady t.j. jej obecności bądź jej braku wśród polskich elit. Po prostu na tym etapie rozwoju wypadów w Polsce – takie rozważania nie mają już większego znaczenia, ponieważ ZDRADA już się dokonała. Teraz przyjdzie nam jedynie jej zgniłe owoce konsumować. Również odezwy, przemówienia i działania przywódców Zachodu (ze szczególnym uwzględnieniem prezydenta Bidena) tak mocno nasycone moralnością (oczywiście rozumianą jako potrzebę czynienia dobra na rzecz ludzi) uzasadniającą prowadzenie wojny, również nie robią na mnie większego wrażenia. Z prostego powodu - moralne działania (rozumiane jw.) w polityce nie istnieją. Tu się liczą wyłącznie interes i skuteczność. Dlatego nie wierzę w obowiązującą narrację uzasadniającą eskalację konfliktu, bo jest ona na wskroś kłamliwa, a działania, które ona uzasadnia, są zgubne zarówno dla Ukrainy, jak i jej „okolic” w tym również Polski.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

Tomasz Wróblewski

• Zapowiedź nowego sezonu Wolności w Remoncie #154

---
---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy tu kliknąć: MEDIA albo zajrzeć na poniższą stronę, żeby zobaczyć co mają do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków.

 

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritus Net Info
Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---
---
---

KEVIN'S CORNER


 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 
 
 

To jest słońce 

To jest księżyc

A to co jest?

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć

w ulubionej przez czytelników księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Odbywają się tu też ciekawe spotkania z autorami.

Będę o nich informowała.

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---
---