8 października 2022 r. | Nr 41/2022 (588)

---

Uwiedzeni

       Szanowni Państwo!
       Dlaczego reklamodawcy wolą sport od teatru? Bo widzowie przedkładają czyste i jednoznaczne emocje nad ewentualny przekaz intelektualny. Proste jak drut. Sport budzi zarówno euforię, jak i agresję, czego doświadczyły liczne ofiary stadionów. O sile emocji wiedzą też oficerowie prowadzący naszych rodzimych zdrajców, którzy rekrutują się zarówno z durni jak i drani. Prowadzenie durnia jest łatwiejsze, bo powtórzy on każdą bzdurę bezrefleksyjnie, a drań musi ją wykuć na pamięć, ale czego się nie robi dla pieniędzy, albo ze strachu?
       Czym różni się stan upojenia alkoholowego od zakochania? Pierwszy można wywołać samodzielnie (monopolowe czynne całą dobę), a na drugi trzeba poczekać, aż amorek zechce ugodzić swoją strzałą. Jak taką strzałę podrobić, wiedzą nie tylko oszuści matrymonialni. Ludzie chyba lubią być oszukiwani. Z tej powszechnej słabości korzystają wielcy i pomniejsi szarlatani, odnosząc sukcesy.
       Historia pełna jest przykładów skutecznego uwodzenia nie tylko pojedynczych ludzi, ale tłumów. Człowiek zauroczony nie kieruje się rozumem, a tylko uczuciem. Kiedy zostaje oszukany ma do wyboru – pogodzić się z przykrym faktem, albo mu usilnie zaprzeczyć. Dlatego bądźmy ostrożni, kiedy namawia się nas do emocjonalnego podejmowania decyzji. Wielkie narody takie jak niemiecki i rosyjski miały i mają swoich wielkich szalbierzy, którym wierzyły i wierzą bez granic. Polakom udało się przeżyć w ciasnej przestrzeni między tymi nacjami dzięki sceptycyzmowi i waleczności. Wielu z nas ocenia liderów nie tylko po słowach, ale bardziej po czynach. Jestem optymistką. Nie damy się zmanipulować wilkom w owczych skórach.

 

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

KOMENTARZ

Ad. Ludzie Kremla 40/2022 (587)

 Szanowna Pani Małgorzato

Bardziej od stanu umysłu naszych etatowych zdrajców, niepokoi mnie stan umysłu naszych rodaków. Obecnie mamy taką sytuację, że ci piersi mają środki i instrumenty, by negatywnie oddziaływać na tych drugich. Jedynie od kondycji moralno-intelektualnej naszych rodaków zależy, czy poddadzą się temu oddziaływaniu. Jaka, wobec tego, jest owa kondycja? Ano – marna. A czy są widoki by ją zmienić? Obawiam się, że już jest za późno, bowiem zdecydowana większość z nas nie ma zdolności rozpoznawania - kto jest zdrajcą, a kto nim nie jest i ochoczo poddaje się manipulacji będąc przekonana, że się jej nie poddaje. I dlatego mamy to, co mamy.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---

POLECAM

Jak ukrócić wielkie korporacje...

 https://polska-jutra.eu/jak-ukrocic-wielkie-korporacje/

---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy tu kliknąć: MEDIA albo zajrzeć na poniższą stronę, żeby zobaczyć co mają do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków.

 

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritus Net Info
Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---
---
---

KEVIN'S CORNER


 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 
 
 

Dziury w niebie? 

Uśmiech słońca?

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć

w ulubionej przez czytelników księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4  w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego wyjścia z metra Dworzec Gdański  (w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Odbywają się tu też ciekawe spotkania z autorami.

Będę o nich informowała.

Książki można również nabyć w księgarni internetowej.

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---
---