24 września 2022 r. | Nr 39/2022 (586)

---

TVP czy TVN

       Szanowni Państwo!
       Czym się różnią te dwie stacje telewizyjne? Jeśli TVP oznacza telewizję polską, to co oznacza TVN? Niemiecką? A może „P”, to opcja pozytywna, a „N”, to negatywna? Bo przecież obydwie te telewizje ukazują całkiem inne światy.
       A jaki jest mój świat? Bywam namawiana żebym mocniej przekonywała nieprzekonanych do racji, które sama podzielam. Niestety, nie widzę tu, dla siebie pola do popisu. Pisuję dla ludzi rozumnych. Z takimi mogę dyskutować,  mogę brać pod uwagę fakty, których wcześniej nie znałam, spierać się na argumenty. Natomiast rozmowa z przygłupem jest stratą czasu, bo on już wie wszystko, po swojemu, niezależnie od wykształcenia, jakie posiada, lub jakiego nie posiada. Dureń swoich racji nie wyłoży, bo zakłada, i słusznie, że ich nie zrozumiem. Rzeczywiście, debata jest możliwa wyłącznie między ludźmi respektującymi zasady logiki. „Mądrzy inaczej”, podobnie jak „kochający inaczej” należą do „nadzwyczajnych kast”, wyjętych spod wszelakich praw, nie praktykują logiki. Dla nich prawa fizyki, czy biologii też są bez znaczenia.
       Jeżeli mowa o podziałach, to trzymajmy się tych ustalonych, czyli na obywateli naszego kraju pro i antypolskich. Ci ostatni mają „pod górkę”, bo co i rusz muszą udowadniać, że białe jest czarne, a zaraz później odwrotnie. Tu mistrzem jest Tusk, ale on, jako oddany sprawie folksdojcz, nie ma wyboru. Takie dostał zadanie od rusko-pruskiej koalicji, żeby obalić polski rząd i zrobić wszystko, żeby Polska nie była Polską. A jeszcze lepiej, gdyby jej w ogóle nie było. Temu służy przeciwstawianie się wszelkim poczynaniom mającym przynieść Polakom korzyści. Na szczęście większość Polaków brzydzi się zachłannych, bandyckich, czerwonych łap wyciągających się w naszą stronę ze wschodu i zachowuje czujność patrząc na demokratyczne i praworządne Niemcy.

 

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

---

Komentarz

 

Ad. Zamilczanie   38/2022 (585)

Szanowna Pani Małgorzato

Zamordyzm robi ostatnio oszałamiająca światową karierę, zarówno w tzw. demokracjach, jak i w państwach o ustalonej (przez owe tzw. demokracje) złej reputacji. Problem leży w tym, że społeczeństwa zamieszkujące tę pierwszą kategorię państw zupełnie nie zdają sobie sprawy z tego stanu rzeczy. Ciągle myślą, że żyją w wolnym świecie i że wiele od ich woli zależy, a ci co taką sytuacją wykreowali, podtrzymują ich w tym przeświadczeniu. Co światlejsze umysły sygnalizują, że świat Zachodu nieuchronnie zmierza ku systemowi totalitarnemu, ale któż ich słucha (patrz film „Nie patrz w górę”). Masy (jakby rzekł Lenin) w dalszym ciągu cieszą się ciepłą wodą w kranie, a działania państw te około pandemiczne i te związane z „klimatycznym armagedonem”, które tak skutecznie odbierają im wolność i wpędzają w nędzę, traktują jako coś przejściowego. A przecież Wielcy Tego Świata otwartym tekstem zapowiadają nadejście NOWEGO. Słynna niedawna wypowiedź prezydenta Macrona „Żyjemy u kresu obfitości. To czego doświadczymy, to wielka zmiana, wielki przewrót - kryzys gospodarczy oraz kryzys demokracji”, tylko to udowadnia. Ale kto w te wypowiedzi się wsłuchuje, a tym bardziej je analizuje – zaledwie margines. Dlatego podążamy w wyznaczonym nam i zgubnym dla nas kierunku z szybkością kosmiczną.

Serdecznie Panią pozdrawiam Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---

AKTUALNOŚCI W SIECI

 

Zachęcam do szerszego spektrum. Wystarczy tu kliknąć: MEDIA albo zajrzeć na poniższą stronę, żeby zobaczyć co mają do powiedzenia dziennikarze z różnych periodyków.

 

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritus Net Info
Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

Dość cenzury i tresury! Polacy walczą o wolność słowa

 https://polska-jutra.eu/dosc-cenzury-i-tresury-polacy-walcza-o-wolnosc-slowa/

Mój komentarz: Na Facebook już od dawna mnie nie ma. Nie sprostałam "standardom społecznościowym".

 

O zdrowym odżywianiu bardzo poważnie

 https://polska-jutra.eu/o-zdrowym-odzywianiu-bardzo-powaznie/

---
---
---

KEVIN'S CORNER


 
 
 
 
 
0:15 / 3:21
 
 
 

Wschód - czerwony

Wiedźma nad Warszawą?

Zachód - tęczowy

Foto Kevin Todd

---

Większość z moich książek można znaleźć

w ulubionej przez czytelników księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---
---