23 lipca 2022 r. | Nr 30/2022 (577)

---

Udawanie

     Szanowni Państwo!
     Czym się różni sztuka od polityki? Jedno i drugie polega w dużej mierze na udawaniu. Miernikiem skuteczności tego udawania, są jak zwykle pieniądze. W pierwszym wypadku, to dochody z biletów, w drugim dochody z podatków, którymi rządzący dysponują.
       Ale czy udawanie, to to samo co oszustwo? Tak i nie. Unii Europejskiej (czytaj Niemców) nie krępuje nawet przesadna złośliwość, z jaką zarzuca nam urojony brak praworządności i bezprawne upominanie się o reparacje wojenne. Przecież to nie oni zabili ponad 6 milionów Polaków, złupili Polskę, albo zamienili w gruzowisko. To zrobili przecież faszyści, lub hitlerowcy, ale nie Niemcy. To demokratyczna i ucywilizowana nacja.  
       Ciężko powiedzieć, na ile nasz rząd udaje, że próbuje spełnić te niedorzeczne życzenia, bo że jest świadom tej nachalnej manipulacji, trudno mieć wątpliwości.
       A kogo udaje człowiek Kremla w Warszawie, będący zarazem pierwszym folksdojczem RP? Najkrócej rzecz ujmując, udaje Polaka. Plącze się w zeznaniach i oświadczeniach, jakby obawiał się, że mógłby rzeczywiście zostać ponownie premierem Polski. Jego program polega wyłącznie na głoszeniu konieczności natychmiastowego odsunięciu PiS od władzy, reszta to już zadanie jego mocodawców. Wystarczy utrzymywanie nad Wisłą anarchii, bo to stan wielce przez wrogów Polski pożądany. Rosjanie, słynący z umiłowania do porządku, będą już wiedzieli, jak ten porządek w Polsce zaprowadzić. Moskiewscy propagandyści udający troskę o „ten kraj”, zarzucając partii rządzącej domniemane winy tak, żeby co najmniej zniechęcić Polaków do polityki.
       Powiedzonko „PiS i PO jedno zło” uknute zostało zapewne przez jakiegoś przebiegłego szkopa, lub kacapa, a naiwni je podchwycili. Im się zdaje, że rząd wybiera między dobrymi i złymi rozwiązaniami problemów. Prawda jest taka, że wybierać musi między większym i mniejszym złem. Ale pożyteczni idioci, mający się za moralnie poprawnych, przyjmują hasła uknute gdzieś w Moskwie, lub Berlinie za dobrą monetę i bez udziału świadomości posługują się nimi. Nie rozumieją, że tym samym robią z siebie idiotów i zdrajców.
       Niemcy wywołali dwie wojny światowe, które nie dały im upragnionej władzy nad światem. Teraz właśnie oznajmiają, że łaskawie podejmą się przywodzić nie tylko Europie, ale całemu światu. To, czego nie zapewniły im dwie wojny, oczekują po kolejnej i nie wygląda to na niewinne udawanie. Bądźmy czujni i mądrzy przed szkodą. 

 

Z pozdrowieniami

Małgorzata Todd

PS. Hasło z ostatniej chwili:

"Chcesz być sługą Niemca, Ruska głosuj na formację Tuska!"

---

Komentarz

 Ad. Konstytucja    29/2022 (576)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani - „trwa budowanie IV Rzeszy Europy”. Najgorsze jest to, że prócz wymienionego projektu trwa równolegle budowanie świata na wzór Rosji bolszewickiej Stalina czy też Chin - Mao Zedonga. WIELCY KREATORZY owego Nowego Świata odwołują się wprost do tamtych historycznych i współczesnych wzorców (ich zauroczenie projektem chińskim jest niezaprzeczalne). Ale trzeba to stwierdzić wyraźnie – nie ukrywają swoich intencji przed nami. Można łatwo dociec jakie mają plany studiując treść różnych agend, deklaracji, rozporządzeń powstałych podczas trwania różnych światowych szczytów (z Davos na czele). Najbardziej groźny dla nas jest „manifest” o potrzebie depopulacji gatunku ludzkiego. Jest on wyrażany bez ogródek. Tamci historyczni komuniści nie byli tacy „taktowni” - „depopulowali” bez zahamowań ale tym działaniem się nie chwalili. A tu proszę jaki „krok na przód”. Jednego jednak szczegółu tego planu WIELCY KREATORZY nam nie wyjawili - w jaki sposób zamierzają go zrealizować. Pozostaje nam więc baczne obserwowanie rzeczywistości i rozwijanie umiejętności kojarzenia faktów. A uzbierało się tych faktów ostatnio całkiem sporo – ten dotyczący troski o nasze zdrowie (zwłaszcza osób starszych), realizowany w skali globalnej, jest szczególnie „ciekawy” w kontekście głoszonej potrzeby depopulacji. Z pewnością wprowadzanie tzw. Zielonego Ładu jest również nieprzypadkowe. Zubożenie jakie nas czeka na skutek jego wdrażania jest nieuniknione. Nie trzeba mieć wielkiej wyobraźni, żeby stwierdzić, że obniżenie ilości (to w pierwszym rządzie dotknie ludzi zamieszkujących biedne kraje) i jakości dostępnej żywności, ograniczenie możliwości korzystania z opieki zdrowotnej, zahamowanie mobilności, generalnie, obniżenie poziomu życia, z pewnością odbije się negatywnie na statystykach przeżywalności. Musi wreszcie dotrzeć do nas ta smutna prawda. Jeśli sobie jej nie uświadomimy to pójdziemy jak barany na rzeź wesoło przy tym becząc.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---

 POLECAM

Prof. Majchrowski: przestrzegam przed przechodzeniem w „stan darmozjadny”

https://www.rp.pl/sady-i-trybunaly/art36725941-prof-majchrowski-przestrzegam-przed-przechodzeniem-w-stan-darmozjadny

 Marszałek Województwa Lubuskiego (Pani Polak z Platformy Obywatelskiej) na piśmie domaga się odwołania dziennikarza (red. Roberta Bagińskiego), który jest autorem tego tekstu. Tekst zatem warto przeczytać choćby z tego względu.
https://gazetalubuska.pl/kazimierz-marcinkiewicz-premier-o-ktorym-wszyscy-chcieliby-zapomniec/ar/c11-16501515

---

AKTUALNOŚCI W SIECI 

 

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritus Net Info
Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---
 

SATYRYCZNIE, CZYLI
Z PRZYMRUŻENIEM OKA...

---

Foto Kevin Todd

---

MOJA INTERNETOWA KSIĘGARNIA 

 

prezentuje i oferuje książki mojego
i nie tylko mojego autorstwa.

 Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---
---