25 czerwca  2022 r. | Nr 26/2022 (573)

---

 Argument

       Szanowni Państwo!
       Dla osobników pokroju Tuska polskość, to nienormalność. Z jego punktu widzenia trudno odmówić sensu takiemu stwierdzeniu. Największą polską przywarą jest bowiem tolerowanie zdrajców wszelkiej maści i to nie od wczoraj, a od wieków. A może „najweselszy barak” w Obozie Socjalistycznym tak został naszpikowany agenturą, że nie sposób tego wytępić? Targowiczanie plenią się jak robactwo, bo są tu bezkarni. Tylko „polscy” deputowani do Parlamentu Europejskiego domagają się kar dla własnego kraju.
       W Sejmie też robią, co mogą, żeby Polakom życie uprzykrzyć. Teraz są w pewnym kłopocie, bo nasi odwieczni wrogowie udają, że już się tak dozgonnie i bezwarunkowo nie kochają. Niemcy, jak to Niemcy, mówią jedno, a robią coś przeciwnego. Rosja zawsze była i jest nadal największym mocarstwem propagandy na świecie, którą to propagandę targowiczanie i pospolici głupcy bezrefleksyjnie powtarzają.
       Czy ktoś normalny jest w stanie uwierzyć, że Putin wysłał wojska do Donbasu i Doniecka, bo poprosili go o to mieszkający tam Rosjanie? Jeśli nie, to może bajeczka dla wierzących o rzekomej obronie chrześcijaństwa? A gdyby i to nie chwytało, pozostaje Putin zbawca ludzkości, który obroni nas przed ciągle nienasyconymi bogaczami tego świata i oczywiście od faszyzmu. Zaczął od mordowania i zagłodzenia Ukrainy, no ale jakieś koszty trzeba przecież ponieść.
       Powyższe dowody anielskości Putina, serwowane mi przez pewnego byłego posła na sejm, jakoś do mnie nie trafiały, użył więc argumentu miażdżącego. Stwierdził, że on ma rację, bo... był posłem! I pomyśleć, że ktoś potrafi jeszcze przewyższyć intelektem nawet samą osłankę Jachirę! 

Zdrowia i wolności

Małgorzata Todd

---

Komentarze

Tyn razem aż dwa i w obydwu jest mowa o piątym sposobie. którym jest milczenie, ale jak różnie widziane.

Ad. 4 sposoby25/2022 (572)

Szanowna Pani Małgorzato

Jest i piąty rodzaj przekazywania informacji - chyba najbardziej perfidny i trudny do wychwycenia przez niedoświadczonego odbiorcę. To po prostu - brak przekazywania informacji. W wiodącej narracji medialnej notorycznie pomija się fakty i zdarzenia, które powinny w niej gościć codziennie, ponieważ są istotne dla zdecydowanej większości z nas, a tu „cisza w eterze”. Przykładów uprawiania tego swoistego „zamilczenia” medialnego można przytoczyć wiele. Wydaje się, że to dotyczące funkcjonowania współczesnych Chin, jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ, wszystko to co się wiąże z eksperymentem przeprowadzanym na społeczeństwie chińskim (wspomaganym wysokimi technologiami), powinno nas głęboko intrygować i niepokoić. To po prostu dziennikarski hit „sezonu”. Jednak temat ten praktycznie nie istnieje w przestrzeni medialnej - nie tylko Polski (z rzadka pojawiają się newsy o „dokonaniach” tego kraju na polu działań sanitarnych oraz te dotyczące faktu, że stał się niebezpieczny dla ładu światowego, za sprawą swojego niesamowitego awansu gospodarczego). Pytanie – dlaczego tak się dzieje? I tu odpowiedź nasuwa się sama - brak informacji jest również informacją (podobnie jak ma się to w nauce - brak wyniku jest również wynikiem). Najwyraźniej, komuś bardzo zależy byśmy nie pokojarzyli faktów – dlatego skwapliwie nam się ich skąpi. Powszechnie wiadomo, że w Chinach realizuje się świat, którego „dobrodziejstwa” mamy niedługo doświadczyć również na własnej skórze. Jako, że już dzisiaj niektóre rozwiązania chińskie są wdrażane z powodzeniem w tzw. demokracjach zachodnich, istnieje niebezpieczeństwo, że możemy „pokumać” o co w tym realizowanym obecnie światowym projekcie chodzi. I to jest ta wiadomość, którą trzeba niestety wyczytać „między wierszami”. Słowem, w dzisiejszej dobie, należy przede wszystkim wsłuchiwać się w ciszę medialną – czego ona dotyczy i dlaczego w ogóle trwa. A im bardziej jest zagłuszana jazgotem medialnym (tym głośniejszym im więcej ma on za zadanie ukryć), tym bardziej powinna nas inspirować do zgłębiania „zamilczanego” tematu. W przeciwnym wypadku, będziemy się pogrążać w odmętach dezinformacji, ku uciesze tych, którzy nam ją fundują.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Szanowna Pani,
Z przyjemnością (zresztą jak zwykle) przeczytałem Pani tekst o "4 sposobach" (mówienia). Oczywiście celne to wszystko. Chętnie bym dorzucił, jako ilustrację, przykład z uniwersytetu pewnej uczonej wypowiedzi uczonego, z której wynikało niewiele, albo zgoła nic. Niestety, jakiś czas temu wyrzuciłem ten referat młodego hiszpańskiego filozofa prawa, który przyjechał do nas z takim klinicznym przykładem bełkotu absolutnego. Wygłosił. Rozdał tekst po angielsku. Zapadło milczenie. Strach było zadać jakieś pytanie, zwłaszcza jak się zupełnie nic z tego nie zrozumiało. Nikt nie chce przecież wyjść na głupka i to wobec gościa przybyłego zdecydowanie z Zachodu (dalej już tylko Portugalia). Wreszcie najstarszy wiekiem profesor przemógł się (albo też poczuł się w obowiązku z racji tegoż starszeństwa) i spytał: "O co właściwie Panu chodzi? Czy o to i o to?". "Tak" - odpowiedział uczony z zachodu Zachodu. "A nie mógł Pan tego napisać w dwóch zdaniach?". Może i mógł, ale wtedy nie miałby z czym przyjechać… Ta historia pokazuje, że jest jeszcze PIĄTY sposób mówienia, który Pani przeoczyła, a ja zauważyłem, co mnie tym bardziej cieszy. Tym sposobem jest... MILCZENIE. Bardzo to bogaty sposób mówienia, bo przyczyny milczenia są rozmaite i to nie tylko spowodowane niewiedzą... Wróżę, że zwłaszcza na uniwersytetach będzie to niedługo podstawowa forma komunikacji. Bo to, o czym się nie mówi, mówi bardzo dużo. Nieprawdaż?

Z ukłonami - Jan Majchrowski

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

Tomasz Wróblewski

• Wojna dopiero się zaczyna #153

 

---
---

AKTUALNOŚCI W SIECI 

ProKapitalizm


Aktualności

• W co inwestować w dzisiejszych trudnych czasach? śr.. 22 cze. 2022

• Czy Donald Tusk jest tajnym współpracownikiem PiS? śr.. 22 cze. 2022

• Koniec Polski i Unii, jakie znamy? pon.. 20 cze. 2022

• Kryzys opałowy, małpia ospa, medycyna pracy – Niedzielski zmusi do badań? Bolszewizm w partii rządzącej kwitnie sob.. 18 cze. 2022

• Nasza broń – intelektualna trzeźwość i moralna odwaga pt.. 17 cze. 2022

• Historia hazardu w kontekście rozwoju Europy pt.. 17 cze. 2022

Dla Polski TV


Aktualności

•  Przezorna abdykacja Naczelnika Państwa! czw.. 23 cze. 2022

• Kim pan NAPRAWDĘ jest, PANIE SCHWAB? czw.. 23 cze. 2022

• Kaczyński z POGARDĄ reaguje na słowa Bosaka o braku węgla i SPRZECZA się z Korwinem! śr.. 22 cze. 2022

• Telewizja dla przygniecionych śr.. 22 cze. 2022

• Sytuacja Ukrainy, w dużym stopniu, zależałaby między innymi od naszej życzliwości! śr.. 22 cze. 2022

• Masoni rządzą Koreą Północną? śr.. 22 cze. 2022

• Koncern stworzył POTWORA? śr.. 22 cze. 2022

• KONIEC z procesjami, majówkami i Gorzkimi Żalami? SZOKUJĄCY pomysł! śr.. 22 cze. 2022

• Rząd jest z inflacji zadowolony, pisał już o tym pozbawiony złudzeń biskup Krasicki śr.. 22 cze. 2022

• Kaczyński coraz bliżej wyrzucenia z rządu ministra sprawiedliwości śr.. 22 cze. 2022

• To KOSZMAR RODZICÓW! Sądy są bezwzględne. Czy to się skończy? śr.. 22 cze. 2022

• Szatan jest ojcem modernizmu wt.. 21 cze. 2022

• Chińczykom ta wojna jest na rękę wt.. 21 cze. 2022

• Warto mieć normalne relacje z Rosją? wt.. 21 cze. 2022

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritus Net Info
Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

KEVIN'S CORNER 

 

O tej porze roku wschód słońca, podobnie jak zachód, mają miejsce praktycznie na północy. Dobrze, że chociaż dzieli od północy, oba zjawiska te  parę godzin.

 

 

 

 

Foto Kevin Todd

---

Gorąco polecam

DLACZEGO KONOPNICKA? DLACZEGO POLSKA? ‒ nagrane z okazji Roku Marii Konopnickiej i 180. rocznicy urodzin autorki „Roty”.

https://youtu.be/rCvcScTfWDI

---

MOJA INTERNETOWA KSIĘGARNIA 

 

prezentuje i oferuje książki mojego
i nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

*

***

Polecam 3 tomy krótkich opowiadań kryminalnych polskich autorów. Świetna lektura dla ochłody.

 

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej,

---

SATYRYCZNIE, CZYLI
Z PRZYMRUŻENIEM OKA...

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---

5 poprzednich numerów

Zagłodzić i zarobić 21/2022(568)    https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=499&user_id=0&wysijap=subscriptions

Gwóźdź w zupie 22/2022(569)   https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=500&user_id=0&wysijap=subscriptions

Sondaże 23/2022(570)   https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=501&user_id=0&wysijap=subscriptions

Ofiary oszustw  24/2022(571)   https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=502&user_id=0&wysijap=subscriptions

4 sposoby 25/2022(572)

https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=503&user_id=0&wysijap=subscriptions

---