26 marca 2022 r. | Nr 13/2022 (560)

---

 

Mylenie pojęć

     Szanowni Państwo!
       Często zdarza się, że mylone są dwa zasadniczo różne pojęcia: wiara i wiedza. Im wiedza jest rozleglejsza, tym powszechniejsza wiara w „ekspertów”, którzy ją posiedli i umieją mądrze zastosować. Jak może być to mylne założenie, udowodniła powszechna pandemia hipochondrii.
       Raptem jednak amok epidemiologiczny zgasł, chociaż właśnie powinien rozgorzeć na dobre. Czyżby masa migrantów nie była największym zagrożeniem epidemiologicznym? Okazuje się, że według oficjalnego przekazu nadal mogę zarazić się wirusem od sąsiada, a od uchodźcy już nie koniecznie. Czy to ma jakiś sens?
       Wiara zawodzi nie tylko tam, gdzie zastępuje wiedzę. Groźna jest szczególnie przy cedowaniu własnej wolności na rzecz wodza, który wszystko wie lepiej. Niemcy i Rosjanie doświadczyli tego dobitnie, ale niczego ich to doświadczenie nie nauczyło, co potwierdza stosunek do wojny na Ukrainie. Polak pragnie wolności i najczęściej „micha” mu nie wystarcza. Chce jeszcze sam decydować czym tę michę napełni oraz kiedy i z kim ją opróżni, co wszelkim zwolennikom terroru jest nie w smak.
       Może jeszcze coś z innej beczki. Czy dobro wraca? Zależy do kogo jest skierowane. Jeśli do zbira, to tylko go rozzuchwala. Na wojnie albo się walczy, poddaje, lub dezerteruje, a wielu niestety ginie. Ewa Kopacz doradzała, swym małym rozumkiem, żeby zamknąć się w kuchni i czekać na wybawienie. Prędzej czy później pojawią się jakieś kacapy ze swoją misją wyzwoleńczą, bo „wyzwalanie” wszystkich ze wszystkiego mają we krwi. Nas wyzwalają z polskości, na szczęście bezskutecznie, już od kilku wieków. Choć są jednak tego efekty, bo były nasz (?) „mąż stanu” oświadczył publicznie, że dla niego „polskość, to nienormalność”.
       To, że rosyjski pop pieje peany na cześć obecnego władcy Kremla, nikogo nie powinno dziwić. Ale czy papież Franciszek powinien mu wtórować? To już całkiem inna śpiewka. Propozycja modlitwy za agresora na równi z jego ofiarami wydaje się co najmniej dziwaczna. Nadzieja tylko w tym, że nie wszystkie prośby zostają wysłuchane. Miejmy wiarę, że modły „na górze” podlegają skrupulatnej selekcji, może nawet cenzurze, w aspekcie dobra i zła. 

  Zdrowia i wolności
       Małgorzata Todd

---

KOMENTARZE

 

Ad. Cena uchodźcy   12/2022 (559)

Szanowna Pani Małgorzato

Z obserwacji tego co się dzisiaj dzieje w naszym kraju można odnieść wrażenie, że polskość jest już w odwrocie, na wyczerpaniu i nadszedł jej schyłkowy czas. W związku z tym jest zastępowana nowym żywiołem, który zdaje się być bardziej świeży i ma więcej do zaproponowania. Media wszelakiego nurtu bardzo się starają by w naszych głowach powstał taki „obraz sytuacji”. Na pytanie - komu na tym zależy i czemu to ma służyć – możemy snuć różne hipotezy. Faktem jest, że sytuacja nie jest normalna, choćby przez wzgląd na możliwości organizacyjne i finansowe naszego państwa. Opozycja tworzy kolejny fałszywy obraz, że rzekomo państwo polskie niewiele robi w sprawie, że to wyłącznie społeczeństwo się zorganizowało i spontanicznie pomaga (swoją drogą coś mi to coś to przypomina - opozycja ciągle „poganiała” rząd, że za mało robi w sprawie przeciwdziałania tzw. pandemii). Czas pokaże do czego to wszystko zmierza

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

---

Gorąco polecam

POLSKA JUTRA

Przełomowa i odważna strategia Polski.

https://polska-jutra.eu/przelomowa-i-odwazna-strategia-polski/

---

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritus Net Info
Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---
 

SATYRYCZNIE, CZYLI
Z PRZYMRUŻENIEM OKA...

---
---

KEVIN'S CORNER

 

Zimowe impresje: - fotografie Kevina

Foto Kevin Todd

---

MOJA INTERNETOWA KSIĘGARNIA 

 

prezentuje i oferuje książki mojego
i nie tylko mojego autorstwa.

 Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---
---