18 grudnia 2021 r. | Nr 51/2021 (546)

---

Co mówi movie 

    Szanowni Państwo!
       Movie już nic nie mówi od czasu przejęcia Hollywood przez neokomunę. Film amerykański, podobnie jak te powstające w innych zachodnich kinematografiach, przestały mieć cokolwiek sensownego do powiedzenia. Ograniczył się do bełkotliwej propagandy, albo idiotycznej bieganiny z pistoletem maszynowym.
       W scenariuszu, jak i w każdej dobrej fikcji literackiej nie ma elementów zbędnych. W prawdziwym życiu i kiepskiej literaturze są, a często nawet dominują. Ilustracją  tego twierdzenia niech będą najnowsze produkcje filmowe: „Babilon” rodzimej produkcji i rosyjska „Zwyczajna kobieta”.
       Żeby było bardziej przewrotnie, to pierwsza z tych produkcji bierze na warsztat temat bardzo ważki, jakim było wprowadzenie stanu wojennego i robi z niego... sieczkę. Żadnej dramaturgii, wtykanie tu i ówdzie komiksowych obrazków, które jak rozumiem, miały za zadanie zachęcać małolaty. Jedyne przesłanie to takie, że źli są źli, a dobrzy dobrzy, co miały wykazać niepowiązane ze sobą sceny. Najlepsza nawet historia, partacko opowiedziana, zniechęca do tematu. Szkoda. Jedynie lista osób biorących udział w tym „artystycznym” wydarzeniu była imponująco długa. Wyświetlanie jej trwało z dziesięć minut i chyba nie pominięto nikogo z personelu całego gmachu przy Woronicza 17.
       „Zwyczajna kobieta”, jak to zwyczajna kobieta, jest serialem bez zadęcia i bez przesłania dla ludzkości. Jest natomiast majstersztykiem. Każda scena ma znaczenie, każda wypowiadania przez aktora kwestia czemuś służy. Dobrze, że gdzieś na świecie są jeszcze ludzie, którzy do takiej perfekcji opanowali wykonywany zawód. I pomyśleć, że to zdarzyło się w Rosji! Szkoda, że u nas obowiązuje z jednej strony poprawność polityczna, a z drugiej kolesiostwo uniemożliwiające wybicie się nowym talentom, które na pewno gdzieś drzemią. Ogłaszam dla nich pobudkę.

Zdrowia i wolności
Małgorzata Todd

---

KOMENTARZE 

 

Ad. Bez powtórki  50/2021 (545)

Szanowna Pani Małgorzato

Dużo zwaliło się nam Polakom na głowę w ostatnim czasie - a to światowi DECYDENCI z pomysłem realizacji programu Wielkiego Resetu (który ma przyspieszyć za sprawą trwania tzw. pandemii) polegającego na całkowitej przemianie stosunków własnościowych i roli ludzi (uczynienie z nich całkowicie kontrolowaną i sterowalną tłuszczę), a to program przeciwdziałania „armagedonowi klimatycznemu” (skutkujący dla Polski „dobrowolnym” odejściem od węgla i finansowaniem kosztownych „ekologicznych” projektów jak np. wdrażanie samochodów elektrycznych. Do każdego egzemplarza takiego samochodu państwo polskie dopłaca krocie), a to szantaż finansowy stosowany przez unijnych urzędasów wobec Polski w związku z tzw. nieprzestrzeganiem prawa, a to najazd „uchodźców” na nasze wschodnie granice, a to najazd Hunów tęczowego „postępu”, a to roszczenia wysuwane względem naszego państwa za skutki ostatniej wojny, a to....a to. Jest tego całkiem sporo jak na naród tak mocno doświadczony w przeszłości i łaknący wreszcie świętego spokoju. Widocznie tu w tym miejscu globu nie można żyć spokojnie, zbyt łakomym kąskiem byliśmy i w dalszym ciągu jesteśmy. Jak zawsze, „nieznani sprawcy” zamierzają nas całkowicie połknąć. Naszym zadaniem jest zrobić wszystko, by im ten plan pokrzyżować. Może zdarzyć się i taka sytuacja, że nie zdążymy się wykazać, bowiem Wielcy DECYDENCI w ferworze demolowania świata, tak się zapamiętają, że coś istotnego przeoczą i cały plan się „rypnie”. Oby tak się stało.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Gorąco polecam!

---

PUBLICYSTYKA

FELIETONY, REFERATY, WYKŁADY, ARTYKUŁY
RELACJE Z WYDARZEŃ

 

Jan Pospieszalski 

• Kościół musi wstać z kolan i przestać się bać

Więcej na kanale YouTube 

Witold Gadowski  

• Komentarz Tygodnia: Prawda znad granicy

Więcej na kanale Gadowski TV  

Andrzej Zybertowicz

• Zachód zlekceważył odbudowę rosyjskich sieci agenturalnych i wzrost potęgi Chin https://go.squidapp.co/n/paZ9U9D via

 

---

AKTUALNOŚCI W SIECI 

ProKapitalizm


Aktualności

• Mateusz Kajdaniarski obnaża się wt.. 14 gru. 2021

• PiS uderza w katolików. Czy policja wyprowadzi nas z Mszy świętej? wt.. 14 gru. 2021

• PiS-owska neo-komuna bierze się za przedsiębiorców pon.. 13 gru. 2021

• Nadmierny wysiłek po przyjęciu preparatu firmy Pfizer niewskazany? niedz.. 12 gru. 2021

• Ks. Szymon Bańka (FSSPX): Nie pozwólmy, by władza państwowa traktowała nas gorzej niż niewolników sob.. 11 gru. 2021

Bibuła


Aktualności

• Wspaniała genetyczna „szczepionka przeciwko sezonowej grypie” firmy Moderna: 92% badanych pacjentów miało skutki uboczne… śr.. 15 gru. 2021

• Apel do Rodziców małych dzieci! – wygłoszony przez dr. Roberta Malone i podpisany przez 15 tysięcy lekarzy, naukowców wt.. 14 gru. 2021

• Maski są elementem psychologicznym, edukacyjnym i nie mają podstaw naukowych – stwierdziło izraelskie Ministerstwo Zdrowia pon.. 13 gru. 2021

• CDC: 80% „przypadków Omikrona” dotknęło osoby „w pełni zaszczepione” niedz.. 12 gru. 2021

• Gazem i prądem za brak maski? Szokujące nagranie z Zamościa niedz.. 12 gru. 2021

• Substytuowanie wirusa czyli jak wygramy niedz.. 12 gru. 2021

Dla Polski TV


Aktualności

• Segregacja… To rządowy prezent pod choinkę? śr.. 15 gru. 2021

• UE chce ZLIKWIDOWAĆ Boże Narodzenie? Jest już plan! śr.. 15 gru. 2021

• Jednak nie stanowią większości! W tym jest nadzieja śr.. 15 gru. 2021

• Wniosek Konfederacji o zmianę nazwy sali im. Geremka na salę im Dmowskiego śr.. 15 gru. 2021

• Dmowski zostaje! Nieudana prowokacja w Częstochowie śr.. 15 gru. 2021

• Światowy Nowy Porządek – teoria spiskowa czy fakt? śr.. 15 gru. 2021

• Protest przeciwko temu wariactwu i bezprawnemu dziadostwu! wt.. 14 gru. 2021

• PO w odmętach szaleństwa wt.. 14 gru. 2021

• Łaszenie się do banderowców, rozbiór Ukrainy i socjalistyczne zubożenie obywateli wt.. 14 gru. 2021

• 7 teorii, czym jest światowy program… eliksirowania wt.. 14 gru. 2021

• URBAN w TVN o stanie wojennym?! Oto SIEWCY PANŚWINIZMU! wt.. 14 gru. 2021

• Byłyby „plusy ujemne” i „plusy dodatnie” wt.. 14 gru. 2021

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritus Net Info
Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

Peritus Net Info poleca:

Co się stanie po wprowadzeniu całej populacji
do systemu paszportowego?

To nie są paszporty szczepionkowe. To platforma danych. To paszporty dostępu do społeczeństwa (slave pass). Nie stoi za nimi żaden medyczny powód.

Bardzo ciekawy wywiad z Melissą Ciummei, niezależnym inwestorem finansowym z Irlandii Północnej, który odbył się pod koniec listopada br. w ramach podcastu "Iconoclast".  

W romowie z Sarą Haboubi Melissa omawia ekonomiczne aspekty trwającego resetu finansowego, tłumaczy dlaczego jest on nieunikniony i z jakimi zagrożeniami się wiąże. Szczególną uwagę poświęca omówieniu prawdziwych powodów wprowadzania tzw. paszportów szczepionkowych. Wyjaśnia, że nie mają one nic wspólnego ze zdrowiem i w rzeczywistości są narzędziem ekonomicznym, częścią tworzonej infrastruktury nadzoru nad społeczeństwem, platformą danych, której jedynym celem jest stopniowe rozszerzanie zakresu kontroli rządu nad obywatelami. 

Kliknij tutaj aby wysłuchać wywiadu (polskie napisy)!

Melissa mówi o wprowadzeniu cyfrowej waluty, utracie kontroli nad kontem, nad własnością, nad pieniędzmi, wspomina też o systemie kontroli i tresury, kary i nagrody, podobnym lub takim samym, który istnieje już w Chinach. Dlaczego ludzie tego nie rozumieją? Przecież już po paru miesiącach “pandemii” można było sobie to ułożyć w głowie.

---

SATYRYCZNIE, CZYLI
Z PRZYMRÓŻENIEM OKA... 

---
---

KEVIN'S CORNER

Jesienne impresje: - fotografie Kevina wykonane na warszawskim Żoliborzu.

.

---

MOJA INTERNETOWA KSIĘGARNIA 

 

prezentuje i oferuje książki mojego
i nie tylko mojego autorstwa.

 Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

---

Skoro już mowa o talentach pisarskich to polecam. Kryminalnych Opowiadań Tom II czyli KOT POLSKI 2 z opowiadaniami 7 autorów: Marian Kowalski - „Kuduo”; Katarzyna Żak - „Morderstwo na jedynkę”; Ryszard Katarzyński - „Stara sztuczka”; Jacek Sypień - „Mowa jest srebrem”; Sławomir Wernikowski - „Krzyk”; Magdalena Zimniak - „Zapach róż”; Jacek Getner - „Gangsterzy i filateliści”.

---

COVID

Podpisuję petycję "Sprzeciw wobec „wspólnego podejścia” do obowiązkowych szczepień we wszystkich krajach UE." na stronie CitizenGO.

To ważne. Zachęcam do podpisania petycji. Oto link:

https://citizengo.org/pl/ot/205583-sprzeciw-wobec-wspolnego-podejscia-do-obowiazkowych-szczepien-we-wszystkich-krajach-ue?tcid=93781139

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj 

---

5 poprzednich numerów

 

Idzie ku lepszemu  46/2021 (541) https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=467&wysijap=subscriptionsKarczma 47/2021 (542) https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=468&wysijap=subscriptions

ZBi48/2021 (543)   https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=469&wysijap=subscriptions&user_id=1Sztuczna inteligencja  49/2021 (544)    https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=473&wysijap=subscriptions

Bez powtórki 50/2021 (545)    https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=474&wysijap=subscriptions

---