20 listopada 2021 r. | Nr 47/2021 (542)

Karczma

 Szanowni Państwo!
     Trudno przecenić literaturę, z której wyrośliśmy. Następne pokolenia z łatwością odnajdują aktualne treści w tym, co zdawało się przejść do lamusa. Co dzisiaj mówią nam słowa: „Ta karczma Rzym się nazywa. Kładę areszt na waszeci”? Dlaczego akurat Rzym? Czyżby opowieść o panu Twardowskim, pierwszym człowieku na księżycu, miała wiązać się z siedzibę papieży?
       Uczeni radzieccy… o przepraszam – niemieccy oczywiście. Należy nauczyć się wreszcie, że w Unii Europejskiej prym wiodą rzecz jasna uczeni niemieccy i to oni wykryli, że średniowieczny alchemik Jan Twardowski był Niemcem, podobnie jak Mikołaj Kopernik. Tylko patrzeć jak w zamian oferują nam Hitlera, a co? Jeśli jeszcze nie odkryli, że był Polakiem,to może nie wystarczająco się starali.
           A swoją drogą, ciekawe o jakiej karczmie, co Rzym się nazywa, marzy współczesny diabeł? Czy ten Rzym powinien być pełen „parad równości”, nic z równością nie mających wspólnego? Albo „biednych uchodźców” strzelających z kałasznikowów do przechodniów? No, bo chyba nie usłany wypiętymi pośladkami bogobojnych wyznawców Mahometa?

 

Zdrowia i wolności
Małgorzata Todd

Ad. Idzie ku lepszemu  46/2021 (541)

Szanowna Pani Małgorzato

Cieszę się, że internetowe burze minęły – mam nadzieję bezpowrotnie. Odnosząc się do treści Pani ostatniego felietonu – rzeczywiście maski już dawno opadły. Ich niedawni „nosiciele” w dalszym ciągu mają dobre samopoczucie na własny temat i obdarzają nim swoich „politycznych” fanów. Właśnie z tymi dołami jest problem. Stopień nazwijmy to 3O - oczarowania, oczadzenia, ogłupienia (na wzór modnych skrótów 5G, 4D itd.) tej kategorii ludzi jest ciągle imponujący. Skąd oni te „france” 3O łapią? Powszechnie wiadomo. Najlepszą ochroną by się ich nie nabawić jest – solidna impregnacja na zalew głupstwa medialnego, mocne zakorzenienie w logicznym sposobie myślenia i zwyczajnej mądrości życiowej. Natomiast, nie przeceniajmy wiedzy jako czynnika uodporniającego na owe „france”. Ta, źle przyswojona potrafi „nieźle namieszać we łbie” i w konsekwencji czyni człowieka pysznym (nie mylić z człowiekiem – ciachem, gotowym do schrupania), a pycha to największy hamulcowy zdrowego rozsądku. Jednak ciągle mam nadzieję, że ta kategoria ludzi – „fanów” złej sprawy, wreszcie się ocknie, byleby nie za późno.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

• Komentarz Tygodnia  : Pieniądze na krótkiej smyczy

Foto Kevin Todd

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

NOWOŚCI W PORTALACH

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

5 poprzednich numerów

 

Polexit  42/2021 (537) https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=463&wysijap=subscriptionsDziennikarstwo  43/2021 (538)   https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=464&wysijap=subscriptions

Mur 44/2021 (539)    https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=465&wysijap=subscriptionsNiepodlea 45/2021 (540) https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=466&wysijap=subscriptionsIdzie ku lepszemu  46/2021 (541) https://mtodd.pl/?wysija-page=1&controller=email&action=view&email_id=467&wysijap=subscriptions

 

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj