30 maja 2015 r. | Nr 22/2015 (205)

Pierwszy krok                  

 

Szanowni Państwo! 

 

Zrobiliśmy pierwszy krok ku normalności, ku wyrwaniu Polski z rąk gangsterów. Nie łudźmy się jednak, że teraz będzie już z górki. Przeciwnie, czeka nas jeszcze wiele trudu i niebezpieczeństw. 

 

Władcy PRL-u bis łatwo nie zrezygnują. Rozpaczliwie próbowali znaleźć jakieś wyjście przez półtorej godziny, przedłużając rzekomo czas wyborów z głupiego „proceduralnego” powodu. Różnica jednak między poparciem dla obydwu kandydatów była zbyt wielka, żeby udało się to jakoś zachachmęcić. Ciekawe co teraz wymyślą? Na razie zakręcono mi wodę w kranie (nie tylko ciepłą) i chociaż jest to niewątpliwie zbieg okoliczności, to jednak nie zdziwię się prawdziwym szykanom, które powinny unaocznić obywatelom, co im grozi za niepopieranie jedynej słusznej linii, jedynie słusznej partii. 

 

Bądźmy czujni i odporni na wszelkie prowokacje. Krok po kroku odwojujemy Polskę z rąk resortowych dzieci. Nie pomogą im agenci ani ruscy, ani pruscy! Nas jest więcej! 

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd


Audio:
Facebook | YouTube | MediaFire | JAWA Media Info
Felietony do wysłuchania, pobrania i rozpowszechniania. 

Komentarz do poprzedniego felietonu

Szanowna Pani Małgorzato, 

Bardzo interesujące zestawienie. Myślę, że to co przedstawiają złączone mapki jest bardzo wymowne -  to koszty jaki zapłacił nasz naród za bezprecedensowy eksperyment – tzn. wypędzenie i przesiedlenie na obce ziemie. Wykorzenienie żadnemu narodowi nie wychodzi i nie wychodziło na dobre. Polacy mieszkający na tzw. ziemiach odzyskanych nie odczuwają ciągłości historycznej ziem na których przyszło im żyć. W przeciwieństwie do naszych rodaków zamieszkujących centralną i wschodnią Polską, nie mają oni okazji konfrontować się na co dzień z miejscami ważnymi pod względem historycznym i kulturowym dla naszego narodu. Ale co najważniejsze (nie zawsze zdają sobie z tego sprawę Polacy zamieszkujący od pokoleń Polskę centralną i wschodnią) Polacy zamieszkujący ziemie zachodnie to nie tylko potomkowie wypędzonych z Kresów Wschodnich. Myślę, że ilościowo stanowili oni mniejszość na tych ziemiach m.in. dlatego, że zostali mocno przetrzebieni przez zsyłki na Sybir, a następnie przez „polską” władzę „ludową”, bowiem właśnie wśród nich było wielu patriotów, ludzi światłych i odważnych zdających sobie sprawę z znaczy „przyjaźń” z bolszewikami. Grupą dominującą na ziemiach zachodnich byli ludzie pochodzących z „centrali”, materialnie, nie mających nic do stracenia, a wiele do zyskania. Nie zawsze ta grupa identyfikowała się z polskością, a na pewno nie była nośnikiem wartości kulturowych. Ludzie ci i ich potomkowie stali się więc wdzięcznym obiektem propagandy komunistycznej, która zrobiła z nimi „co swoje”. Na ziemiach zachodnich również chciał się zagubić i zagubił się element przestępczy, a on ma to do siebie, że replikuje się w dużych ilościach, jeżeli ma ku temu warunki. Nie dziwota więc, że z tym z czym mamy obecnie do czynienia  w tej części Polski jest pokłosiem tamtego nieszczęśliwego dla naszego Narodu czasu. Wiem co piszę, bo mieszkam w Szczecinie.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk 

Lekcja pokera

odcinek 105

Beata postanowiła pomóc mężowi. Jeżeli to Gordon stoi za tymi nękającymi prokuratora psikusami, to ona powinna wykryć to bez trudu. Zadzwoniła na numer telefonu, który zostawił u jej matki.

– Cześć Pokier – powiedziała zaczepnie.

– O! Dawno nikt nie zwracał się do mnie tym przezwiskiem – odparł. – Jak miło, że zadzwoniłaś, Beatko.

– Wiesz chociaż, skąd się to przezwisko wzięło? – kontynuowała.

– Pewnie. Byłem bardzo dobry w tej grze. Nadal jestem.

– Uprawiasz hazard?

– Można tak powiedzieć, chociaż nie w potocznym tego słowa znaczeniu.

Umówili się w kawiarni nazajutrz.

Kiedy weszła, czekał na nią cały rozpromieniony, z dużym bukietem kwiatów. Beata po raz kolejny pomyślała, że jego nadmierny wzrost urody mu wcale nie dodaje. Wyraźna łysina posunęła się od czubka głowy, zbliżając się do niskiego czoła, a czarne oczy zdawały się świdrować niezależnie od uśmiechu.

– Nie masz pojęcia, jaką zrobiłaś mi radość tym telefonem. Wtedy z przyjęcia znikłaś tak nagle i nikt mi nie umiał powiedzieć, gdzie cię szukać.

– Widocznie pytałeś nie tych, co trzeba.

– Widocznie – zgodził się. – Nie chciałem wciągać osób postronnych.

– Wolałeś odwiedzić moją matkę?

– Takie rozwiązanie wydawało mi się najprostsze.

– No, więc jestem. Co chciałbyś mi powiedzieć?

– To, co naprawdę chciałbym i tak nie ośmielę się, dlatego powiedz mi coś o sobie. Wyszłaś powtórnie za mąż?

– Tak, za kolegę ze studiów, prokuratora Borutę.

Gordon zastanawiał się, dlaczego wymieniła profesję męża, jakie to miało znaczenie?

– Ja też wróciłem do Polski. Teraz jest tu klimat na robienie interesów.

– I robisz je? Dobrze ci idą?

– Nie narzekam.

– Masz pewnie jakieś powiązania z wywiadem? Nie, nie odpowiadaj na to pytanie, bo i tak szczerej odpowiedzi nie mógłbyś udzielić.

Gordon zauważył błysk zainteresowania w oku Beaty i postanowił tego nie bagatelizować. Spotykanym przez niego kobietom najczęściej wystarczyła informacja, że jest prezesem dużej korporacji. Pieniądze robiły zawsze nieodparte wrażenie, ale nie na Beacie. Ją należało zaciekawić.

– Tobie mogę co nieco zdradzić – zaczął ostrożnie.

Patrzyła na niego tymi wielkimi niebieskimi oczami, którym nie umiałby się oprzeć. Gorączkowo zastanawiał się, co więcej powiedzieć, żeby nie stracić jej zainteresowania, jednocześnie nie ujawniając niepotrzebnie tego, czego ujawniać nie należało.

– Wiesz – podjął na nowo. – Tamtego wieczora, kiedy spotkaliśmy się na przyjęciu, natknąłem się na pewnego człowieka, który może być niebezpieczny. Mam nadzieję, że nie kręci się koło ciebie.

– Też mam taką nadzieję – odparła z leciutkim rozbawieniem i wcale nie zapytała, kogo ma na myśli.

Pudło, pomyślał. Trzeba zacząć z innej beczki.

– Rozumiem, że ty nie masz już nic wspólnego z wywiadem – zaczął ostrożnie.

– A kto twierdzi, że kiedykolwiek miałam? Nie dla mnie taka zabawa. Co innego ty.

– Dlaczego tak myślisz?

– Dla biznesmena to bardzo dobra przykrywka. Działa w obie strony. W jednej działalności można się zasłaniać drugą. Tu nigdy nie można być pewnym czegokolwiek.

– Jak w życiu – powiedział sentencjonalnie, a po chwili dodał z ożywieniem: – To, czego  możesz być pewna w stosunku do mnie, to moich dla ciebie uczuć, niezmiennych od lat.

– No, może raczej niezmienności w ich deklarowaniu. A co z tym człowiekiem, o którym wspomniałeś, że powinnam się go obawiać? Jak się nazywa?

A jednak chwyciło, ucieszył się.

– Andrzej Żarski.

– Masz na myśli tego doradcę posła? – upewniła się.

– Widzę, że go znasz. Lubi pozować na cynika, ale to bardzo bystry człowiek i niejedno ma zajęcie.

 

CDN

Czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF - kliknij tutaj Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

część 1   |   część 2   |   część 3   |   część 4

Wydawnictwo Trio to prywatna oficyna działającą na rynku wydawniczo-księgarskim od 1992 roku wydająca książki, które wpisały się na trwałe w świadomości czytelników. Są to przede wszystkim znane serie: Historia powszechna,  Historia państw świata w XX i XXI wieku, W krainie PRL czy Oblicza Japonii, ale także edycje źródeł, wspomnienia, monografie, reportaże, podręczniki akademickie i prace popularnonaukowe oraz publikacje z różnych dziedzin nauki, takich jak m.in.: socjologia, stosunki międzynarodowe i nauki polityczne, historia, archeologia, historia literatury, językoznawstwo, historia kultury, sztuka, film, teatr, etnologia, etnografia, antropologia kultury. Jest także wydawcą literatury pięknej, biografii. Dotychczas nakładem Wydawnictwa Trio ukazało ponad 450 tytułów. 

Wydawnictwo TRIO
ul. Miedziana 11, 00-958 Warszawa
+48 (22) 826-73-70   |   826-66-65
trio@wydawnictwotrio.pl   |   www.wydawnictwotrio.pl

---
---

Ludzie! Górnicy! 

Nie przerywajcie rewolucji!!!

 

Dlaczego nie wychodzicie na tory, żeby blokować – aż do skutku!
– pociągi wwożące do Polski rosyjski i ukraiński węgiel!!! 
Obalić straszny rząd Kopacz (i następne, kopaczopodobne)
tylko generalnym strajkiem można.

 Jan Wawrzyńczyk
profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

---

A P E L

Polacy, Wyborcy!

Platforma Obywatelska podejmie niedługo – wspomagana przez życzliwe im media (TVP, TVN, Polsat, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Fakt”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska”, „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Polskie Radio”, „TOK FM”, itd.) – wielką akcję straszenia wyborców i ostrzegania przed nieszczęściami, jakie spadną na Polskę, jeśli w wyborach samorządowych i parlamentarnych zwycięży PiS. Media te będą się prześcigać w podawaniu dosadnych przykładów owych nieszczęść. Będą wspierane zręcznie przez media zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, wykonujące tajne dyrektywy strategów brukselskich.

Polacy, wyborcy!

Nie dajcie się zastraszyć, nie dajcie się okłamać, nie dajcie się
ponownie oszukać Platformie – rzekomo obywatelskiej!

• Jan Wawrzyńczyk – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

• Małgorzata Todd – pisarka.

• Jarosław Piastowski – lekarz.

• Zbigniew Lisiecki – informatyk.

• Rafał Wysmyk – ekonomista.

• Jerzy Burski – artysta grafik.

• Andrzej Ordoczyński – Polak.

• Konrad Turzyński – bibliotekarz, w l. 1979–1981 uczestnik Ruchu Młodej Polski.

• Zofia Korzeńska – eseistka,  poetka.

• Bohdan Urbankowski – pisarz, filozof.

• Romuald Chutkowski.

• Piotr Zarębski – reżyser filmowy – Łódź.

• Jacek Wegner – publicysta.

• Tadeusz Kucharski – Polak.

• Jerzy Gnieciak – w l. 1980–1989 przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI Opolszczyzny.

• Edward Tyburcy – dr nauk technicznych.

• Lidia Sokołowska-Cybart – prawnik-lingwista

• Wojciech Brojer – historyk.

• Dariusz Smulski – Polak.

• Ewa Tomaszewska – fizyk,  działacz NSZZ „Solidarność”.

• Grzegorz Waśniewski – Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie.

• Krystyna Banaszek mgr farmacji – Gdynia.

• Zygmunt Korus – krytyk sztuki.

• Ewa Duzinkiewicz – dyrektor gimnazjum.

• Violetta Kardynał – dziennikarka.

• Jerzy  Jankowski – Prezes ZP w Norwegii, b. członek Solidarności Walczącej (SW).

• Paweł Bendkowski – emeryt, były nauczyciel – Szczecin.

• Bożena Cząstka-Szymon – językoznawca, więźniarka polityczna.

• Tadeusz Wojteczko – inżynier, członek zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Tarnobrzegu, oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej.

• Zofia Romaszewska – Komisja Interwencji i Monitoringu PiS, działaczka społeczna.

• Stanisław Chęciński – dr nauk technicznych, członek, AKO.

• Zbigniew Skowroński – red. nacz. Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM.

• Izabella Galicka –  historyk sztuki.

• Wiesław Zieliński – pisarz, dziennikarz – Rzeszów.

• Barbara Zielińska – emerytka – Rzeszów.

• Bernadeta Wilk-Stankiewicz – były pracownik redakcji BI „Solidarność” przy ZR NSZZ „S” w Gdańsku.

• Witold SZIRIN Michałowski – Redaktor Naczelny pisma RUROCIĄGI.

• Violetta Sasiak – pielęgniarka, Klub GP Reda Rumia Wejherowo.

• Marzena Kasprowicz – mgr inż. budownictwa, nauczyciel-mianowany, poetka, maluje i pisze z potrzeby serca.

• Janina Kasprowicz – emerytowana nauczycielka, wizytator szkolny odznaczona wszystkimi możliwymi orderami i krzyżami.

• Ferdynand Kasprowicz – emerytowany nauczyciel.

• Kazimierz M. Janeczko – mgr nauczyciel, członek PO AK.

• Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji NOWEJ POLSKI.

• Marian Chomiak – elektronik.

• Róża Chomiak – ekonomista.

• Piotr Szelągowski – działacz społeczny, bloger, autor strony bezprzesady.com.

• Wiesław Sokołowski – poeta, red. naczelny pisma literackiego TRWANIE

• Lech Galicki – prozaik, poeta.

• Katarzyna Kwiatkowska – nauczycielka emerytka.

• Agata Foltyn – dziennikarka.

• Karol Krementowski – inicjator strajków sierpniowych 1980.

• Jacek Kazimierski – Wiceprezes Stowarzyszenia Solidarni 2010.

• Wanda Jagieluk – dekoratorka, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Gdyni.

• Benedykt Butajło – specjalista BHP i ppoż. z Olsztyna.

• Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89.

• Marek Budnicki – inżynier z Toronto.

• Zygmunt Sekuła – podwójny licencjonat medyczny.

• Grzegorz Michalski – były członek  ZR Wlkp. NSZZ S, pierwszej Solidarności, internowany. Zamieszkały w NJ, USA.

• Bogusław Maśliński 

• Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii.

• Krzysztof Sosin – inżynier, Prezes Stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny.

• Zdzisław Wilk – radny Rady Miejskiej.

• Zbigniew Schroder – fizyk, działacz ruchu narodowego.

• Marek Baterowicz – pisarz z Sydney i sympatyk ruchu „Solidarni 2010”.

• Wojciech Raczyński – prezes Fundacji Edukacji i Tradycji.

• Dominik Wysocki – inżynier.

• Jan Koszczyński – emeryt, Oborniki.

• Marek Zabiegaj – dziennikarz-teatrolog, członek AICT- międzynarodowe stowarzyszenie krytyków teatralnych.

• Bogdan Zabiegaj – dziennikarz, konsul honorowy Republiki UŻUPIO w Krakowie.

• Zbigniew Oziewicz – profesor filii w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, przyjaciel Jerzego Gnieciaka z Rady Solidarności Walczącej. 

• Maria Czarnecka – emerytowana nauczycielka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

• Stanisława Janta-Lipińska – były przedsiębiorca, emerytka.

• Marek Popowicz-Watra – dziennikarz, Kanada.

• Aleksandra Ancewicz-Kaliciecka – muzyk.

• Kazimierz  Raczyński – Sybirak.

• Józef Sławiński – działacz „Solidarności” lat 80-tych.

• Piotr Hlebowicz – Autonomiczny Wydział Wschodni „Solidarności Walczącej”, działacz polonijny.

• Victor A. Zolcinski – działacz  „Solidarności” lat 80-tych, założyciel Radio POMOST ArizonA.

• Henryk Bienkiewicz – emeryt, wykładowca literatury i języka białoruskiego UJ, tłumacz, członek ZAiKS, poszkodowany w sprawie mienia zabużańskiego.

• Natalia Kuncewicz-Bienkiewicz – emerytka, dyplomowana nauczycielka fizyki, odznaczona Złotą Odznaką Solidarności.

• Jacek Lilpop – artysta.

• Eulalia Łaskawiec – redaktor techniczny, emerytka.

• Krystyna Skoczylas – redaktor  Radia Chicago WPNA 1490 am.

• Jan Zielonka – uczeń.

• Witek Szalankiewicz – alpinista. 

• Maria Dąbrowska – emerytka, działaczka nauczycielskiej „Solidarności” internowana w Gołdapi.

• Andrzej Bednarczyk – działacz Pierwszej Solidarności, więzień stanu wojennego, wielokrotnie wyrzucany z pracy po 1989 roku przez SLD i PO.

• Gabriel Leonard Kamiński – literat, dziennikarz, wydawca.

• Lech Marek Jaworski – dziennikarz.

• Jan Raczycki – Prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL w Bydgoszczy. Członek Honorowego Komitetu poparcia Andrzeja Dudy.

 

Prosimy o wpisywanie się na listę!

Każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Wystarczy podpisaną treść apelu przekazać pocztą zwrotną na mój adres: mtodd@mtodd.pl.

---
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj