19 czerwca 2021 r. | Nr 25/2021 (520)

 

Wielopłciowe wiedźmy

 

Szanowni Państwo!

   Pandemia ma przerwę wakacyjną, ale żeby nam się nie nudziło, wymyślono właśnie miesiąc dumy z czterech liter, który zgodnie z nowoczesną logiką ma potrwać co najmniej trzy miesiące i zastąpić przestarzałe już "parady równości". Bo jaka tam równość!? Bycie dewiantem, to przecież powód do dumy z poczucia wyższości, nie równości. Przypomina się stary dowcip o skuteczności terapii psychologicznej. Pacjent nie przestał się moczyć w nocy, ale zaczął być z tego powodu dumny.

     Kłopot organizatorów widowisk z dziwolągami polega na tym, że nie ma skąd brać prawdziwych homoseksualistów, bo nie są oni wcale zainteresowani rozgłosem. Kilkudziesięciu przebierańców wożonych z miasta do miasta i pokazywanych na jarmarkach jako wielopłciowe wiedźmy, opatrzyło się wszystkim. Kuglarze stali się zawodowcami, prezentując taki właśnie sposób na życie. Podobno żadna praca nie hańbi, ale czy obecnie jeszcze cokolwiek hańbi?Na pewno nie kłamstwo, którego nikt się już nie wstydzi. Za idiotów zaczynają być brani ci, którzy mówią prawdę.

    My, Polacy wstydzić się powinniśmy jedynie cudzych grzechów. Usilnie próbuje się nam zaszczepić kompleksy wobec prześladowanych kiedyś i nie przez nas homoseksualistów, murzynów, czy rzekome czarownice. Pamiętajmy, że to protestanci, a nie katolicy palili czarownice na stosach!

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. Oświeceni i ciemnota   24/2021 (519)

Szanowna Pani Małgorzato

Wydaje się, że w obliczu tego co nas czeka, PRL to twór, który stworzył nam całkiem przyjazne środowisko do życia. Cóż, że szczuto nas nawzajem, dzielono według wykreowanych sztucznie kryteriów (wsiowi - miastowi, badylarze, prywaciarze, kułacy - państwowi najemnicy, inteligencja - klasa robotnicza itd.). Jednak większość z nas nie kupowała tych socjotechnicznych sztuczek, pomna jeszcze przedwojennych czasów, lub znająca je z bezpośredniej relacji rodzinnej. Jednak czas leci i pojawiają się kolejne pokolenia. Te najmłodsze, pozbawione pamięci historycznej, nieustająco poddawane propagandzie i pozbawione rzetelnej informacji, łatwo ulegają manipulacji. Dlatego dzisiaj tak łatwo nas podzielić i wrogo nastawić do siebie (ciemnota - „oświeceni”, polski katolicki ciemnogród – „nowocześni Europejczycy”, sekta smoleńska – pragmatycy smoleńscy, PO-owcy - PIS-owcy, szczepieni – nieszczepieni, pandemiczni "wierzący" – pandemiczni "ateiści" itd.). Pytanie, kto z tego wiecznie płonącego ogniska narodowego konfliktu wyciąga „pieczone ziemniaczki”? Zapewne ten, który to polskie ognisko rozniecił i bardzo dba o to by nigdy nie wygasło - dokładając do niego co jakiś czas, bardzo żywiczne drwa.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

1

Opowiadanie przewrotne

Pamiętajmy, że to protestanci,

a nie katolicy palili czarownice na stosach!

https://youtu.be/LYpFsqL6OYI

Foto Kevin Todd

 KRAWĘDZIE CZASU

format: A5; liczba stron: 172
oprawa: miękka
ISBN: 83-85366-03-2

cena 14

16 opowiadań fantazy, z zaskakującymi pointami.

 

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

NOWOŚCI W PORTALACH

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj