31 października 2020 r. | Nr 44/2020 (487)

Brońmy normalności

 

Szanowni Państwo!

    Ktoś zarzucił mi pesymizm i do pewnego stopnia musiałam się z nim zgodzić, chociaż zazwyczaj pesymiści, jak i optymiści uważają się po prostu za realistów. Upatrywanie czyhających niebezpieczeństw pozwala ich uniknąć, a bagatelizowanie oznak zagrożenia może przynieść niepowetowane straty.

     Dobrą ilustracją podziału na optymistów i pesymistów jest obecna sytuacja pandemiczna. Społeczeństwo uległo atomizacji na chorych z przerażenia, zmęczonych restrykcjami, ale zdrowych i dzielnych wyznawców teorii spiskowej. Najzabawniejsi są ci ostatni. Mają pretensję do rządu, że nie potrafi ustrzec wszystkich obywateli przed pandemią, która ich zdaniem nie istnieje, została wymyślona.

     Nie samą pandemią jednak człowiek żyje. Lewaccy agresorzy nie zasypiają gruszek w popiele. Nie wolno lekceważyć ich ciągłych prowokacji. Oni się nie znudzą, bo nie za bezczynność są wynagradzani przez sponsorów destrukcji. Dożyliśmy czasów, w których normalność sama się nie obroni. Musimy jej pomóc, żeby ta nowa rewolucja nie starła nas na pył. Pierwotna, bolszewicka wprowadzała komunizm głównie przy użyciu bagnetów, bo propaganda nie była w stanie wszystkich ogłupić, zwłaszcza Polaków. Marsz przez instytucje Zachodu okazał się na tyle skuteczny, że tamte społeczeństwa przestały odróżniać dobro od zła. Udało się wmówić im, że wszystko jest względne. Francuzi dopiero niedawno obudzili się z ręką w nocniku.

    Czerwoni komuniści usiłowali (raczej bezskutecznie) obrzydzić ludziom posiadanie czegokolwiek. Sześciobarwni próbują zohydzić seks. Ciekawe do jakiego stopnia im się to uda.

     Dość tego wulgarnego draństwa! Jeśli policji z jakichś względów nie wypada ruszać bojówkarzy Antify, to może powinni zabrać się za tych przebierańców kibole?  

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Tomasz Wróblewski

Foto Kevin Todd

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Małgorzata Todd

CZARNO NA BIAŁYM

wydanie papierowe: 14

Odważnie – celnie – niezależnie
Czyli po herbertowsku. Takim syntetycznym skrótem chciałbym scharakteryzować i jednocześnie zachęcić do lektury najnowszego dokonania Autorki zbiorku „Czarno na białym” będącego kontynuacją wydanego w 2013 roku „Domniemania bezkarności”.
Notatki ze współczesności, dokumentujące na gorąco najrozmaitsze zdarzenia mniejszej i większej wagi, które składają się na rzeczywistość, w jakiej jesteśmy zanurzeni, mają wartość nieprzemijającą, gdy wychodzą spod pióra dobrego i mądrego zarazem.
Sztuką jest sam wybór tych zdarzeń: spośród niezliczonych przypadków, wypadków, incydentów, aktów prawa i bezprawia, celowych i mimowolnych, wielkich obrotów machiny społecznej, która niekiedy jawi się jako machina piekielna, niszcząca prawdę, dobro, piękno. Adekwatny literacko powabny opis tych zdarzeń wymaga niemałego talentu, dysponuje nim niewątpliwie warszawska pisarka Małgorzata Todd.
Pewien POlityk, „arcymistrz” zręcznego marketingu politycznego, namawiał niedawno w mediach do postawienia krzyżyka na PO. Dokonało się, 25 października 2015 roku. Nie bez udziału publicystyki politycznej Pani Małgorzaty, publicystyki niezależnej, celnej, odważnej… 

Jan Wawrzyńczyk

NOWOŚCI W PORTALACH

ProKapitalizm

wPolityce

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

Komuchy, faszyści, lewaki potrzebują „mięsa armatniego” z polskiej młodzieży.

Zwracam się do młodzieży, która wychodzi ma ulicę i bierze udział w burdach inspirowanych przez popaprańców:

- zastanówcie się komu się wysługujecie? Czy to jest wasza „wojna”?

- pamiętajcie, że faszysta, komuch i zdeprawowany lewak zawsze was wykorzysta, bo to leży w ich naturze,

- jesteście dla tych zwyrodnialców jako „mięso armatnie” – to tchórze, lubią kryć się za cudzymi plecami,

- swoja nienawiść rozsiewają wokół, pławiąc się w niej,

- wasze życie i waszych bliskich nic dla nich nie znaczy,

- swojego zdrowia i życia nie poświęcą, ale wasze – czemu nie?

- macie wychodzić na ulicę zarażać, zanosić śmierć do waszych domów, rodziców i dziadków – natomiast swoje dzieci pochowali w domach,

- im bardziej was sponiewierają, zdeprawują, tym łatwiej będziecie wykorzystywani do ich niecnych celów,

- gdy nie będzie im już potrzebni, staniecie się na nich jak nic niewarte śmieci,

- im więcej będzie ofiar pandemii, tym ich większa radość. Pamiętajcie, że macie w tym swój udział. Potem obłudnie będą narzekać na niewydolną służbę zdrowia, brak łóżek szpitalnych, respiratorów itd. A to, że sami się do tego przyczynili, wykorzystując was – to już drobny szczegół,

- lewakom chodzi o to, aby dorwać się do władzy, kraść, zabijać najsłabszych, a potem gdy już będziecie zbędni rozprawią się z wami odpowiednio – metody mają już od lat opracowane.

Jesteście piękną i mądrą młodzieżą, nie dajcie się wykorzystywać. Uczcie się, bawcie i korzystajcie z młodości życia, gdyż wieczna ona nie będzie. Kiedyś też będziecie mieli swoja dzieci i nie pozwólcie, aby jakiś zdemoralizowany lewak mówił wam, które macie zabić. Jeżeli im życie niemiłe, to niech sami powieszą a nie szafują życiem innych. Pomyślcie o sobie, o rodzinie, o swojej przyszłości i nie pozwólcie aby komuchy robiły z was głupków.

Anna Niszczak

Działaczka Solidarności i więźniarka stanu wojennego

 

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj