12 września 2020 r. | Nr 37/2020 (480)

Siła postępu

 

Szanowni Państwo!

    Joe Biden kandydat na prezydenta USA z ramienia Demokratów odkrył właśnie, że wynalazcą żarówki nie był żaden biały Edison, a czarnoskóry Afroamerykanin. My też nie możemy być gorsi. Ogłośmy, że Kopernik nie tylko byl kobietą, ale jeszcze czarnoskórą lesbijką. W tym celu trzeba powołać odpowiednią komisję, w skład której wejdą "najwybitniejsi naukowcy i autorytety moralne". Można też powołać oddolny, spontaniczny ruch o wdzięcznym skrócie RZDDzDM, który nie będzie oczywiście żadną konkurencją dla LGBT, przeciwnie oba ruchy będą ściśle współpracowały, pod warunkiem ma się rozumieć, że nowa inicjatywa otrzyma od władz Warszawy nie mniejsze dotacje na działalność.

     Temu oddolnemu, spontanicznemu ruchowi będą przewodzili włodarze dużych miast posiadający wystarczające zaplecze i poparcie Koalicji Obywatelskiej. W tan sposób knowania wrogów postępu nie powiodą się. Na nic zda się cała akcja pt. "Szambo 2" wymierzona w znakomitego twórcę "Nowej Solidarności" ostatnio nazywanego przez złośliwych, nie wiadomo dlaczego "Szambelanem". Stanie on teraz na czele supernowej, oddolnej, spontanicznej akcji pod auspicjami RZDDzDM. Przypomnijmy pełną nazwę: Ruch Zawiedzionych Dyplomowanych Dostojników z Dużych Miast. Przy okazji należy zdementować fałszywą pogłoskę jakoby "Dyplomowanych Dostojników" należało zastępować słowem "Dupki", dzięki czemu zbyt długa nazwa uległaby pożądanemu skrótowi.

      

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. Fuszerka czy sabotaż?  36/2020 (479)

Szanowna Pani Małgorzato

To rzeczywiście sabotaż skierowanie 4/5 zanieczyszczeni produkowanych przez Warszawę do jednego miejsca. Wykonała go starsza koleżanka obecnego prezydenta stolicy – pani Gronkiewicz-Waltz rozbudowując oczyszczalnię Czajka (fotografowała się z upodobaniem w czeluściach kanału przesyłowego biegnącego pod Wisłą – to się nazywa znaleźć dla siebie odpowiednie tło). Można było z łatwością przewidzieć, że taka koncentracja ścieków w jednym miejscu skończy się kolejnymi awariami, ale co tam – aby do przodu, do kolejnych wyborów. A teraz „biedny” prezydent musi świecić oczami, bo pomstować na koleżankę po partii przecież nie może. Wiec „syf” płynie jak Wisła szeroka i głęboka. W kontekście tego wydarzenia szczególnie zabawnie przedstawia się protest „ekologów”, którzy gromadnie wylegli niedawno na ulice Warszawy, by wyrazić swój wielki niepokój związany z katastrofą klimatyczną powstałą za sprawą spalania węgla. Ich wrażliwe chrapy nie wyczuły „subtelnej woni” dochodzącej ze strony Wisły i nie zmotywowały do ekologicznego protestu, natomiast rzekomy nadmiar dwutlenku węgla w powietrzu – owszem. Widocznie ci orędownicy „właściwej” postawy „ekologicznej” wyczuwają ten gaz na kilometr, ba może nawet na kilka kilometrów niczym rekin kropelkę krwi w odmętach oceanu. Ta ich dziwna wybiórczość postrzegania zagrożeń ekologicznych świadczy dobitnie, że są mocno zadaniowani, w tym również na odcinku przykrywania sprawy awarii Czajki.

Serdecznie pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

Tomasz Wróblewski

foto Kevin Todd

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Opowiadania polsko-angielskie do poczytania i nauki angielskiego (polskiego)

komplet tylko 10 zł

NOWOŚCI W PORTALACH

ProKapitalizm

• Koronawirus. Fałszywy alarm? – nowa książka na rynku wt. 08 Wrz. 2020

• Gwiazdowski: ZUS to piramida demograficzna. Przed nami głodowe emerytury pon. 07 Wrz. 2020

• Czy fircyk powinien być prezydentem? sob. 05 Wrz. 2020

• Wzrost zadłużenia nie zapobiegnie zapaści gospodarczej śr. 02 Wrz. 2020

• Co stanie się z oszczędnościami obywateli zgromadzonymi w OFE? pon. 31 Sie. 2020

• IBM – technologiczny gigant ze wstydliwymi epizodami w życiorysie nie. 30 Sie. 2020

wPolityce

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj