18 lipca 2020 r. | Nr 29/2020 (472)

Repolonizacja

Szanowni Państwo!

    Wygraliśmy o włos z IV Rzeszą i nie chodzi tu niestety o żaden mecz sportowy, tylko o zachowanie resztek suwerenności. Niemiecka buta rozpanoszyła się od Bałtyku po Tatry, uzurpuje sobie prawo dyktowania nam, jak mamy żyć i kto ma być głową naszego państwa.

     Niemiecki pismak śmiał wzywać na dywanik Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczpospolitej! Media w Polsce są opanowane co najmniej w osiemdziesięciu procentach przez obcy kapitał. Ich szmatławce mają ambicję przewracać Polakom w głowach, co poniekąd im się niestety udaje.

     Brak lustracji sędziów owocuje takimi kwiatkami, jak ten z gdańska. Sąd Apelacyjny w Freie Stadt Danzig uniewinnił hitlerowca obrażającego Polaków i ukarał Polkę za to, że śmiała nagrać obelgi Niemca!

     W Warszawie niemiecka firma komunikacji miejskiej zatrudnia ćpunów jako kierowców autobusów miejskich i każe sobie za to płacić miliony. Tu też nie chodzi wyłącznie o pieniądze, ale i o ideologię przy okazji. Jeden z kierowców ćpunów okazał się homoseksualistą. Jak by można kogoś takiego nie zatrudnić!? Przecież to najwyższe z możliwych kwalifikacje!

     A zatem co wymaga repolonizacji? Może prócz mediów, sądownictwa, gospodarki - jeszcze instytucje naukowe? A co z kulturą? Czy wystarczą nam milczące muzea i pomniki?

        Czy jest nam potrzebna również repolonizacja teatrów? Jeśli tak, to w jaki sposób jej dokonać? To nie jest pytanie retoryczne. Liczę na konkretne odpowiedzi.

    

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. W PO Trzasku      28/2020 (471)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani, w kontekście wyboru prezydenta Warszawy na prezydenta RP – grozi nam rozlanie warszawskiego szamba na całą Polskę. Dosadna, ale świetna konstatacja. Zagrożenie było spore ze względu na kiepskie rozeznanie polityczne naszych rodaków, które potwierdziło się w wyniku wyborczym. Tak jak przypuszczałam, Duda wygrał wyścig o fotel prezydenta, tylko o włos. Pomijając skutki polityczne tej wygranej, zostaniemy jednak z problemem społeczeństwa totalnie zdezintegrowanego, zdezorientowanego, zmanipulowanego, ogłupionego i nie zdającego sobie sprawy z zagrożeń (oczywiście ten stan zdecydowanie by się pogłębił w przypadku wygranej Trzaskowskiego – na skutek jego skwapliwego przytakiwania programowi „cywilizowania” Polski forsowanego przez elity decyzyjne Unii Europejskiej) . Słowem sytuacja jest bardzo poważna. Dlaczego? Odwołując się do Pani porównania – ponieważ już szambo częściowo się rozlało, nie tylko w Warszawie, ale i w całej Polsce. Niektórzy nasi rodacy stoją już w nim po kostki, tylko tego nie zauważają. Są i tacy, których cieszy rozlewająca się po naszym kraju ideologiczna gnojówka. Widocznie należą do tych, którzy lubią „te zapachy”, a może nawet są od nich uzależnieni. Jednak pozostałym, będzie trudno oddychać powietrzem przesiąkniętym oparami, które, jak wiadomo, są toksyczne, a nawet śmiertelne.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Mieczysław Ryba

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

 

 

 

 

A może znajdzie się teatr zainteresowany sztuką współczesną nie poprawną politycznie?

NOWOŚCI W PORTALACH

ProKapitalizm

wPolityce

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj