26 czerwca 2020 r. | Nr 26/2020 (469)

Apel do rozsądku 

 

Szanowni Państwo!

    Dzisiejszy felieton wysyłam już w piątek, żeby nie naruszyć ciszy wyborczej. Prawa trzeba przestrzegać, nawet takiego niezbyt mądrego. Nie ukrywam, że spróbuję namówić do głosowania pewną grupę sceptyków. Chcę bowiem uświadomić Państwu, co jest moim zdaniem naprawdę ważne.

     Obecnie agresja przybrała takie rozmiary, że ulegają jej nawet ci, którym psuje to interesy. Przed sklepem zaczepił mnie żebrak. Zastanawiałam się, czy mu ofiarować jakiś datek, ale on był niecierpliwy i zwymyślał mnie. Nie uzyskał w ten sposób spodziewanych pieniędzy, ale sobie ulżył. Coś za coś.

     Zachowujmy zimną krew - my konserwatyści. Nie dajmy się ponieść złym emocjom, nawet jeśli mamy jakieś mniej lub bardziej uzasadnione pretensje do obecnego prezydenta. Gołym okiem widać, do jakiej katastrofy prowadziłoby wybranie na Pierwszy Urząd w państwie człowieka układu niemiecko-rosyjskiego, jawnie to demonstrującego. A może do tego dojść, jeśli się nie zmobilizujemy i nie zademonstrujemy swojego patriotyzmu.

     Nie bądźmy też naiwni sądząc, że oprócz tych dwóch kandydatów mają szanse jeszcze jacyś inni, nawet jeśli któremuś z nich uda się powiedzieć coś rozsądnego. To nie jest plebiscyt na najprzystojniejszego, ani na najlepiej prezentującego się Polaka. Nie o to tu chodzi.

     Złe emocje prowadzą do rewolucji, a ta zawsze przynosi wyłącznie nieszczęścia i ofiary. Spróbujmy wznieść się nad ewentualne animozje i zagłosujmy za polską racją stanu, którą w chwili obecnej jest ponowne wybranie na Prezydenta Najjaśniejszej Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. Na niby, czy poważnie?    25/2020 (468)

Szanowna Pani Małgorzato

Dwóch najbardziej liczących się kandydatów na prezydenta RP uosabia odmienną pod wieloma względami wizję Polski. Kwestia niepodległości naszego kraju jest niewątpliwie kluczowa, ale niestety postrzegana jest również w sposób odmienny przez kandydatów. Dlaczego piszę „niestety”? Ponieważ ta kwestia powinna być bezsporna i oczywista dla wszystkich, a zwłaszcza dla kandydatów na fotel prezydenta RP. Jednak może nie ma sporu, bo nie ma o co się spierać. Pełnej niepodległości już przecież  nie mamy. Od dłuższego czasu chodzi raczej o ratowanie jej resztek. Wydaje się, że obecny obóz rządzący, stara się to robić, opierając się na sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi, wykorzystując fakt, że owo mocarstwo ma w Europie swoje interesy – polityczne i ekonomiczne. Jednak zbyt małą mamy niestety wiedzę, by ocenić, jakim kosztem z naszej strony to ratowanie resztek niepodległości się odbywa. Kandydatura Trzaskowskiego – cóż o niej napisać? Chyba najlepiej definiuje tego pana zeszłoroczne zdarzenie, które wystarczająco go kompromituje tj. obecność na „zlocie” Grupy Bilderberg (dziwne, że zupełnie się tym faktem nie chwali – przecież dostąpił „wielkiego zaszczytu” obcując z największymi tuzami świata polityki i biznesu). Zaproszenie na ten „zlot” załatwił panu Trzaskowskiemu Radosław Sikorski, by „se chłopak pobrylował” w wielkim świecie. Jak można łatwo się domyśleć, prócz brylowania miał przede wszystkim spełnić rolę „pożytecznego idioty”. Jest spore niebezpieczeństwo, że ta rola mu się spodobała. Jeżeli Polacy wybiorą pana T. na prezydenta RP, to korki od szampana wystrzelą nie tylko w Berlinie.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczy

***

**

*

Rozsyłajcie to młodym póki można ich ostrzec.
Piotr Z 


Subject: Bosak i reszta Konfederacji


Patryk Jaki

• Doda2020

Mieczysław Ryba

Tomasz Wróblewski

Wschód słońca nad Pragą

Zachód słońca nad Żoliborzem

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Kryminał czystej wody.

„Numerator” to książka z wartką i precyzyjnie skonstruowaną akcją kryminalną, ale też obraz Polski od czasu stanu wojennego po dzień dzisiejszy. Włączone w fabułę refleksje dotyczące zjawisk kulturowych i społecznych to kolejne walory powieści Margaret Todd.
Nagła śmierć prezenterki prowadzącej talk-show, w którym występuje były więzień, przerywa program i rozpoczyna serię tajemniczych zgonów i równie tajemniczych kartek z cyframi odnajdywanych przy zwłokach. Czy sympatycznej parze młodych policjantów i przystojnemu prokuratorowi uda się rozwikłać sprawę Numeratora? Czytając powieść Margaret Todd, dowiesz się kto i dlaczego popełnia zbrodnie i w jaki sposób przeszłość odciska swój ślad na teraźniejszości.

Małgorzata Todd    NUMERATOR

format: 12 cm x 20 cm; liczba stron: 187
oprawa: miękka ISBN: 978-83-60383-75-9

wydanie papierowe: 25 zł

NOWOŚCI W PORTALACH

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj