23 maja 2020 r. | Nr 21/2020 (464)

Kobiecość w polityce

 

Szanowni Państwo!

    Poprzednia kandydatka PO na prezydenta z uporem twierdziła, że jest kobietą i w tej jednej kwestii nigdy zdania nie zmieniła. Mimo to egzekutywa partyjna wymieniła ją na inny model. Co do płci nowego kandydata, niczego na pewno nie wiadomo, bo występował dumnie pod tęczową, radosną flagą. Wiadomo również, że nie szczędził samorządowej kasy na LGBT, ale to przecież tylko cztery litery, a postępowi naukowcy udowadniają, że płci jest znacznie więcej. Ich liczba oscyluje około sześćdziesięciu. Nawet tak wszechstronnie wykształcony przedstawiciel postępu może się pogubić.

     Nowy kandydat jest bardziej bojowy od partyjnej koleżanki, jeśli chodzi o dziennikarzy. Jego poprzedniczka niewygodne pytania po prostu odwracała i kierowała do tego, kto ośmielał się je zadawać. Na pytanie o dokonania, którymi mogłaby się pochwalić odpowiadała: A pan czego dokonał? I po krzyku. Bojowy następca obiecuje dziennikarzom zadającym niewygodne pytania, że jak dorwie się do władzy, to krnąbrnych dziennikarzy powywala. Brawo! Wolności wypowiedzi im się zachciewa.

     Ale z drugiej strony szkoda trochę tej kobiecości. Może wynagrodzą nam to inni kandydaci, taki wiosenny i bezpardonowo lewicowy, który jak nikt inny rozumie potrzeby kobiet, albo taki niezależny (nie bardzo wiadomo od kogo i czego) roniący łzy nad konstytucją.

     Przedstawiciel partii z rodowodem z głębokiego PRL-u jest najbardziej elastyczny. Słaba, czy silna płeć - bez znaczenia. Przytuli do piersi każdego, zarówno zboczeńców, jak i takich, którym się zdaje, że zboczenie, to niewystarczające kwalifikacje do sprawowania władzy.

     Mamy jeszcze kandydatów prawicowych, ale ich antypisowość wypada blado na tle konkurencji, a o kobiecość nawet nie zabiegają.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. Zawiśli między...   20/2020 (464)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani, że komuniści nadal wiodą prym w polskiej kulturze i rozrywce. Rzeczywiście tak się dzieje od wielu już lat. Tych „komunistów”, którzy robią co mogą, by skutecznie wykreować antykulturę w naszym kraju można podzielić na trzy grupy. Pierwszą grupę tworzą cyniczni konformiści, którzy bardzo dobrze wiedzą „co jest grane”, kto rozdaje karty i w jaki sposób należy „ćwierkać”, by utrzymać swoją pozycje i apanaże. Drugą grupę „komunistów” tworzą ideowi głupcy. Oni naprawdę wierzą w to co propaguje światowe lewicowe oszołomstwo nadające „właściwy” kierunek „postępowi”. Kierowani instynktem stadnym, dostosowują się łatwo do wyzwań czasu, nie zdając sobie kompletnie sprawy w czym uczestniczą . Przychodzi im to tym bardziej łatwo, że poszerzanie horyzontów myślowych i refleksja to „przypadłości” zupełnie im obce. Wreszcie trzecia grupa „komunistów” – to kierownicy owego przedsięwzięcia czyli wdrażania antykultury w Polsce. Oni są po prostu agenturą wspomnianego już światowego lewicowego oszołomstwa na nasz kraj i mają za zadanie implementować ideologiczną „nowoczesność” w polskiej kulturze. Wykorzystują w tym celu swoje stanowiska (a usadowili się na stanowiskach decyzyjnych), wpływy i finansowe zewnętrzne wsparcie (fundacje). Bez względu jednak z jaką kategorią „kulturalnych komunistów” mamy do czynienia, jedno jest pewne – stanowią oni niebezpieczną dla naszej narodowej egzystencji barbarię. To jej działań należy się obawiać, a nie jakiejś wykreowanej sztucznie pandemii. To za sprawą owej barbarii przejdziemy płynnie z noszenia maseczek na twarzy do noszenia na niej kagańca.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

Mieczysław Ryba

Tomasz Wróblewski

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

ProKapitalizm

wPolityce

• Produkcja materiałów ochronnych będzie odbywać się w Polsce! pt. 22 Maj. 2020

• Grodzki i PO chcą więcej czasu na zbieranie podpisów pt. 22 Maj. 2020

• Brat ministra Szumowskiego odpowiada na zarzuty pt. 22 Maj. 2020

• RAPORT ZE ŚWIATA. Trump: Nie zamkniemy kraju pt. 22 Maj. 2020

• CBA w Urzędzie Skarbowym w Gdyni! pt. 22 Maj. 2020

• Co z komisją ds. pedofilii? pt. 22 Maj. 2020

• Sąd Najwyższy wraca do wyboru I prezesa pt. 22 Maj. 2020

• Komisje pracowały nad ustawą o wyborach pt. 22 Maj. 2020

• Pomnik ofiar czy gabinet grozy?Spór wokół Babiego Jaru czw. 21 Maj. 2020

• Aleksandra Rybińska w "Sieci": Komitet do spraw cenzury czw. 21 Maj. 2020

• Kibice wrócą na trybuny? Zaskakująca propozycja PZPN czw. 21 Maj. 2020

• 11 dni po terminie. Co w Q&A? Trzaskowski, Kazik i... wesela czw. 21 Maj. 2020

• Wyraz bezsilności? Biedroń stawia na lewacką agitkę czw. 21 Maj. 2020

• Bosak: W "Trójce" była grupa przemądrzałych redaktorów czw. 21 Maj. 2020

• TVN o filmie Latkowskiego? "Temat zamieciony pod dywan" czw. 21 Maj. 2020

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj