16 maja 2020 r. | Nr 20/2020 (463)

Zawiśli między...

 

Szanowni Państwo!

    Odmrożenie gospodarki jest pierwszym i zarazem najbardziej oczywistym krokiem ku normalności. Wszystko jedno, co spowodowało wcześniejszą nienormalność: korona-wirus, czy zwyczajny komunizm.

    Następnym do odbicia bastionem jest sądownictwo. Zawisły między Moskwą a Berlinem sąd łatwo nie odpuści. Będzie walczył do ostatniej kropli krwi - polskiej niestety - o utrzymanie władzy nadanej mu przez starszych i mądrzejszych ze wschodu i zachodu. Dopiero chaos w państwie byłby tym stanem pożądanym dla sługusów, którzy zawiśli u berlińskich i kremlowskich klamek.

   W kulturze i rozrywce komuniści nadal prym wiodą, bo nikt ich stamtąd nawet nie próbuje rugować. Co najwyżej, na zasadzie wentylu bezpieczeństwa wypuszczany jest czasami w TVP jakiś  mądrzejszy spektakl (podobnie jak bywało w PRL-u) żeby „inteligencja pracująca” miała poczucie, że władza nie zapomina nawet o tak nielicznej garstce, ale to tylko dla utrzymania status quo.

     Gospodarka działa, czy nie działa - każdy widzi i propaganda na tym polu zda się psu na budę. „Niezawisłe sądy”, jak sama nazwa wskazuje, mogą robić co im się podoba, skazywać na więzienie za kradzież batonika i uniewinniać swoich” niezależnie od zbrodni jakiej by się dopuścili, śmiejąc się ludziom i moralności w twarz. Najtrudniej jest odbić z komunistycznych rąk kulturę, bo tu nawet brak jednoznacznych kryteriów oceny. Jak ci się wulgaryzmy i pornografia nie podobają, toś ciemniak, który nie zna się na wyrafinowanej, prawdziwej sztuce. Ot i tyle!

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. Kwiatki nie polskie   19/2020 (462)

Szanowna Pani Małgorzato

Szkoda, że te skądinąd, piękne wiosenne kwiatki wykorzystywane są czasami jako symbole niezbyt pięknych działań ludzi. Zapewne dzieje się tak, by ocieplić wizerunek i tych ludzi i tych działań. W naszej florze mamy jednak sporo gatunków roślin, więc niebawem można się spodziewać kolejnych pomysłów ich użycia jako symboli „czegoś”. Mam kilka propozycji: aksamitka – symbol uwodzenia pozorami (piękna w swej żółto-pomarańczowej kolorystyce, przyciąga wzrok, ale również i pasożytnicze nicienie, przy bliższym poznaniu pokazuje swoje drugie oblicze - specyficzny zapach), dynia - tykwa – symbol rozpasanej i zatwardziałej władzy (w dobrych warunkach szybko się rozrasta, a owoce - duże i twarde, ususzone mogą trwać latami, trzeba użyć tasaka by je rozłupać), mak – symbol uzależnienia, naiwności  i postawy bezrefleksyjnej (jego makowiny mają to „coś” co szybko „urzeka” i trudno się od tego „zauroczenia” uwolnić), bratek – symbol ludu (dobrze uprawiany pięknie rozkwita, jednak jest kruchy i łatwo go rozdeptać), zatrwian – symbol świadomości narodowej (odpowiednio pielęgnowany pięknie rozkwita, jest mocny i pod byle wiaterkiem się nie ugina, mało tego, odpowiednio ususzony nie traci barw) i na koniec,  słonecznik – symbol władzy z nadania z zewnątrz (szybko wyrasta, zawsze ustawia się frontem się do słońca i gdy dojrzeje wszystkie wróble na nim siadają i doszczętnie go obskubują).

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

Tak się robi karierę

Mieczysław Ryba

Tomasz Wróblewski

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

MINISTERSTWO PRAWDY

• Komunikat  nr 743: Wybory 10 maja

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

• Kard. Gerhard Müller: Czy kilku supermiliarderów ma „ulepszać” nam świat? pt. 15 Maj. 2020

• Czaputowicz zamierza budować front przeciwko Chinom pt. 15 Maj. 2020

• Koronawirusowe szaleństwo: Hiszpanie odkazili plażę chlorem. W Międzyzdrojach tyż… pt. 15 Maj. 2020

• Benedykt XVI napisał specjalny list z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II czw. 14 Maj. 2020

• Dziś Franciszek wzywa „wszystkie religie” do modlitwy czw. 14 Maj. 2020

• Georgette Mosbacher: 5G to jak umieszczenie kamery w każdym domu śr. 13 Maj. 2020

• Śmierci z „rozpaczy” przewyższą ofiary koronawirusa? Naukowcy o negatywnych skutkach lockdownu śr. 13 Maj. 2020

• Rosjanie nieopatrznie przyznali się, że posiadają akta zbrodni katyńskiej śr. 13 Maj. 2020

• Kto sprząta Internet podczas pandemii? śr. 13 Maj. 2020

ProKapitalizm 

• Czy jesteśmy gotowi na nową epidemię? – pytał Bill Gates w marcu 2015 roku. Kilka dni wcześniej zainwestował w firmę biofarmaceutyczną czw. 14 Maj. 2020

• Czy Polska jest państwem sezonowym? O tym jak przeżarta doktryną Marksa i etatyzmem sanacja prowadziła kraj do klęski pon. 11 Maj. 2020

• Czy jest coś efektywniejszego niż ułomny rynek? nie. 10 Maj. 2020

• George Soros i Bill Gates martwią się o przyszłość ludzkości sob. 09 Maj. 2020

• Co Chińczycy robią na Białorusi, czego nie robimy my? czw. 07 Maj. 2020

wPolityce

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj