28 marca 2020 r. | Nr 13/2020 (456)

Zrozumieć biologię.

 

Szanowni Państwo!

      Ideologia gender wyrosła na nieuctwie. Jak się czegoś nie rozumie, to najlepiej uznać, że to nie istnieje i ignorować. Tak powstała imponująca lista domniemanych płci. Postępowi komuniści (inni niż postępowi nie istnieją) zawsze zabiegali o prym w nauce. Mało kto jeszcze pamięta o światowej sławy uczonej radzieckiej Lepieszyńskiej. Warto o niej przypomnieć teraz, w obliczu walki z korona-wirusem. Dokonała ona odkrycia przewyższającego nawet dorobek w dziedzinie biologii samego Łysenki. Rozczłonkowała wirusa na dwie części, czyli go zabiła, a później złożyła ponownie, powołując ponownie do życia. To miał być dowód na możliwości ludzkie równe boskim. Tak to wówczas obwieszczono. Nikomu tego eksperymentu nie udało się powtórzyć, ale to tylko dowód wyższości nauki radzieckiej nad nauką pozostałego świata.

     Żarty się jednak skończyły wraz z upadkiem Związku Sowieckiego. Teraz siedzimy w domach i zastanawiamy się, jaki to ma sens. Jesteśmy zasypywani informacjami nie do końca spójnymi. Wiemy, że śmiertelność spowodowana tym wirusem jest mniejsza, niż zwyczajną grypą. Wirus długo nie przeżywa w środowisku mu nie sprzyjającym, czego się więc tu bać? Czym tak się różni od pozostałych wirusów?  Zaraźliwością! Pamiętajmy, że łatwość zarażenia nim wielokrotnie przewyższa możliwość zarażenia się innymi chorobami przez samą obecność w pobliżu osoby już zarażonej, a jeszcze nie chorej.

    Pandemia to wzrost zachorowań nie do opanowania przez służbę zdrowia na danym terenie. Od nas wszystkich zależy czy do tego nie dopuścimy. Dotyczy to też totalnej opozycji, a nawet trzeciej osoby w państwie.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. Epidemia głupoty   12/2020 (455)

Szanowna Pani Małgorzato

Zjawisko medialne pt. „Ekologiczne gaworzenie Grety Thunberg” odciska niestety swoje piętno na umysłowości ludzi wielu krajów. Można je ująć również w ten sposób – jak dalece umysłowo sformatowane są już te społeczeństwa, skoro ci co odpowiadają za „popychanie przedsięwzięcia klimatycznego” (czyli finansowego wykorzystania normalnych procesów klimatycznych zachodzących na naszej planecie), wysuwają na odcinek propagandy dziewczę lat szesnaście o wyglądzie dwunastolatki. Operacja ta miała na celu wywołać wrażenie, że Greta T. reprezentuje głos młodego pokolenia, któremu stare gotuje straszny klimatyczny los. Miała również zawstydzić „staruchów” na zasadzie „nawet dziecko wie o co chodzi, a do was te oczywiste zagrożenia nie docierają”. Jak skuteczne są to zabiegi świadczy efekt – duża liczba ludzi, nawet tych z wyższym wykształceniem, uwierzyło w te ekologiczne brednie. Merytoryczne argumenty nie przebijają się przez ten medialny jazgot, więc niewielu ludzi zastanawia fakt, że owych działaczy „ekologicznych” zupełnie nie martwią realne problemy naszej planety i to te bezpośrednio związane ze zwiększaniem udziału CO2 w atmosferze np takich jak: niszczenie coraz większych połaci lasów deszczowych Nowej Gwinei dla zakładania plantacji palmy olejowej (odpowiadających za ogromną emisję CO2), likwidacja lasów Amazonii pod plantacje np. soi-GMO, globalna instalacja ogromnie energochłonnej technologii 5G i towarzyszącej jej produkcji nowych urządzeń tylko przez nią obsługiwanych (skąd ta energia będzie czerpana?), niszczenie oceanów wszelkimi odpadami (oceany są buforem CO2 na naszej planecie) itd. Tych spraw się nie nagłośnia, bo uderzają w biznes wielkich koncernów i korporacji (nagłaśnia się natomiast spalanie węgla, bo ten jest głównym nośnikiem energii w krajach biednych, a na te można nałożyć kary finansowe). Przekierowuje się więc wrażliwość ekologiczną ludzi (m. in. wykorzystując w tym celu dziecko) w kierunku, na którym można dobrze zarobić (patrz na WIELKICH tego świata, którzy promują to „zagrożenie”, a nie na Gretę Thunberg, za plecami której się chowają – to są wielce pouczające dane)

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

 

Tomasz Wróblewski

Zapraszamy do słuchania rozmowy pod linkiem: rdiplad.org/podcast-odc-2

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Małgorzata Todd

UTWORY SCENICZNE

format: 13x19cm; liczba stron: 127
oprawa: miękka, lakier
ISBN: 83-903536-8-7

wydanie papierowe: 14 zł. Przesyłka w kraju i płyta z piosenką gratis

Tematem jednego z utworów jest tango, pomyślane jednak całkiem odmiennie od słynnej sztuki Mrożka. Tango pani Todd to pretekst do ukazania cienkiej nici intrygi, jaka wiąże dwoje ludzi: pisarza dramaturga i dziennikarkę, która się zjawia w jego domu, by przeprowadzić wywiad dla czasopisma. Lecz czy na pewno dziennikarkę, lub tylko dziennikarkę, a nie policjantkę? A może szantażystkę, która trzyma w ręku znaczone karty i kładzie je na stół w pewnej niedomówień i niejasności rozgrywce? Czy chodzi o plagiat, czy może o morderstwo, nawet podwójne? Wnętrze piwnicy, a w nim jakiś przedmiot zawinięty w dywan – czyżby ludzkie zwłoki? Nóż, samochód porzucony na drodze. Spotkanie dwojga ludzi, które wcale nie okazuje się przypadkiem. W mgle urojeń, przywidzeń, nie do końca wyświetlonych sekretów, tango pani Todd ukazuje zamknięte, jak w pudełku, ludzkie wnętrza, z których każde tworzy świat w ostatecznym rachunku nieprzenikalny dla drugiej osoby.”

(-) Jerzy Piechowski

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

ProKapitalizm 

• Prawda i rozsądek – pierwsze ofiary ciężkich czasów śr. 25 Mar. 2020

• Koronawirus – dlaczego ogłoszono pandemię? Skutki sztucznie wywołanej paniki mogą być opłakane wt. 24 Mar. 2020

• System opieki zdrowotnej w Korei Południowej i we Włoszech. Który lepiej radzi sobie z koronawirusem? nie. 22 Mar. 2020

• Manipulacja, złośliwość, pogoń za sensacją czy głupota? sob. 21 Mar. 2020

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj