25 kwietnia 2015 r. | Nr 17/2015 (200)

Jubileusz

 

Szanowni Państwo!

 

Od trzech lat z kawałkiem pisuję dla Państwa felietony. Chcę podziękować wszystkim moim stałym i niestałym czytelnikom za wspólną zabawę, bo czymże innym jest czytanie bez przymusu, jak nie zabawą?

 

Bawić się można mądrze lub głupio, preferując w wybranej zabawie dobro, lub zło. Czy zauważyliście Państwo, że w uproszczeniu, podstawą komunizmu jest nienawiść? Najpierw była to nienawiść do posiadaczy majątków. Po odebraniu ludziom ich własności, czyli po rabunku czyjegoś mienia, neokomuniści proponują nienawiść do normalności, bo tylko zboczeńcy zasługują na ich względy.

 

Tak jak podstawą istnienia komunizmu jest nienawiść, tak podstawą funkcjonowania chrześcijaństwa jest miłość. Co więcej, wiara nie ma tu nic do rzeczy. Taki podział wynika z elementarnej logiki.

 

Kto się sprzeciwia tym podstawowym zasadom nie powinien przynależeć do tych grup. Nie wymagajmy też żeby one nawzajem się tolerowały.

 

Na razie władzę dzierżą lewacy – postkomuniści i to oni dyktują warunki na jakich mamy żyć. Zarządzają głównie przy pomocy „haków”, ale czy w obecnej dobie można jeszcze mieć skuteczne haki? Każdą zbrodnię można przecież usprawiedliwić, nie ważne jak ciężką, ważne jest tylko kto ją popełnił. Pedofil gdyby był akurat księdzem katolickim, to byłby przestępcą, ale gdyby należał do „kochających inaczej”, to mógłby błyskawicznie awansować na „uczonego” z zakresu gender.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd


Audio:
Facebook | YouTube | MediaFire | JAWA Media Info
Felietony do wysłuchania, pobrania i rozpowszechniania. 

Komentarz do poprzedniego felietonu: 

Szanowna Pani Małgorzato, 

Określenie „lumpenelity” jest bardzo trafnie – oddaje w 100 %-ach naturę obecnie „miłościwie nam panujących”. Mają swój knajacki język i poczucie humoru, „wyszukane” (ciekawe gdzie wyszukane?) maniery, stadną solidarność cementowaną wzajemnymi hakami, pogardę dla „nie ustawionych” charakterystyczną dla nuworyszy, pazerność , sprzedajność bez zahamowań oraz dojmującą potrzebę imponowania.

Z wyrazami szacunku – Ewa Działa-Szczepańczyk 

Lekcja pokera

odcinek 100

– Jak dawałeś sobie radę beze mnie? – spytała Beata, zdejmując płaszcz.
– Tak, jak się pewnie domyślasz: byłem na garnuszku u mamy. A jak twoja się czuje? – Odebrał od niej okrycie i powiesił na wieszaku.
– Już dobrze, ale mogło być niewesoło – powiedziała zdejmując kozaki. – Jestem przekonana, że ktoś specjalnie polał schody wodą, żeby utworzyć oblodzenie.
– Ma jakiegoś podłego sąsiada? – spytał Boruta domyślnie.
– Właśnie nie. Tym to dziwniejsze.
– Dziwności to ja tu miałem pod dostatkiem.
Boruta opowiedział żonie o zamianie ręczników w łazience, do której nikt nie miał dostępu.
– A klucze, które są u twojej matki? – przypomniała. – Ktoś mógł je sobie wypożyczyć.
– Musiałby najpierw włamać się do jej mieszkania. Leżą na dnie szuflady i nikt ich nie ruszał. Były jeszcze dziwne maile, komputer też zachowywał się nietypowo.
– Masz jakąś teorię na ten temat?
– Teoria spisku zabrzmi pewnie śmiesznie...
– Nie przeczę. Musi być jakieś prostsze wytłumaczenie. – Jest – powiedział, kiedy oboje weszli do pokoju. – Są nawet dwa. Pierwsza to właśnie teoria spisku, druga – brak poczytalności z mojej strony.
– To już wolę pierwszą.
– Ja też. Dlatego poszperałem w starych aktach i dowiedziałem się, że tak właśnie Stasi zmiękczała przeciwników ustroju.
– Wiesz, kto za tym stoi?
– Obawiam się, że ta sama ręka, która wylała kubeł wody na schody twojej matki, żebyś wyjechała, zostawiając mnie na pastwę serii dziwnych zdarzeń.
– A konkretnie?
– Domyślam się, ale za wcześnie na formułowanie oskarżeń.
– Co dwie głowy, to nie jedna – zachęciła go Beata.
– Wiem, ale wolę ci niczego nie sugerować. W ten sposób twoje podpowiedzi będą dla mnie cenniejsze.
– Prowadzisz jakieś nowe sprawy? – spytała i nie czekając na odpowiedź, dodała: – Bo powiem ci, że myślałam trochę o zabójstwie tego Urbaniuka i ludzi, których wówczas spotkaliśmy na partii pokera.
– I? – zachęcił Boruta.
– Ten radca zatrudniony przez posła wyglądał mi na bystrzejszego niż chciał pokazać.
– Andrzej Żarski?
– Tak.
– Wezmę pod uwagę twoją kobiecą intuicję – obiecał mąż. – A teraz zrobię herbatę.
Przy herbacie Beata opowiedziała o śladach pod oknami domu matki i wizycie nieznajomego z bukietem kwiatów.
– A dokładniej? – zachęcił ją. – Co matka o tej wizycie mówiła?
– Do drzwi zapukał nieznany wysoki mężczyzna i zapytał o mnie. Mama odpowiedziała, że dawno już tu nie mieszkam. Wtedy on wręczył bukiet i zapytał, czy mógłby dostać mój aktualny numer telefonu.
– Dała mu?
– Nie. Wtedy on wyrwał kartkę z notatnika, nabazgrał swój numer z prośbą, żebym do niego zadzwoniła.
– Zadzwoniłaś?
– Jeszcze nie.
– Ale domyślasz się, kto to był?
– Domyślam. Prawdopodobnie Gordon.
– Ten brunet wieczorową porą?
– Ten sam.
– Wtedy, na przyjęciu, chciał się z tobą umówić?
– W tym rzecz, że wcale nie. Był bardzo zaskoczony moim widokiem.
– Później widać zmienił zdanie.
– Musiał też gdzieś wyszukać moją bardzo starą wizytówkę. Posługiwałam się nimi na samym początku pobytu w Stanach.
– Co konkretnie o nim wiesz?
– Wyemigrował z Polski wraz z rodzicami w 1968 w wieku ośmiu lat. Czym się zajmował, nie wiem. Nie widzę również najmniejszego powodu, żeby to on przyczynił się do wypadku mamy.
– Masz rację.

CDN

Czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF - kliknij tutaj Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Perfidia  

Występują: Fritz i Wańka.

Fritz – Ten polski antysemityzm jest mocno przereklamowany.

Wańka – Racja. Pokłosie Idy robi wam dobrą robotę. Tylko patrzyć jak Polacy będą się kajać przed całym światem za Polskie obozy zagłady.

Fritz – Jak pójdziemy za ciosem, to i Niemcom zapłacą odszkodowania za sprowokowanie ich do wojny światowej i późniejsze wygnanie.

Wańka – A Rosjanom za wyzwolenie.

Fritz – Ale nie to miałem na myśli. Chodzi mi o wybory.

Wańka – Niech zgadnę. Masz na myśli wrzutkę o teściu kontrkandydata?

Fritz – Właśnie. Spaliła na panewce.     

Wańka – Przezorny zawsze ubezpieczony.

Fritz – Co masz na myśli?

Wańka – Jak są tacy tolerancyjni, to niech wybiorą sobie Jewreja na prezydenta.

Fritz – Kwaśniewski przecież nie startuje.

Wańka – Mam na myśli JKM.    

Fritz – Aż tak daleko, to on nie zajdzie.

Wańka – Nie musi. Wystarczy, że będzie udawał walkę z układem, a w udawaniu jest dobry.

Fritz – Fakt. Bronek musi mieć jakiegoś przeciwnika i lepiej żeby był nim ktoś podstawiony przez nas, niż rzeczywisty oponent.

Wańka – Nawet nie to jest najważniejsze, bo „wybory” już i tak ma wygrane. To co mnie cieszy najbardziej, to kolejne zrobienie Polaczków w konia.

Fritz – A konkretnie?

Wańka – Zebranie napalonych młodych narodowców pod skrzydłami JKM Ozjasza Goldberga!?

Fritz – Racja. To perfidia w najczystszej postaci!

 

KURTYNA

 

P.S. Drogi aktorze! Idąc sam dojdziesz szybciej, idąc z kimś dojdziesz dalej. Pomyśl czy nie byłoby Ci ze mną po drodze. Zagraj w Internetowym Kabarecie!

Uporządkowany zbiór najważniejszych aktów prawnych związanych z wyborami prezydenckimi 2015 roku. Ten dokument powinien przeczytać i mieć przy sobie każdy członek komisji wyborczej oraz mąż zaufania, który chce odpowiedzialnie pełnić swoją funkcję.

Podstawowa znajomość Kodeksu wyborczego oraz wytycznych Państwowej Komisji Wyborczej dla obwodowych komisji wyborczych jest niezbędna dla skutecznego zapobiegania wyborczym manipulacjom i fałszerstwom.

Nieznajomość prawa szkodzi! 

Pobierz skrypt - kliknij tutaj

Prezentacja obowiązkowa dla wszystkich, którzy zaangażowali się do udziału w pracach obwodowych komisji wyborczych. Dowiesz się jak najczęściej fałszowano wybory i jak temu zapobiegać. 

---

Wywiad Jacka Wilka dla radiowej Trójki - kliknij tutaj 

List otwarty 

do Panów Europosłów

Marka Jurka i Mirosława Piotrowskiego

Apelujemy do Panów o:

1) heroiczną odwagę, równą odwadze śp. europosła Filipa Adwenta;

2) byście wystąpili jak najszybciej w Brukseli z oficjalnym projektem postulującym przekształcenie Unii Europejskiej w dobrowolny związek państw o charakterze wyłącznie gospodarczym - stwarzający całkowicie niezależnym pod względem politycznym państwom członkowskim optymalne warunki wzajemnie korzystnej współpracy ekonomicznej i uczciwego, wolnego handlu.

3) W związku z powyższym oczekujemy szybkich i skutecznych działań zmierzających do wypowiedzenia przez Polskę traktatu lizbońskiego 2007 r., który jest bezpośrednią przyczyną tragicznej zapaści moralnej i kulturowej oraz polityczno-gospodarczej Polski w Europie (a także Europy w świecie).

4) Unia Europejska w nowej formule musi pozostawić politykę wewnętrzną, aksjologię, kulturę wyłącznie w gestii poszczególnych państw członkowskich. Polityka zewnętrzna może być jedynie uzgadniana w formie uczciwych traktatów i umów dwustronnych, a nie podporządkowywana interesom państw silniejszych (jak to się dzieje obecnie).

Jan Wawrzyńczyk
wraz z grupą przyjaciół

Warszawa, 8 IV 2015 r.

---

Ludzie! Górnicy! 

Nie przerywajcie rewolucji!!!

 

Dlaczego nie wychodzicie na tory, żeby blokować – aż do skutku!
– pociągi wwożące do Polski rosyjski i ukraiński węgiel!!! 
Obalić straszny rząd Kopacz (i następne, kopaczopodobne)
tylko generalnym strajkiem można.

 Jan Wawrzyńczyk
profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

A P E L

Polacy, Wyborcy!

Platforma Obywatelska podejmie niedługo – wspomagana przez życzliwe im media (TVP, TVN, Polsat, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Fakt”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska”, „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Polskie Radio”, „TOK FM”, itd.) – wielką akcję straszenia wyborców i ostrzegania przed nieszczęściami, jakie spadną na Polskę, jeśli w wyborach samorządowych i parlamentarnych zwycięży PiS. Media te będą się prześcigać w podawaniu dosadnych przykładów owych nieszczęść. Będą wspierane zręcznie przez media zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, wykonujące tajne dyrektywy strategów brukselskich.

Polacy, wyborcy!

Nie dajcie się zastraszyć, nie dajcie się okłamać, nie dajcie się
ponownie oszukać Platformie – rzekomo obywatelskiej!

• Jan Wawrzyńczyk – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

• Małgorzata Todd – pisarka.

• Jarosław Piastowski – lekarz.

• Zbigniew Lisiecki – informatyk.

• Rafał Wysmyk – ekonomista.

• Jerzy Burski – artysta grafik.

• Andrzej Ordoczyński – Polak.

• Konrad Turzyński – bibliotekarz, w l. 1979–1981 uczestnik Ruchu Młodej Polski.

• Zofia Korzeńska – eseistka,  poetka.

• Bohdan Urbankowski – pisarz, filozof.

• Romuald Chutkowski.

• Piotr Zarębski – reżyser filmowy – Łódź.

• Jacek Wegner – publicysta.

• Tadeusz Kucharski – Polak.

• Jerzy Gnieciak – w l. 1980–1989 przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI Opolszczyzny.

• Edward Tyburcy – dr nauk technicznych.

• Lidia Sokołowska-Cybart – prawnik-lingwista

• Wojciech Brojer – historyk.

• Dariusz Smulski – Polak.

• Ewa Tomaszewska – fizyk,  działacz NSZZ „Solidarność”.

• Grzegorz Waśniewski – Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie.

• Krystyna Banaszek mgr farmacji – Gdynia.

• Zygmunt Korus – krytyk sztuki.

• Ewa Duzinkiewicz – dyrektor gimnazjum.

• Violetta Kardynał – dziennikarka.

• Jerzy  Jankowski – Prezes ZP w Norwegii, b. członek Solidarności Walczącej (SW).

• Paweł Bendkowski – emeryt, były nauczyciel – Szczecin.

• Bożena Cząstka-Szymon – językoznawca, więźniarka polityczna.

• Tadeusz Wojteczko – inżynier, członek zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Tarnobrzegu, oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej.

• Zofia Romaszewska – Komisja Interwencji i Monitoringu PiS, działaczka społeczna.

• Stanisław Chęciński – dr nauk technicznych, członek, AKO.

• Zbigniew Skowroński – red. nacz. Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM.

• Izabella Galicka –  historyk sztuki.

• Wiesław Zieliński – pisarz, dziennikarz – Rzeszów.

• Barbara Zielińska – emerytka – Rzeszów.

• Bernadeta Wilk-Stankiewicz – były pracownik redakcji BI „Solidarność” przy ZR NSZZ „S” w Gdańsku.

• Witold SZIRIN Michałowski – Redaktor Naczelny pisma RUROCIĄGI.

• Violetta Sasiak – pielęgniarka, Klub GP Reda Rumia Wejherowo.

• Marzena Kasprowicz – mgr inż. budownictwa, nauczyciel-mianowany, poetka, maluje i pisze z potrzeby serca.

• Janina Kasprowicz – emerytowana nauczycielka, wizytator szkolny odznaczona wszystkimi możliwymi orderami i krzyżami.

• Ferdynand Kasprowicz – emerytowany nauczyciel.

• Kazimierz M. Janeczko – mgr nauczyciel, członek PO AK.

• Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji NOWEJ POLSKI.

• Marian Chomiak – elektronik.

• Róża Chomiak – ekonomista.

• Piotr Szelągowski – działacz społeczny, bloger, autor strony bezprzesady.com.

• Wiesław Sokołowski – poeta, red. naczelny pisma literackiego TRWANIE

• Lech Galicki – prozaik, poeta.

• Katarzyna Kwiatkowska – nauczycielka emerytka.

• Agata Foltyn – dziennikarka.

• Karol Krementowski – inicjator strajków sierpniowych 1980.

• Jacek Kazimierski – Wiceprezes Stowarzyszenia Solidarni 2010.

• Wanda Jagieluk – dekoratorka, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Gdyni.

• Benedykt Butajło – specjalista BHP i ppoż. z Olsztyna.

• Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89.

• Marek Budnicki – inżynier z Toronto.

• Zygmunt Sekuła – podwójny licencjonat medyczny.

• Grzegorz Michalski – były członek  ZR Wlkp. NSZZ S, pierwszej Solidarności, internowany. Zamieszkały w NJ, USA.

• Bogusław Maśliński 

• Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii.

• Krzysztof Sosin – inżynier, Prezes Stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny.

• Zdzisław Wilk – radny Rady Miejskiej.

• Zbigniew Schroder – fizyk, działacz ruchu narodowego.

• Marek Baterowicz – pisarz z Sydney i sympatyk ruchu „Solidarni 2010”.

• Wojciech Raczyński – prezes Fundacji Edukacji i Tradycji.

• Dominik Wysocki – inżynier.

• Jan Koszczyński – emeryt, Oborniki.

• Marek Zabiegaj – dziennikarz-teatrolog, członek AICT- międzynarodowe stowarzyszenie krytyków teatralnych.

• Bogdan Zabiegaj – dziennikarz, konsul honorowy Republiki UŻUPIO w Krakowie.

• Zbigniew Oziewicz – profesor filii w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, przyjaciel Jerzego Gnieciaka z Rady Solidarności Walczącej. 

• Maria Czarnecka – emerytowana nauczycielka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

• Stanisława Janta-Lipińska – były przedsiębiorca, emerytka.

• Marek Popowicz-Watra – dziennikarz, Kanada.

• Aleksandra Ancewicz-Kaliciecka – muzyk.

• Kazimierz  Raczyński – Sybirak.

• Józef Sławiński – działacz „Solidarności” lat 80-tych.

• Piotr Hlebowicz – Autonomiczny Wydział Wschodni „Solidarności Walczącej”, działacz polonijny.

• Victor A. Zolcinski – działacz  „Solidarności” lat 80-tych, założyciel Radio POMOST ArizonA.

• Henryk Bienkiewicz – emeryt, wykładowca literatury i języka białoruskiego UJ, tłumacz, członek ZAiKS, poszkodowany w sprawie mienia zabużańskiego.

• Natalia Kuncewicz-Bienkiewicz – emerytka, dyplomowana nauczycielka fizyki, odznaczona Złotą Odznaką Solidarności.

• Jacek Lilpop – artysta.

• Eulalia Łaskawiec – redaktor techniczny, emerytka.

• Krystyna Skoczylas – redaktor  Radia Chicago WPNA 1490 am.

• Jan Zielonka – uczeń.

• Witek Szalankiewicz – alpinista. 

• Maria Dąbrowska – emerytka, działaczka nauczycielskiej „Solidarności” internowana w Gołdapi.

• Andrzej Bednarczyk – działacz Pierwszej Solidarności, więzień stanu wojennego, wielokrotnie wyrzucany z pracy po 1989 roku przez SLD i PO.

• Gabriel Leonard Kamiński – literat, dziennikarz, wydawca.

• Lech Marek Jaworski – dziennikarz.

• Jan Raczycki – Prezes Stowarzyszenia Osób Represjonowanych w PRL w Bydgoszczy. Członek Honorowego Komitetu poparcia Andrzeja Dudy.

 

Prosimy o wpisywanie się na listę!

Każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Wystarczy podpisaną treść apelu przekazać pocztą zwrotną na mój adres: mtodd@mtodd.pl.

---
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

strona M.Todd w serwisie JAWA Media - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj