18 kwietnia 2015 r. | Nr 16/2015 (199)

Towarzystwo wzajemnej a...  

 

Szanowni Państwo! 

 

Powiedzonko Towarzystwo wzajemnej adoracji odnosić się mogło do wielu różnych grup i grupek, które zwykliśmy traktować pobłażliwie. Jak dotąd nikt nie wpadł na pomysł, że może też zaistnieć Towarzystwo wzajemnej agresji. Bo logicznie rzecz ujmując po co spotykać się z ludźmi, których się nienawidzi? Trudno uwierzyć, ale są tacy ludzie. Spotykają się wirtualnie codziennie, a czego nie wykrzyczą sobie w twarz, to później obrzucają się obelgami już e-mailowo.

 

Skąd bierze się taka potrzeba? Uwidoczniła się ona wyraźnie po 10 kwietnia 2010 r. Do tego momentu większość z nas nie zdawała sobie sprawy jakiej presji jest poddawana. Krzewienie nienawiści do opozycji parlamentarnej zdawać się mogło niewinnym wybrykiem natury, a okazało się jedynym, konsekwentnie realizowanym celem Platformy Obywatelskiej i jakże udanym! Agresja w połączeniu z wulgarnym językiem jest widomą oznaką przynależności do właściwej grupy, czyli „lumpenelity”.

 

W proteście do tego trendu proponuję zachowanie pełnej kultury w tradycyjnym znaczeniu. Chcę być dumna z naszej polskiej i łacińskiej zarazem cywilizacji. Cenię sobie szarmancką rycerskość panów, a nie cenię „manify szmat”. Przesadnie wylewne okazywanie uczuć dobre jest może dla wschodu i południa naszego globu, my zachowajmy szlachetną powściągliwość. Zacznijmy się wyróżniać na tle innych nacji. Agresja jest oznaką słabości. To Kacapy tak mają, że silnych nienawidzą, a słabymi pomiatają.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

P. S. Kartagina została zburzona, PKiN im. Stalina jeszcze nie, ale pamiętajmy, że 10 maja musimy odwołać Komoruskiego. Oto, według Marcusa Polonusa, 10 cech Bronisława Komorowskiego w prezydenturze przydatnych i koniecznych:

 

10. POLIGLOTA - nailebszy rózki agend w pisanjó i muwienió po polskó.

9. TROSKLIWY - jest pełen troski o ofiary tych żołnierzy wyklętych.

8. UNIWERSALNY- będzie prezydentem wszystkich myśliwych.

7. INTELIGENTNY - jedna jednostka inteligencji = 1b (bul) - przeciętny człowiek ma około 600 b.

6. BYSTRY - już po przeczytaniu pierwszej strony książki „Zbrodnia i kara", odgadł bez trudu jaką zbrodnię popełnił Ikar.

5. DOWCIPNY - kawalarz nadanego sobie orderu wirtualnej wojskowości.

4. WESOŁEK - rechotał nawet nad trumnami smoleńskimi.

3. MULTIPROFESJONALISTA - w razie czego ma drugi zawód: zegarmistrz - będzie mógł dalej latać do Moskwy po wskazówki.

2. POŻYTECZNY HOBBYSTA - jego nowe japońskie hobby przyczyni się do wielkiego rozwoju cechu tapicerów.

1. SUPER MODEL - jest najlepiej wykonanym radzieckim wyrobem prezydentopodobnym. 

---

Komentarz do wcześniejszych felietonów: 

Ad Cenny bałagan

Szanowna Pani Małgorzato, 

Zastanawia mnie jedno - dlaczego we wszelkich dysputach na temat  przyczyn tragedii smoleńskiej strona pronarodowa nie podnosi kwestii wiarygodności rozstrzygnięć wszelkich komisji, raportów itp. firmowanych przez stronę rządową. To sprawa kluczowa. Przecież rząd PO-wski stał się sędzią we własnej sprawie,  więc gdzie wiarygodność wszelkich ciał i osób powołanych do wyjaśnienia przyczyn tego tragicznego wydarzenia.  Przecież, to rząd PO-wski odpowiadał za organizację  tego feralnego lotu, a więc  był żywo zainteresowany by wmówić Polakom, że „państwo zdało egzamin”.  

P.S. Na rozliczenie owych szumowin (nie bójmy się tego określenia) raczej nie liczę. Społeczeństwo polskie jest zbyt pasywne i nieświadome, a element świadomy  szybko wybacza (taką mamy narodową naturę), więc na rozliczenie nie będzie presji. W najlepszym przypadku będzie to potępienie. Już to przerabialiśmy po 1989 r. w stosunku do APARATURY PRL-u. 

[ MT: Zobacz prezentację prof. W.Biniendy z Toronto - kliknij tutaj ] 

Ad Zgoda buduje

Szanowna Pani Małgorzato, 

Porusza Pani w swoim tekście bardzo ważną kwestię – kwestię własności, która jest nierozłącznie związana z wolnością na zasadzie przyczynowo-skutkowej, zarówno w skali państwa, jak i jednostki. Pozbawienie człowieka własności to pozbawienie go wolności i niezależności (już komuniści wszelkiej maści to odkryli). W skali państwa to też tak działa – państwo pozbawione własności staje się kolonią eksploatowaną przez  obce mocarstwa (w praktyce wszystkie kraje tzw. trzeciego świata oraz kraje postsowieckie włączone niedawno do UE).

Myślę, że my Polacy w zupełności sobie nie zdajemy sprawy z wagi tego zagadnienia. Ileż to razy słyszałam i słyszę teksty „produkowane” przez przedstawicieli rodzimej inteligencji (powinnam ująć ten wyraz również w cudzysłów) rodzaju: „dobrze, że obcy kapitał inwestuje w tym (oni tak mówią, nie w „naszym” kraju, tylko w „tym” kraju), bo powstają nowe miejsca pracy”, „teraz możemy jechać na Zachód do pracy” (przed wojną to była konieczność ekonomiczna podyktowana biedą w kraju – tak nas uczono w PRL-u, dzisiaj wyjazd do pracy na zmywaku jest zaszczytem jakiego możemy dostąpić opuszczając naszą dostatnią „zieloną wyspę”), „widocznie jesteśmy za głupi, my Polacy, dlatego obcy muszą u nas budować zakłady” i podobne temu „kwiatki”.

Ale najgorsze jest to, że większość przedstawicieli naszej nacji uwierzyło, że nadaje się jedynie na zmywak (czyli jako tania siła najemna). Skutecznie oduczono Polaków (przez administracyjne posunięcia krajowych „ekonomistów”)  wszelkiej ekonomicznej inicjatywy, a posiadanie jakiejkolwiek własności dającej utrzymanie nie postrzegane jest przez nich jako wartość dającą niezależność. Bo tak naprawdę o to chodzi obecnym władzom (i tym samym się zdradzają, że są nieodrodnymi spadkobiercami bolszewików) by Polacy byli zbieraniną jednostek nie tylko ubezwłasnowolnionych ekonomicznie.

Z wyrazami szacunku – Ewa Działa-Szczepańczyk 

---


Audio:
Facebook | YouTube | MediaFire | JAWA Media Info
Felietony do wysłuchania, pobrania i rozpowszechniania. 

Lekcja pokera

odcinek 99

Misiula nie mogła uwierzyć w to, co się stało. Wymówienie z pracy? Ją, Marię Chodakowską, ktoś ośmiela się wyrzucić z telewizji! Co za czasy! Ciekawe, co na to powie babcia. Już  dawno stuknęła jej siedemdziesiątka, ale o emeryturze nie myśli i niechby ktoś spróbował ją na nią wysłać! Powinna się tą sprawą zająć. Ale czy będzie chciała? Z nią nigdy nic nie wiadomo. Jeżeli uzna, że ktoś w ten sposób podważa jej stanowisko, to szybko będzie się tłumaczył przed kim trzeba, a ją, Misiulę, przyjmą z powrotem. Równie dobrze może jednak uznać, że to jej nie dotyczy i wtedy palcem nie kiwnie.

Przedstawiony Misiuli zarzut jest oczywiście niepoważny, żeby nie powiedzieć absurdalny. Ośmieszanie homoseksualistów! Jak można było oskarżyć ją, która zawsze stała na straży poprawności politycznej, o coś takiego! Przecież nikt inny tylko właśnie jej szef robił niestosowne dowcipy przy materiale o rowerzystach. Może powinna była mu o tym przypomnieć?

Z pasją wróciła do szorowania podłogi. To było jej ulubione zajęcie, dające na chwilę chociaż zapomnieć o trapiącym nieszczęściu. Zawsze w takich chwilach pozwalała sobie na marzenie, do którego nigdy i nikomu by się nie przyznała. „Bycie sprzątaczką jest moim powołaniem” – myślała z goryczą. Gdyby tak można było nie myśleć o niczym innym jak tylko o czystej podłodze, wyszorowanej szczotką ryżową, tak jak dawniej się to robiło. Praca ciężka, na kolanach, ale ile satysfakcji!

Niestety, uporczywe a niemiłe myśli nadal nie dawały jej spokoju. Ona przecież tylko broniła tego Szmita. Skąd mogła wiedzieć, że podszywa się pod homoseksualistę? Gdyby był jakimś reżyserem, czy choćby aktorem, to jasne. Mógł chcieć w ten sposób zaistnieć w środowisku, ale zwykły kierowca? Głupi cwaniaczek znalazł sobie sposób na niepłacenie alimentów! Ale dlaczego ona ma za to zapłacić utratą posady?

Tak czy siak, wszystko opowie babce. Od jej rady uzależni, jak postąpić. Może wystarczy przeczekać? W końcu, niejedna jest teraz stacja telewizyjna, nie to co dawniej. Z jej koneksjami prędzej czy później znajdzie znowu pracę na stanowisku odpowiednim do jej kwalifikacji.

Pokrzepiona tą myślą wytarła ręce w suchą ścierkę i wzięła telefon komórkowy, który niespodziewanie zadzwonił.

– Mam dla pani sensacyjną wiadomość – powiedziała nieznana jej kobieta.

– Tak? – Misiula wysłuchała wiele opowieści tak się zaczynających i kończących najczęściej prośbą o jakąś interwencję. Teraz już ani interwencji żadnej nie załatwi, ani z sensacji sama nie skorzysta. Ale nieznajoma nie musiała oczywiście o tym mieć pojęcia.

– Wiem, gdzie się ukrywa człowiek, którego szuka cała Polska.

– A dlaczego właśnie mnie chce pani powierzyć tę tajemnicę?

– Nie chcę powierzyć, tylko sprzedać.

– Dlaczego nie zadzwoni pani na policję?

– Niech pani sama sobie odpowie na to pytanie. Jeszcze się odezwę.

Połączenie zostało przerwane. No rzeczywiście, jeśli wiadomość jest naprawdę sensacyjna, policja wiele za nią nie zapłaci, a telewizja by mogła. Tylko która telewizja?

CDN

Czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF - kliknij tutaj Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Majowe święta 

   

Występują: Fritz i Wańka.

 

Fritz – Jak się ma to wasze Towarzystwo Wzajemnej Arogancji?

Wańka – Dziękuję. Wszyscy zdrowi, chociaż okładają się też zdrowo. Zabawne jest obserwować jak dają się wpuszczać w kanał.

Fritz – Większość z nich ma się za patriotów.

Wańka – Na tym właśnie polega zabawa. Ale dlaczego wybrałeś tę restaurację? Nie myślisz chyba, że tu nie nagrywają?

Fritz – Wszędzie nagrywają. Teraz kelnerem nie zostaje się bez przeszkolenia w tym zakresie.

Wańka – No więc, w czym rzecz?

Fritz – A no w tym, żeby wszyscy zainteresowani mieli dostęp do tego, o czym dzisiaj porozmawiamy. 

Wańka – Ode mnie niczego Amerykańcy się nie dowiedzą.

Fritz – A to zabawne! Mnie podejrzewasz, że im sprzyjam?

Wańka – Do rzeczy. Wybory się zbliżają.

Fritz – Ja właśnie o tym. Co konkretnie jest przewidziane na 15 maja?

Wańka – To jakaś rocznica, o której nic nie wiem?

Fritz – Nie udawaj. Wiesz przecież, że planujemy ogłoszenie wyników wyborów prezydenckich.

Wańka – No i co? Wynik ci się nie podoba? 51% to za mało?

Fritz – Nie udawaj, że nie wiesz co mam na myśli. Przecież po ogłoszeniu takiej „dobrej nowiny” Polacy mogą wyjść na ulice.

Wańka – A, o to ci chodzi? Jasne. Na to liczymy. Rozprawimy się z rodzimymi faszystami, którym się demokracja nie podoba. Mam nadzieję, że bratnia pomoc z waszej strony nie zawiedzie?

Fritz – Spoko. Nasze wojsko już grzeje silniki.

 

KURTYNA

 

P.S. Drogi aktorze! Idąc sam dojdziesz szybciej, idąc z kimś dojdziesz dalej. Pomyśl czy nie byłoby Ci ze mną po drodze. Zagraj w Internetowym Kabarecie!

Zobacz relację z Lublina online:  kliknij tutaj  oraz  tutaj 
Bożena Dykiel o Bronisławie Komorowskim i PO - kliknij tutaj  oraz  tutaj  

Rozmowa Grzegorza Brauna z Marcinem Dybowskim z RKW - kliknij tutaj 
Wywiad z Grzegorzem Braunem na kanale "Tu jest Polska" - kliknij tutaj 

Zobacz również wywiad Łukasza Romańczuka z Jackiem Wilkiem - kliknij tutaj 
Zobacz również "Grzegorz Braun vs Jacek Wilk" - kliknij tutaj 

---

Prezentacja obowiązkowa dla wszystkich, którzy zaangażowali się do udziału w pracach obwodowych komisji wyborczych. Dowiesz się jak najczęściej fałszowano wybory i jak temu zapobiegać. 

Więcej materiałów szkoleniowych, poradników i innych dokumentów
możesz pobrać z repozytorium plików na MediaFire, a także z audio-bloga JAWA Media
i serwisu JAWA Media Info

---

Ludzie! Górnicy! 

Nie przerywajcie rewolucji!!!

 

Dlaczego nie wychodzicie na tory, żeby blokować – aż do skutku!
– pociągi wwożące do Polski rosyjski i ukraiński węgiel!!! 
Obalić straszny rząd Kopacz (i następne, kopaczopodobne)
tylko generalnym strajkiem można.

 Jan Wawrzyńczyk
profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

---

A P E L

Polacy, Wyborcy!

Platforma Obywatelska podejmie niedługo – wspomagana przez życzliwe im media (TVP, TVN, Polsat, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Fakt”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska”, „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Polskie Radio”, „TOK FM”, itd.) – wielką akcję straszenia wyborców i ostrzegania przed nieszczęściami, jakie spadną na Polskę, jeśli w wyborach samorządowych i parlamentarnych zwycięży PiS. Media te będą się prześcigać w podawaniu dosadnych przykładów owych nieszczęść. Będą wspierane zręcznie przez media zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, wykonujące tajne dyrektywy strategów brukselskich.

Polacy, wyborcy!

Nie dajcie się zastraszyć, nie dajcie się okłamać, nie dajcie się
ponownie oszukać Platformie – rzekomo obywatelskiej!

• Jan Wawrzyńczyk – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

• Małgorzata Todd – pisarka.

• Jarosław Piastowski – lekarz.

• Zbigniew Lisiecki – informatyk.

• Rafał Wysmyk – ekonomista.

• Jerzy Burski – artysta grafik.

• Andrzej Ordoczyński – Polak.

• Konrad Turzyński – bibliotekarz, w l. 1979–1981 uczestnik Ruchu Młodej Polski.

• Zofia Korzeńska – eseistka,  poetka.

• Bohdan Urbankowski – pisarz, filozof.

• Romuald Chutkowski.

• Piotr Zarębski – reżyser filmowy – Łódź.

• Jacek Wegner – publicysta.

• Tadeusz Kucharski – Polak.

• Jerzy Gnieciak – w l. 1980–1989 przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI Opolszczyzny.

• Edward Tyburcy – dr nauk technicznych.

• Lidia Sokołowska-Cybart – prawnik-lingwista

• Wojciech Brojer – historyk.

• Dariusz Smulski – Polak.

• Ewa Tomaszewska – fizyk,  działacz NSZZ „Solidarność”.

• Grzegorz Waśniewski – Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie.

• Krystyna Banaszek mgr farmacji – Gdynia.

• Zygmunt Korus – krytyk sztuki.

• Ewa Duzinkiewicz – dyrektor gimnazjum.

• Violetta Kardynał – dziennikarka.

• Jerzy  Jankowski – Prezes ZP w Norwegii, b. członek Solidarności Walczącej (SW).

• Paweł Bendkowski – emeryt, były nauczyciel – Szczecin.

• Bożena Cząstka-Szymon – językoznawca, więźniarka polityczna.

• Tadeusz Wojteczko – inżynier, członek zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Tarnobrzegu, oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej.

• Zofia Romaszewska – Komisja Interwencji i Monitoringu PiS, działaczka społeczna.

• Stanisław Chęciński – dr nauk technicznych, członek, AKO.

• Zbigniew Skowroński – red. nacz. Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM.

• Izabella Galicka –  historyk sztuki.

• Wiesław Zieliński – pisarz, dziennikarz – Rzeszów.

• Barbara Zielińska – emerytka – Rzeszów.

• Bernadeta Wilk-Stankiewicz – były pracownik redakcji BI „Solidarność” przy ZR NSZZ „S” w Gdańsku.

• Witold SZIRIN Michałowski – Redaktor Naczelny pisma RUROCIĄGI.

• Violetta Sasiak – pielęgniarka, Klub GP Reda Rumia Wejherowo.

• Marzena Kasprowicz – mgr inż. budownictwa, nauczyciel-mianowany, poetka, maluje i pisze z potrzeby serca.

• Janina Kasprowicz – emerytowana nauczycielka, wizytator szkolny odznaczona wszystkimi możliwymi orderami i krzyżami.

• Ferdynand Kasprowicz – emerytowany nauczyciel.

• Kazimierz M. Janeczko – mgr nauczyciel, członek PO AK.

• Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji NOWEJ POLSKI.

• Marian Chomiak – elektronik.

• Róża Chomiak – ekonomista.

• Piotr Szelągowski – działacz społeczny, bloger, autor strony bezprzesady.com.

• Wiesław Sokołowski – poeta, red. naczelny pisma literackiego TRWANIE

• Lech Galicki – prozaik, poeta.

• Katarzyna Kwiatkowska – nauczycielka emerytka.

• Agata Foltyn – dziennikarka.

• Karol Krementowski – inicjator strajków sierpniowych 1980.

• Jacek Kazimierski – Wiceprezes Stowarzyszenia Solidarni 2010.

• Wanda Jagieluk – dekoratorka, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Gdyni.

• Benedykt Butajło – specjalista BHP i ppoż. z Olsztyna.

• Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89.

• Marek Budnicki – inżynier z Toronto.

• Zygmunt Sekuła – podwójny licencjonat medyczny.

• Grzegorz Michalski – były członek  ZR Wlkp. NSZZ S, pierwszej Solidarności, internowany. Zamieszkały w NJ, USA.

• Bogusław Maśliński 

• Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii.

• Krzysztof Sosin – inżynier, Prezes Stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny.

• Zdzisław Wilk – radny Rady Miejskiej.

• Zbigniew Schroder – fizyk, działacz ruchu narodowego.

• Marek Baterowicz – pisarz z Sydney i sympatyk ruchu „Solidarni 2010”.

• Wojciech Raczyński – prezes Fundacji Edukacji i Tradycji.

• Dominik Wysocki – inżynier.

• Jan Koszczyński – emeryt, Oborniki.

• Marek Zabiegaj – dziennikarz-teatrolog, członek AICT- międzynarodowe stowarzyszenie krytyków teatralnych.

• Bogdan Zabiegaj – dziennikarz, konsul honorowy Republiki UŻUPIO w Krakowie.

• Zbigniew Oziewicz – profesor filii w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, przyjaciel Jerzego Gnieciaka z Rady Solidarności Walczącej. 

• Maria Czarnecka – emerytowana nauczycielka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

• Stanisława Janta-Lipińska – były przedsiębiorca, emerytka.

• Marek Popowicz-Watra – dziennikarz, Kanada.

• Aleksandra Ancewicz-Kaliciecka – muzyk.

• Kazimierz  Raczyński – Sybirak.

• Józef Sławiński – działacz „Solidarności” lat 80-tych.

• Piotr Hlebowicz – Autonomiczny Wydział Wschodni „Solidarności Walczącej”, działacz polonijny.

• Victor A. Zolcinski – działacz  „Solidarności” lat 80-tych, założyciel Radio POMOST ArizonA.

• Henryk Bienkiewicz – emeryt, wykładowca literatury i języka białoruskiego UJ, tłumacz, członek ZAiKS, poszkodowany w sprawie mienia zabużańskiego.

• Natalia Kuncewicz-Bienkiewicz – emerytka, dyplomowana nauczycielka fizyki, odznaczona Złotą Odznaką Solidarności.

• Jacek Lilpop – artysta.

• Eulalia Łaskawiec – redaktor techniczny, emerytka.

• Krystyna Skoczylas – redaktor  Radia Chicago WPNA 1490 am.

• Jan Zielonka – uczeń.

• Witek Szalankiewicz – alpinista. 

• Maria Dąbrowska – emerytka, działaczka nauczycielskiej „Solidarności” internowana w Gołdapi.

• Andrzej Bednarczyk – działacz Pierwszej Solidarności, więzień stanu wojennego, wielokrotnie wyrzucany z pracy po 1989 roku przez SLD i PO.

• Gabriel Leonard Kamiński – literat, dziennikarz, wydawca.

• Lech Marek Jaworski – dziennikarz.

 

Prosimy o wpisywanie się na listę!

Każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Wystarczy podpisaną treść apelu przekazać pocztą zwrotną na mój adres: mtodd@mtodd.pl.

---
---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

strona M.Todd w serwisie JAWA Media - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj