11 kwietnia 2015 r. | Nr 15/2015 (198)

Cenny bałagan               
  

Szanowni Państwo!

 

Bałagan w służbie panującego systemu jest nieoceniony. Można na to zrzucić wszelkie, znacznie cięższe przewinienia, bo nikt za niego i za nic nie odpowiada.

 

Mija właśnie 5 lat od tragedii smoleńskiej i już chyba żaden zdrowo myślących ludzi nie ma wątpliwości, że ten rząd i prezydent zrobią wszystko, żeby prawda nie wyszła na jaw. Wystarczy zauważyć tylko samą determinację w zacieraniu śladów, żeby nasunęło się skojarzenie, może podejrzenie, że nie dzieje się to bez powodu. Oddanie śledztwa w ręce osób czerpiących korzyści ze zbrodni jest chyba absurdem dla każdego zdrowo myślącego człowieka! Nie trzeba być nawet czytelnikiem kryminałów. Wystarczyłoby zrobić listę osób awansowanych po zamachu smoleńskim, żeby mieć gotową listę podejrzanych o udział w zbrodni!

 

Gra idzie o najwyższą stawkę. Póki sitwa dzierży władzę nie dopuści do osądzenia żadnego zbrodniarza wywodzącego się z jej szeregów. Ale gdy dojdzie do uczciwych, wolnych wyborów, to gangsterzy przegrają i zostaną wreszcie sprawiedliwie osądzeni. To dla nich oznacza masakrę w ich szeregach, bo każdy będzie sypał innych dla ratowania własnej skóry. Tak to działa.

 

Czy zatem mamy jakieś szanse? Moim zdaniem tak, jeśli przypomnimy sobie na czym polega narodowa solidarność we wspólnej, dobrej sprawie. Patrzmy na ręce oszustom, którzy będą chcieli  wybory prezydenckie znowu sfałszować. Nie dajmy się wciągnąć w zaplanowany przez nich bałagan! Może warto sobie przypomnieć, jaką siłą my Polacy zjednoczeni pod jednym sztandarem dysponujemy. W „Solidarności” było nas ponad 10 milionów! Obaliliśmy ustrój sowiecki narzucony prawie połowie Europy, a przeciwnik był przecież potężny. Uzdrowienie Polski dzisiaj, to błahostka w porównaniu z obaleniem ustroju. Jest dobra okazja, by teraz zrobić porządek w kraju. Bałagan i długi narastają, więc do dzieła w dniu wyborów krajanie!

 

Pozdrawiam i do następnej soboty

 

Małgorzata Todd

 

P. S. Kartagina została zburzona, PKiN im. Stalina jeszcze nie, ale pamiętajmy, że 10 maja musimy odwołać Komoruskiego.

Nie zgadzajmy  się na:

• zabijanie dla przyjemności;

• skazywanie na więzienie każdego, kto ośmieli się ścigać przestępców;

• parasol ochronny nad sowieckimi agentami z WSI;

• udawanie, że w Smoleńsku nie było zamachu;

• likwidację polskiego przemysłu;

• wypędzenie ponad 5 milionów Polaków za chlebem;

• podniesienie wieku emerytalnego;

• podniesienie podatku VAT i paru innych;

• twierdzenie, że ostatnie wybory zostały przeprowadzone rzetelnie;

• czekoladowego orła;

• skok na japońskie krzesło;

• SKOK na  Wołomin.

---


Audio:
Facebook | YouTube | MediaFire | JAWA Media Info
Felietony do wysłuchania, pobrania i rozpowszechniania. 

Lekcja pokera

odcinek 98

Bodzio zastanawiał się, czy wyłączyć już telewizor, czy posłuchać jeszcze jednego palanta, jak nazywał w duchu polityków zapraszanych do programów. Nie wyłączył tylko z tego prostego powodu, że gość zaproszony do programu był nowy. Nigdy wcześniej go nie widział. Na dodatek mówił o sprawach praktycznych, czyli o sposobach oszukiwania.

Najważniejsze są dwa – powiedział – na litość i na chciwość. Pierwszy jest szantażem emocjonalnym: „nie pomagasz, toś drań”. W drugim wypadku: „tylko frajer przepuści taką okazję”. Jest jeszcze trzeci typ oszustów i na nich żadnego paragrafu nie ma – to blagierzy. Blagier często wcale nie jest nastawiony na zysk. Ot, ubarwia jedynie rzeczywistość, ale u jego boku można niekiedy wiele stracić.

„Pewnie tak” – pomyślał Bodzio – „ale ja najwyraźniej w żadnej z tych kategorii się nie mieszczę. Rzeczywiście” – uświadomił sobie. „Ja przecież nie jestem żadnym oszustem, tylko biznesmenem, który proponuje towar pierwszej jakości. Tylko dlaczego w takim razie muszę się z tym ukrywać?” Było to pytanie zostawione na razie bez odpowiedzi. Zaraz, co ten gość mówi?

Gdyby prawo oznaczało sprawiedliwość, prawnicy staliby się zbędni – perorował nadal gość na antenie. Prawnicy, pomyślał znowu Bodzio. Niewykluczone, że przydałby mu się dobry prawnik, chociaż sprawy, która go zaprzątała, nie powierzyłby nikomu. Przynajmniej na pewno nie teraz.

Kiedy skończył oglądać program, naszły go podobne refleksje do tych snutych przez Genię. Najwyższy czas podjąć jakieś działania. Nikt prócz niego nie miał w ręku tak cennej informacji. No właśnie, jak cennej? Na ile można ją wycenić? Na milion, dwa? A może więcej? Każdy towar jest tyle wart, ile ktoś zdecyduje się za niego zapłacić. Trzeba zachować się roztropnie. Tylko co to w tym wypadku znaczy? Może zacząć raczej od określenia zamożności kupującego? Ba, tylko jak? Nie ulegało wątpliwości, że jest w posiadaniu prawdziwej bomby. Ale jak to z bombą bywa, należało zachować pełną ostrożność.

Tylko on znał prawdę, bardzo cenną prawdę. Kto jednak byłby zainteresowany jej ujawnieniem, albo może odwrotnie: kto mógłby zapłacić dużo, żeby taśmy z nagraniami nie ujrzały światła dziennego? Zanim zrobi pierwszy krok, musi sobie jasno odpowiedzieć na to pytanie.

CDN

Czytaj i pobierz ten odcinek powieści w pliku PDF - kliknij tutaj Już teraz można zamówić całość w formie e-booka za jedynie 20 zł wpłacając należność na konto Wydawnictwa TWINS (dane w stopce) oraz podając e-mail do wysyłki. 

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt

  Instynkt zabójcy

 

Występują: Fritz i Wańka.

 

Fritz – Patrz, jaki dziwny język mają ci Polacy.  Zdawać by się mogło, że myśliwy kojarzyć się powinien z myśleniem, a tu masz...

Wańka – Z rezaniem.

Fritz – Właśnie. Z zabijaniem dla czystej przyjemności rozkoszowania się cudzym cierpieniem.

Wańka – A ty, coś taki raptem wrażliwy?

Fritz – Nie chodzi o mnie. Ten ichni prezydent próbował epatować „hrabiowskimi” upodobaniami takimi właśnie jak myślistwo.

Wańka – Jaki on tam ichni? To jest nasz równy chłop!

Fritz – Kiedy odradzono mu popisywania się takim wątpliwym hobby, obiecał skwapliwie, że przestanie zabierać strzelbę na polowania.

Wańka – Teraz uczestniczy w nich już tylko jako widz rządny krwi bezbronnych ofiar, to chciałeś powiedzieć?

Fritz – Tak, mniej więcej. Coś mi się zdaje, że taki prymitywny instynkt zabójcy, to nie najlepsza rekomendacja na „ojca narodu”.

Wańka – Dlatego w kampanii wyborczej o tym ani słowa.

Fritz – Właśnie. Ciekawe, czy na prezydenta chętnie wybraliby rzeźnika? Pewnie nie, a to przecież zawód, jakby nie patrzyć, wielce użyteczny.

Wańka – A wiesz kto miał ksywkę „Rezun”?

Fritz – Pewnie cię zaskoczę, ale wiem. Właśnie rodzony dziadek prezydenta,  Osip Szczynukiewicz.

Wańka – Wielce zasłużona dla nas rodzina.

Fritz – To dlaczego dopuściliście do przecieku o tej zasłużoności?Wańka – Nad bałaganem zapanować się nie da, można go tylko tak powiększać, żeby już nikt nie wiedział co prawda, a co kłamstwo. Pracujemy nad tym stale.

 

KURTYNA

P.S. Proszę usilnie o zgłaszanie się aktorów, którzy chcieliby zagrać w Teatrzyku Zielony Śledź. Zachęcam do udziału zarówno aktorów chcących wystąpić na żywo, jak i w Internecie oraz takich, którzy użyczając swojego głosu woleliby pozostać anonimowi. 

---

Fałszowanie wyborów i sposoby zapobiegania nieprawidłowościom

Poradnik dla członków obwodowych komisji wyborczy i mężów zaufania. 

Pobierz dokument w PDF - kliknij tutaj  
Poradnik w formie video w pliku MP4 - kliknij tutaj 
Prezentacja w Power Point - kliknij tutaj 

---

Baza RKW-IT

Zachęcam młodych do udziału w tym projekcie. Zwracam sie również do starszych, aby zachęcili swoje dzieci i wnuki do włączenia się w akcję Ruchu Kontroli Wyborów tłumacząc, jakie to dla nas wszystkich ważne, Rejestracja na stronie: www.ruchkontroliwyborow.pl

Pobierz dokument w PDF - kliknij tutaj 
Grafika w wysokiej rozdzielczości - tutaj 

---

Ustalanie wyników głosowania 

Polecam przejrzysty diagram, który pozwala szybko dowiedzieć się jaka jest procedura ustalania wyników głosowania w obwodzie - krok po kroku. Będzie przydatny nie tylko na najbliższe wybory prezydenckie, ale również jesienią. 

Pobierz dokument w PDF - kliknij tutaj 
Grafika w wysokiej rozdzielczości - tutaj 

---
---

Ludzie! Górnicy! 

Nie przerywajcie rewolucji!!!

 

Dlaczego nie wychodzicie na tory, żeby blokować – aż do skutku!
– pociągi wwożące do Polski rosyjski i ukraiński węgiel!!! 
Obalić straszny rząd Kopacz (i następne, kopaczopodobne)
tylko generalnym strajkiem można.

 Jan Wawrzyńczyk
profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

---
---

A P E L

Polacy, Wyborcy!

Platforma Obywatelska podejmie niedługo – wspomagana przez życzliwe im media (TVP, TVN, Polsat, „Gazeta Wyborcza”, „Rzeczpospolita”, „Fakt”, „Dziennik Gazeta Prawna”, „Polska”, „Polityka”, „Newsweek”, „Wprost”, „Polskie Radio”, „TOK FM”, itd.) – wielką akcję straszenia wyborców i ostrzegania przed nieszczęściami, jakie spadną na Polskę, jeśli w wyborach samorządowych i parlamentarnych zwycięży PiS. Media te będą się prześcigać w podawaniu dosadnych przykładów owych nieszczęść. Będą wspierane zręcznie przez media zagraniczne, zwłaszcza niemieckie, wykonujące tajne dyrektywy strategów brukselskich.

Polacy, wyborcy!

Nie dajcie się zastraszyć, nie dajcie się okłamać, nie dajcie się
ponownie oszukać Platformie – rzekomo obywatelskiej!

• Jan Wawrzyńczyk – profesor Uniwersytetu Warszawskiego.

• Małgorzata Todd – pisarka.

• Jarosław Piastowski – lekarz.

• Zbigniew Lisiecki – informatyk.

• Rafał Wysmyk – ekonomista.

• Jerzy Burski – artysta grafik.

• Andrzej Ordoczyński – Polak.

• Konrad Turzyński – bibliotekarz, w l. 1979–1981 uczestnik Ruchu Młodej Polski.

• Zofia Korzeńska – eseistka,  poetka.

• Bohdan Urbankowski – pisarz, filozof.

• Romuald Chutkowski.

• Piotr Zarębski – reżyser filmowy – Łódź.

• Jacek Wegner – publicysta.

• Tadeusz Kucharski – Polak.

• Jerzy Gnieciak – w l. 1980–1989 przewodniczący NSZZ „Solidarność” RI Opolszczyzny.

• Edward Tyburcy – dr nauk technicznych.

• Lidia Sokołowska-Cybart – prawnik-lingwista

• Wojciech Brojer – historyk.

• Dariusz Smulski – Polak.

• Ewa Tomaszewska – fizyk,  działacz NSZZ „Solidarność”.

• Grzegorz Waśniewski – Komendant Stowarzyszenia Józefa Piłsudskiego „Orzeł Strzelecki” w Kanadzie.

• Krystyna Banaszek mgr farmacji – Gdynia.

• Zygmunt Korus – krytyk sztuki.

• Ewa Duzinkiewicz – dyrektor gimnazjum.

• Violetta Kardynał – dziennikarka.

• Jerzy  Jankowski – Prezes ZP w Norwegii, b. członek Solidarności Walczącej (SW).

• Paweł Bendkowski – emeryt, były nauczyciel – Szczecin.

• Bożena Cząstka-Szymon – językoznawca, więźniarka polityczna.

• Tadeusz Wojteczko – inżynier, członek zarządu Komitetu Miejskiego PiS w Tarnobrzegu, oraz przewodniczący Klubu Gazety Polskiej.

• Zofia Romaszewska – Komisja Interwencji i Monitoringu PiS, działaczka społeczna.

• Stanisław Chęciński – dr nauk technicznych, członek, AKO.

• Zbigniew Skowroński – red. nacz. Polsko-Polonijnej Gazety Internetowej KWORUM.

• Izabella Galicka –  historyk sztuki.

• Wiesław Zieliński – pisarz, dziennikarz – Rzeszów.

• Barbara Zielińska – emerytka – Rzeszów.

• Bernadeta Wilk-Stankiewicz – były pracownik redakcji BI „Solidarność” przy ZR NSZZ „S” w Gdańsku.

• Witold SZIRIN Michałowski – Redaktor Naczelny pisma RUROCIĄGI.

• Violetta Sasiak – pielęgniarka, Klub GP Reda Rumia Wejherowo.

• Marzena Kasprowicz – mgr inż. budownictwa, nauczyciel-mianowany, poetka, maluje i pisze z potrzeby serca.

• Janina Kasprowicz – emerytowana nauczycielka, wizytator szkolny odznaczona wszystkimi możliwymi orderami i krzyżami.

• Ferdynand Kasprowicz – emerytowany nauczyciel.

• Kazimierz M. Janeczko – mgr nauczyciel, członek PO AK.

• Kazimierz Józef Styrna – autor Konstytucji NOWEJ POLSKI.

• Marian Chomiak – elektronik.

• Róża Chomiak – ekonomista.

• Piotr Szelągowski – działacz społeczny, bloger, autor strony bezprzesady.com.

• Wiesław Sokołowski – poeta, red. naczelny pisma literackiego TRWANIE

• Lech Galicki – prozaik, poeta.

• Katarzyna Kwiatkowska – nauczycielka emerytka.

• Agata Foltyn – dziennikarka.

• Karol Krementowski – inicjator strajków sierpniowych 1980.

• Jacek Kazimierski – Wiceprezes Stowarzyszenia Solidarni 2010.

• Wanda Jagieluk – dekoratorka, przewodnicząca Klubu „Gazety Polskiej” w Gdyni.

• Benedykt Butajło – specjalista BHP i ppoż. z Olsztyna.

• Krzysztof Bzdyl – prezes Związku Konfederatów Polski Niepodległej 1979-89.

• Marek Budnicki – inżynier z Toronto.

• Zygmunt Sekuła – podwójny licencjonat medyczny.

• Grzegorz Michalski – były członek  ZR Wlkp. NSZZ S, pierwszej Solidarności, internowany. Zamieszkały w NJ, USA.

• Bogusław Maśliński 

• Jerzy Jankowski – Prezes ZP w Norwegii.

• Krzysztof Sosin – inżynier, Prezes Stowarzyszenia Polski Klub Patriotyczny.

• Zdzisław Wilk – radny Rady Miejskiej.

• Zbigniew Schroder – fizyk, działacz ruchu narodowego.

• Marek Baterowicz – pisarz z Sydney i sympatyk ruchu „Solidarni 2010”.

• Wojciech Raczyński – prezes Fundacji Edukacji i Tradycji.

• Dominik Wysocki – inżynier.

• Jan Koszczyński – emeryt, Oborniki.

• Marek Zabiegaj – dziennikarz-teatrolog, członek AICT- międzynarodowe stowarzyszenie krytyków teatralnych.

• Bogdan Zabiegaj – dziennikarz, konsul honorowy Republiki UŻUPIO w Krakowie.

• Zbigniew Oziewicz – profesor filii w Wilnie Uniwersytetu w Białymstoku, przyjaciel Jerzego Gnieciaka z Rady Solidarności Walczącej. 

• Maria Czarnecka – emerytowana nauczycielka, przewodnik po Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

• Stanisława Janta-Lipińska – były przedsiębiorca, emerytka.

• Marek Popowicz-Watra – dziennikarz, Kanada.

• Aleksandra Ancewicz-Kaliciecka – muzyk.

• Kazimierz  Raczyński – Sybirak.

• Józef Sławiński – działacz „Solidarności” lat 80-tych.

• Piotr Hlebowicz – Autonomiczny Wydział Wschodni „Solidarności Walczącej”, działacz polonijny.

• Victor A. Zolcinski – działacz  „Solidarności” lat 80-tych, założyciel Radio POMOST ArizonA.

• Henryk Bienkiewicz – emeryt, wykładowca literatury i języka białoruskiego UJ, tłumacz, członek ZAiKS, poszkodowany w sprawie mienia zabużańskiego.

• Natalia Kuncewicz-Bienkiewicz – emerytka, dyplomowana nauczycielka fizyki, odznaczona Złotą Odznaką Solidarności.

• Jacek Lilpop – artysta.

• Eulalia Łaskawiec – redaktor techniczny, emerytka.

• Krystyna Skoczylas – redaktor  Radia Chicago WPNA 1490 am.

• Jan Zielonka – uczeń.

• Witek Szalankiewicz – alpinista. 

• Maria Dąbrowska – emerytka, działaczka nauczycielskiej „Solidarności” internowana w Gołdapi.

• Andrzej Bednarczyk – działacz Pierwszej Solidarności, więzień stanu wojennego, wielokrotnie wyrzucany z pracy po 1989 roku przez SLD i PO.

• Gabriel Leonard Kamiński – literat, dziennikarz, wydawca.

 

Prosimy o wpisywanie się na listę!

Każdy z Państwa może ten apel podpisać. Prócz imienia i nazwiska można też podać tytuł, funkcję oraz przynależność do jakiejś organizacji. Wystarczy podpisaną treść apelu przekazać pocztą zwrotną na mój adres: mtodd@mtodd.pl.

---

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl
sklep.mtodd.pl

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

Internetowy Kabaret M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

strona M.Todd w serwisie JAWA Media - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj