28 grudnia 2019 r. | Nr 52/2019 (443)

Miły czy mądry?

 

Szanowni Państwo!

    Z nowym rokiem często postanawiamy dokonać jakichś zmian. Zastanawiamy się na przykład – kim być. Czy lepiej być postrzeganym jako człowiek miły, czy mądry? Wbrew pozorom to nie jest pytanie typu: czy lepiej być bogatym, czy zdrowym. W tym drugim przypadku chcielibyśmy być zarówno zdrowi, jak i bogaci. Natomiast bycie zarówno mądrym i miłym jednocześnie napotyka pewne trudności. Warto zastanowić się, co spodziewamy się osiągnąć tymi postawami. Osobę miłą lubią prawie wszyscy, może z wyjątkiem szczególnych nienawistników. Mądrą cenią mądrzy, ale głupim przeszkadza żyć.

    Rozejrzyjmy się, jak inni radzą sobie z tym problemem. Lekarze dzielą się na miłych – tych za ekstra pieniądze – i mniej miłych – tych opłacanych z naszych składek. Ci ostatnie nie muszą się już wysilać. Kompetentni dawno powymierali i nie wiadomo czy kiedyś się odrodzą.

     Mili są, jak sama nazwa poniekąd wskazuje – geje, czyli niegdysiejsze angielskie wesołki. Kto ich nie kocha, jest nienawistnikiem i podlega karze chłosty w postaci napiętnowania. Tej chłosty udziela "postępowy świat", który zmienił swoje nastawienie o sto osiemdziesiąt stopni, a my – ciemnogród, jak zwykle nie nadążamy. Najpierw nie wsadzaliśmy zboczeńców do więzień, a teraz za mało ich hołubimy, narażając się na oskarżenia o mowę nienawiści. Warto pamiętać też, żeby nie nazywać złodziei złodziejami, bo to również kwalifikuje się jako mowa nienawiści.

      I jak tu być miłym, zwłaszcza zachowując zdrowy rozsądek? Mądrze jest jednak nie ulegać irytacji na widok bezbrzeżnej głupoty.

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

Ad. Lapidarność    51/2019 (443)

Szanowna Pani Małgorzato

W dyskursie światopoglądowym dzisiejszej doby dominuje celowe mieszanie dwóch porządków – świata rządzącego się prawami natury i świata wymyślonego dla nas, w którym człowiek funkcjonować ma jako istota „wyzwolona” spod działania prawideł owej natury. To mieszanie polega głównie na agresywnym propagowaniu i przymusowym wdrażaniu ideologicznych „prawd” np.ideologii GENDER, wyrosłych na lewicowym pniu (czym oczywiście nikt specjalnie się nie chwali). Nieustannie jesteśmy karmieni kompletnymi bzdurami typu - płeć jest kwestią samopoczucia, mamy jako jedyny gatunek na Ziemi ponad pięćdziesiąt płci, wychowanie dzieci przez pary jednopłciowe nie wpływa na ich rozwój psychoseksualny i innymi. Nic to, że wymykają się one wszelkiej logice i zdobyczom nauki (ładnie to ujął George Orwell - ”Lewicowość jest czymś w rodzaju fantazji masturbacyjnej, dla której świat faktów nie ma większego znaczenia”). Powtarzane po wielokroć stają się prawdami, mało tego, kto w nie nie  wierzy (słowo „wierzy” jest tu użyte celowo, bowiem ten zbiór „prawd” tworzy nową religię), ma w życiu mocno pod górkę – zwłaszcza w tych krajach, gdzie tę „religię” ustanowiono jako państwową. W przypadku krajów, w których owa „religia” nie jest powszechnie obowiązująca, a do takich należy Polska, pewne jej elementy przeniknęły jednak do społecznej świadomości, mało tego, rozgościły się w niej na dobre. Takim elementem jest aprobata dla aborcji. W takiej sytuacji "temat" aborcji zostaje wykorzystywany do przepychanek i gier politycznych, zwłaszcza w okresie przedwyborczym. To „wielka mina”, na którą nie chce nadepnąć żadem polityk pragnący utrzymać się u władzy w Polsce. O czym to świadczy? Zostawiam to ocenie czytelnika.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

Grzegorz Braun

Świąteczny spacer po Warszawie

KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z nich

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Komunikat Ministerstwa Prawdy

• nr 736: Wyzwolenie od mienia

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

ProKapitalizm 

• Bóg się rodzi!!! wt. 24 Gru. 2019

• Dziambor: Wśród rządzących nie ma odważnych wizjonerów pon. 23 Gru. 2019

• Wielkie korporacje – czy za ich istnienie odpowiada rynek? sob. 21 Gru. 2019

• Czy regulacja hazardu online w Polsce przyniosła oczekiwane rezultaty? sob. 21 Gru. 2019

wPolityce

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

Czyż nie przypomina to debaty sejmowej z udziałem opozycji totalnej?

---

***

W tym miejscu tydzień temu były słowa Papierza Franciszka. Czy prawdziwe? Proponuję zajrzeć na stronę:

https://bielsko.gosc.pl/doc/4584179

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj