30 listopada 2019 r. | Nr 48/2019 (439)

Cenzura

 

Szanowni Państwo!

    W ostatni poniedziałek mieliśmy wyjątkowe reality show. Na naszych oczach rozgrywał się spektakl pt. Kto tu rządzi? Zaczęło się całkiem niewinnie. Właściciel sali Dobre miejsce odwołał uzgodnione wcześniej spotkanie promocji książki trojga znakomitych autorów, zatytułowanej Powrót do Jedwabnego. Organizatorzy imprezy i autorzy książki nie poddali się. Znaleźli równie  prestiżowe miejsce w Amikusie na Żoliborzu, żeby po godzinie czy dwóch dowiedzieć się, że i tam spotkanie odbyć się nie może.  Ten sam scenariusz powtórzył się jeszcze dwukrotnie i za każdym razem wyglądał tak samo. Sala stawała się niedostępna po telefonie z Archidiecezji Warszawskiej, w której interweniowała Gmina Wyznaniowa Żydowska w Warszawie.  

     Nasuwa się pytanie - co takiego zawiera książka, której nie wolno nigdzie promować? Czyżbyśmy mieli jednak "demokratyczną" cenzurę? Pewne światło rzuca wypowiedź niejakiego Danielsa. Zapewniał on, że gdyby nawet czterdzieści milionów Polaków domagało się ekshumacji w Jedwabnem, to Żydzi na nią nie pozwolą. A więc chodzi o niedopuszczenie za wszelką cenę do ujawnienia prawdy o mordzie na Żydach, dokonanym przez Niemców, a przypisywanym Polakom! 

     Jakie ważne to musi być dla Żydów kłamstwo, skoro dopiero administracja Domu Dziennikarza na Foksal (brawo!) nie ugięła się przed pogróżkami i wieczór promocyjny się odbył. 

     A swoją drogą zastanawia taka wyjątkowa skwapliwość  hierarchów (naszego?) Kościoła do ulegania naciskom gminy żydowskiej. Gdzie my żyjemy? Może czas na dobrą zmianę, w kulturze zwłaszcza?

 

Pozdrawiam i do następnej soboty,
Małgorzata Todd

PS. Co się nosi w Warszawie? Żydów na rękach.

Ad. Skąd się biorą?   47/2019 (438)

Szanowna Pani Małgorzato

Scenariusz wydarzeń, który Pani przedstawia w swoim ostatnim tekście, jest jak najbardziej prawdopodobny, tym bardziej, że wiele sygnałów na to wskazuje. Jednym z nich, jest wspomniana przez Panią zapowiedź Ministerstwa Finansów, o wdrażaniu w naszym kraju płatności bezgotówkowych. Również, całkowite zaniechanie wszelkich działań ze strony Ministerstwa Cyfryzacji, by wreszcie ukrócić praktyki cenzorskie w internecie (które nie są zgodne z naszym prawem), jakich się dopuszczają na polskich treściach Google i YouTube, daje wiele do myślenia. Nie wspomnę już, o ochoczym przychylaniu nieba (nie spotykanym w innych krajach Europy) światowym gigantom telekomunikacji instalującym w naszym kraju technologię 5G. Podobno polskie państwo za sprawą owej technologi ma „zrobić” wielką kasę. Jednak owa kasa (czego Ministerstwo Cyfryzacji nie ukrywa i wyłuszcza dużymi literami w swojej „Strategii” wydanej w 2018 r.) ma być przeznaczona na rozwój tej technologi w Polsce, a więc ma popłynąć w kierunku owych gigantów. To się nazywa mieć nos do robienia cudzych interesów. Kolejny „kwiatek” - tym razem świeżej daty. Niegdysiejsze buńczuczne zapewnienia, że nie damy się „zdekarbonizować" legły niedawno w gruzach. Stworzenie Ministerstwa Klimatu chyba o tym świadczy. W kontekście tych i innych wydarzeń, jak również braku solidnej informacji w polskiej przestrzeni publicznej, aż drżę o los polskich lasów. To obecnie jedyne tak duże aktywa państwowe i łakomy kąsek, by uzyskać z nich upłynnienia szybką kasę - kasę do „odpowiedniego” spożytkowania. Już z tego typu próbami mieliśmy przecież do czynienia. Oby nasi umiłowani przywódcy nie wysmażyli cichcem ustawy o ich prywatyzacji. Dzieje się, oj dzieje w polskiej polityce. Niestety społeczeństwo polskie jest coraz bardziej zdezorientowane, traci czujność i nie ma ochoty by ją monitorować. Można się domyśleć, że właśnie o to chodzi.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

Quiz

Co oznacza 22022020?

Za trafną odpowiedź przewidziane są nagrody.

Podpowiedź: to nie jest warszawski numer telefonu.

Tak, to jest data, ale co tego dnia się wydarzy?

To będzie ostatnia sobota karnawału i co jeszcze?

Tak, to są też imieniny Małgorzaty,

ale to nie powód, żeby zawracać tym Państwu głowę.

Tomasz Wróblewski

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

KLUB RONINA

Zamiast Przeglądu Tygodnia

https://youtu.be/jT2HZ5FdFBg

 

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

ProKapitalizm

• Nowogrodzka pożera PiS-owców, którzy chcieliby się wyrwać. Żenada na Wiejskiej wt. 26 Lis. 2019

• Pielęgnujcie obsesje swoich dzieci… Przymusowa szkoła nie zrobi tego za was! pon. 25 Lis. 2019

• Czy PiS gotuje nam piekło na ziemi? – czyli jak zlikwidować żebractwo i nie tylko… sob. 23 Lis. 2019

• Jeśli cenisz wolność, szanuj cudzą własność pt. 22 Lis. 2019

• Marsz Niepodległości 2019 – „Tu jest Polska, nie Izrael!” (relacja i wideo) śr. 13 Lis. 2019

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---
---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj