10 sierpnia 2019 r. | Nr 32/2019 (423)

Zniewoleni


Szanowni Państwo!

     Szeherezada tak snuła swoje opowieści, że zawsze kończyła w najciekawszym momencie, aż do następnej nocy. Sułtan nie zabijał jej tylko dlatego, że ciekaw był dalszego ciągu. Trwało to przez tysiąc i jedną noc. Zdawać by się mogło, że ta oczywista zasada powinna obowiązywać we wszystkich serialach telewizyjnych. Dlaczego tak się nie dzieje? Bo Szeherezada walczyła w ten sposób o życie, a producenci seriali mają innych „sułtanów”. Przyciąganie widza jest oczywiście pożądane dla reklamodawców, ale wcale nie chodzi o widza wybrednego, który doceniłby kunszt opowieści.

    Te refleksje naszły mnie po obejrzeniu kolejnego odcinka Zniewolonej. Dotąd miałam się za osobę odporną na romanse, które uważałam za szczególnie nudną literaturę. Wątki miłosne są oczywiście niezwykle nudne w polskich serialach. Sprowadzają się bowiem do bardziej lub mniej odważnych scen erotycznych, z nieodzownym dialogiem typu: Kocham cię. Ja ciebie też. Okazuje się jednak, że świetna dramaturgia, odpowiednio rozłożone akcenty i nieszablonowe postacie przyciągają uwagę widza.

     Taki perfekcyjny profesjonalizm zaskakuje u naszych wschodnich sąsiadów. Zachód od pewnego czasu podporządkowuje wszelkie działania na niwie kultury poprawności politycznej, czyli zakłamaniu. A kłamstwo ze swej natury jest niespójne i w konsekwencji nudne. Co sprawiło, że Ukraińcy mogą, a my nie możemy mówić prawdy w szeroko pojętej literaturze? Po transformacji u nich władzę w całości przejęli oligarchowie, a u nas nie w całości. Zostały niestety bastiony komunizmu, które trzymają się mocno w sądownictwie, nauce i kulturze. Tu stale czekamy na dobrą zmianę.

     Paradoksalnie – mniej zniewoleni przez komunę, okazaliśmy się bardziej zniewoleni przez postkomunę.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 PS. coś dla równowagi

 https://forumemjot.wordpress.com/2014/09/17/z-dziejow-mroku-ukrainskiej-duszy-czyli-co-musi-zostac-powiedziane-a-o-czym-milcza-media-glownego-nurtu/

 

Ad. Rodzina   31/2019 (422)

Szanowna Pani Małgorzato

Pisze Pani: „Feministki (...) nie mają zastrzeżeń do innych religii poza chrześcijańską”. Nader słuszne spostrzeżenie. Zainspirowało mnie ono do wywiedzenia pewnego ogólnego przemyślenia. Z łatwością można zauważyć, że obecnie przede wszystkim katolicyzm jest największą „zakałą” dla budowniczych Nowego Porządku Świata (NWO) i na nim skupione są wszelkie niszczące go działania. Pozostałe odłamy chrześcijaństwa, w tym zwłaszcza protestantyzm, zostały już dawno zaorane. Islam, natomiast, rozpieszczany będzie w Europie tylko do czasu, kiedy rozsadzi ostatnie przyczółki obrony katolicyzmu i dokona ostatecznej degrengolady, potem zaś, również przeznaczony będzie do likwidacji. Szkoda, że społeczeństwa Zachodu są tak mało spostrzegawcze – nie widzą oczywistej sprzeczności w nakazie „wyznawania tolerancji”, a praktyką jej stosowania. Z jednej strony hasło „róbta, co chceta”, a z drugiej strony np. zakaz używania symboliki chrześcijańskiej w przestrzeni publicznej, pod pretekstem, że ma być ona neutralna światopoglądowo. A propagowanie ideologii GENDER i ateizmu nie jest naruszaniem tej neutralności? Czy w ogóle istnieje coś takiego jak neutralność światopoglądowa? Nawet w czasach mocno pierwotnej egzystencji naszego gatunku praktykowano rytualne pochówki, czego ślady odnajdujemy w grobach Neandertalczyków. Możemy wejść głębiej w historię rozwoju naszego gatunku i dojdziemy do etapu, gdy rzeczywiście był on „neutralny światopoglądowo”. To etap kiedy miał kłopoty ze samoświadomością czyli był po prostu zwierzakiem. I właśnie o to chodzi dzisiejszym specjalistom od OGÓLNOŚWIATOWEJ DESTRUKCJI, czyli budowniczym NWO, byśmy zeszli do poziomu zwierzęcego. Ale uwaga!!! to „zejście” nie jest przeznaczone dla wszystkich ludzi zamieszkujących nasza planetę. Wybrani, w tym budowniczy NWO, tego „zaszczytu” „zejścia” nigdy nie mają dostąpić. Mając ambicje bycia kierownikami ludzkości, proces destrukcji rozpoczęli od niszczenia cywilizacji łacińskiej – najbardziej przez nich znienawidzonej. Potem zmierzą się zapewne ze światem islamu i pozostałą częścią ludzkości, które będą próbowali jak zawsze spacyfikować swoimi sprawdzonymi metodami tzn. używaniem kasy, konfliktowaniem, i uwodzeniem mas bełkotem ideologicznym różnych odmian. Największym wyzwaniem dla nich stanie się jednak cywilizacja „żółtego człowieka”. Z nią nie pójdzie już tak łatwo. Tu nie wystarczą finansowe machinacje, cwaniactwo, wciskanie głupawych ideologii „równościowych” i szachowanie tego świata kasą. Oni też są cwani, też potrafią robić kasę i do tego mają ogromny potencjał gospodarczy, a przede wszystkim, demograficzny. Te dwa światy muszą się wziąć za bary, prędzej, czy później – nie ma innej opcji. Ciekawe, które „światowe cwaniactwo” z tych dwóch wymienionych zwycięży? Stawiam, że to cywilizacja „żółtego człowieka” wyjdzie z tej walki zwycięsko, bo nie ma ambicji (przynajmniej jak dotychczas) niszczenia wszystkiego co nią nie jest.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Przekażcie swoim niepolskim znajomym.

Animated History of Poland

Tomasz Wróblewski

ul. Dymińska 6a/146, 01-519 Warszawa
konto: 50 1020 5558 1111 1115 9930 0019
kontakt: mtodd@mtodd.pl

MOJA KSIĘGARNIA INTERNETOWA 

prezentuje i oferuje książki nie tylko mojego autorstwa.

Można ją odwiedzać w witrynie

www.mtodd.pl/ksiegarnia 

gdzie znajdują się opisy książek wraz z cenami.

Większość z moich książek

można też znaleźć w księgarni

 Multibook.pl

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 

w Warszawie na Żoliborzu - około 150 metrów od północnego

wyjścia z metra Dworzec Gdański 
(w kierunku ulic gen. Zajączka i Mickiewicza).

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Margaret Todd - Ostatnia Romantyczna Przygoda

zawiera 12 nieco przewrotnych

opowiadań o miłości

 

 

cena tylko 24 zł.

 

+ gratis opowiadanie polsko-angielskie
Okładka poniżej

+ gratis

Poręczna książeczka formatu A6. W każdych okolicznościach można wyjąć z kieszeni i sprawdzić swoją  znajomość angielskiego (lub polskiego).

NOWOŚCI W PORTALACH

Blbuła

• Organizacja amerykańskich Żydów wzywa Polskę do realizacji roszczeń finansowych śr. 07 Sie. 2019

• Kraków: Rusza festiwal Musica Divina – piękno, które prowadzi do spotkania śr. 07 Sie. 2019

• Naczelny rabin Polski obraził się za zaproszenie go na uroczystości państwowe śr. 07 Sie. 2019

• Tysiąc Filipińczyków przyjedzie do Szczecina do pracy w stoczni śr. 07 Sie. 2019

• Skandal pedofilski! Znany polski muzyk miał molestować dziewczynki podczas “Tęczowego music box” wt. 06 Sie. 2019

• USA: Temat restytucji mienia powraca. Senatorowie zażądali by Pompeo naciskał na Polskę wt. 06 Sie. 2019

• Jak TVP Info obchodziła rocznicę Powstania (Warszawskiego) w … getcie pon. 05 Sie. 2019

• Rzeź Woli – największe ludobójstwo II Wojny Światowej pon. 05 Sie. 2019

• Prezydent Duda podpisze ustawę o związkach partnerskich? „To zależy od jej treści” nie. 04 Sie. 2019

• Wielka Brytania: nie będzie procesu beatyfikacyjnego Gilberta K. Chestertona nie. 04 Sie. 2019

Dla Polski

• Marszu Polaków nikt nie zatrzyma śr. 07 Sie. 2019

• Polska kontra globalny koncern zagraniczny śr. 07 Sie. 2019

• Woodstockowa debata w duchu monologu śr. 07 Sie. 2019

• Multikulti. Ubogacenie czy kulturowa pułapka? śr. 07 Sie. 2019

• Podczas wakacji kochaj bliźniego swego, jak siebie samego śr. 07 Sie. 2019

• Jak OJCIEC SZUSTAK zmienił moje życie? śr. 07 Sie. 2019

• Brunon Kwiecień nie żyje. Był skazany za próbę zamachu na Sejm śr. 07 Sie. 2019

• Dlaczego NIE PARTIA! wt. 06 Sie. 2019

• Najlepszą obroną przed ideologią „elgiebete” jest atak wt. 06 Sie. 2019

Więcej informacji z internetowych źródeł na Peritusnet Info
Przegląd portali prasowych na stronach Prasówka-polityka i Prasówka-gospodarka

---

BLOGOSFERA

kotów

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj