29 czerwca 2019 r. | Nr 26/2019 (417)

Oblicze zbrodni

 
Szanowni Państwo!

     Media epatują nas opisem zbrodni, dokonanej z zimną krwią na dziesięcioletniej dziewczynce. Bulwersują nas wystąpieniem Rzecznika Praw Obywatelskich, który postanowił bronić „godności” mordercy, jakby taka kreatura miała w ogóle jakąś godność. Rzecznik ma oczywiście w „głębokim poważaniu” tego akurat zwyrodnialca. Chodzi tu o apel do wszystkich potencjalnych przestępców: „Wybierzcie mnie na prezydenta, a włos wam z głowy nie spadnie” oto czytelny przekaz, o jaki tu chodzi.

     Mówi się też o sprawności policji i słusznie. Najmniej uwagi media poświęcają temu, co jest podstawą zbrodni, czyli motywom. Mniej dyskretni dziennikarze uchylili rąbka tajemnicy. Dwudziestodwuletni zbrodniarz poczuł się dotknięty odrzuceniem jego amorów przez matkę dziewczynki. Zemścił się, zabijając dziecko.

Zbrodnie istniały zawsze, ale sposoby i motywy ich popełniania zmieniały się w zależności od okoliczności. O nich też należy mówić. Nikt nie wspomina o ojcu dziecka. W czasach niedawno minionych obowiązywał model rodziny, w którym dziesięciolatka najczęściej mieszkała nie tylko z matką, ale i ojcem, a do jego obowiązków należała obrona rodziny. Nie twierdzę, że w tym konkretnym wypadku ojciec byłby odpowiedzialny za odprowadzanie dziecka ze szkoły. Po prostu byle kanalia nie miałaby tyle śmiałości wobec kobiety będącej w związku małżeńskim, co wobec samotnej matki. Wówczas wściekłość odrzuconego adoratora mogłaby skupić się raczej na rywalu, a mężczyzna z mężczyzną łatwiej by sobie poradził.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 

Ad. Waga urod25/2019 (416)

Szanowna Pani Małgorzato

Temat „Sposoby wykorzystania urody dla osiągania wyznaczonego celu” jest bardzo frapujący, nie ze względu na to, że mocno zahacza o kwestię gustu, o którym jak wiadomo się nie dyskutuje, ale ze względu na to, że kanon piękna ulega ciągłym zmianom w czasie i przestrzeni, a najważniejsze, że można go kształtować. Ma Pani rację twierdząc, że urodę niejednokrotnie wykorzystuje się by promować w jakiejś dziedzinie życia delikwenta, który w powszechnym pojęciu jest nią obdarzony. I tu jest ten „haczyk” - „w powszechnym pojęciu”, bo okazuje się, że urodziwych ludzi można wykreować. I nie mam tu na myśli wykorzystania wyrafinowanych technik makijażu i wyspecjalizowanych operacji plastycznych, a notoryczne powtarzanie informacji, że on (ona) to egzemplarz pod względem urody wyjątkowo udany, co po jakimś czasie skutkuje tym, że większość ludzi w to wierzy. Często ten zabieg stosowany jest w sektorze produkcji filmowej (zwłaszcza w wytwórniach filmowych USA, a bardziej zwłaszcza, jeżeli dotyczy aktora o „właściwym” pochodzeniu). Natomiast w sektorze polityki – ten zabieg przeprowadza się w dwóch kierunkach. Usłużne media danej opcji politycznej – jednych ludzi kreują na miłych, mądrych i jeszcze dodatkowo ładnych, a drugich na potworów, zarówno pod względem ich zachowania, poczynań jak i urody. Choć odwoływanie się do niedoskonałości wyglądu delikwenta (w tym zakresie, na który nie ma on żadnego wpływu), by go zdyskredytować jest zabiegiem bardzo prymitywnym, niemniej okazuje się być bardzo skutecznym. Najpierw trzeba mu odebrać kompetencję i dobre intencje, a na deser zaserwować jego braki w urodzie. Czasami te dwa etapy się pomija i przechodzi od razu do trzeciego. Dlatego jednego polityka o niskim wzroście można nazwać kurduplem, a drugiego równie „szczodrze” obdarzonego przez naturę w tym zakresie przedstawić tak, by uchodził za przystojniaka. Słowem obecnie obowiązuje zasada – wszystkie chwyty dozwolone, by osiągnąć cel – nawet tak niewyszukane – jak wytykanie oponentowi braku urody (zachowanie, które w procesie wychowania tępi się już na poziomie przedszkola). Niestety większość z nas tych prymitywnych chwytów już nie rozpoznaje i poddaje się tej manipulacji.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

Tomasz Wróblewski

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 na Żoliborzu w Warszawie. 150 m. od północnego wyjścia (w stronę ul. gen. Zajączka, ul. Mickiewicza) z metra Dworzec Gdański.

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Multibook.pl

http://multibook.pl/pl/p/Malgorzata-Todd%2C-Ewa-Dziala-Szczepanczyk-Schylek-III-RP-w-kronikach-blogerek/9594

^^^Wystarczy kliknąć w powyższy link i nabyć książkę.^^^

Felietony 

Schyłek III RP w kronikach BLOGEREK

***

Zmagania z Ojczyzną staroświeckiego Polaka

Ta książka też jest do nabycia w powyższej księgarni

MINISTERSTWO PRAWDY 

• .nr 724: Ostatnia przeszkoda

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

• Władze ZEA nie wierzą, że to Iran stoi za majowymi atakami na tankowce pt. 28 Cze. 2019

• Św. Pius X miał pochodzenie włoskie czw. 27 Cze. 2019

• „Tęczowy” jak Sprite? Światowy gigant włączył się w promocję homoseksualizmu czw. 27 Cze. 2019

• Cytował Pismo Święte, stracił pracę. Znana sieć handlowa na straży ideologii gender czw. 27 Cze. 2019

• Holenderskie koleje wypłacą odszkodowania ofiarom Holokaustu. „To czarna karta w historii” czw. 27 Cze. 2019

• Google chce wykorzystać sztuczną inteligencję, aby Donald Trump przegrał wybory prezydenckie w 2020 roku śr. 26 Cze. 2019

• Oni nie odpuszczą. Machina oczerniania naszego narodu rozkręca się. Żydzi chcą, by Polacy ujawnili mienie należące do nich przed wojną pon. 24 Cze. 2019

Dla Polski

• Brit HaBirionim, czyli żydowscy faszyści pt. 28 Cze. 2019

• Do trzech razy sztuka czw. 27 Cze. 2019

• Premiera książki „Resortowe dzieci. Biznes” czw. 27 Cze. 2019

• Adoptuj roślinę. Zadbaj o jej potrzeby! czw. 27 Cze. 2019

• Czy warto emigrować? czw. 27 Cze. 2019

• Paweł Kukiz nie ma pomysłu na Polskę! czw. 27 Cze. 2019

• Przegląd geopolityczny śr. 26 Cze. 2019

ProKapitalizm 

• Czy czas terroru nadchodzi? czw. 27 Cze. 2019

• Wyższa płaca minimalna – mniej samobójstw? Tańsze prywatne więzienia – dłuższe wyroki? śr. 26 Cze. 2019

• ZUS w 2020 roku wzrośnie prawie o 10 procent śr. 26 Cze. 2019

• Jakubiak: „Czarny lud” od Korwina i narodowców opanował Konfederację wt. 25 Cze. 2019

• Konfederacja bez Liroya i Jakubiaka. Czy to początek końca prawicowej alternatywy? pon. 24 Cze. 2019

• Sadowski z Centrum Adama Smitha: PiS przechodzi na pozycje liberalne. Czeka nas największa obniżka podatków nie. 23 Cze. 2019

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj