22 czerwca 2019 r. | Nr 25/2019 (416)

Waga urody
Szanowni Państwo!

     Komu uroda jest potrzebna, a kto się bez niej może obyć? Z moich obserwacji wynika, że niezbędna jest politykowi, dziennikarce, a piosenkarce już niekoniecznie! Panuje powszechne przekonanie, że prezydenci tacy jak Kwaśniewski czy Trzaskowski zdobyli swe stanowiska głównie dzięki urodzie. Pomijam tu oczywiście fakt, jak doszło do wystawienia ich kandydatur. Ważne, że lud to kupił.

     O wadze urody przekonałam się, gdy pozwoliłam sobie skrytykować ładną dziewczynkę, pełniącą obowiązki dziennikarki w sposób uniemożliwiający wypowiedzenie się komuś zaproszonemu do studia, kto miał coś ważnego do powiedzenia i czego w końcu nie udało mu się powiedzieć. Obrońcy „ładnej dziennikarki” w ogóle nie zauważyli zarzutu, jaki jej postawiłam. Wszyscy, bez wyjątku, podkreślali jej urodę.

     Podczas pierwszej komunistycznej odwilży po 1956 roku tygodnik „Film” rzucił hasło: „Piękne dziewczęta na ekrany”, które zaowocowało nowymi talentami aktorskimi. To było jednak bardzo, bardzo dawno temu. Obecnieuroda bywa przydatna tu i ówdzie, ale na estradzie najwyraźniej jest zbędna. Nikt nawet nie próbuje się jej dopatrywać pod bardzo grubą warstwą puszystości niedających się ukryć. A może ja nie znam się na nowoczesnych kanonach piękna? Ignorancja w tym względzie byłaby nawet dla mnie pokrzepiająca. Mogłabym obnosić się z własnymi pulchnościami zamiast próbować je wstydliwie skrywać.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

 

 

Ad. Osuszanie bagna 24/2019 (415)

Szanowna Pani Małgorzato

Tak to prawda – „postępowe” idee z „cywilizowanej” części świata płyną do nas wartkim strumieniem wraz z funduszami, niezbędnymi by je przekuwać w czyn czyli m. in. w organizację „spontanicznych” tęczowych wieców i pochodów. Jak Pani słusznie zauważa – ten wartki nurt szczególnie szybko i skutecznie porywa niektórych polskich artystów i ludzi funkcjonujących w obszarze tzw. kultury wyższej. Najwyraźniej prawa fizyczne dotyczą również i tego środowiska. Kamienie trzymające się mocno gruntu – nie są porywane przez nurt, natomiast mikre kamyczki – jak najbardziej. Gnają wraz z tym nurtem w wiadomym kierunku i wpadają do morza, gdzie osiadając na dno, tworzą z czasem skały osadowe, o których istnieniu dowiadują się niekiedy następne pokolenia rozgrzebując je w poszukiwaniu jakiś geologicznych skarbów ukrytych pod nimi. Mam nadzieję, że te nasze rodzime „kamyczki” nie będą tak liczne by utworzyć skałę osadową, która przykryje nasze rodzime, prawdziwe skarby raz na zawsze. Jeżeli już tak rozpędziłam się z tymi geologicznymi porównaniami, to użyję jeszcze jednego. Te nasze „kamyczki”, opowiadające się (świadomie lub nieświadomie) przeciw polskiemu interesowi narodowemu, można łatwo „namierzyć”. Jeżeli ktoś chciałby poznać niektóre z nich z „facjaty” i jednocześnie zapragnął potaplać się w intelektualnym błotku (niczym w tym na Przystanku Woodstock) – zapraszam do obejrzenia choć jednego odcinaka programu emitowanego co tydzień w TVN pt. „Drugie śniadanie mistrzów”. W tym programie niejednokrotnie wybitni w swoim fachu artyści i twórcy dają popis swojej ignorancji (albo cynizmu), komentując bieżące wydarzenia w naszym kraju. Nasza dyżurna „artystka-aktywistka”, o której Pani wspomina, w tym programie chyba jeszcze nie występowała, ale dała się już poznać z wielu wywiadów i wiecowych „wykonów” jako osoba na wskroś „postępowa”. Jest ona podręcznikowym przykładem ludzi tego gatunku. W jednym z wywiadów udzielonych przed laty w jednym z tygodników oznajmiła, że dopiero grając w filmie „Przesłuchanie” Bugajskiego dowiedziała się co naprawdę działo się w ówczesnej Polsce. Pytam się, z jakiego środowiska owa artystka pochodzi, że mając wówczas 30 lat nie była w posiadaniu tak elementarnej wiedzy? Z prymitywnego? To by ją jakoś usprawiedliwiało. Ze środowiska „utrwalaczy” władzy ludowej? W tym środowisku z zasady nie rozmawiało się o owym „utrwalaniu”. Nie jest jednak ważna odpowiedź na to pytanie. Ważne jest to, że zdecydowana większość tych artystów-wojowników w imię „postępu”, „demokracji”, „tolerancji” itd., ma takie właśnie korzenie. Czy Polacy z takim elementem chcą się utożsamiać? Czas pokaże.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

• Q&A#35, pytania i odpowiedzi: To mi pan zadał śmiertelnego...!

• Q&A#36, pyt. i odpowiedzi: z setką koni wielkości kaczki nikt nie wygra!

• Unia Lubelska zapewniła Polsce mocarstwowość

• Czy Donalda Tuska czeka jeszcze wspaniała kariera polityczna?

Mój komentarz:

Przykład z biciem żony jest nie adekwatny do sytuacji. Gdyby przy nim pozostać, to należałoby zrobić inne porównanie. Komuś przyznano premię, za wzorowe małżeństwo, a kiedy okazało się, że bił żonę, to premię odebrano.

• Złożymy pozew przeciwko Rachoniowi. Twierdzi, że podnoszenie sprawy 447 to operacja Rosji!

Mój komentarz: polecam wypowiedź Rachonia poniżej w Klubie Ronina

Tomasz Wróblewski

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 na Żoliborzu w Warszawie. 150 m. od północnego wyjścia (w stronę ul. gen. Zajączka, ul. Mickiewicza) z metra Dworzec Gdański.

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Multibook.pl

Margaret Todd - Ostatnia Romantyczna Przygoda

^Wystarczy kliknąć w powyższy link i nabyć książkę.^

zawierającą 12 nieco przewrotnych

opowiadań o miłości

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

• O nadstawianiu policzka, dupy i portfela pon. 17 Cze. 2

• Psycholog o watykańskim dokumencie o gender: dialog z tą ideologią to dialog z diabłem pon. 17 Cze. 2019

• NYT: USA eskalują cyberataki na rosyjską sieć energetyczną nie. 16 Cze. 2019

• Skandaliczny artykuł amerykańskiego „profesora”. Cieszy się, gdy widzi żebrzących białych ludzi sob. 15 Cze. 2019

• Zdesperowana Unia Europejska chce zastąpić Wielką Brytanię Albanią i Macedonią Północną sob. 15 Cze. 2019

• Izrael zaprosił do Polski Władimira Putina! sob. 15 Cze. 2019

• Kontrowersje podczas obchodów rocznicy pierwszej deportacji Polakow do Auschwitz: polskie flagi były zdzierane z drzewców sob. 15 Cze. 2019

Dla Polski

• Polska parafialna znalazła sposób na LGBT czw. 20 Cze. 2019

• Toast za Unię Lubelską czw. 20 Cze. 2019

• Czy młodzież jest coraz głupsza? śr. 19 Cze. 2019

• Giełda, spekulacja, poker i… gorzała okiem Krzysztofa Karonia śr. 19 Cze. 2019

• W siódmą rocznicę śmierci: Sławomir Petelicki (1946–2012) śr. 19 Cze. 2019

• Co można zrobić będąc MARTWYM? wt. 18 Cze. 2019 *

ProKapitalizm 

• .Wielkie korporacje na wojnie ideologicznej. JP Morgan jak PZPR? śr. 19 Cze. 2019

• Osuszanie bagna – czas skończyć z państwem jako dojną krową wt. 18 Cze. 2019

• W nocy zmarł były szef UOP oraz Agencji Wywiadu pon. 17 Cze. 2019 *

• Eksterytorialność obozu Auschwitz, a może i… miasta Oświęcim?! pon. 17 Cze. 2019

• Porozumienie Polska-USA. Sukces, ale czy na pewno nasz? sob. 15 Cze. 2019

• Nierówność to pochodna wolności. Czy chrześcijanin może być bogaty? pt. 14 Cze. 2019

• „Podatkowe porno” nie dla ubogich? czw. 13 Cze. 2019

 

BLOGOSFERA

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj