17 listopada 2018 r. | Nr 44/2018 (385)

Póki my żyjemy

Szanowni Państwo!

Nie jestem polonistką i zapewne z tego powodu nie rozumiem,w czym słowo kiedy” jest lepsze od słowa póki”. W moim rozumieniu „póki” jest bardziej podniosłe, natomiast „kiedy” emocjonalnie neutralne. Takie refleksje naszły mnie, gdy czekałam przed rondem Dmowskiego, żeby się włączyć do Marszu Niepodległości. Przebiegu uroczystości nie będę relacjonowała, bo wszyscy już wiedzą, że żadne prowokacje się nie udały, nie wpuszczono bojówkarzy ze Wschodu ani Zachodu, a tubylcze plemię rozbójnicze samo nie dało rady, bo ledwie zipie.Uroczystość przebiegła w podniosłej atmosferze, czym szczerze zasmuciła Targowicę Totalną. Biedny grafomanek, bijący się w cudze piersi, tym razem poczuł się zażenowany”. Nie wiadomo czym konkretnie, ale wiadomo w czyim imieniu – uczestników, czyli ćwierć miliona, a niektórzy liczą nawet osiemset tysięcy patriotów z całej Polski!

Służby porządkowe spisały się na medal. Policji pozostaje tylko wytropić i ukarać podpalaczy rac. Nie żeby one komuś, prócz HGW, przeszkadzały, ot takie prawo. Prawo zabrania też wystawiania lewych zwolnień lekarskich, nawet (jeśli nie szczególnie) tego prawa strażnikom. Mieliśmy zatem do czynienia z niezwykłą epidemią wśród policjantów i cudownym ich wyzdrowieniem. Jeśli wymiar sprawiedliwości nie widzi w tym problemu, to sprawą powinno się zająć w trybie pilnym Ministerstwo Zdrowia.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

PS: Jako ripostę na felieton pt: Cudze piersi gorliwa orędowniczka Stronnictwa Ruskiego ujęła się za bratnim Stronnictwem Pruskim. Jej zdaniem ani Niemcy, ani Rosjanie nie są winni zbrodni dokonywanych na Polakach, bo byli tylko ślepym narzędziem w rękach Żydów.Co robili Hitler i Stalin w Polsce, tego orędowniczka nie zdradza, pozwala się jedynie domyślać, że obaj działali na zlecenie Izraela, nie ważne, że wtedy jeszcze nieistniejącego.

 

Ad. Polityka (nie)kulturalna 43/2018 (384)

Szanowna Pani Małgorzato

TAK – zdecydowanie, mamy dzisiaj do czynienia u licznej rzeszy naszych rodaków z zapaścią takich wartości jak świadomość narodowa czy patriotyzm, do której może przyczyniać się, jak Pani słusznie zauważa, polityka (nie) kulturalna naszego państwa. Mijają już trzy lata „dobrej zmiany”, a w tym „temacie” nic konstruktywnego się nie dzieje. A przecież patriotyzm jest wartością, którą nie tylko trzeba pielęgnować w narodzie, ale ciągle na nowo „resetować” czyli pozbywać się nagromadzonych z czasem „zanieczyszczeń” i „wirusów”, a nagromadziło się ich w ostatnich latach sporo. W tej sytuacji należy zadać sobie dwa kluczowe pytania. Pierwsze – czy ciągła niemożność wydobycia się naszej nacji z tej świadomościowej zapaści jest tylko skutkiem zaszłości, a polityka rządu – historyczna i kulturalna nie ma nic do rzeczy (bo nawet, gdyby była prowadzona intensywnie, nie byłaby w stanie zadziałać skutecznie w ciągu zaledwie trzech lat)? Drugie – czy to permanentne utrzymywanie narodu w tej zapaści jest działaniem świadomym i ma być środkiem do osiągnięcia jakiegoś celu? Pozytywna odpowiedź na to ostatnie pytanie napawa niepokojem i wyłania następne pytanie – jaki to ma być cel i komu zależy na tym, by ten cel był realizowany? Podejrzanym numer jeden są decyzyjne lewicowe elity europejskie konsekwentnie realizujące (z małymi czasowymi tąpnięciami) koncepcję europejskiego socjalistycznego superpaństwa wg „recepty” Marksa i jej unowocześnionej wersji tj. wytycznych Altiero Spinellego. W tej koncepcji brak jest miejsca na państwa narodowe, a takie zachowania jak pielęgnowanie patriotyzm mają być tępione z całą surowością. Mamy tego dzisiaj namacalny dowód – NACJONALIZM (czyli umiłowanie własnego narodu, obecnie celowo błędnie utożsamiany z szowinizmem, który zasadza się na wywyższaniu własnego narodu kosztem innych nacji) został zrównany w „postępowej” Europie z FASZYZMEM. To dogmat nie podlegający dyskusji – koniec i kropka. A z faszyzmem trzeba przecież walczyć. Tak się robi obecnie politykę – zmienić znaczenie pojęcia i używać go jak maczety do „skasowania” przeciwnika. A, że Polska przeznaczona jest do „skasowania”, to według europejskich elit, Marsz Niepodległości 11 listopada to marsz faszystów. Opinia to jedno, ale mile widziane są jeszcze dowody. Możemy więc oczekiwać „faszystowskich” incydentów na Marszu – zorganizowanych przez „życzliwych nam przyjaciół” z Europy i miejscową ich agenturę. Jutro zobaczymy – jak są sprawni w tej robocie.

P.S. Dobrze, że rząd włączył wojsko do obchodów Święta Niepodległości, to może powstrzyma „życzliwych”.

Serdecznie Panią pozdrawiam - Ewa Działa-Szczepańczyk

Zapraszamy

wszystkich chętnych do wzięcia udziału w promocji naszych książek: Małgorzaty Todd i Ewy Działa-Szczeapńczyk „Schyłek III RP w kronikach blogerek” oraz  Jacka Wegnera „Zmagania z Ojczyzną staroświeckiego Polaka”.

Spotkanie odbędzie się o godz. 18 w dniu 22 listopada 2018 r.

w siedzibie SDP na ul. Foksal 3/5 w Warszawie.

     Autorki niniejszej książki wyrażają swe poglądy bez żadnych tzw. ceregieli eufemistycznych, a to w dzisiejszej publicystyce politycznej jest raczej rzadkością. Stają się niejako okrutne wobec odbiorcy przywykłego do konwencjonalnej eksplikacji, która „łagodzi” prawdę. I chwała autorkom za odwagę, choć może niejeden konformista umysłowy się żachnie, acz zachwyci czytelnik sfrustrowany fałszem i konwencjonalnością współczesnej publicystyki politycznej.

     Schyłek Trzeciej Rzeczypospolitej, który już w tytule książki wieszczą obie pisarki, może okazać się jednak zapowiedzią renesansu Rzeczypospolitej, Unii Europejskiej i w ogóle Zachodu. Kiedy tak się stanie, przypomnimy sobie ów „Schyłek III RP w kronikach blogerek”…

     Ten optymizm ledwo skrywany, a wyzierający spod radykalnych środków wyrazu pisarstwa felietonowego: ironii, sarkazmu, drwiny, hiperboli, zauważą tylko ci czytelnicy rozważań utalentowanych blogerek, którzy zdobędą się na wysiłek podążania za tokiem ich rozumowania.

     A owo uważne czytanie sprawi im przyjemność nie tylko intelektualną,  również estetyczną. Warto przeto podjąć taką lekturę.

     W tej książce autor pochyla głowę nad Jubilatką obchodzącą w roku 2018 setną rocznicą odzyskania wolności. A jak zwierza się w tytule, na współczesną Polskę patrzy z perspektywy zagorzałego konserwatysty. Mniema bowiem, że bez wiedzy o tym co minęło, zajmowanie się polityką jest szalbierstwem. Historia uczy polityki, polityka zaś tłumaczy historię.

     Nawet w kompozycji przejawia się autorskie umiłowanie tego, co ongiś nas kształtowało. W XVII w. niemal każdy średnio wykształcony szlachcic zapisywał swe doznania, wrażenia, spostrzeżenia odnoszące się do wydarzeń ważnych i więcej niż błahych, na przykład, że padła jego oswojona sroczka. Historycy literatury ojczystej nazywają ów nurt pisarstwa staropolskiego z łacińska silva rerum – las rzeczy. I ta tradycja stała się zwornikiem konstrukcyjnym tego zbioru gawęd o współczesnej Rzeczypospolitej.

     Autor zdaje się na osąd czytelnika. Niech odbiorca osądzi, czy jego książkę czyta się łatwo, z przyjemnością niczym beletrystykę, czy też z trudem jak nudą publicystykę. Żeby się przekonać, trzeba przeczytać ten osobliwy zbiór esejów polityczno-historycznych.

Dla osób, które nie mogą przybyć na spotkanie,

a chciałyby nabyć książkę, mamy ofertę w cenie promocyjnej: "Blogerki..." 20 zł, a "Zmagania..." 25 zł. Wystarczy wyrazić e-mailowo chęć zakupu.

adres: twins.m.todd@outlook.com

Księgarnia stacjonarna mieści się przy ul. Dymińskiej 4 na Żoliborzu w Warszawie. 150 m. od północnego wyjścia (w stronę ul. gen. Zajączka, ul. Mickiewicza) z metra Dworzec Gdański.

Książki można również nabyć w księgarni internetowej

Multibook.pl

Margaret Todd - Rok-2038

^^^^Wystarczy kliknąć w powyższy link i nabyć książkę.^^^^

Powieść futurystyczna

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

• Francuski pisarz: To, co dzieje się na przedmieściach jest odwrotnością naszej kolonizacji czw. 15 Lis. 2018

• Na Wołyniu wybierają projekt nowego pomnika Bandery czw. 15 Lis. 2018

• Żydzi nie odpuszczają! Przegrali sprawę o zwrot nieruchomości w Sądzie Apelacyjnym, ale chcą kasacji w Sądzie Najwyższym czw. 15 Lis. 2018

• Film „Niepodległość” – dotknięcie i historii i… propaganda czw. 15 Lis. 2018

• Postępowy „reformowalno-seksualny” kościół w akcji. Lesbijka-pastor namawia do oglądania pornografii śr. 14 Lis. 2018

• Ziomki, hipsterzy, domisie – co mówią socjologowie o dzisiejszej młodzieży śr. 14 Lis. 2018

• Katolickie radio na kolanach przed „Gazetą Wyborczą”. Wywiad ze Stanisławem

• Michalkiewiczem w ostatniej chwili usunięty z ramówki śr. 14 Lis. 2018

• Karczewski: relacje polsko-ukraińskie nigdy nie były tak dobre jak dziś śr. 14 Lis. 2018

• Kobieta w Talmudzie – Ks. Prof. J. B. Pranajtis śr. 14 Lis. 2018

• Ważny izraelski portal nie ma wątpliwości: stosunki polsko-izraelskie są coraz lepsze! śr. 14 Lis. 2018

• Izraelski dziennik: obchody stulecia Polski zostały splamione strachem i nienawiścią śr. 14 Lis. 2018

• Marsz Niepodległości po niemiecku: kłamliwe oskarżenia o rasizm i antysemityzm pon. 12 Lis. 2018

• Skandal! Lewacy zniszczyli polski kościół w Kanadzie po Marszu Niepodległości. „Nazi Raus!” pon. 12 Lis. 2018

• Policja ściga osoby, które podpaliły flagę UE. Ale… nie wiadomo z jakiego paragrafu pon. 12 Lis. 2018

Dla Polski

• Jak odzyskaliśmy Niepodległość? pt. 16 Lis. 2018

• „Tora, tora, tora!”, czyli jak Eskimosi z NY zastawili pułapkę na Japonię pt. 16 Lis. 2018

• Nie trzeba chodzić do domów publicznych, więc i na film „Kler” pt. 16 Lis. 2018

• Jak było na Marszu Niepodległości? pt. 16 Lis. 2018

• O ubeckich dynastiach – głównym problemie politycznym Polski czw. 15 Lis. 2018

• Kim Pan jest Panie Severski? czw. 15 Lis. 2018

• Świat się trzęsie czw. 15 Lis. 2018

• Wielki Marsz Polaków czw. 15 Lis. 2018

• O kulturze i rewolucji czw. 15 Lis. 2018

• Hubert Czerniak i jego „wiedza” historyczna czw. 15 Lis. 2018

• Dlaczego Polska w 1918 roku nie odrodziła się jako monarchia? czw. 15 Lis. 2018

• Roszczenia lobby żydowskiego mają podstawy rasistowskie śr. 14 Lis. 2018

• Globalizm współczesny, władza, pieniądz: masoneria, faszyzm, komunizm śr. 14 Lis. 2018

• O napadzie na księgarnię, Żeromskim i Boy-Żeleńskim śr. 14 Lis. 2018

• Europa synów Allaha śr. 14 Lis. 2018

• Zgodnie z przypowieścią o pszenicy i kąkolu… śr. 14 Lis. 2018

• Formy patriotyzmu śr. 14 Lis. 2018

• Oksfordzka debata historyczna śr. 14 Lis. 2018

• Lata dwudzieste, lata trzydzieste… śr. 14 Lis. 2018

• Polonia a Państwo Polskie. Przyszłość i nadzieje wt. 13 Lis. 2018

• Dekadencja polskich elit po komunizmie wt. 13 Lis. 2018

KMN Info

• Legiony to… nie. 11 Lis. 2018

• Szczęść Boże Naszej Ojczyźnie. Dla Ciebie Polsko! sob. 10 Lis. 2018

• Zbliża się zwarcie wt. 06 Lis. 2018

• Hajnówka, bastion PRL? nie. 04 Lis. 2018

• Duszenie policji przez „wielokulturowych” sob. 03 Lis. 2018

ProKapitalizm

• Michalkiewicz na cenzurowanym w katolickim Radio Emaus czw. 15 Lis. 2018

• Marsz Niepodległości 2018 – HGW, Duda i normalna Polska śr. 14 Lis. 2018

• Kapitalizm w poduszce – prostota, która czyni cuda śr. 14 Lis. 2018

• Na wschodzie UE wszystko pod kontrolą pon. 12 Lis. 2018

• Faszyzm – brak podziwu dla zboczeńców? Polityka (nie)kulturalna pon. 12 Lis. 2018

• „III RP to postkomunistyczna hybryda” – Bogdan Czajkowski zwraca order prezydentowi Dudzie nie. 11 Lis. 2018

• Smutna rocznica niemocy nowego Trybunału Konstytucyjnego nie. 11 Lis. 2018

• O gen. Tadeuszu Rozwadowskim i nie tylko… Prawdziwi bohaterowie niepodległości nie. 11 Lis. 2018

wPolityce

• Prokuratura przesłucha Leszka Czarneckiego czw. 15 Lis. 2018

• Marcin Pachucki pełniącym obowiązki szefa KNF czw. 15 Lis. 2018

• Zobacz, jak prezydenci miast podróżują za nasze pieniądze! czw. 15 Lis. 2018

• Gronkiewicz-Waltz:W sprawie KNF trzeba europejskich nadzorców czw. 15 Lis. 2018

• Mocna odpowiedź Brudzińskiego na zaczepki Sienkiewicza czw. 15 Lis. 2018

• Moje 10 przykazań dla urzędników czw. 15 Lis. 2018 ***

• Interesujący pomysł Jacka Saryusz-Wolskiego! czw. 15 Lis. 2018

• Pawłowicz: "Niemcy Europę rozumieją jako kolejną Rzeszę" czw. 15 Lis. 2018

• Schreiber: Powołanie Chrzanowskiego na szefa KNF było błędem czw. 15 Lis. 2018

• SPRAWDŹ, jakie działania podjęło CBA w sprawie KNF! czw. 15 Lis. 2018

• Komiczne nagranie! Macron jak Napoleon. WIDEO czw. 15 Lis. 2018

• Trzaskowski łaskawie pozwoli na Marsz Niepodległości czw. 15 Lis. 2018

BLOGOSFERA

Chora dusza

22.10.2018, 14:00 Prof. Jacek Bartyzel: Polskie społeczeństwo ma chorą duszę. Wyniki wyborów samorządowych ciekawie skomentował na facebooku toruński politolog, monarchista prof. Jacek Bartyzel. Jego uwagi przytoczył między innymi prof. Sławomir Cenckiewicz, zauważając, że to interesująca krytyka demokracji. ,,To, co mnie najbardziej porusza i przygnębia, to aż nazbyt liczne dowody tego, co Anglicy nazywają moral insanity, u wyborców'' - stwierdził uczony. ,,Bo jeśli w moim rodzinnym mieście (mieście wyjątkowej kumulacji kretynów, trzeba to powiedzieć bez ogródek) zwycięża przez nokaut osoba, na której ciąży sądowa kondemnatka za oszustwo; jeśli w Olsztynie zwycięża - i to głosami kobiet - kandydat z poważnym zarzutem o gwałt; jeśli w Poznaniu wygrywa ostentacyjny protektor dewiantów; jeśli w Gdańsku najlepszy i prawdopodobnie biorący rezultat osiąga lokalny kacyk, który ma 36 kont bankowych, więc nic dziwnego, że o nich "zapomina"; jeśli wreszcie w stolicy wygrywa w pierwszej turze nie tylko kompletne zero umysłowe, ale środowiskowy i polityczny dziedzic gigantycznego złodziejstwa w Ratuszu, to znaczy, że żadne normy moralne nie mają dla Jaśnie Nieoświeconego Demosu żadnego znaczenia, że wolno najbezczelniej kraść, gwałcić i naruszać wszystkie inne przykazania Dekalogu'' - uznał politolog. Jak dodał, wynika z tego wszystkiego, że polskie społeczeństwo ma po prostu ,,chorą duszę''. ,,Co zresztą było już wiadome, skoro 3 mln ludzi z entuzjazmem zanurzyło głowy w gnojówce, waląc drzwiami i oknami na Kler" - spuentował.
 

kotów

Koty pragnące wystąpić gościnnie mogą przesyłać swoje fotki

(nie koniecznie osobiście)

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj