13 października 2018 r. | Nr 39/2018 (380)

 

Podwójny agent

 

Szanowni Państwo!

Niewątpliwą spuścizną PRL jest nasycenie wszelkich struktur władzy agenturą sowiecką, niemiecką i każdą inną. Ci agenci, ich dzieci oraz wnuki nie rozpłynęły się we mgle. Stale są i działają rozmaicie na szkodę Polski, w sposób oczywisty i bezczelny. Odgrażają się, że jak wrócą do władzy, to powsadzają do więzień tych, którzy mieli odwagę podnieść rękę na złodziei i ich pobratymców.

Ale to, co widoczne gołym okiem, jest mniej niebezpieczne od tego, co głęboko skrywane. Nie trudno sobie wyobrazić, że nasi wrogowie próbują wywierać wpływy na decyzje rządu niekorzystne dla narodu, a korzystne dla lobby, któremu służą. Zadajmy sobie pytanie jak sami próbowalibyśmy wybrnąć z takiej sytuacji. Człowiek prawy może nie zgodzić się na niecną propozycję i podać się do dymisji, ale to nie załatwia sprawy. Lepiej byłoby uświadomić lobbyście-szantażyście, że spełnienie jego życzenia pociągnie konsekwencje, na które on sam, wcale nie miałby ochoty.

Co by mogło być takim niepożądanym czynnikiem dla szantażysty? Poinformowanie szerokiej publiczności o problemie i konsekwencjach jakie nas czekają. Jeśli sam szantażowany nie może tego zrobić, to należy go w tym wyręczyć. Dziennikarz demaskujący niecne zamiary wynikające z przyjęcia jakichś uregulowań prawnych, może się przyczynić do ich zablokowania. W ten sposób wykona pracę za ministra, premiera czy prezydenta, nawet gdyby ten dygnitarz był podwójnym agentem, nie wiadomo której ze stron sprzyjającym.

Pozdrawiam i do następnej soboty

Małgorzata Todd

Ad. Cena komplementów 38/2018 (379)

Szanowna Pani Małgorzato

Nasz polska współczesna rzeczywistość jest pełna zagadek. Są one skutkiem tajemnic, przemilczeń i niedopowiedzeń, które fundują nam ostatnio w swoim przekazie i działaniach nasi umiłowani przywódcy. Czyżby miały one na narodzie polskim wywrzeć wrażenie, jakoby miał obecnie do czynienia z ekipą rządową tak wyjątkowo profesjonalną, że polski lud tubylczy nie jest wstanie jej geniuszu pojąć. Dlatego należy ów lud przed uczciwą informacją ochronić jako zbędnym balastem nazbyt go obciążającym. Ale dość żartów – sprawa jest poważna. Brak rzetelnej informacji w przestrzeni publicznej dotyczącej posunięć danej ekipy rządowej może mieć dwie przyczyny. Pierwsza – ekipa przywódcza danego kraju traktuje naród przedmiotowo, bo zupełnie się z nim nie identyfikuje i nie czuje się zobligowana by mu służyć, w tym uczciwie informować o swoich poczynaniach (z tym wariantem mieliśmy do czynienia przez cały czas trwania PRL-u i III RP z małymi przerwami), dwa – ekipa przywódcza identyfikuje się z narodem i chce mu służyć, ale rządzenie w danych realiach politycznych ją przerasta, więc informuje opinię publiczną o swoich działaniach oszczędnie, a najlepiej wcale. Uprzejmie zakładam, że w Polsce mamy do czynienia z drugim wariantem. Pozostaje odpowiedzieć na pytanie – czy obecna blokada na rzetelną informację ma na celu ukrycie przed narodem posunięć rządu, których krótko – i długofalowe skutki mogą być dla niego nieakceptowalne? Jeżeli odpowiedź jest twierdząca, to intrygująca staje się kwestia konkretnej przyczyny takiego stanu rzeczy. Wszystko wskazuje, że część obecnej ekipy rządowej ma dobre intencje, ale tylko cześć. Najwyraźniej piąta kolumna i tym razem na dobre rozgościła się w gremiach rządowych i skutecznie blokuje realizację naszego interesu narodowego. Co na to wskazuje? Przede wszystkim, w polityce wewnętrznej obecna ekipa rządowa zaniedbuje sektor kulturalno-oświatowy wraz z nieudolnie realizowaną polityką historyczną. Są to przecież filary działania zmierzającego do przeorania umysłów Polaków i uczynienie z nich obywateli czujących się wreszcie częścią wspólnoty narodowej (z wagi takiego działania zdawali sobie sprawę przywódcy II Rzeczypospolitej kształtując postawy młodego pokolenia zwanego później pokoleniem Kolumbów). Dziś, wygląda na to, że obecnemu rządowi w ogóle na tym nie zależy – skupia się on wyłącznie na socjalnym dogadzaniu naszym rodakom. Czyżby komuś z gremiów rządowych bardzo zależało na uczynieniu z nas prymitywnych polskojęzycznych rabów, pozbawionych świadomości narodowej, którymi w przyszłości będzie można łatwo sterować. Przecież zaniedbania w tej materii nie odrobimy, gdy władze przejmie ponownie koteria niemiecka lub rosyjska, a kiedyś to może nastąpić. To bardzo niebezpieczne dla trwania narodu zaniechanie.

Serdecznie Panią pozdrawiam – Ewa Działa-Szczepańczyk

Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w promocji naszych książek: Małgorzaty Todd i Ewy Działa-Szczeapńczyk „Schyłek III RP w kronikach blogerek” oraz  Jacka Wegnera „Zmagania z Ojczyzną staroświeckiego Polaka”.

Spotkanie odbędzie się o godz. 20 w dniu 22 października 2018 r. w siedzibie SDP na ul. Foksal 1/5 w Warszawie, a poprowadzą je Prezes Klubu Ronina Józef Orzeł i sędzia Wiesław Johann.

Autorki niniejszej książki wyrażają swe poglądy bez żadnych tzw. ceregieli eufemistycznych, a to w dzisiejszej publicystyce politycznej jest raczej rzadkością. Stają się niejako okrutne wobec odbiorcy przywykłego do konwencjonalnej eksplikacji, która „łagodzi” prawdę. I chwała autorkom za odwagę, choć może niejeden konformista umysłowy się żachnie, acz zachwyci czytelnik sfrustrowany fałszem i konwencjonalnością współczesnej publicystyki politycznej.

Schyłek Trzeciej Rzeczypospolitej, który już w tytule książki wieszczą obie pisarki, może okazać się jednak zapowiedzią renesansu Rzeczypospolitej, Unii Europejskiej i w ogóle Zachodu. Kiedy tak się stanie, przypomnimy sobie ów „Schyłek III RP w kronikach blogerek”…

Ten optymizm ledwo skrywany, a wyzierający spod radykalnych środków wyrazu pisarstwa felietonowego: ironii, sarkazmu, drwiny, hiperboli, zauważą tylko ci czytelnicy rozważań utalentowanych blogerek, którzy zdobędą się na wysiłek podążania za tokiem ich rozumowania.

A owo uważne czytanie sprawi im przyjemność nie tylko intelektualną,  również estetyczną. Warto przeto podjąć taką lekturę.

W tej książce autor pochyla głowę nad Jubilatką obchodzącą w roku 2018 setną rocznicą odzyskania wolności. A jak zwierza się w tytule, na współczesną Polskę patrzy z perspektywy zagorzałego konserwatysty. Mniema bowiem, że bez wiedzy o tym co minęło, zajmowanie się polityką jest szalbierstwem. Historia uczy polityki, polityka zaś tłumaczy historię.

Nawet w kompozycji przejawia się autorskie umiłowanie tego, co ongiś nas kształtowało. W XVII w. niemal każdy średnio wykształcony szlachcic zapisywał swe doznania, wrażenia, spostrzeżenia odnoszące się do wydarzeń ważnych i więcej niż błahych, na przykład, że padła jego oswojona sroczka. Historycy literatury ojczystej nazywają ów nurt pisarstwa staropolskiego z łacińska silva rerum – las rzeczy. I ta tradycja stała się zwornikiem konstrukcyjnym tego zbioru gawęd o współczesnej Rzeczypospolitej.

Autor zdaje się na osąd czytelnika. Niech odbiorca osądzi, czy jego książkę czyta się łatwo, z przyjemnością niczym beletrystykę, czy też z trudem jak nudą publicystykę. Żeby się przekonać, trzeba przeczytać ten osobliwy zbiór esejów polityczno-historycznych.

Dla osób, które nie mogą przybyć na spotkanie,

a chciałyby nabyć książkę, mamy ofertę w cenie promocyjnej: "Blogerki..." 20 zł, a "Zmagania..." 25 zł. Wystarczy wyrazić e-mailowo chęć zakupu.

Teatrzyk Zielony Śledź
ma zaszczyt przedstawić sztukę pt.

Nasz człowiek w Rzymie

Występują: Helga i Wańka.

Helga – Fajny jest ten Franciszek.

Wańka – Z czym niby?

Helga – Powiedział Litwinom, że w czasie wojny, to Polacy ich mordowali!

Wańka – Jasne, skąd mógł wiedzieć, że Litwini wstępowali do SS, żeby wykańczać Polaków?

Helga – Historyk się znalazł!

Wańka – Źle mnie zrozumiałaś. Trzeba znać historię, żeby wiedzieć, jak ją zmieniać.

Helga – W porzo. Teraz powinien pojechać na Ukrainę i pochwalić Banderę.

Wańka – Jeszcze nie w tej chwili.

Helga – Na co czekać?

WańkaPolacy nie potrafią docenić gestu Putina, żeby podzielić się Ukrainą.

Helga – Właśnie o tym mówię. Zajmijcie wreszcie wschodnią Ukrainę, a my pomożemy zachodniej, wcielić się do IV Rzeszy.

Wańka – Jak to, z całą Polską?

Helga – Nie bądźmy drobiazgowi. Ustalenie granicy na Wiśle, to już sprawa negocjacji. W końcu będzie to nareszcie granica przyjaźni, tak potrzebna nowoczesnej Europie.

Wańka – Jeśli Amerykanie nie wsadzą nosa między drzwi.

Helga – Musimy być czujni, ale na razie cieszmy się z sukcesów naszego człowieka w Rzymie.

KURTYNA

 

Szanowni Aktorzy!

Zapraszam to współpracy przy tworzeniu Teatrzyku Zielony Śledź. 

Umieścimy nasz teatrzyk na YouTube.
To znakomita forma promocji.

 

Chętnych do współpracy

proszę o bezpośredni kontakt 

mtodd@mtodd.pl

i taneczny

NOWOŚCI W PORTALACH

Bibuła

• Niebezpieczny wyrok NSA. Dzieci oficjalnie będą mogły mieć dwie matki czw. 11 Paź. 2018

• Dwie gałęzie jednego przemysłu – Stanisław Michalkiewicz czw. 11 Paź. 2018

• Deprawacja! Na młodzieżowych igrzyskach sportowcy otrzymali tysiące prezerwatyw czw. 11 Paź. 2018

• Żonaci mężczyźni kapłanami? Belgijski episkopat chce rewolucji w powołaniach czw. 11 Paź. 2018

• Trump ostrzega: „USA będą jak socjalistyczna Wenezuela jeżeli…” czw. 11 Paź. 2018 

• Krytykujesz LGBT – możesz trafić do więzienia! Szwajcaria chce karać za „homofobię” śr. 10 Paź. 2018

• Ideologia gender: Twór Judith Butler, żydowskiej lesbijki śr. 10 Paź. 2018

• Niepełnosprawna dziennikarka TVN skarży się na brutalność służb w Izraelu. Żydzi zabrali jej wózek inwalidzki i rzucali rasistowskie hasła śr. 10 Paź. 2018

• Ukraina jest państwem paserskim – Konrad Rękas śr. 10 Paź. 2018

• Walka klasowa znów się zaostrza – Stanisław Michalkiewicz śr. 10 Paź. 2018

• Podwładny kard. Marxa: homoseksualni księża w mojej archidiecezji wykonują dobrą robotę wt. 09 Paź. 2018

• Papież wiedział o „wątpliwościach” dotyczących McCarricka. Potwierdza to list kard. Ouelleta wt. 09 Paź. 2018

• Bantustanem wstrząsają paroksyzmy – Stanisław Michalkiewicz nie. 07 Paź. 2018

• Premier Morawiecki: przystępujemy do weryfikacji imigrantów, którzy przybywają do Polski sob. 06 Paź. 2018

• UK: Niszczą przyrodę, bo potrzeba mieszkań dla imigrantów sob. 06 Paź. 2018

Blogpress

• Premiera "Dramatów" Wojciecha Tomczyka (2.10.2018)

Dla Polski

• Elity chcą realizować plan Sorosa ws. uchodźców. Zwyczajni ludzie mówią temu ,,dość” pt. 12 Paź. 2018

• Co rtęć robi w szczepionkach? pt. 12 Paź. 2018

• O wyroku na samochody i dwóch zdrajcach, którzy go poparli pt. 12 Paź. 2018

• „Historia antykultury”- promocja ważnej książki pt. 12 Paź. 2018

• O rodzicach, dziadkach i stosunkach międzynarodowych czw. 11 Paź. 2018

• Hohenzollernowie – Sezon II, Wyimki czw. 11 Paź. 2018

• Pozostałości po PRL chyba nie są do pokonania przez MON i naszą armię czw. 11 Paź. 2018

• ASF – konsekwencje dla Polski czw. 11 Paź. 2018

• O ludziach mieszkających z dala od innych czw. 11 Paź. 2018

• Kim był Saak Karapetjan? czw. 11 Paź. 2018

• Cała prawda o „aferze taśmowej” śr. 10 Paź. 2018

• W Kościele człowiek zaczyna być ważniejszy od Chrystusa śr. 10 Paź. 2018

• Czy masoneria stoi za filmem „Kler”? śr. 10 Paź. 2018

• Czy POzwolimy im na więcej? II śr. 10 Paź. 2018

• Zamówienia publiczne są złem koniecznym śr. 10 Paź. 2018

• Koniec świata starych elit – spotkanie śr. 10 Paź. 2018

KMN Info

• Nowy, wielokulturowy świat. Rybińska w „Sieci”: Według ONZ migranci wyleczą świat, w tym Polskę, z kulturowych i religijnych przesądów wt. 09 Paź. 2018

• Trump odpiera atak bolszewi… pon. 08 Paź. 2018

• Audycja 984 (niedzielna) – Zapraszamy Państwa do słuchania! pon. 08 Paź. 2018

Konserwatyzm

• Kądzielska: Różnice między konserwatywną a libertariańską wizją wolnego rynku śr. 10 Paź. 2018

• Wielomski: Polska spada w rankingu demokracji. „To nie przypadek, gdzie powstał ten ranking” śr. 10 Paź. 2018

• Piwar: Czeka mnie jeszcze dużo pracy wt. 09 Paź. 2018

• Piętka: Bataliony Chłopskie między komuną a antykomuną wt. 09 Paź. 2018

• Rękas: Co zrobiliśmy z Polską – wybór z błędów dziejowych nie. 07 Paź. 2018

ProKapitalizm

• Bandycka reakcja na baner ukazujący związek pedofilii z homoseksualizmem śr. 10 Paź. 2018

• Co ma wspólnego Soros z de Tocquevillem? wt. 09 Paź. 2018

• Ile zapłacimy za komplementy? nie. 07 Paź. 2018

wPolityce

• Kaleta dla wPolsce.pl: Trzaskowski przyzwala na agresję pt. 12 Paź. 2018

• Ważna debata w RE! Tematem katastrofa smoleńska pt. 12 Paź. 2018

• Sąd uchylił decyzję prezydenta Lublina! pt. 12 Paź. 2018

• Śpiewak znów uderza w Jakiego pt. 12 Paź. 2018

• Mamy wszystko aby rozpocząć budowę 100 tysięcy mieszkań pt. 12 Paź. 2018

• Narazili SP na milionowe straty. CBŚP zatrzymało 5 osób pt. 12 Paź. 2018

• Żurek nie przestaje się kompromitować! pt. 12 Paź. 2018

• Macierewicz: Niemcy prowadzą politykę sojuszu z Rosją pt. 12 Paź. 2018

• "Totalny" Czarzasty: Nie pójdę w marszu z PiS pt. 12 Paź. 201

• Mucha: Od zmiany ustawodawstwa jest parlament a nie NSA pt. 12 Paź. 2018

• Odlot Rostowskiego! "Premier jest notorycznym kłamcą" pt. 12 Paź. 2018

BLOGOSFERA

kotów

Koty pragnące wystąpić gościnnie mogą przesyłać swoje fotki

(nie koniecznie osobiście)

---

strona autorska M.Todd - zobacz tutaj

profil M.Todd na Facebook - zobacz tutaj

kanał filmowy M.Todd na YouTube - zobacz tutaj

zamów prenumeratę newslettera - kliknij tutaj